• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Ami érdekes még, beszéltem CZ-s fickóval, ő úgy tudja a Bren BR is rendszeresítve van-lesz legalábbis gyártják a honvédségnek.
Bár nem nagyon volt reklámozva, de ezt már régebben lehetett tudni.
Kb. a gyártás megkezdése után egyszer kikerült egy kép, amin egy rendes (nem beöltöztetett PR) katona kezében lehetett látni.
Igazság szerint - ha jól emlékszem - az Arsenalos gyárlátogatáson a gyár belövő lőterén Varga Misi bá' is egy BR-rel puffogtatott.
Ott meg csak olyanok vannak, ami már itt készül.
A BR fogja a Dragunovot váltani DMR szereokörben. Mesterlövésznek meg ott lesz a UA TPG3/FN Ballista. Amiket szintén az Arzenal gyárban gyártják.
 
H

Hummen23

Guest
9.30-ra értem a parkolóba az M5-ről, kb 20 percet kellett várni. A tömeghez képest minden flottúl ment. Hatalmas pacsi a rendezőknek, és minden segítőnek.
Konkrét bejelentés 0.
Viszont:
  • Új magyar fegyvercsalád a Diana égisze alatt. Pisztoly 9x19, géppisztoly 9x19, karabély 5,56x45, 7,62x39, 7,62x51 (moduláris) , golyószóró 7,62x51 táras és hevederes verzióban.
  • Az augusztus 20-i légibemutatós is kommentáló katona említett új kiképző könnyű helikoptert, a szlovák MD 530 F volt kiállítva a kategóriában.
  • Van Saab együttműködés. Gripen E ki volt állítva, CG és más szárazföldi fegyverek, velük együtt Meteor, Iris-t...
  • Rheinmetall Lynx, Skyranger 35, 30, Mission master (kicsi/nagy).
  • DND
  • Izraeli és török drónok
  • Az összes Spike
Úgy gondolom a többség meg fog jelenni a honvédség eszközei közt.
A bemutatók színvonalasak voltak, az árak tűrhetőek.
Kifelé gond nélkül kijöttem, pestig nem volt dugó.
 
H

Hummen23

Guest
Bár nem nagyon volt reklámozva, de ezt már régebben lehetett tudni.
Kb. a gyártás megkezdése után egyszer kikerült egy kép, amin egy rendes (nem beöltöztetett PR) katona kezében lehetett látni.
Igazság szerint - ha jól emlékszem - az Arsenalos gyárlátogatáson a gyár belövő lőterén Varga Misi bá' is egy BR-rel puffogtatott.
Ott meg csak olyanok vannak, ami már itt készül.
A BR fogja a Dragunovot váltani DMR szereokörben. Mesterlövésznek meg ott lesz a UA TPG3/FN Ballista. Amiket szintén az Arzenal gyárban gyártják.
Ezt magyarázom egy ideje. Igazából szállítottunk 7,62x51 lőszert az Arzenálnak már akkor, amikor a UA még kanyarban sem volt, csak a CZ.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 312
8 004
113
Tudtok olyan kép feltöltőt ahol egyszerre be lehet dobni sok képet? Kicsit szar egyenként vacakolni...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 632
55 160
113
Én kb. 10 percet vártam a buszra, 5 perc alatt bent voltam a beléptetésnél. Persze nem a főbejáraton mentem, hanem megkerültem 10 perc alatt Kecskemétet és a déli, sárga kapunál Szeged felől. 40-60.000 ember nyitáskor sehol sek 2 perc alatt jut be. Ezen hőbörögni faszság.

Szal ez nem csak a szervezőkön múlik. Ha van 1 kis eszed, akkor időt spórolsz. Sajnos csak eddig tudtam marafni, de qrvajó volt!!!

Aki mindenen csak hisztizik, az meg is érdemli. Öröm volt megnézni a sok új vasat és büszkeséggel tölt el, hogy katonaáink a jövőben ilyen m9dern eszközöket fognak használni!!

Kben meg lehet lecserélem a logót NMS-re. A törökök beröffentették a motorját brutál jól szól!!!

RR kinevezése qrvajó húzásnak tűnik. Az hogy a vezérkar Mi17-ből ugrott, jó geg volt. Utána meg a nép közt vegyült, kézről kézre adták. :)

Az összhaderőnemi bemutató is látványos volt, ahogy a Leopardok dinamikus bemutatója is!!

Jah és a Pzh2000 érkezése a katonák szerint január - február közt várható!!

Volt Gripen Elemér és a KC390-be is szerelmes vagyok. :p
Te aztán tudsz élni! :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 632
55 160
113
Sziasztok!

Ugyan ez volt a tapasztalat. Se nagyobb dugó, se kibírhatatlan sorban állás nem volt, pedig gyerekkel voltam.
A parkoltatás - buszoztatás alapjában jó volt, arról nem tehetnek, hogy 44-es egy sima reggel elesik hát még most és kerülő út nincs!
Beléptetés haladt, persze volt sor, kb 20 perc (9:30 körül).
Egy nagy faszság volt, hogy a szárazföldi bemutató részre csak egy felüljárón lehetett megközelíteni sőt az egyik kapuról is oda tódult a tömeg. (Azért kellett az átjáró, hogy a VIP be tudjon menni). Az eleve szük átjárón megálltak az emberek hogy jobban lássanak, így az egész feltorlódott egy kerítésekkel határolt területen. Na ott lehett volna baj, de kb 15 perc múlva megjelent a biztonságiak feje és a katonai rendészekkel karöltve rendet tett.
Szóval azt mondom, nem volt 100%-os s szervezés , de annyira szar se. ( Szerintem, a saját tapasztalatom alapján).
Ja és a hazajutás is flottul ment!
Nyavajogni könnyebb... :(
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
321
796
93
Van aki vonattal ment le? Arról nem nagyon találtam beszámolókat, nekem az tűnik a legjobbnak holnapra...
Én vonattal mentem, totál nyugi volt. Rendben, talán minimális késéssel odaért. A vonaton nem volt tömeg, most, visszafelé sincs. 2013-ban autóval jöttünk páran, az autópálya lehajtónál elég jó kis dugó volt, az emiatt összeszedhető ősz hajszálak nagyon jól megspórolhatóak a vonattal.
A vasútállomásról hogyan a legkönnyebb kijutni a helyszínre?
80-as busz visz az állomás és az egyes kapu viszonylatában oda is és vissza is. Érkezéskor volt némi várakozás a leszállás előtt, mert a beléptetésnél várakozók miatt nem tudott rendesen a sor végéig elmenni a busz, aztán a bejutás tényleg sokáig tartott, de túlélhető volt. Visszafelé semmi gond nem volt, lehet, hogy azért, mert talán a tömeg előtt indultam.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 698
113
Jártam ilyennel. Nyári gumival 2-3 cm-er friss hóban mar nem tudott elindulni. Viszont a téli gumi csodákat tett.
Szó szerint így volt. Simán kiszállhattál a kocsiból motormelegítés alatt reggel bróderkodni a kollégákkal egyesben hagyva váltót a járó motornál:
Nem nem ment odébb!:eek::D
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Pár kép tegnapról:
240679709_2885968644990117_2585723067555322830_n.jpg

240723938_2885968828323432_6562197706350827886_n.jpg

240646851_2885969734990008_2562910669018473237_n.jpg

240673450_2885969641656684_5830470446293997944_n.jpg

240665848_2885969811656667_145140342972950492_n.jpg

240685838_2885969944989987_8982568061943836843_n.jpg
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
914
2 270
93
Volt D-20 as a kadét "udvaron" ahol versenyeztek, meg két BTR is ácsorgott ott meg egy teherautó. Aknavetők is voltak(azok másutt)...

Az akadálypályán? Akkor kár volt elkerülni, azt hittem már semmi érdekeset nem tartogat számomra. Hirtenbergeres aknavetőket láttam a hangárban, nagyon pöpecek voltak, csak én a saját fegyverzetre gondoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and kaktusz