• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 133

Guest
Azóta ki lett nevezve Böröndi. Esetleg felvázolhatta, hogy mostantól mások a prioritások.

Fél évvel korábban kezdeni egy nemzetközi repnap szervezését alapból elég reménytelen ügy. Ehhez hozzájött a rossz időpontválasztás és a nem túl pozitív nemzetközi megítélésünk, aminek eredményeként nem jött volna szinte senki.

Ezeken felül a létszámleépítések se segíthették a szervezést.

Ezt így nyilván nem fogják bevallani, úgyhogy rákenték a háborúra. Sorost meg a Brüsszelt meg a baloldalt azért hiányolom. :)
 

TéDé

Active Member
2020. december 16.
28
209
28
Sejtettem, hogy ez lesz, ennek a Böröndinek még a szeme sem áll jól! :)
Na mindegy, nem érdekel valakit szállás kecskeméten aug.25-27:D:D:D
Gyorsan le is mondom
 
  • Vicces
Reactions: cirqle

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
935
2 324
93
Áhh agyam eldobom komolyan, mindenre van pénz, fizettünk hogy itt legyen a Róma-Sevilla döntő, atlétikai vb stb, van minden, csak a repülőnapra nem fussa' (nyilván mindenki tudja mennyire komoly a háború indoknak). Igen, tavalyelőtt is szegényes volt a felhozatal a régiekhez képest, de még úgy is óriási élmény volt (főleg hogy 8 év kihagyás után volt) - több tízezer embernek alsó hangon. Nagyon megelégedtem volna egy hasonlóval is idén, pedig már kezdtem örülni hogy na végre visszatérünk a régi kerékvágásba és kétévente lesz repülőnap. Gyerekként ezeken fogtam először fegyvert, ültem harckocsiban repülőben stb, nagyon sajnáltam a 2013 utáni kihagyást.

Ja igen amúgy meg elvileg óriási toborzási kampány kezdődött.... ahhoz meg tankok kellenek, fegyverek, vadászgépek, helikopterek élőben nagyban hangosan, nem idióta tik-tok videók meg a kisminkelt csaj full megrendezett alapkiképzés-videója.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 990
91 920
113
Áhh agyam eldobom komolyan, mindenre van pénz, fizettünk hogy itt legyen a Róma-Sevilla döntő, atlétikai vb stb, van minden, csak a repülőnapra nem fussa' (nyilván mindenki tudja mennyire komoly a háború indoknak). Igen, tavalyelőtt is szegényes volt a felhozatal a régiekhez képest, de még úgy is óriási élmény volt (főleg hogy 8 év kihagyás után volt) - több tízezer embernek alsó hangon. Nagyon megelégedtem volna egy hasonlóval is idén, pedig már kezdtem örülni hogy na végre visszatérünk a régi kerékvágásba és kétévente lesz repülőnap. Gyerekként ezeken fogtam először fegyvert, ültem harckocsiban repülőben stb, nagyon sajnáltam a 2013 utáni kihagyást.

Ja igen amúgy meg elvileg óriási toborzási kampány kezdődött.... ahhoz meg tankok kellenek, fegyverek, vadászgépek, helikopterek élőben nagyban hangosan, nem idióta tik-tok videók meg a kisminkelt csaj full megrendezett alapkiképzés-videója.
Itt főleg ez az ellentmondás! Fel akarják pörgetni a toborzást és a legnagyobb közönségvonzó eseményt lemondják!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 398
23 296
113
Áhh agyam eldobom komolyan, mindenre van pénz, fizettünk hogy itt legyen a Róma-Sevilla döntő, atlétikai vb stb, van minden, csak a repülőnapra nem fussa' (nyilván mindenki tudja mennyire komoly a háború indoknak). Igen, tavalyelőtt is szegényes volt a felhozatal a régiekhez képest, de még úgy is óriási élmény volt (főleg hogy 8 év kihagyás után volt) - több tízezer embernek alsó hangon. Nagyon megelégedtem volna egy hasonlóval is idén, pedig már kezdtem örülni hogy na végre visszatérünk a régi kerékvágásba és kétévente lesz repülőnap. Gyerekként ezeken fogtam először fegyvert, ültem harckocsiban repülőben stb, nagyon sajnáltam a 2013 utáni kihagyást.

Ja igen amúgy meg elvileg óriási toborzási kampány kezdődött.... ahhoz meg tankok kellenek, fegyverek, vadászgépek, helikopterek élőben nagyban hangosan, nem idióta tik-tok videók meg a kisminkelt csaj full megrendezett alapkiképzés-videója.
Nem a pénz a baj, hanem hogy a régióban pont akkor lesz kettő és megpróbáltak rászervezni, hát nem jött össze! A háború miatt amúgy is kevesebb a szabad kapacitás a légierőknél, pláne hogy akkor kettő is lesz. Arról nem is beszélve hogy nagyon gyér a külföldi "nagyvasak" száma, az USA nagyon megnézi kihez mit visz ki (politikai, gazdasági okok), ők nem nagyon jönnek, pedig már úgy megnéznék itthon egy F-22, F-35 repülést meg egy B-52,B-2 alacsony áthúzást! A francia Rafale repülését is szívesen emgnézném, vagy a finn F/A-18-ast. De ezekre sincs semmi esély, mindig a szokásos, olasz Eurofighter, M-346, a Frecce ha épp ráér, a török csillagok, a szlovén, horvát, szerb gépek a statikuson, a belga F-16 solo, pár régi lengyel cucc, meg persze a román Lancer. Pedig kíváncsi lennék a görög, izraeli, finn, spanyol, bolgár gépekre is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 997
14 100
113
..."csak" akarat kellet volna, és:
  • egy török F-16 a friss győztestől biztos jött/repült volna,
  • az ingyen-reklám miatt --szerintem-- hoztak volna statikus drónokat (a lopakodósaik is szépek),
  • a szerbek is hoztak volna egy 29-est ha kérjük, szerintem akár egy bemutató is lett volna, a statikus mellé,
  • egy civil SAAB J35 Draken is csak pénz/idő kérdése lett volna,
  • SAAB 105-ök is vannak ilyenek,
  • egy nosztalgia MiG-21 (civilek szintén vannak) is csak pénz/idő/szervezés kérdése lett volna,
  • most volt berakva egy civil-eladó 300e$-os L-39, nem futotta volna egy NER-lovagnak sem, csak magánrepcsikre/-jachtra...

Nem mondok inkább semmit: "No comment..." :( :( :(

.
 
T

Törölt tag 133

Guest
..."csak" akarat kellet volna, és:
  • egy török F-16 a friss győztestől biztos jött/repült volna,
  • az ingyen-reklám miatt --szerintem-- hoztak volna statikus drónokat (a lopakodósaik is szépek),
  • a szerbek is hoztak volna egy 29-est ha kérjük, szerintem akár egy bemutató is lett volna, a statikus mellé,
  • egy civil SAAB J35 Draken is csak pénz/idő kérdése lett volna,
  • SAAB 105-ök is vannak ilyenek,
  • egy nosztalgia MiG-21 (civilek szintén vannak) is csak pénz/idő/szervezés kérdése lett volna,
  • most volt berakva egy civil-eladó 300e$-os L-39, nem futotta volna egy NER-lovagnak sem, csak magánrepcsikre/-jachtra...

Nem mondok inkább semmit: "No comment..." :( :( :(

.

Épp blokkoljuk a svéd NATO csatlakozást ugyh onnan sem igazán jött volna semmi (Draken, Viggen, Saab 105).
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 997
14 100
113
Ezt :


eyJidWNrZXQiOiJ0YXAtYXNzZXRzMSIsImVkaXRzIjp7InJlc2l6ZSI6eyJ3aWR0aCI6NzAwLCJmaXQiOiJjb250YWluIiwiYmFja2dyb3VuZCI6eyJhbHBoYSI6MSwiciI6MjU1LCJiIjoyNTUsImciOjI1NX19LCJzbWFydE92ZXJsYXkiOnsiYnVja2V0IjoidGFwLWFzc2V0czEiLCJrZXkiOiJ3YXRlcm1hcmsucG5nIn19LCJrZXkiOiI5MDc2MTIuanBnIn0=
...
eyJidWNrZXQiOiJ0YXAtYXNzZXRzMSIsImVkaXRzIjp7InJlc2l6ZSI6eyJ3aWR0aCI6NzAwLCJmaXQiOiJjb250YWluIiwiYmFja2dyb3VuZCI6eyJhbHBoYSI6MSwiciI6MjU1LCJiIjoyNTUsImciOjI1NX19LCJzbWFydE92ZXJsYXkiOnsiYnVja2V0IjoidGFwLWFzc2V0czEiLCJrZXkiOiJ3YXRlcm1hcmsucG5nIn19LCJrZXkiOiI5MDc2MTkuanBnIn0=
...

...miért/hogyan/minek is akadályoznák meg a svédek?

Teljes dokumentációval, tartalék hajtóművel, eladó gombokért ...

Évekig szolgálhatná --az elején külsős pilótával-- a Kecskeméti Nemzetközi Repülőnapokat és "szabadidejében" pedig a hazai oktatásban/képzésben bőven ledolgozná az árát.

Csak egy példa a lehetséges sokból!

Nem véletlenül lett beírva, hogy egy repülőnapot kb. az előző búcsúbulija után el kell kezdeni szervezni!!!

Munka, munka, munka... A valós, nem zsindex/telex/kormányzati-s ... "vetítős/látszatos".



A többi vázolt lehetőség esetén is külföldi-civil/-egyesületi/-hasonló-forrásból érkező gépekről van szó,
vagy politikai szövetségeseiktől elvárható gesztusokról.
...csak erősen nagy-vonalakban "Ilyen (kb.) ez a pop-szakma!"
"Belepillantottam" 10+ éve a H-h-h-es ismeretségen, és rendezvényen keresztül.


Semmilyen svéd-kockázatot nem látok, de bontsd ki nekünk ezt a vonalat!




U.I. Továbbra is szomorúan aktuális klasszikus: "Nem-akarásnak, elmaradás a vége..."
...itt is! :( :( :(


.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Ezt :


eyJidWNrZXQiOiJ0YXAtYXNzZXRzMSIsImVkaXRzIjp7InJlc2l6ZSI6eyJ3aWR0aCI6NzAwLCJmaXQiOiJjb250YWluIiwiYmFja2dyb3VuZCI6eyJhbHBoYSI6MSwiciI6MjU1LCJiIjoyNTUsImciOjI1NX19LCJzbWFydE92ZXJsYXkiOnsiYnVja2V0IjoidGFwLWFzc2V0czEiLCJrZXkiOiJ3YXRlcm1hcmsucG5nIn19LCJrZXkiOiI5MDc2MTIuanBnIn0=
...
eyJidWNrZXQiOiJ0YXAtYXNzZXRzMSIsImVkaXRzIjp7InJlc2l6ZSI6eyJ3aWR0aCI6NzAwLCJmaXQiOiJjb250YWluIiwiYmFja2dyb3VuZCI6eyJhbHBoYSI6MSwiciI6MjU1LCJiIjoyNTUsImciOjI1NX19LCJzbWFydE92ZXJsYXkiOnsiYnVja2V0IjoidGFwLWFzc2V0czEiLCJrZXkiOiJ3YXRlcm1hcmsucG5nIn19LCJrZXkiOiI5MDc2MTkuanBnIn0=
...

...miért/hogyan/minek is akadályoznák meg a svédek?

Teljes dokumentációval, tartalék hajtóművel, eladó gombokért ...

Évekig szolgálhatná --az elején külsős pilótával-- a Kecskeméti Nemzetközi Repülőnapokat és "szabadidejében" pedig a hazai oktatásban/képzésben bőven ledolgozná az árát.

Csak egy példa a lehetséges sokból!

Nem véletlenül lett beírva, hogy egy repülőnapot kb. az előző búcsúbulija után el kell kezdeni szervezni!!!

Munka, munka, munka... A valós, nem zsindex/telex/kormányzati-s ... "vetítős/látszatos".



A többi vázolt lehetőség esetén is külföldi-civil/-egyesületi/-hasonló-forrásból érkező gépekről van szó,
vagy politikai szövetségeseiktől elvárható gesztusokról.
...csak erősen nagy-vonalakban "Ilyen (kb.) ez a pop-szakma!"
"Belepillantottam" 10+ éve a H-h-h-es ismeretségen, és rendezvényen keresztül.


Semmilyen svéd-kockázatot nem látok, de bontsd ki nekünk ezt a vonalat!




U.I. Továbbra is szomorúan aktuális klasszikus: "Nem-akarásnak, elmaradás a vége..."
...itt is! :( :( :(


.

A HA-UTI MiG-15 projekt is bedőlt, nem látom h ki lenne az aki egy ilyen retrogéppel foglakozni akarna itthon. A Honvédségnél tuti nincs kapacitás ilyenekre, ha lenne retroflotta akkor is olyan típusok repülnének amihez a múltból kötődünk.

A repülőnapokon látható Viggen, Draken stb a Swedish Historic Flight gépei, amiket a svéd légierő üzemeltet. Őket szívatjuk éppen, nem hiszem h ők most ide szeretnének jönni..

Bővebben itt olvashatsz róluk:


 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 997
14 100
113
A HA-UTI MiG-15 projekt is bedőlt, nem látom h ki lenne az aki egy ilyen retrogéppel foglakozni akarna itthon. A Honvédségnél tuti nincs kapacitás ilyenekre, ha lenne retroflotta akkor is olyan típusok repülnének amihez a múltból kötődünk.

A repülőnapokon látható Viggen, Draken stb a Swedish Historic Flight gépei, amiket a svéd légierő üzemeltet. Őket szívatjuk éppen, nem hiszem h ők most ide szeretnének jönni..

Bővebben itt olvashatsz róluk:



Ezeknél a valóban fontos részleteknél sokkal alapvetőbb dologgal van baj, ezért elnézésed kérve nem veszek el a részletekben.

Minden sértődés és harag nélkül lezárva részemről...

.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ezeknél a valóban fontos részleteknél sokkal alapvetőbb dologgal van baj, ezért elnézésed kérve nem veszek el a részletekben.

Minden sértődés és harag nélkül lezárva részemről...

.
megjelent olyan hír is, hogy NATO tag nem vett volna részt az eseményen, ezért inkább kreáltak egy saját indokot, mint hogy ez kikerüljön a nyilvánosságra..... persze hogy minden faszságot a háborúra fogunk, az azért inkább szánalmas
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 990
91 920
113
megjelent olyan hír is, hogy NATO tag nem vett volna részt az eseményen, ezért inkább kreáltak egy saját indokot, mint hogy ez kikerüljön a nyilvánosságra..... persze hogy minden faszságot a háborúra fogunk, az azért inkább szánalmas
Kamu.
Voltak már külföldön bejelentett résztvevők. Mind NATO

Akikről eddig tdudnk:

1. Belgium - AgustaWestland A-109 helikopter

2. Spanyolország - McDonnell Douglas EF-18M Hornet vadászbombázó

3. Németország - Eurofighter Typhoon vadászbombázó