• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 737
113
Én ránéztem a guglival a parkolóra... Valaki aki helybeli elmondhatná, hogy tényleg a mezőre akarnak leparkoltatni annyi autót? Ha esni fog, márpedig arra elég nagy az esély, mindenki elakad majd a sárban? Normálisok ezek? Vagy azóta épült ott valami, legalább kavics van?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
Én ránéztem a guglival a parkolóra... Valaki aki helybeli elmondhatná, hogy tényleg a mezőre akarnak leparkoltatni annyi autót? Ha esni fog, márpedig arra elég nagy az esély, mindenki elakad majd a sárban? Normálisok ezek? Vagy azóta épült ott valami, legalább kavics van?

A helyi gazda, akitől kibérelik erre a pár napra a területet, nem biztos, hogy díjazná, ha leszórnának több tonna kavicsot a földjére...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: vilmoci and SilvioD

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 737
113
A helyi gazda, akitől kibérelik erre a pár napra a területet, nem biztos, hogy díjazná, ha leszórnának több tonna kavicsot a földjére...
S ha beáll oda 100-200 Isten tudja hány autó, s az eső szépen feláztatja, mennyire fog örülni mindenki aki beragad?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
S ha beáll oda 100-200 Isten tudja hány autó, s az eső szépen feláztatja, mennyire fog örülni mindenki aki beragad?

Hungaroring, fesztiválok, vidéki futóversenyeken is ilyen parkolók vannak, ne számíts lekövezett parkolóra, nagyrészt ezeket a területeket előtte utána művelik (kaszálják). Ha annyi eső lesz, hogy elakadsz, majd segítenek a többiek, vagy a szervezők. Vagy gyere vonattal :)

Más: állítólag belépőt szed (ezer ft) a földtulajdonos az északi kerítésnél, a kis élelmes :D
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 821
113
S ha beáll oda 100-200 Isten tudja hány autó, s az eső szépen feláztatja, mennyire fog örülni mindenki aki beragad?
akkor ezt hozta a katonaszerencse..
Egyébként van a környéken egy 180-as Rába, majd az ki(szét)szaggatja a sok esetlen talicskát.
de a reptéren is van annyi Ural, mint égen a csillag...
 
  • Vicces
Reactions: enzo

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 900
113
akkor ezt hozta a katonaszerencse..
Egyébként van a környéken egy 180-as Rába, majd az ki(szét)szaggatja a sok esetlen talicskát.
de a reptéren is van annyi Ural, mint égen a csillag...
Akkor már egy BAT2-nek nagyobb hasznát veszik. Az majd csinál utat is, ha kell! De ha előrelátóak voltak, már le is rendezte a terepet!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 331
113
S ha beáll oda 100-200 Isten tudja hány autó, s az eső szépen feláztatja, mennyire fog örülni mindenki aki beragad?
1, Mindig is a környező mezőkön,legelőkön stb. volt a parkolás. S nem volt gond. Pedig a Nagypolák, meg a Transit (lásd lentebb) nagyon nem volt terepjáró. Oszt' felhőszakadás is volt.
2, Az is igaz, hogy az egyéb; régebbi, lágyabb rugózású/csillapítású instabilabb, nagyobb hasmagasságú, ballonosabb gumikkal szerelt autók messze dagonyatűrőbbek voltak, mint a mai autók.
2, De azért ne legyen már világvége emiatt. A gázpedálnak nem csak két véghelyzete van, s lehet (sőt kell is!) indulni kettesben is, ha helyzet van. "...És ha helyzet van, akkor lépni kell. Ha olyan a helyzet..."
4, Amúgy meg egy, "Mer' a biztonságos" SUV-val amúgy is legyőzhetetlen leszel; csak szorgalmasan tanulmányozd a tévéreklámokat!:D;)

Ui:
Adnék én mindenkinek hosszú tengelytávú mk3-as Ford Transitot a hóba, meg a sárba (A Bükkről beszélünk)
Ilyen, ennyire hátrarakott hátsó futóművűt:
ford-transit-2-5-td-190-l-9-szemelyes-104960_223047_1xl.jpg


Oszt" megtudnák, hogy hol lakik az Úristen!!!:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and vilmoci

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 737
113
1, Mindig is a környező mezőkön,legelőkön stb. volt a parkolás. S nem volt gond. Pedig a Nagypolák, meg a Transit (lásd lentebb) nagyon nem volt terepjáró. Oszt' felhőszakadás is volt.
2, Az is igaz, hogy az egyéb; régebbi, lágyabb rugózású/csillapítású instabilabb, nagyobb hasmagasságú, ballonosabb gumikkal szerelt autók messze dagonyatűrőbbek voltak, mint a mai autók.
2, De azért ne legyen már világvége emiatt. A gázpedálnak nem csak két véghelyzete van, s lehet (sőt kell is!) indulni kettesben is, ha helyzet van. "...És ha helyzet van, akkor lépni kell. Ha olyan a helyzet..."
4, Amúgy meg egy, "Mer' a biztonságos" SUV-val amúgy is legyőzhetetlen leszel; csak szorgalmasan tanulmányozd a tévéreklámokat!:D;)

Ui:
Adnék én mindenkinek hosszú tengelytávú mk3-as Ford Transitot a hóba, meg a sárba (A Bükkről beszélünk)
Ilyen, ennyire hátrarakott hátsó futóművűt:
ford-transit-2-5-td-190-l-9-szemelyes-104960_223047_1xl.jpg


Oszt" megtudnák, hogy hol lakik az Úristen!!!:hadonaszos:
Értem, tehát ha valami mindig is szar volt akkor az úgy van jól! Ok. Majd keresek egy parkolót magamnak oszt jól van.
Már megbántam hogy kérdeztem.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 331
113
Én ránéztem a guglival a parkolóra... Valaki aki helybeli elmondhatná, hogy tényleg a mezőre akarnak leparkoltatni annyi autót? Ha esni fog, márpedig arra elég nagy az esély, mindenki elakad majd a sárban? Normálisok ezek? Vagy azóta épült ott valami, legalább kavics van?
Nem viccelek: Tényleg az összes ottani repülőnapon, (legalábbis1997 óta, amióta járok) így történt a parkolás, s nem csak alig 60000 ezer ember ment ki egy nap.
S hidd el, nem állt meg az élet. Persze voltak anomáliák, ha valaki meg elakadt, akkor segítettek egymásnak az emberek.

Mindig elfelejtem, hogy a szülőágy és a koporsó között máshonnan jöttünk, máshol vagyunk, máshova tartunk.
Bocs, ha túl ironikus voltam az előbb.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 821
113
Akkor már egy BAT2-nek nagyobb hasznát veszik. Az majd csinál utat is, ha kell! De ha előrelátóak voltak, már le is rendezte a terepet!
biztos megérné a hatezer liter gázolajat, mire odacsámpázik. A barátposzáták meg röptükben esnének le ( az irdatlan koncentrációjú füsttől meg szénmonoxid + elégetlen szénhidrogén kombótól ), mint a csernobil filmben.
A full totál lapos alföldön nem tudom mit lehetne még lejjebb rendezni :D

Értem, tehát ha valami mindig is szar volt akkor az úgy van jól! Ok. Majd keresek egy parkolót magamnak oszt jól van.
Már megbántam hogy kérdeztem.
Ez sajnos ilyen. A világ többi része nem minden pillanatban azért létezik, hogy a Te (illetve az autósok) érdekeidet és igényeidet kiszolgálja...
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 737
113
biztos megérné a hatezer liter gázolajat, mire odacsámpázik. A barátposzáták meg röptükben esnének le ( az irdatlan koncentrációjú füsttől meg szénmonoxid + elégetlen szénhidrogén kombótól ), mint a csernobil filmben.
A full totál lapos alföldön nem tudom mit lehetne még lejjebb rendezni :D


Ez sajnos ilyen. A világ többi része nem minden pillanatban azért létezik, hogy a Te (illetve az autósok) érdekeidet és igényeidet kiszolgálja...
Nem mondod? Valóban értékes információ! Most jól megmondtad!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 900
113
biztos megérné a hatezer liter gázolajat, mire odacsámpázik. A barátposzáták meg röptükben esnének le ( az irdatlan koncentrációjú füsttől meg szénmonoxid + elégetlen szénhidrogén kombótól ), mint a csernobil filmben.
A full totál lapos alföldön nem tudom mit lehetne még lejjebb rendezni :D

Pedig a statikus soron is van létjogosultsága egy ilyen gépnek!
Szerintem a civilek között nagyobb sikere lenne, mint egy Lynxnek!
Elfelejted, hogy egy olyan repülőnapról
beszélünk, ahol ennek a fogyasztása kb. csepp a tengerben!
Még jó, hogy nem te állítod össze a kiállítottak listáját, mert akkor a Suzuki Vitarán kívül más nem nagyon lenne!