KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 770
122 626
113
Ezt nem tagadom , csak arra akartam kitérni hogy a nyugat mindig azzal jön hogy "na most kifogynak a ruszkik a caliber rakétákból és végük " holott ez a technológia nem új az oroszoknak sem hogy nyugati cucc kéne bele.
Nem is fogytak még ki. Hanem eregetik azért szépen még ha nem is olyan intenzitással mint az elején.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 740
5 851
113
(Csak ne 2030 legyen, melt akkor a Klissz nagyon löhögne lajtam.)

Futurama-Memes-9.jpg
 
K

kamm

Guest
Nincsenek tele. Van bennük, de a két fent említettben a nincs, mert a 14-es szankciók okán kénytelenek voktak kihagyni őket.
Nonszensz. Olyan mennyiségű és minőségű elektronika ill informatikai rendszer kell mindkettőbe, hogy ez szimplán kizárt. 1000%, hogy vagy nyugati, vagy kinai chipeket hasznalnak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 770
122 626
113
Konkrétan ezzel fenygeti őket Biden, hogy bele ne vagjanak a szankcionált cuccok potlasaba... olvasd el a pontokat, amit irtam korabban.
Amíg kína rajta tenyerel a globálic ellátási láncok legtöbbjén valamilyen szinten ez eléggé kontraproduktív próbálkozás lenne. Így is megroggyant a világgazdaság, na ha ezt megnyomod még egy kína elleni szankciós csomaggal akkor mehetünk fekete péntekest játszani...
 
K

kamm

Guest
Amíg kína rajta tenyerel a globálic ellátási láncok legtöbbjén valamilyen szinten ez eléggé kontraproduktív próbálkozás lenne. Így is megroggyant a világgazdaság, na ha ezt megnyomod még egy kína elleni szankciós csomaggal akkor mehetünk fekete péntekest játszani...
Lasd a kommentem. Ez egy koteltanc, mert Kina sem teheti meg, hogy nyiltan ignoralja az egész nyugati szankciós csomagot.
 
K

kamm

Guest
értem de így akkor mit számítana hogy szannkciózzák kínát a nyugatiak ha oroszországot is szankciózzák?

ez esetben maradna bármi súlya a nyugatnak?

hisz orosz miatt nyersanyag hiány
kína szankciója miatt meg a termékek 70% kerülne le a polcokrol.

ilyen esetbe semmit nem számítana a nyugati szankció mert a nyugat nagyhamar északafrikai szintre kerülne.
Logikusan nem.overnight vezetnék be. Amúgy EU és Amerika technológiailag messze fejlettebb bárkinél, csak a profitehseg miatt vitték azsiaba minden hulyesegnek a gyartasat, valojaban semmi nem tartja őket vissza, hogy 6-12 honap alatt tomegevel indítsanak újra hazai gyártást mimdem iparágban. (Kb pont úgy, ahogyan ma is megvan Magyarorszagon mondjuk a rendszervaltas utan bedontott konzerviparhoz minden alapanyag, avagy nem kellene kovinni a csúcsminőségű husmarhat az osztrakokhoz feldolgozni 150 éve stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 770
122 626
113
Lasd a kommentem. Ez egy koteltanc, mert Kina sem teheti meg, hogy nyiltan ignoralja az egész nyugati szankciós csomagot.
A covid alatt szerintem kivilálglott (és azóta méginkább), hogy a nyugati világ mennyire függ az ellátási láncoktól és a nyugatról kitelepített ipartól valójában és szerintem ez még bátorította is az oroszokat erre az egészre és ez alapján nem tudom mennyire szankcionálható valójában kína....
 
W

Wilson

Guest
A covid alatt szerintem kivilálglott (és azóta méginkább), hogy a nyugati világ mennyire függ az ellátási láncoktól és a nyugatról kitelepített ipartól valójában és szerintem ez még bátorította is az oroszokat erre az egészre és ez alapján nem tudom mennyire szankcionálható valójában kína....
Valójában ugyanúgy függ Kína gazdasága a nyugati és az USA piacaitól mint a nyugati nagyhatalmak és az USA gazdasága a kínai gyártástól így mind a két félnek az az érdeke,hogy erre ne kerüljön sor,ezért egy nyugati szankció a lehetőségét Kína nem fogja megkockáztatni Oroszország kedvéért, már csak azért sem mert ők pl sokkal pragmatikusabban gondolkodnak ezen a téren is mint pl az oroszok.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 379
79 291
113
Valójában ugyanúgy függ Kína gazdasága a nyugati és az USA piacaitól mint a nyugati nagyhatalmak és az USA gazdasága a kínai gyártástól így mind a két félnek az az érdeke,hogy erre ne kerüljön sor,ezért egy nyugati szankció a lehetőségét Kína nem fogja megkockáztatni Oroszország kedvéért, már csak azért sem mert ők pl sokkal pragmatikusabban gondolkodnak ezen a téren is mint pl az oroszok.
De pont azt csinálja, mert tudja, hogy ugyanúgy fájna a nyugatnak is. A világ marhasága úgy szankcionálni, hogy amiatt én is ugyanannyit szopok mint akit büntetni akarok. Te se vered el az asszonyt ha tudod, hogy ugyanakkorát tud ütni mint te.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 810
35 080
113
Valójában ugyanúgy függ Kína gazdasága a nyugati és az USA piacaitól mint a nyugati nagyhatalmak és az USA gazdasága a kínai gyártástól így mind a két félnek az az érdeke,hogy erre ne kerüljön sor,ezért egy nyugati szankció a lehetőségét Kína nem fogja megkockáztatni Oroszország kedvéért, már csak azért sem mert ők pl sokkal pragmatikusabban gondolkodnak ezen a téren is mint pl az oroszok.
röpke játék.
nyugat szankciózza kínát.
nyugaton nem lessz termék (a hiány elinflálja a pénzüket) pénzük sem lessz.
Kína nem kap nyugatról megrendellést. de ellátja a saját lakosságát és másokat termékekkel. az első napokba a yuan zuhanna. majd mivel a dollár és az euro bezuhant a yuan hogy mennyit zuhant elötte a kutyát nem érdekelné...

ki kerül rosszbb helyzetbe. az akinek van pénze de se nyersanyag se termék. vagy az akinek van terméke és nyersanyagokhoz is hozzáfér könyedén.

Mije van a nyugatnak? pénze. ami valójába annyit ér amekora a kereslet rá. de ha a kereskedés a pénzel csökken (mind1 hogy ő embargózik vagy az ő pénzüket embargozzák..) mi marad nyugaton? IGÉNY. igény nyersanyagra energiahordozóra és késztermékre... Pont azokra amiket embargózna...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Valójában ugyanúgy függ Kína gazdasága a nyugati és az USA piacaitól mint a nyugati nagyhatalmak és az USA gazdasága a kínai gyártástól így mind a két félnek az az érdeke,hogy erre ne kerüljön sor,ezért egy nyugati szankció a lehetőségét Kína nem fogja megkockáztatni Oroszország kedvéért, már csak azért sem mert ők pl sokkal pragmatikusabban gondolkodnak ezen a téren is mint pl az oroszok.
Az oroszok elleni szankciók valami másra is rávilágítanak: akinek terméke van van előnyben, méghozzá akinek klasszikus ipari és mezőgazdasági terméke. Szóval nincs paritás a kiszolgáltatottságban, a Nyugat sokkal kiszolgáltatottabb végső soron, mert a nyersanyag, termék és gyártókapacitáshiányok kiszolgáltatottá teszik annak, akinek egy gazdasági szeparálódás esetén nem kell emiatt nélkülöznie. Hiába van a Nyugatnak pénze, ebben az évben fogja megtanulni, hogy nem lehet megenni.

Én voltam nagyon sokáig annak a politikának a megrögzött képviselője, hogy a pénz birtokosai előnyben vannak a politikában ilyen téren, nekem is nagy meglepetés volt, hogy a termék, a nyersanyag birtokosai mennyire függetlenek valójában a globális pénzforgalomtól, amikor saját társadalmuk ellátásáról van szó. Ennek alapvető oka, hogy a nyersanyagok és termelőkapacitások eloszlása a világban nem egyenletes, egyes országok nélkülözhetetlen forrását biztosítják azoknak. Ezek a gyakran fejlettlenebb országok előnyben vannak a pénzt birtokló országokkal szemben. Szóval ma már egyre inkább úgy látom, hogy egy Nyugat és Kína közti szakítás a szakadékba is taszíthatná a Nyugatot, míg Kína legföljebb súlyos zavarokkal, de nem alapvető zavarokkal bekkelné ki.
 
W

Wilson

Guest
De pont azt csinálja, mert tudja, hogy ugyanúgy fájna a nyugatnak is. A világ marhasága úgy szankcionálni, hogy amiatt én is ugyanannyit szopok mint akit büntetni akarok. Te se vered el az asszonyt ha tudod, hogy ugyanakkorát tud ütni mint te.
A Kínaiak az orosz nyersanyagok vásárlásán kívül nem nagyon "segítenek" az oroszoknak, de igazából azt sem segítő szándékból teszik hanem kőkemény üzleti szempontok alapján.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 009
15 491
113
Az oroszok elleni szankciók valami másra is rávilágítanak: akinek terméke van van előnyben, méghozzá akinek klasszikus ipari és mezőgazdasági terméke. Szóval nincs paritás a kiszolgáltatottságban, a Nyugat sokkal kiszolgáltatottabb végső soron, mert a nyersanyag, termék és gyártókapacitáshiányok kiszolgáltatottá teszik annak, akinek egy gazdasági szeparálódás esetén nem kell emiatt nélkülöznie. Hiába van a Nyugatnak pénze, ebben az évben fogja megtanulni, hogy nem lehet megenni.

Én voltam nagyon sokáig annak a politikának a megrögzött képviselője, hogy a pénz birtokosai előnyben vannak a politikában ilyen téren, nekem is nagy meglepetés volt, hogy a termék, a nyersanyag birtokosai mennyire függetlenek valójában a globális pénzforgalomtól, amikor saját társadalmuk ellátásáról van szó. Ennek alapvető oka, hogy a nyersanyagok és termelőkapacitások eloszlása a világban nem egyenletes, egyes országok nélkülözhetetlen forrását biztosítják azoknak. Ezek a gyakran fejlettlenebb országok előnyben vannak a pénzt birtokló országokkal szemben. Szóval ma már egyre inkább úgy látom, hogy egy Nyugat és Kína közti szakítás a szakadékba is taszíthatná a Nyugatot, míg Kína legföljebb súlyos zavarokkal, de nem alapvető zavarokkal bekkelné ki.

Erről van pár cikk a mandiner makronómon...