KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 949
8 400
113
Hol az összefüggés? Ki ne találd, hogy Kínát szankcionálják azért, mert kereskedik az Oroszokkal.
Kínát is szankcionálnák, ha nagyobb mértében kereskedne az oroszokkal (stratégiai termékekkel). A kis mennyiség, meg élelmiszer a plázák polcaira, stb. nem tétel.. Nem véletlen Kína tartózkodó magatartása.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 114
113
Kínát is szankcionálnák, ha nagyobb mértében kereskedne az oroszokkal (stratégiai termékekkel). A kis mennyiség, meg élelmiszer a plázák polcaira, stb. nem tétel.. Nem véletlen Kína tartózkodó magatartása.
értem de így akkor mit számítana hogy szannkciózzák kínát a nyugatiak ha oroszországot is szankciózzák?

ez esetben maradna bármi súlya a nyugatnak?

hisz orosz miatt nyersanyag hiány
kína szankciója miatt meg a termékek 70% kerülne le a polcokrol.

ilyen esetbe semmit nem számítana a nyugati szankció mert a nyugat nagyhamar északafrikai szintre kerülne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 114
113
Szerintem Kína nem nagyon fog fejlett katonai technológiát eladni az oroszoknak,a Kínaiak nem hülyék, megveszik az olcsó orosz nyersanyagokat és ennyi.
pedig eddig vásáróltak oroszt. miközbe mások embarkózták kínát e téren.
és ajánlgatták eddig is az oroszoknak a cuccaikat. főleg a nagyokat hajók pl.
eggyütmüködésk is vannak közös fejlesztések.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
pedig eddig vásáróltak oroszt. miközbe mások embarkózták kínát e téren.
és ajánlgatták eddig is az oroszoknak a cuccaikat. főleg a nagyokat hajók pl.
eggyütmüködésk is vannak közös fejlesztések.
Kb. már egy tucat együttműködés, védelmi együttműködés, szerződés, ipari megallapodás, gyakorlatozás, járőrözés stb. stb. van a nyersanyagüzletágon kívül. 2014ben indult el az egész és a csúcsa a háború kitörésekor Hszi Csin-ping és Putyin közös megállapodása volt.
Annyi változás történt csak, hogy 3 oldalú lett Indiaval kiegészülve (!!) miközben Kína mégszorosabbra akarja és még nyitottabb lett Oo. felé.
De biztosan nem ad el Kína semmilyen technologiát az oroszoknak ááá neeem...az kizárt...Észak-Koreának sem szokott meg Iránnak sem akkor az oroszoknak a geopolitikán felül életbevágó nyersanyagokért cserébe végképp ELKÉPZELHETETLEN nem fog...ja de!
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Ismétlem azért mert te azt hiszed még nincs így. A 2024-es soratgyártás a világ kamuja, ebből harckész eszköz 2030-ra lesz. Se a lőszernek se semminek nincs gyártósora.....
Egy lőszer hozzà meg alsó hangon 25 millió forint....
Gondolkodj már ember könyörgöm...
Álljon mál meg a menet!
Amikol a hadselegben voltam, nekem azt tanították, hogy a katona nem gondolkodik, hanem palancsot teljesít. :confused:

Moszt hogy ezt elmagyaláztuk a Klissznek, elmondom a menetlendet:

1. Előszöl is megkelüljük a Klisszt melt ellendlukkel.
2. 2x22 Téhetvenkedőt kipofozunk, ezek védik majd az olszágot a Leopáldokkal, a többit Lmzek meg a Pogány fúlhatja - falaghatja.
3. Lendelünk a KMW-től még Leopáldokat, sajnos csak 2030-la fognak megélkezni.
4. Mélgünkben elmegyek az LM-hez és leülünk tálgyalni. Ellől kicsit lészletesebben is ílok: előszöl köszönök, majd kélek egy pohál vizet, melt a Flixbusszal jöttem ólák óta, majd beálulom a Klisszt (meg a Dudit is). Mikol a Pappelgel úllal kikálomkodtuk magunkat megkötjük az üzletet. 2024-le ígél majd 100 db Pálducot, de leálisan 2026-la is jó. (Csak ne 2030 legyen, melt akkor a Klissz nagyon löhögne lajtam.)
De viszont a pénzügyi lészét moszt lendezzük, melt visszafele mál nem a Flixbusszal akalok menni. :cool:
5. Amikol ezek megjönnek, akkol a Fedettmókusz elvihati a Téhetvenkedőket a kohójába vagy a vastelepéle.
Ez egy elég jó menetlend. :rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 404
79 383
113
Szerintem Kína nem nagyon fog fejlett katonai technológiát eladni az oroszoknak,a Kínaiak nem hülyék, megveszik az olcsó orosz nyersanyagokat és ennyi.
Nem kell neki fejlett katonai technógia, azt csinálnak maguknak. Mikróba való teljesítményű chip kell, mert nem tudnak eleget gyártani maguknak.
 
W

Wilson

Guest
Nem kell neki fejlett katonai technógia, azt csinálnak maguknak. Mikróba való teljesítményű chip kell, mert nem tudnak eleget gyártani maguknak.
Azért ebben nem lennék annyira biztos, és bizony a fejlett katonai technológia nem csak chipekből áll vannak még ott bőven pl kritikus fontosságú elektronikus alkatrészek.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
W

Wilson

Guest
Az orosz hadiipar önellátó, nem kell nekik venni semmit és mint láthatod megoldják a legmodernebb dolgokat is mint pl CM.
Én ezt nem így látom az orosz hadiipar pl a katonai felhasználású elektronikai alkatrészek terén messze van az önellátástól, lásd pl feljebb a hozzászólásomat amelyből kiderül, hogy bizony pl a cirkálórakétáikban is vannak nyugati alkatrészek.Sőt még egy sima orosz hőkameráról amelyről azt mondták az oroszok ,hogy teljesen orosz fejlesztésű és gyártású is kiderült ,hogy import nyugati elektronikai alkatrészeket tartalmazott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 404
79 383
113
Én ezt nem így látom az orosz hadiipar pl a katonai felhasználású elektronikai alkatrészek terén messze van az önellátástól, lásd pl feljebb a hozzászólásomat amelyből kiderül, hogy bizony pl a cirkálórakétáikban is vannak nyugati alkatrészek.Sőt még egy sima orosz hőkameráról amelyről azt mondták az oroszok ,hogy teljesen orosz fejlesztésű és gyártású is kiderült ,hogy import nyugati elektronikai alkatrészeket tartalmazott.
Amiről azt mondják, hogy orosz azt még nyugaton nem látták. A Sosna U-ról annyira nem mondják, hogy orosz, hogy egyenesen Fehéroroszországban gyártják.
 
W

Wilson

Guest
Amiről azt mondják, hogy orosz azt még nyugaton nem látták. A Sosna U-ról annyira nem mondják, hogy orosz, hogy egyenesen Fehéroroszországban gyártják.
Arról a a Fehéroroszországról beszélünk amely ugye fontos szerepet játszott idén február 24-ig az Oroszországot 2014 óta sújtó katonai felhasználású elektronikával kapcsolatos szankciók kijátszásban is.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
megoldják a legmodernebb dolgokat is mint pl CM.
A caliber méretű cucc nem modern annyira mint sokan hiszik ! A jnekiknek már a 80 években volt ! Azon nem lepődök meg hogy ha teljesen orosz !
Viszont a kh-59mk2 kitudja hogy csak orosz cuccokból áll e !
17491b419e59a3ea46620b795c469425.jpg
 
  • Vicces
Reactions: fip7

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 126
4 152
113
Álljon mál meg a menet!
Amikol a hadselegben voltam, nekem azt tanították, hogy a katona nem gondolkodik, hanem palancsot teljesít. :confused:

Moszt hogy ezt elmagyaláztuk a Klissznek, elmondom a menetlendet:

1. Előszöl is megkelüljük a Klisszt melt ellendlukkel.
2. 2x22 Téhetvenkedőt kipofozunk, ezek védik majd az olszágot a Leopáldokkal, a többit Lmzek meg a Pogány fúlhatja - falaghatja.
3. Lendelünk a KMW-től még Leopáldokat, sajnos csak 2030-la fognak megélkezni.
4. Mélgünkben elmegyek az LM-hez és leülünk tálgyalni. Ellől kicsit lészletesebben is ílok: előszöl köszönök, majd kélek egy pohál vizet, melt a Flixbusszal jöttem ólák óta, majd beálulom a Klisszt (meg a Dudit is). Mikol a Pappelgel úllal kikálomkodtuk magunkat megkötjük az üzletet. 2024-le ígél majd 100 db Pálducot, de leálisan 2026-la is jó. (Csak ne 2030 legyen, melt akkor a Klissz nagyon löhögne lajtam.)
De viszont a pénzügyi lészét moszt lendezzük, melt visszafele mál nem a Flixbusszal akalok menni. :cool:
5. Amikol ezek megjönnek, akkol a Fedettmókusz elvihati a Téhetvenkedőket a kohójába vagy a vastelepéle.
Ez egy elég jó menetlend. :rolleyes:
Addigra Szittyának is lesz öntödéje, ott a T72-ből öntenek ki F-35-öt.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 124
113