A nuki vadász tengó legnagyobb hibája az ára. Ha nem kellenek az előnyök, mert nem akkorák a távolságok, nem probléma ha rendszeresen felemelkedik... akkor imo nagyobb harcértékkel bír 3-4 csúcs hagyományos tengó mint egy nuki.
@Veér
"jelentős hűtési igénye miatt szerintem a hőképe nagy sekély vízben."
nuki tengók jellemzően nem mennek sekély vízbe mellesleg az infra tartományt baromira nyeli a víz, inkább probléma, hogy tökéletesen csöndes szivatyú nem létezik, 100%ig nem lehet az amúgy baromi halk szivatyúk hangját elnyeletni, csak reaktor leállítással lehet annyira halk mint egy D/E tengó.
A dízeles:
- olcsóbb,
- halkabb,
- a méretéből adódóan jobb a manőverező képessége,
- a mérete miatt a mágneses felderíthetősége is rosszabb,
- a mérete miatt (különösen a fenékre leülve, vagy annak közelében) aktív szonárral is nehezebb kiszúrni.
A légperiszkóp miatt csak a felszín közelébe kell emelkednie időnként és nem a felszínre.
A saját terepén, a parthoz viszonylag közel, 1 db dízeles is nagyobb harcértékű lehet, mint egy nuki. Bizonyos szempontból már az is sekélyebb víznek számít, ahol nem érvényesül előnyként a nuki nagyobb merülési mélysége. Ez a teljes kontinentális talapzatra igaz + például a teljes a Balti-tengerre.
A víz ugyan valóban szigeteli az elektromágneses hullámokat, de a meleg víz azért felemelkedik. Márpedig egy nuki tengó sok hőt ad le. Úgyhogy sekély vízben tényleg kellemetlen egy nuki tengó hőkibocsátása is.
A reaktor eleve nem állítható le és indítható újra gyorsan. Ráadásul a leállás sem elég, mert hiába szűnik meg a hasadás, a bomlási hőt akkor is el kell szállítani, tehát a szivattyúknak működnie kell.