Kína hadiipara és haderőfejlesztési programja

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Hát ha 2023-ra nem is fogja megelőzni de kibaszott erősekk lesznek.

Viszont technológiai téren csak harmadikok.

Az oroszok a légvédelemmel hajtóművekkel és harckocsikba veri őket .
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Harckocsikban nem verik. Hajtóművekkel verik, de eléggé fej fef mellett vannak és kb ugyanaz a szitu a légvédelemmel is. Bár lehet, hogy légvédelem terén Kína itt ott már előnyben van, ha az összképet nézzük.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Ez az előnye az államszocializmusnak, hogy gyorsan lehet nagy eredményeket elérni, viszont nagyon pusztító is tud lenni, ha az összképet nézzük. Most Kínának úgymond a legjobb rendszer ez, de a császári Kína társadalma és pl. élelem ellátása sokkal kiegyensúlyozottabb volt, ellenben nem fejlődött, mert az elit nem volt érdekelt ebben.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Nem tudom mennyire államszoci a kínai rendszer. Szerintem kezdenek visszasüppedni a jól bevállt madarin társadalmukba.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Jo dontés volt még Teng Sziao Ping részérol ez a gazdasági modell bevezetése a kínai kommunista  párt ideologiája mellett. Meg is lett az eredménye.....Érdekes kijelentést tett a minap a KKP újonnan megválasztott fotitkára (új elnok) " Kínának készen kell állni a háborúk megnyerésére "  ........
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Végy egy gyárat példának, tulaj és vezetés köre a párt bizalmi emberei. Megrendelés a kutatás/fejlesztésre(másolásra :)), gyártásra célzottan az állam parancsára érkezik, hitel szinte kamat és akadály nélkül a párt zöld lámpájával erre. A privát szektor működése a mai napig nehézkes még nagyon odaát, de sokat javult.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Ez mondjuk jellenző volt a nyugatra a kapitalizmus hőskorában is. Azért nem vagyok biztos benne, hogy a szoci jelző mennyire is jó erre a szitura. Csak azért mert a vezető elitet még mindíg kommunista pártnak nevezik az ég adta világon nem jelent semmit.

Ami viszont az állam és a társadalom működésére jellemző az a konfucionista államberendezkedésre való visszatérést sugallja. Persze hatalmas viták vannak erről és rengetegen ellenzik. Egy rakás pártvezér arra építette még annó a karrierjét, hogy a régi rendszert lebontsa és nem nézik jó szemmel a visszatértét. Pl. pár éve szobrot emeltek Konfuciusznak a Tienanmen téren. Ezt persze rakás öreg muki revizionizmusként értékelte és talán le is bontották.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Mindegy hogy nevezzük. Erős központi kormányzat,császár. A kínaiak nacionalisták, így Konfociuszt a fiatalabbak egyértelműen revizionálják, de több a kínaiakban a közös nevező ebben a tekintetben.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
"Légvédelem téren Kína ott már előnyben van"

 

Az oroszoknak van sz-400 nemsokára sz-500 és 2016 sm-3 orosz változata is megjelenik mint ABM rakéta .

 

Kína meg még mindig a HQ-9 használja és viszont az új rombolón már HQ-9b-vel jelölik hogy ez mit takar azt nem tudom.

 

"harckocsikban nem verik"

 

Az oroszoknak több évtizedes tapasztalatuk van a harckocsizásról ugyan mitől járna Kína előrébb ők előrébb?

A t-90ms tank már lazán hozza egy nyugati harckocsi szintjét talán még  az új kínai tank is de már az armata fejlettebb lesz.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Nézd a légvédelem egészét, kezdve a nagy hatótávolságú rakétáktól egész a csapatlégvédelemig. Ha a nagy összképet nézzük, akkor itt-ott már kirajzolódik néhány jobb rendszer.

Harckocsikban évek óta verik. Bontsd le a harckocsit alapvető tulajdonságaira (páncélzat, mobilitás, tűzerő). Páncélzatról senki nem mond soha semmitt, de azt észrevehetjük, hogy a kínai harckocsiknak modúl rendszerű, ami előnyt jelent. Mobilitás terén oroszországnak nincs 1500 LE harckocsimotorjam Kína viszon jó ideje üzelem ilyesmit. Tűzerő tekintetében mondjuk azonosak, csakhogy a Kínai harckocsikon már van a parancsnoknak független panoráma figyelője és viszonyla potens tűzvezérlő rendszere. Az oroszoknál ezt csak prototípusokon látni.

De ha gonddolodd olvass utána Type-96 és Type-99 a két fő harckocsijuk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Azért az a 20 év kiesés nem kevés az oroszoknál, ha nem szunteti meg a SZU -t a buta Jelcin ill.ha megmarad a potenciál és folyamatos a finanszírozás az oroszok 20évvel elorébb lennének egyes fegyvernemek teruletén, de ismerve a helyzetet a kínaik sok téren utolérték az oroszokat és elektronikában elorébb vannak, ami annak is koszonheto, hogy sok technologiát megvásároltak az oroszoktol vagy legálisan vagy illegálisan és megsporoltak tobb éves fejlesztéseket és így kiadásokat. Egyet mindenki elismer a világon úgy kopizni technikát mint Kína  senki nem tud a világon....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Túl sok elektronikát azért nem másoltak az oroszoktól.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Kína immáron az 5. legnagyobb fegyverexportőr
Azért az alatt a 20 év alatt nem minden sorvadt el .

su-27sm mig-29smt azért nem rossz gépek nem kaptak annyi pénz a vállatok és volt hogy saját zsebből fizették a fejlesztéseket.
Akkor Kínának még csak mig-21 gépei voltak abban az időbe .

. "Ha a nagy összképet nézzük, akkor itt-ott már kirajzolódik néhány jobb rendszer."

Mi az hogy összkép? mennyiségileg biztos hogy verik az oroszokat de nem minőségben .
Ugyan is 2010-ben újabb sz-300 vett Kína az oroszoktól.

http://hungarian.ruvr.ru/2010/04/02/5948307.html

Az sz-400 is sorban állnak ahogy a s-500-ért is fognak .
A csapat légvédelem is jobb lett (lesz) az AESA radaros pantsir légvédelmi rendszerrel
1500LE a Kínai tank motorja ami német nem pedig saját fejlesztésű, és akkor még a type 99 majdnem 10 tonnával nehezebb a t-90 -nél .
Amit én nem vitatok az az hogy hajó gyártásban és pilóta nélküli gépek fejlesztésében jobb Kína mint az orosz .
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Senkit nem érdekel, hogy mi volt 20 éve. Ugyanúgy, az sem számít, hogy ki fejlesztette ki. Az számít, hogy jelen pillanatban miből mennyi van. Hogy mennyire állnak sorban az SZ-400-ért, van egy olyan sanda gyanúm, hogy hasonlóan mint a Su-35-ért.

A pantsir pedíg megér egy misét, de majd később.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Ezek szerint elméletileg költhetnek annyit a fegyveres erőikre mint az egész EU összesen.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/harom_ev_mulva_kina_letaszitja_a_tronrol_amerikat.181611.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
A kínai déli flotta hadgyakorlata képekben:

http://bmpd.livejournal.com/486531.html
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Felkerült egy hosszabb videó is a gyakorlatról.

http://youtu.be/4Q0LV7Z8Qw4