Nem tervezik egyelőre. Ha neki is lendülnének, akkor is húsz év (2050 környéke) körül lenne kiépíteni a nukleáris CATOBAR hordozóflottát ahhoz. Egyelőre nincs működőképes CATOBAR hordozójuk sem, csak egy építés alatt álló, ami éppencsak elkezdte a tengeri tesztjeit. 2030-ig jó, ha egy nukleáris hordozó elkészül majd az ezzel szerzett tapasztalatok alapján!
2012 Liaoning
+7 év
2019 Shandong
+6 év
2025 Fujian?
+5 év
2030 "004"
Namost innentől kellene építeni húsz év alatt tizet, tehát kétévente egyet vízrebocsjátani, ami azt jelenti, hogy egy időben legalább két egység áll építés alatt dokkban. Erre van most hajógyári kapacitás, az nem gond és tudják növelni is. Igazából el kell jutniuk odáig, hogy van mintaként szolgáló nukleáris meghajtású CATOBAR hordozójuk. Tengerészt van hol képezni rá, arra már megvan a kapacitás a meglévő hajókkal. De attól még messze vannak, hogy sorozatgyárthassanak atommeghajtású repülőgéphordozókat, mert még nem tudják hogy fog kinézni és működni. A részleges próbadarab sincs átadva még, nemhogy több éves üzemeltetési tapasztalat gyűlt volna fel vele és akkor még ott van a nukleáris meghajtás ebben a léptékben!
Szóval lehet, hogy lenyűgöző a jelenlegi tempó, de a US Navy-nek van még pár jó évtizede!
ps. A Kína körüli vizek az más téma, ott nagyon hamar fölényben lesznek/vannak. Egy amerikai szuperhordozót most kergettek el a papucsos huszik Jemen partjaitól és állítólag meg is rongálták barkács-drónokkal! Az amerikai flotta Tajvant már nem tudná szerintem megvédeni, nem tudna olyan közelségbe hajózni, hogy bármit tehessen anélkül, hogy a tönkreverést kockáztatná!