Kínai repülőgép-hordozók

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
ebben megint nincs semmi csoda. egy nagyon okos félreírta a tizedes vesszőt és egyik sem mert megszólalni a munka közben. így alakult. majd huzogatni fogják a szemüket és bizonygatni, hogy ez így jó.még másolni sem tudnak ésszel.

Az jó ha nagyobb, több gép fér el egyszerre rajta.

Tengó téren a Type 95 lehetséges, hogy már létezik. Type 93-ból meg most van talán 5 és még jön kettő.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
nekem meg a tapasztalat mást mond. ha van is valami, amit jól csináltak, akkor csakus azért, mart megtudták fizetni, hogy mindegyik projekt felett álljon egy fehér vagy egy japán és megtervezze cakom-pakk az egészet. maximum csak a kivitelezést tudják megoldani, de ott is ott kell állni felettük és marha gyorsan leállítani az egészet, ha elcseszték, mert csinálnák tovább ész nélkül.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
nekem meg a tapasztalat mást mond. ha van is valami, amit jól csináltak, akkor csakus azért, mart megtudták fizetni, hogy mindegyik projekt felett álljon egy fehér vagy egy japán és megtervezze cakom-pakk az egészet. maximum csak a kivitelezést tudják megoldani, de ott is ott kell állni felettük és marha gyorsan leállítani az egészet, ha elcseszték, mert csinálnák tovább ész nélkül.

Bemi lehetséges :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Amúgy csak most nyílvánították hadra foghatónak a hajót.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 937
113
Most a puculi oroszok megtudják hol a helyük:cool:
Elektromágneses katapult + nagysebességű lopakodó drón:eek:

Hát gyerekek! ehez képest az oroszok a jenki 2 VH szintjén vannak a kuznyával.:D
Épül a 26-dik type 054 de azért az oroszok a másodikok.:mad:
Azért nem épp. Az a katapult még a földön van tesztek alatt, a nagysebességű drón alatt nem tudom mire gondolsz, egy kocsihoz képest gyors, de egy akármilyen 3. gen géphez képest sehol sincs. A kínaiaknak meg még a Kuznyecovhoz hasonlót sem sikerült összehozni akárhányadik type 54-nél tartsanak. Gyártani sokmindent tudnak kínában, de itt a kitalálással és megtervezéssel van a gond, még a reverse engineering sem megy nekik rendesen pedig erre hatalmas hangsúlyt fektetnek.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Azért nem épp. Az a katapult még a földön van tesztek alatt, a nagysebességű drón alatt nem tudom mire gondolsz, egy kocsihoz képest gyors, de egy akármilyen 3. gen géphez képest sehol sincs. A kínaiaknak meg még a Kuznyecovhoz hasonlót sem sikerült összehozni akárhányadik type 54-nél tartsanak. Gyártani sokmindent tudnak kínában, de itt a kitalálással és megtervezéssel van a gond, még a reverse engineering sem megy nekik rendesen pedig erre hatalmas hangsúlyt fektetnek.

Még nem sikerült összehozni, mert csak jövőre dobják vízre első hordozójukat. Így azt sem érzem problémának, hogy csak földön tesztelik a katapultot.

Harcértékre viszont Liaoning sokkal inkább teljes értékű, nem mellesleg nem mindenhova tuggal kisért hordozó.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
nagysebességű drón alatt nem tudom mire gondolsz, egy kocsihoz képest gyors, de egy akármilyen 3. gen géphez képest sehol sincs.


Igen csak tudod egy 3 gen gép pilótával repül és sincs rajta fejlett megfigyelő rendszer mint ami a ezen a drónon van.
De nyugi nemsokára megjelenik az x-47 kínai klónja amit már láthattunk gurulópróbán lassan 4 éve.
Az oroszok meg a szájukat tátják ;)
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
293
380
63
nekem meg a tapasztalat mást mond. ha van is valami, amit jól csináltak, akkor csakus azért, mart megtudták fizetni, hogy mindegyik projekt felett álljon egy fehér vagy egy japán és megtervezze cakom-pakk az egészet. maximum csak a kivitelezést tudják megoldani, de ott is ott kell állni felettük és marha gyorsan leállítani az egészet, ha elcseszték, mert csinálnák tovább ész nélkül.

Kész szerencse, hogy a fehérek mindig mindent jól csinálnak. A Kuznyán is milyen flottul megy minden, nem? Bele se merek gondolni, mi lenne, ha nem fehérek üzemeltetnék... Akár még balesetek is történhetnének.

Köszönjük a tartalmas hozzászólást.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 937
113
Még nem sikerült összehozni, mert csak jövőre dobják vízre első hordozójukat. Így azt sem érzem problémának, hogy csak földön tesztelik a katapultot.

Harcértékre viszont Liaoning sokkal inkább teljes értékű, nem mellesleg nem mindenhova tuggal kisért hordozó.

A Liaoning otthon hajókázik és tesztel. Ugyanúgy ahogy ezelőtt 3 hónappal a Kuznyecov. Ha az oroszoknak is hullottak volna otthon a gépeik otthon, akkor nem viszik Szíriába, a Kínaiaknak még ilyen szintű tapasztalatuk sincs. Ez alapján merész kijelenteni, hogy mennyire teljes értékű a kínai hordozó.
A két új klónja meg megnézzük milyen lesz, a katapult meg még mindig gyanús. Ha szárazföldön még mindig tesztelik, akkor nem biztos, hogy elkezdték legyártani az elemeit a hordozók számára, mert még nem tudták azt mondani, hogy ez így biztosan jó lesz. Szerintem csak a tesztek végeztével kap majd zöld utat a gyártás, úgy lenne értelme ha nem akarnak nagyobbat kockáztatni a kelleténél, azt meg nem tudom mennyi idő legyártani és beszerelni, de valószínűleg nem kevés.

Igen csak tudod egy 3 gen gép pilótával repül és sincs rajta fejlett megfigyelő rendszer mint ami a ezen a drónon van.
De nyugi nemsokára megjelenik az x-47 kínai klónja amit már láthattunk gurulópróbán lassan 4 éve.
Az oroszok meg a szájukat tátják ;)
Mindegy, hogy a 3. gen gép pilótával repűl, te hoztad fel a nagysebességű témát, ami egyszerűen nem igaz a kínai drónokra. Ugyanaz a forma, mint az amerikai Predator, Reper vagy Global Hawk, ezek sokat kell a levegőben fent legyenek nem pedig keveset és gyorsan. Az X47-B klónra nem emlékszem, de voltak még eltűnt protók, amik felbukkantak aztán többet nem hallottunk róluk. Pl a nEUROn, annak még egy felszállásáról is van videó, azóta meg csend van. Az oroszokra meg nem értem ezt a köpködést, hogy ez sincs az sincs. Nézd meg hogy ez is van és az is van. Ők sem tudnak egyszerre mindent fejleszteni, de az elmúlt 5 évben haditechnikában sokat léptek előre.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
csak rákell nézni a képre. hülyének kell lennie annak, aki a helyért cserébe beáldozza a teherliftet, főleg egy ekkora hajón! ennek semmi értelme. előre lekorlátozzák a telepítendő gépek méretét úgy, hogy a szu-33 klónjaikon kívül még nincs semmi sem és az éppen,hogy csak elfér az eredeti méreten.vagy a kép rossz, vagy az egész "kell a hely" nem igaz. persze ott van az is, hogy valaki elcseszte, aztán nekiugrottak, mint k....@ a bika "tőgyének", csak éppen a végén tejelni nem fog. bárki, aki dolgozott kínában megerősítheti, hogy tele van európai meg izraeli mérnökökkel. japánban pedig bérterveztetnek.a koreaiak egész más mentalitásúak.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 020
113
Van még idejük a katapulttal, az új hordozón úgy tűnik, nem lesz, a következőt valószínüleg majd csak ez után kezdik el. Lehet még cagy 3-4 évük, ha nem több.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
csak rákell nézni a képre. hülyének kell lennie annak, aki a helyért cserébe beáldozza a teherliftet, főleg egy ekkora hajón! ennek semmi értelme. előre lekorlátozzák a telepítendő gépek méretét

Nézd meg jobban, nem a liftek méretét kicsinyítették, hanem a szigetét. Az új hordozónak jól láthatóan kisebb a tornya, így több hely marad a fedélzeten. Ezen kívül kétszintes, nem egy mint az előző.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
4én is olvadtam a sinodefene-et https://www.sinodefenceforum.com/cv-17-001a-carrier-development-and-news-thread.t8035/ a képen amit belinkeltél , semmi sem arányos. ezek szerint keskenyebb a lift. kiszedték a tat alól a főtartót. az egész egy semmi, amíg nincs róla egy videó. lefogatom, hogy sírás lesz a vége. minek szűkítették volna be a sáncot? rosz lett a súlyelosztás? vagy a kép nem ér semmit, vagy valamit nagyon elcsesztek.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
293
380
63
csak rákell nézni a képre. hülyének kell lennie annak, aki a helyért cserébe beáldozza a teherliftet, főleg egy ekkora hajón! ennek semmi értelme. előre lekorlátozzák a telepítendő gépek méretét úgy, hogy a szu-33 klónjaikon kívül még nincs semmi sem és az éppen,hogy csak elfér az eredeti méreten.vagy a kép rossz, vagy az egész "kell a hely" nem igaz. persze ott van az is, hogy valaki elcseszte, aztán nekiugrottak, mint k....@ a bika "tőgyének", csak éppen a végén tejelni nem fog. bárki, aki dolgozott kínában megerősítheti, hogy tele van európai meg izraeli mérnökökkel. japánban pedig bérterveztetnek.a koreaiak egész más mentalitásúak.

Mert Magyarországon aztán bizony egy szem külföldi mérnök sem dogozik, ugye? Csak azt nem értem, hogy hogy került a német kolónia Kecskemétre - véletlenül pont a Mercedes-gyárral egyidőben... Azt persze meg tudom erősíteni, hogy Kínában van több mint elég felsőbbrendűségi komplexusban szenvedő külföldi.

Mindenkitől elnézést az offtopic-ért, de ez egy haditechnikai fórum, semmi szükség a többieket hobbirasszizmussal fárasztani.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 937
113
Hirtelen F-15-ösöket olvastam :) 0:27-nél ki van kozkázva az indító sín. Mi lehet olyan titkos rajta?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Igen, ez nekem is feltünt. Hogy a műszerfalat kicokkázták az még ok, de mi lehet annyira titkos egy indítósinen?