Kínai szárazföldi erők fegyverzete, felszerelése és szervezeti felépítése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 455
14 447
113
ma már elsősorban tradició miatt.
annak idején a kínaiak csórók voltak (ez nem újdonság) egy egyenruhát osztottak a katonáknak ezért mosni kelett. az első széria még nem műanyag volt egyébként de ebbe az időszakba a legbecsültebb eszköz a gyalásó volt. (ma már a lavor) katonai szabvány szerint készítették el anno magasabb szakítószilárdság ugyanakkor legyen merev de ne legyen törékeny ugyanakkor legyen ellenálló savnak lúgnak is (hisz mosás). Erre a célra (akkoriban még nem létezett ennyi műanyag egy alapvetően sárga színezetű műanyag felelt meg minden célra.) a mostaniak már nem ebből az anyagból vannak (de még mindig kiemelt minőségű) ma már színezni kell hogy sárga legyen. (hogy tradicionális legyen mert a sárga lavornak kultusza van a kínai hadseregbe mert annyira prktikus.)
Nem tudom, mikor jelentek meg? Van egy olyan érzésem, hogy a hetvenes évekig sima zománcozott bádog volt. Utána jöhetett a műanyag.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 024
35 779
113
Nem tudom, mikor jelentek meg? Van egy olyan érzésem, hogy a hetvenes évekig sima zománcozott bádog volt. Utána jöhetett a műanyag.
maga a lavor mao hatalomrajutásának korszaka. ekkor még fém lavorokat használtak. dátum évtízed se rémlik már de azt tudom hogy azért tértek át a múanyagra a fémről mert olcsóbb volt. és úgy emlékszem hogy korábban a gyalásónak vólt kultusza a háború alatt és utánna egy rövid ideig (ástak kapáltak vele zőldségeket aprítottak vele rízst kevertek meg főztek meg ugye közelharcra is használták a gyalásót de még puhafát is hasogattak azzal az volt korábban a multifunkci cuccuk. most a lavor a mindenre IS jó dolguk.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Nemerson

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 024
35 779
113
u=2560475404,627656898&fm=253&fmt=auto&app=138&f=JPEG
egyébként a gyalásónak is a mai napig ismerik az (eredeti) kínai funkcióit.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 024
35 779
113
nem találok róla képet de volt olyan gyalásó változatuk aminek az eggyik oldalán volt egy kivágás . elméletszerint ha a katona leszurta magaelé a gyalásót azzal fedezéket képzett magának és a kivágásba betutta dugni a fegyver csövét ezzel kvazi letamasztva azt. tehát fedezék lövedékálló betét és fegyverláb... rendszeresítették de nagyhamar kikopott. azért voltak kínai fejlesztések a HH alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 520
38 137
113
maga a lavor mao hatalomrajutásának korszaka. ekkor még fém lavorokat használtak. dátum évtízed se rémlik már de azt tudom hogy azért tértek át a múanyagra a fémről mert olcsóbb volt. és úgy emlékszem hogy korábban a gyalásónak vólt kultusza a háború alatt és utánna egy rövid ideig (ástak kapáltak vele zőldségeket aprítottak vele rízst kevertek meg főztek meg ugye közelharcra is használták a gyalásót de még puhafát is hasogattak azzal az volt korábban a multifunkci cuccuk. most a lavor a mindenre IS jó dolguk.
Még mink a gyalásóval vágtuk a füvet, mikor a seregbe vótam.
 
  • Vicces
Reactions: Szittya

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 455
14 447
113
maga a lavor mao hatalomrajutásának korszaka. ekkor még fém lavorokat használtak. dátum évtízed se rémlik már de azt tudom hogy azért tértek át a múanyagra a fémről mert olcsóbb volt. és úgy emlékszem hogy korábban a gyalásónak vólt kultusza a háború alatt és utánna egy rövid ideig (ástak kapáltak vele zőldségeket aprítottak vele rízst kevertek meg főztek meg ugye közelharcra is használták a gyalásót de még puhafát is hasogattak azzal az volt korábban a multifunkci cuccuk. most a lavor a mindenre IS jó dolguk.
Igen, van egy olyan érzésem, hogy kicsit már rá is játszanak erre a lavóros dologra és már valamilyen szinten poénnak szánják ők is. Másrészt, ha minden katonának adsz egyet, kevesebb az esélye, hogy gebasz esetén a fél bolygó rajtad röhögjön, hogy az embereid lopkodják a mosógépeket...
12684f66a6f5bea6a085eeb3e4d2d56b-720w.jpg

v2-ec4cb717a4b937172f587b4aea982b56-720w.jpg

Ásó lavór kombináció
005-N9-Gu-Zly1gpfjhtkf3fj30go0b4goa.jpg
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 798
22 385
113
Igen, van egy olyan érzésem, hogy kicsit már rá is játszanak erre a lavóros dologra és már valamilyen szinten poénnak szánják ők is. Másrészt, ha minden katonának adsz egyet, kevesebb az esélye, hogy gebasz esetén a fél bolygó rajtad röhögjön, hogy az embereid lopkodják a mosógépeket...

v2-ec4cb717a4b937172f587b4aea982b56-720w.jpg

Ásó lavór kombináció
Nem igazán tudom miért, de nekem ez...
images
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 016
16 294
113
Az, hogy hasonló a kialakítása, mint a GAU-05A-nak. Mondjuk itt, van egy csap, ami mentén kettéhajlik a fegyver és nem lesz két különálló darab, mint az amerikai gépkarabélynál.

Nekem is pont a GAU-5-ös jutott eszembe :D

Csak mégis az a különbség, hogy a GAU-5-öst a pilótáknak szánták, addig a QBZ-191-es az általános rendeltetésű gépkarabély lesz, mind a katonák 99 %-a által használt QBZ-95-öst, mind a nagyon kisszámú QBZ-03-ast.

i7XvoEw.jpeg

mMXwpzK.jpeg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 455
14 447
113
Nekem is pont a GAU-5-ös jutott eszembe :D

Csak mégis az a különbség, hogy a GAU-5-öst a pilótáknak szánták, addig a QBZ-191-es az általános rendeltetésű gépkarabély lesz, mind a katonák 99 %-a által használt QBZ-95-öst, mind a nagyon kisszámú QBZ-03-ast.

i7XvoEw.jpeg

mMXwpzK.jpeg
Igen, de a QBZ-191 nem összehajtható. Csak most jelent meg ez a rajz, de nem tudom, hogy ebből lesz is valami, vagy valaki csak elképzelte és lerajzolta. Ha megcsinálják, akkor gondolom ugyanabban a szerepkörben rekül rendszeresítéve, mint a GAU-05A
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 080
57 944
113
Igen, van egy olyan érzésem, hogy kicsit már rá is játszanak erre a lavóros dologra és már valamilyen szinten poénnak szánják ők is. Másrészt, ha minden katonának adsz egyet, kevesebb az esélye, hogy gebasz esetén a fél bolygó rajtad röhögjön, hogy az embereid lopkodják a mosógépeket...
12684f66a6f5bea6a085eeb3e4d2d56b-720w.jpg

v2-ec4cb717a4b937172f587b4aea982b56-720w.jpg

Ásó lavór kombináció
005-N9-Gu-Zly1gpfjhtkf3fj30go0b4goa.jpg
Ásó lavór egy képen: Ettől a képtől többen elélveztek .... :)