Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fip7 and Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Amíg a helsinki bizoccság azonnal ugrik minden ilyen ügyre és kioktatja a bűnözőket addig nem...

Megbántam bíró úr.
Nem tudtam hogy ez ilyen kábel.
Éhezik a kiccsalád.
Bocsánatot kérek a vasúttól.

Felfüggesztett, vagy max 3 hónap börtön...
A felfüggesztés tetszik. Mondjuk a Szegedi IC elejére. Fejjel lefelé. És a kötelet a vágányzáró bakhoz rögzíteni. De sajnos igazad van.
Pedig elvileg a vasút elleni cselekményekre a hadbíróság is ráküldhető ha minden igaz.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 116
113
1.
2.
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
365
637
93
A hétvégén a Pomáz Szentendrével összekötő hátsó úton, jön szembe egy sötét Volvo kb. 80-al, én amennyire lehet az út szélén a másik irányba - csatt - az agyhalott ripityára törte a bal visszapillantómat, és persze azzal a lendülettel ment is tovább. Megfordult a fejemben, hogy utána eredek, de aztán felidéztem azt a videót, ahol egymást rángatják ki az autóból a jólelkű kollégák, így egy cifrább káromkodással annyiba hagytam a dolgot, és örülök az Isteni gondviselésnek, hogy nem jött nekem frontálisan.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 116
113
A hétvégén a Pomáz Szentendrével összekötő hátsó úton, jön szembe egy sötét Volvo kb. 80-al, én amennyire lehet az út szélén a másik irányba - csatt - az agyhalott ripityára törte a bal visszapillantómat, és persze azzal a lendülettel ment is tovább. Megfordult a fejemben, hogy utána eredek, de aztán felidéztem azt a videót, ahol egymást rángatják ki az autóból a jólelkű kollégák, így egy cifrább káromkodással annyiba hagytam a dolgot, és örülök az Isteni gondviselésnek, hogy nem jött nekem frontálisan.
Az jó keskeny út, helyenként szar a széle, meg dimbes-dombos, nyomvájús. Ilyenkor kell a fedélzeti kamera.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113

Ez a busz vizet pufog ki!​

Először vesz részt hidrogén meghajtású autóbusz a közösségi közlekedésben Magyarországon a következő hetekben, Köki és Vecsés közt jár majd.

A HUMDA (Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt.) szervezésében a Volánbusz üzemelteti majd a Kőbánya-Kispest és Vecsés között közlekedő Solaris Urbino 12 electric H2 típusú üzemanyagcellás buszt. A Zöld Busz Program több mint három hétig tartó demonstrációs mintaprojektje hasznos tapasztalatokkal szolgálhat a technológia hétköznapi felhasználhatóságával kapcsolatban.

A 89 utas szállítására képes, háromajtós, 12 méter hosszú Solaris Urbino 12 electric H2 autóbusz február 11-től március 6-ig közlekedik majd Vecsés és a főváros között közforgalmú személyszállítási szolgáltatásban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113



Szoval ha elutod honapokig nem latod a kocsidat meg a jogsidat es meg a karod se terul meg... :mad:

Mit kapott erte a biciklis a nagyon hasznos magyar rendorsegtol?
Semmit.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 428
33 706
113
Csikós hosszasan tud sztorizni, bár a történelmi, gazdasági dolgokról sok baromságot hord össze pl. a II. világháborúról (szerinte azt az angolok nyerték meg, a keleti front csak egy kis mellékhadszíntér neki, lol) vagy az utána történtekről (szerinte az angolok pénzelték az NSZK-t, miközben ők maguk nyomorogtak). De szerencsére azért az autókról is beszél. :)

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 771
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
Tömegszerencsétlenség okozásának kísérlete ? Vagy ilyen nem létezik ?

Alapból a kábellopás stb. a közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény, annak az eredmény bekövetkezése esetén lehet minősítő körülménye a több ember halála halálos tömegszerencsétlenség, amit eléggé megmérnek (5-15), de értelemszerűen az eredménybűncselekmény kísérlete fogalmilag kizárt.

Btk. 232. § (1) Aki közlekedési útvonal, jármű, üzemi berendezés vagy ezek tartozéka megrongálásával vagy megsemmisítésével, akadály létesítésével, közlekedési jelzés eltávolításával vagy megváltoztatásával, megtévesztő jelzéssel, közlekedő jármű vezetője ellen erőszak vagy fenyegetés alkalmazásával vagy más hasonló módon más vagy mások életét vagy testi épségét veszélyezteti, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés
a) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést,
b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,
c) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,
d) öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget
okoz.
(3) Aki az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményre irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(4) Aki az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt gondatlanságból követi el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetekben, az ott tett megkülönböztetés szerint két évig, három évig, egy évtől öt évig, illetve két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(5) A büntetés korlátlanul enyhíthető - különös méltánylást érdemlő esetben mellőzhető - azzal szemben, aki a veszélyt, mielőtt abból káros következmény származott volna, önként megszünteti.

Ezek eléggé dogmatikai-elhatárolási kérdések, hiszen végső soron mindegy, minek minősítik ha bevarrnak 15 évre. Terror azért nem lehet többnyire mert ott kellene egy bizonyítható célzat, hogy te azért loptad a kábelt hogy ezzel az államot valamire kényszerítsd vagy a lakosságot megfélemlítsd.
 
M

molnibalage

Guest
Ma reggel személyesen voltam tanúja annak, amit eddig csak videón láttam...

34 Kassák Lajos u. – Google Térkép
A fenti helyen egy tanuló vezető mögött egy előzést úgy fejezett be az egyik tahó, hogy a sziget miatt leszorította a tanulóvezetőt, mert jött szembe kocsi.
A mögötte levő más tahó sem tudott pár másodpercet várni, az simán a szembejövő oldalon ment el a zebrán előzve.

Ezzel mindketten nyertek kb. 10 másodpercet, utána fél percig senki nem jött szembe.
Biztos megérte.
Most sajnáltam igazán, hogy nincs kamerám a bringán...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mert nem állam kényszerítése vagy a lakosság megfélemlítése a célja.

Csak határozottság kérdése a dolog, ruszkiknál terrorizmus, gyorsított eljárás, Szibéria.
Mondjuk a szomáliai kalózok aranykora is akkor ért véget amikor megérkezett egy ruszki romboló a partjaikhoz és orosz törvények értelmében elkezdték helyben kivégezni őket.
 
M

molnibalage

Guest
Csak határozottság kérdése a dolog, ruszkiknál terrorizmus, gyorsított eljárás, Szibéria.
Mondjuk a szomáliai kalózok aranykora is akkor ért véget amikor megérkezett egy ruszki romboló a partjaikhoz és orosz törvények értelmében elkezdték helyben kivégezni őket.
Helyette most máshol van aranykor...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby