Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 927
33 610
113
Közepes mennyiség ami ha a. Mostani flotta karbantartasa megfelelo akkor egesz jo amit en hiányolok hogy a mozdony utas terre ezzel egyutt nem irtak ki higineiai cegre vonatkozo reszt mert kurva nagy problem ez a vonatokon nagyon konnyen haza vigetsz agyipoloskat es ruht is foleg a regenbi vonatrol ahol meg a dedi is megszult..
B+N csinálja az egész országba (igen ner cég )
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 432
11 432
113
B+N csinálja az egész országba (igen ner cég )
Tudom, latom is hogy csináljak csak van mar erre jobb mod is amihez ennyi emberse kell de az számomra nem takarítás hogy kiurtik a szemetest es ennyi a szekek textiliaval vannak boritva ami rengeteg mindennek tud otthont adni azok ak a tisztisa soha nem tortenik meg.
Van olyan orszag ahol ezeket minden este egy geppel att forro gozolik es le fertotlenitik es gyorsan szarad valamint fel mosas es feulet tisztitas (geppel). Szamomra ez a takaritas.
Rosszul vagyok azon ahogy kineznek az ulohelyek nem is olyan reg utaztam kelet magyaroroszagon bekescsaba fele ultem a rohadt ulesen es bogarak tucatjai kezdtek rajtam maszni.
Es igen tisztasag manias vagyok ha mem esett volna le valakinek :rolleyes:
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 639
38 581
113
Tudom, latom is hogy csináljak csak van mar erre jobb mod is amihez ennyi emberse kell de az számomra nem takarítás hogy kiurtik a szemetest es ennyi a szekek textiliaval vannak boritva ami rengeteg mindennek tud otthont adni azok ak a tisztisa soha nem tortenik meg.
Van olyan orszag ahol ezeket minden este egy geppel att forro gozolik es le fertotlenitik es gyorsan szarad valamint fel mosas es feulet tisztitas (geppel). Szamomra ez a takaritas.
Rosszul vagyok azon ahogy kineznek az ulohelyek nem is olyan reg utaztam kelet magyaroroszagon bekescsaba fele ultem a rohadt ulesen es bogarak tucatjai kezdtek rajtam maszni.
Es igen tisztasag manias vagyok ha mem esett volna le valakinek :rolleyes:
A cica állandóan mosakodik.
 
  • Vicces
Reactions: Bubu bocs

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 520
8 256
113
És mi a véleménye erről a nagyérdeműnek?
Mivel 2035 dátum szerepel mint célkitűzés továbbá üres az államkassza illetve vasúti járművekre nem hiszem hogy fognának tudni uniós forrásból forrást biztosítani így jó ha a fele sikerülni fog.....
Érdemi beruházást illetve javulást 2026-2030 között várom elsősorban tenderek kiírását...... Három év körül van egy tender lefutása...
2030 ig várhatóan maradnak a bérelt mozdonyok... 27+15+"12" + remélhetőleg (újabb bérlések minimum 30-50 db mozdony mert szükség lesz a kihaló v43 pótlása)
Sőt az is megeshet hogy a bérlés után egy felújítás után maradnak a mozdonyok....
Egyébként ahogy Kriss írta az a biztos ami már elmúlt.... talán még az se.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 437
31 000
113
Tudom, latom is hogy csináljak csak van mar erre jobb mod is amihez ennyi emberse kell de az számomra nem takarítás hogy kiurtik a szemetest es ennyi a szekek textiliaval vannak boritva ami rengeteg mindennek tud otthont adni azok ak a tisztisa soha nem tortenik meg.
Van olyan orszag ahol ezeket minden este egy geppel att forro gozolik es le fertotlenitik es gyorsan szarad valamint fel mosas es feulet tisztitas (geppel). Szamomra ez a takaritas.
Rosszul vagyok azon ahogy kineznek az ulohelyek nem is olyan reg utaztam kelet magyaroroszagon bekescsaba fele ultem a rohadt ulesen es bogarak tucatjai kezdtek rajtam maszni.
Es igen tisztasag manias vagyok ha mem esett volna le valakinek :rolleyes:
Pedig van annál még "Keletebbre"... mikor a cigány asszony a bz lépcsőjénél, szoknyáját felrántva hugyozott, vagy az alkesz maga alá az ülésen fekve és csurgott végig a kocsin... becsukhatatlan ablakok télen, mikor befújt a hó, vagy épp vagy nagyon meleg, vagy kabátban is fázás, zsúfoltság 40 fokban. Ó, azok az idők, o tempore moreee... és ha jól számoltam ezeken utaztam végig a földet az egyenlítő mentén legalább másfélszer; +az akkor még lepusztult várók...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 971
23 500
113
Annyira sajnálom, hogy nem abba a korba születtem, amikor még
Utaztak az emberek.
Így múlik el a világ dicsősége.... :/
GZgpaz2XwBUe7zy
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and Pocok75

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 335
4 857
113
A másik meg az hogy mindenki tisztában van vele hogy nagy lozung a bejelentés......mint oly sok hazai projektnél....amiket nagy mellbeveregetéssel jelentettek be oszt a nagy bűdős semmi lett belőle.
Ami várható
Max 500-700 km fővonali pályaszakasz "felújítása" inkább tákolása.... (ez is inkább már a ránehezedő nyomás miatt a nagy nemzetközi vasúti fuvarozó társaságok részéről is.... gyorsan be is jelentették hogy várhatóan csökkentik a pálya használati dijat :)
Egy tucat kb 150-200 db használt ic kocsik beszerzése. (Várhatóan holland ic kocsikra fognak lecsapni)
Feláras felújítás Dunakeszin....
IC+ program odacsapása az asztalra és lecsúszása az asztalról...várhatóan megint kíszenvednek pár tíz db os IC+ kocsit hektikus minőséggel és hazai zsebes árral
Kínai motorvonatok beszerzése...kb 25-30 szerelvénnyel....
Esetleg még egy kisebb tételű kínai villany mozdony beszerzés.... (mindezt kínai hitelből)
A V0 vasúti vonal elhúzódó kivitelezése... sztem 5-6 évet simmán csúszni fog
Várhatóan az összes mellékvonal beszántása amin nincs teherforgalom....
És lás csodát ki is merült a keret...
Gondolom ez a veszünk mindenből egy kicsit ami akciós, ugyanolyan káoszhoz vezet a MÁV-nál, mint a honvédségnél vezetne a több, kis darabszámú típusból álló légierő, harckocsizók, stb.
A végén egy műszaki rémálom lesz az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
865
2 506
93
Csókolom ID van ?
Nincs.
Nem baj . . .

"Az eseményen a Weichai Power bemutatta a világ első dízelmotorját, amelynek belső termikus hatásfoka 53,09%. Ezt a figyelemre méltó eredményt hivatalosan elismerte a TÜV SÜD, a tekintélyes nemzetközi tesztelő szervezet, valamint a China Automotive Technology & Research Center, a kínai belsőégésű motorok professzionális tesztelő testülete."

"Egy nagy teherbírású traktor esetében, amely évente 250 000 kilométert tesz meg, ezzel a fejlesztéssel nagyjából 12 000 liter dízel üzemanyagot takaríthat meg évente."

Four World Records Set Weichai Power Unveils World's First Diesel Engine with 53.09% Thermal Efficiency​

 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Nemerson

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 955
58 638
113
  • Vicces
Reactions: Nemerson

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 927
33 610
113
És mi a véleménye erről a nagyérdeműnek?
Egyébként ezeket a beszerzéseket vitézy már egyszer elindította néhol még a mennyiség is ugyan az csak aztán jött Lázár lemondott mindent így most vehetünk mindent sokkal drágábban és sokkal később ér ide minden...