Közlemények

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

• Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
532
2 494
93
Köszönöm az eddigi figyelmet.
Hpasp

ui: @Tcat az accountom törölhető.
Sajnálom, hogy így alakult. Nem tudnám hirtelen összeszámolni, hányan tesznek közzé a fórumon rendszeresen valódi kutatásokon, szaktudáson alapuló, érdekes, informatív ismereteket, amik miatt érdemes ide járni, mert vannak jónéhányan, de nekem a Hpasp nick abszolút az elsők között ugrik be.

Falklands, Angola, atomfegyverek, ASW, Néphadsereg, hogy csak a kedvenceimet említsem...

Köszönet értük!

Több, mint 20.000 like és az egyes írásaid nyomán többször is kialakult tartalmas, informatív eszmecsere jelzi, hogy mekkora igény van erre.
Szerintem ezt érdemes lenne folytatni!

Mivel ennyi idő után is eszembe jutnak ezek, most már csak le kellett írnom. :rolleyes:

És akkor még pár gondolat úgy általában a témáról...

A haditechnikát nem lehet elválasztani sem a hadiipartól, sem a hadseregszervezéstől, sem a biztonságpolitikától, sem a hadtörténelemtől. Igaz, vannak olyan haditechnikai tervek, kísérleti eszközök, prototípusok, amelyek tanulmányozásához az előbbiekkel nem kell számolni, mondjuk mert soha nem kerültek gyártásba, nem kellettek a hadseregeknek és így persze harcba sem kerültek soha. A hatékony haditechnika vívmányainak elemezgetése során azonban óhatatlanul előlopakodnak a gazdasági, hadászati, biztonságpolitikai, hadtörténeti vonatkozások, ezek pedig megteremtik a közvetlen kapcsolatot a történelemmel, illetve a napi gazdaság-, biztonság- és világpolitikával. Na, innentől nem csak baromi összetetté válik a téma, de óhatatlanul társadalmi és kulturális torzítólencséken keresztül fog megmutatkozni.
És máris itt vagyunk egy olyan végtelenül összetett, sokismeretlenes, a különféle valós- és dezinformációk által eleve millió felé töredezett, folyamatosan változó, kaleidoszkopikus mozaik előtt, aminek pontos működését, ok-okozati összefüggésit emberi ésszel képtelenség feldolgozni. Ugyanakkor viszont nagyon élénken foglalkoztatja az embert, érthető módon, pl. hogy mennyire veszélyes a koronavírus, biológiai fegyverlaborból kerülte-e ki, hogy lesz-e harmadik világháború, ha igen, akkor mikor és hogyan, és miként lehetne felkészülni rá? Vagy hogy lenne-e értelme a sorozott haderőnek, hogy milyen szempontok szerint fegyverkezik a Honvédség, hogy milyen tanulságokat lehet levonni akár a délszláv háború, akár az első világháború eseményeiből...
De mivel piszok összetett az összes téma, ezért muszáj egyszerűsíteni, a legfőbb mozgatórugókra koncentrálni, a lényeget megragadni - ami egy vita végén gyakran csak annyi lesz, hogy azok, akikkel vitázok vagy hülyék, vagy aljasok, esetleg aljas hülyék, akik simán becumizták az euroatlantista BLMBTQ szivárványmarketinget, avagy rég a fasisztokommunista orosz információs hadviselés turbómagyar kesztyűbábjaivá avanzsáltak. Na ezen a ponton érdemes elegánsan abbahagyni az eszmecserét.
De nem a fórumozást!

Szerintem nem is működhetne ez másként, mint itt: A biztpol elkülönül a haditechnikától (+van hadtöri blokk, nem beszélve a kantinról). Nyilván vannak átfedések, a biztpol időnként mindenhol megszalad, ahogyan néha a színtiszta idiotizmus és bunkóság is, ezért a moderátorok folyamatosan gyomlálgatják a hsz-eket. Biztosan csinálhatnák jobban is (Lássuk be, mindenkinek tudnánk tanácsokat adni, a szobafestőnktől a könyvelőnkön át kedvenc csapatunk edzőjén és a polgármesteren keresztül bármelyik állam uralkodójáig és vezérkari főnökéig, hogyan végezhetné jobban a munkáját), de éppen elég az, hogy elég jól csinálják.

Köszönet érte!

Akinek nem elég, az szerintem kerülje nagy ívben a zűrös témákat, ha pedig a szigorúan szakmai tartalomban is elharapódzik a hitvitázó sárdagasztás, nyomja bátran a "Moderátor értesítése" gombot. Minden másra ott az "ignore", végső esetben pedig az X a jobb fölső sarokban. Aztán pár óra vagy néhány nap után újult erővel lehet ismét csapatni, ahogy a csövön kifér! :D

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 114
113
Akinek nem elég, az szerintem kerülje nagy ívben a zűrös témákat, ha pedig a szigorúan szakmai tartalomban is elharapódzik a hitvitázó sárdagasztás, nyomja bátran a "Moderátor értesítése" gombot. Minden másra ott az "ignore", végső esetben pedig az X a jobb fölső sarokban. Aztán pár óra vagy néhány nap után újult erővel lehet ismét csapatni, ahogy a csövön kifér! :D

A probléma az, hogy a fórum nagyjából elsiklott egy irányba, amelyre nem kellene.
Tök jól elvoltam a szakmai topicokban, de nehéz elvonatkoztatni attól, hogy közben megy két sorral feljebb a néphülyítés.
Szépen sorban lelépnek azok az emberek, akik miatt még érdemes volt ide járni, és az, hogy propagandát olvassak, meg valahogy nem vonz.
Ha ez így jó a HTKA-nak, akkor hajrá, de bennem is érlelődik a kérdés, hogy mit is keresek igazán itt.
Nem kár értem, félreértés ne essék, ha a nagyközönség ezt a vonalat szeretné, és a fórum üzemeltetői is így gondolják, akkor nyilván a kisebbség fog váltani...

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
804
1 607
93
A probléma az, hogy a fórum nagyjából elsiklott egy irányba, amelyre nem kellene.
Tök jól elvoltam a szakmai topicokban, de nehéz elvonatkoztatni attól, hogy közben megy két sorral feljebb a néphülyítés.
Szépen sorban lelépnek azok az emberek, akik miatt még érdemes volt ide járni, és az, hogy propagandát olvassak, meg valahogy nem vonz.
Ha ez így jó a HTKA-nak, akkor hajrá, de bennem is érlelődik a kérdés, hogy mit is keresek igazán itt.
Nem kár értem, félreértés ne essék, ha a nagyközönség ezt a vonalat szeretné, és a fórum üzemeltetői is így gondolják, akkor nyilván a kisebbség fog váltani...
" nehéz elvonatkoztatni attól, hogy közben megy két sorral feljebb a néphülyítés."....de miért mész oda?. :confused: :confused: ..én pl nem is kereslek téged semelyik bitzt fórumban ,mert ott nem látlak...megyek az Űrkutatás,hajók,tankokhoz
Ezt tényleg nem értem ...mondok egy egyszerű példát.Azért ,mert van sok idióta cikk az Origón én sokszor olvasom a Travello részt...a többit el sem olvasom,mert az tényleg "néphülyítés"....
Nem menj el felesleges.jobb itt neked(tek)..pls... :) :) :)

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
1 402
4 115
113
Ne aggódj nem fog ez sokáig tartani pár hét és vissza áll minden a helyére.

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
532
2 494
93
Örülök, hogy még nem léptél le, így van alkalmam válaszolni. :)
Először is, de, kár lenne érted!
Másodszor, a nagyközönség nagyon más, mint a hangadó többség!

Ugyanis pont a te szövegeidet (amiennyiben a Cifu nick azt a szerzőt takarja, akinek az Aranysasban, a Haditechnikában és az SG-n is jelentek meg cikkei) én speciel már vagy 15 éve olvasom! Ahogyan pl. a "csatahajós" Horváth Zoliét is, és ha már felsorolás: Molni repülős tanulmányai, a HT-összefoglalója is réges-régen itt pihennek a gépemen lementve.
Köszönet értük!

Ezzel arra akarok rámutatni, hogy én évekig úgy olvastam a Htka cikkeit és fórumát, hogy nem is regisztráltam, és azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül. 5 éve vagyok regisztrált tag, de nincs évente 100 hsz-em sem, sokan még nálam is passzívabbak. Ebben a pillanatban összesen 445-en olvassák a fórumot, ebből 130 tag - az aktívak száma pedig... hát nem is tudom, talán 20-30 fő...? És nyilván ebből sem tol MINDENKI egybites demagóg szart. De mégha feltételezzük is, hogy 20 aktívból 18 kizárólag biztpol sárdagasztást végez, és csak 2 akad, aki értékelhető szövegeket tesz közzé, akkor is ott van minumum 200 néma olvasó, aki élvezettel olvassa az egyedi és érdekes technikai tartalmakat, és tuti nem a demagóg baromságokért jár ide. Én sokszor a jó szövegeket író nickekre kattintok és az ő hsz-eiken szaladok végig, máskor pedig a topikokat görgetem úgy, hogy csak azon nickek hsz-ei mellett állok meg, akik szavára érdemes adni.

Szerintem sokan vagyunk így ezzel, de azt hiszem, amíg erről nem szólunk, addig ez nektek, régi motorosoknak talán eszetekbe sem jut. ;)

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
532
2 494
93
Szerintem ezt az egészet itt felettem nem a közleményekben, hanem a visszajelzésekben kellene tolni...
Közlemény:

A Htka fórumát passzívan olvasó (nicktelen, vagy csak like-okban megnyilvánuló) több száz egyén világnézeti meggyőződésétől függetlenül továbbra is határozottan és egyértelműen igényli, egyben köszöni a színvonalas szakmai tartalmakat, tanulmányokat, értekezéseket, sőt, vitákat a haditechnika összes tárgykörében!

:D

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 330
12 071
113
alapvetően nincs gond azzal, hogy az emberek nem ugyanazt gondolják. A gond abból van, ha egy csoport felülkerekedik és a saját nézőpontját nyomja rá a másikra. Véleményem szerint ez minden szinten veszélyes, mert így alakulnak ki a hibás elképzelések és a tévhitek, amik idővel dogmává "nemesednek".

Lehet vitatkozni a "szerintem" vonalon, de vannak a számok, amik ellen felesleges. Az ukrán helyzetet nézem, néha írok valamit, de ott jól láthatóak a preferenciák. Őszintén, mitől lenne ez más, mint bármi? Szőke-nem szőke, ájfon-android, konzol-pc, stb.. A vita nagyon jó, mert ezáltal jutunk új információkhoz. Nagyon sok meglepő és számomra ismeretlen, acélokkal kapcsolatos cuccot linkeltetek be a páncélos témák során. Tényleg pezsgő szakmai élet ment - pár kifejezetten alja személyeskedést leszámítva.

Elhiszem, hogy sokan valami ego vagy önigazolási pontnak tekintik az általuk hangoztatott "igazság" terjesztését, de ne essünk át a másik vonalra. Manapság a dezinformáció és a görcsös megfelelés időszakát éljük. Persze, nagyon menő most posztokat rittyenteni arról, hogy "a mai naptól beszüntetek minden üzleti tevékenységet az Orosz Föderációval, mert...", de aztán az örök kritikus énem ekkor felteszi a kérdést:

- amikor nagyban bombázták Irakot/akármit, akkor miért nem volt örjöngés a reptéren, hogy én bizony nem ülök fel arra a Boeing-ra, mert komoly pénzeket rak zsebre a háborús borzalmakon.

Nem legitimálni akarok egy orosz inváziót, hanem rávilágítani arra, hogy mára milyen mértékű és elterjedtségű az erkölcsi kettősköyvelés és mennyire hiányzik a hideg fej. Mennyire elutasítóak vagyunk az egyik oldallal szemben és mennyire befogadóak egy másikkal - közben eszünkbe sem jut, hogy az elfogadott oldal (legyen bármelyik) is egy hatalmi tömb, akinek a legitimációnk kell.

Nem fogok sem erkölcsi - érzelmit meg biztosan nem, mert az érzelmek sosem volt az erős oldalam - sorvezetőt adni. Csupán arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy ne a másikkal legyünk késhegyig menően letámadóak, hanem előbb nézzünk magunkba. Tényleg függetlenek, objektívek tudunk maradni? Nem várom el egy kárpátaljaitól, hogy független legyen. Nem várom el egy ukrántól, hogy független legyen, de egy orosztól sem, sőt egy magyartól sem.

Annyit várok el, legyen tisztában vele, nem tudok független maradni / tudok független maradni és ezek alapján hagyjon digitális lábnyomot maga mögött ezen a helyen. Ha nem tudjuk megőrizni az objektív/független hozzáállást, akkor ezt ne a kocsmai személyeskedés/alpáriság eddig nem látott szintjével próbáljuk kompenzálni. Ne érezd magad felmentve azzal, hogy egy ismeretlenbe állsz be és valószínűleg ő sem ismer téged.

Forrófejű és a prekoncepciói által irányított hülyékből éppen elég van és sajnos egyre többen kerülnek egyre magasabb polcokra - mert mi is egyre inkább forrófejűek vagyunk és a prekoncepciók irányítanak.

(megjegyzés: igen, szidom a zöldeket és ezután is fogom a hülyeségeiket. Arról valaki nem tehet, hogy hová születik vagy melyik nemzet gyermeke, de arról tehet, hogy olyan témába okoskodik bele, ahol hiányzik a tudása és úgy dönt, a tudás megszerzését inkább hisztérikus és gyerekes viselkedéssel kompenzálja...)

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 560
1 965
113
alapvetően nincs gond azzal, hogy az emberek nem ugyanazt gondolják. A gond abból van, ha egy csoport felülkerekedik és a saját nézőpontját nyomja rá a másikra. Véleményem szerint ez minden szinten veszélyes, mert így alakulnak ki a hibás elképzelések és a tévhitek, amik idővel dogmává "nemesednek".

Lehet vitatkozni a "szerintem" vonalon, de vannak a számok, amik ellen felesleges. Az ukrán helyzetet nézem, néha írok valamit, de ott jól láthatóak a preferenciák. Őszintén, mitől lenne ez más, mint bármi? Szőke-nem szőke, ájfon-android, konzol-pc, stb.. A vita nagyon jó, mert ezáltal jutunk új információkhoz. Nagyon sok meglepő és számomra ismeretlen, acélokkal kapcsolatos cuccot linkeltetek be a páncélos témák során. Tényleg pezsgő szakmai élet ment - pár kifejezetten alja személyeskedést leszámítva.

Elhiszem, hogy sokan valami ego vagy önigazolási pontnak tekintik az általuk hangoztatott "igazság" terjesztését, de ne essünk át a másik vonalra. Manapság a dezinformáció és a görcsös megfelelés időszakát éljük. Persze, nagyon menő most posztokat rittyenteni arról, hogy "a mai naptól beszüntetek minden üzleti tevékenységet az Orosz Föderációval, mert...", de aztán az örök kritikus énem ekkor felteszi a kérdést:

- amikor nagyban bombázták Irakot/akármit, akkor miért nem volt örjöngés a reptéren, hogy én bizony nem ülök fel arra a Boeing-ra, mert komoly pénzeket rak zsebre a háborús borzalmakon.

Nem legitimálni akarok egy orosz inváziót, hanem rávilágítani arra, hogy mára milyen mértékű és elterjedtségű az erkölcsi kettősköyvelés és mennyire hiányzik a hideg fej. Mennyire elutasítóak vagyunk az egyik oldallal szemben és mennyire befogadóak egy másikkal - közben eszünkbe sem jut, hogy az elfogadott oldal (legyen bármelyik) is egy hatalmi tömb, akinek a legitimációnk kell.

Nem fogok sem erkölcsi - érzelmit meg biztosan nem, mert az érzelmek sosem volt az erős oldalam - sorvezetőt adni. Csupán arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy ne a másikkal legyünk késhegyig menően letámadóak, hanem előbb nézzünk magunkba. Tényleg függetlenek, objektívek tudunk maradni? Nem várom el egy kárpátaljaitól, hogy független legyen. Nem várom el egy ukrántól, hogy független legyen, de egy orosztól sem, sőt egy magyartól sem.

Annyit várok el, legyen tisztában vele, nem tudok független maradni / tudok független maradni és ezek alapján hagyjon digitális lábnyomot maga mögött ezen a helyen. Ha nem tudjuk megőrizni az objektív/független hozzáállást, akkor ezt ne a kocsmai személyeskedés/alpáriság eddig nem látott szintjével próbáljuk kompenzálni. Ne érezd magad felmentve azzal, hogy egy ismeretlenbe állsz be és valószínűleg ő sem ismer téged.

Forrófejű és a prekoncepciói által irányított hülyékből éppen elég van és sajnos egyre többen kerülnek egyre magasabb polcokra - mert mi is egyre inkább forrófejűek vagyunk és a prekoncepciók irányítanak.

(megjegyzés: igen, szidom a zöldeket és ezután is fogom a hülyeségeiket. Arról valaki nem tehet, hogy hová születik vagy melyik nemzet gyermeke, de arról tehet, hogy olyan témába okoskodik bele, ahol hiányzik a tudása és úgy dönt, a tudás megszerzését inkább hisztérikus és gyerekes viselkedéssel kompenzálja...)
Tudod nem véletlenül nem írok technikai részre. Nem értek hozzá. És nem véletlenül nem írtam a biztpolba se gyakran. Ahhoz se értek. De a környezetemen tapasztalom hogy az alja propaganda ami nap mint nap jön a különböző média forrásokból hogy befolyásolja a hétköznapi embereket. Te nem magyarba laksz, te nem azokba a körökbe mozogsz mint én. Így nem érted hogy milyen szintű a zavar a fejekben.
Ez egy olyan oldal ahonnan az emberek információt szednek és ez az oldal az egyik legfelkapottabb hadi fórum kishazánkban. Ha ezt eltéríti egy politikai csoport akkor nagy közönséghez jut el a bullshitjük. Átveszik újságírók, megmondó emberek, olyanok akik igazából laikusuk de szeretnek beszélni.
Ezekre az emberekre hatással vannak az itt lévő alapvetően nem színvonalas propagandisták, de ami még rosszabb hogy azokra is akik csak erre tévednek. Habár itt ti csak bokiról tudjátok mert már nem tudta tagadni, de gondolhatjátok hogy nem egyedül dolgozik. Ezeknek az embereknek a munkája közvetve befolyásolja majd te és az én életemet ami miatt nem lehet ezt annyiban hagyni.
A legmélyebb tiszteletem a technikai részen fórumuzóknak és neked is de ami most történik az nem Irak, nem az isten háta mögött van és nem tudjuk magunkat függetleníteni tőle. Az utóbbi héten minden reggel amikor leszállok a keletiben menekült családok közt sétálok át hogy vegyek lángost. Ha bekapcsolom a tv-t azt látom hogy egy akár egy világégés is bekövetkezhet. Nem tudok csak nem venni tudomást róla mert előttem van mindig.
Ezért bizony úgy mint mások akik amúgy nem szoktak hozzászólni hozzászólok mert tudom hogy ez az egyetlen dolog amit tehetek ebben a borzalmas helyzetben. Megpróbálom hitelteleníteni a másikat, lerántani a sárba ahova valók, hogy amikor elolvassák mások amiket írnak mindig fenntartással kezeljék az információt. Mindig akarjanak egy másik pontot hogy higgyenek.
Mivel én és mások akik spontán csinálják ezt nem szakértői ennek ezért ez nem tűnik valami szépnek. Kocsmai színvonalú veszekedésé fajul a dolog de hogy őszinte legyek ez az egyik legjobb kifejlett. Hiszen akkor senki nem veszi komolyan. Őket sem.
Tehát csak annyit akarok mondani hogy a technikai fórum jeles résztvevői ne süllyedjenek le a biztpol fórum mocsarába, nincs ott semmi ami nektek való.

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 023
1 473
113

Omae fórumtárshoz hasonlóan ritkán fordulok elő szakmai topikban, inkább csak olvasni szoktam mert érdekel. Tetszenek olyanok írásai, akik értenek a témához és sajnálok mindenkit, aki idővel úgy dönt, jobb neki enélkül.

Az ukrán topik nagyon szét van csúszva és az indulatok forrása mögött én speciel azt látom, hogy az elmúlt két év eseményei plusz úgy átlagban az élet dolgai így jönnek ki mindenkiből. A hétköznapi élet is hasonló mederben folyik, csak ott sokszor nem őszinték egymással az emberek, itt meg mondhatni következmény nélkül lehet elengedni minden vad gondolatot/véleményt. Mindemellett mélységesen megosztottnak látom a társadalmat és már mindent mondhatni csak valamelyik oldalról szemlélik az emberek, a tömegtájékoztatás is erre erősít rá. Oszd meg és uralkodj.

Személyszerint ha tele van a fejem hónapokig erre sem szoktam nézni, remélem akik elmentek és mennek "öregek" visszatérnek idővel mert egyedülálló közösség alakult itt ki.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 434
599
113

Először is köszönjük azoknak a segítségét, akik használják a moderátor értesítése gombot és így tájékoztatnak minket az esetleges problémákról. Másrészről külön köszönet azoknak, akik aktívan használják az ignorálás funkciót vagy van annyi önmegtartóztatás bennük, hogy túl tudnak lépni mások esetleg nem tetsző véleményén.

Viszont ez láthatóan nem elég, a moderátori kapacitás pedig véges, ezért a fórumon elharapódzott agyatlanság miatt néminemű változást eszközlök a moderálási szabályok alkalmazásában.

A fórum biztonságipolitikai részén az off-topik indoklás nélkül törlésre kerül, már ami a tudomásunkra jut.
Akinek nem megy a békés eszmecsere másokkal (tudjátok, "tiszteletben tartom a véleményed, de...", "köszönöm, hogy megosztottad velem a nézőpontodat, azonban én ezt máshogy gondolom", stb.), az 1 hét pihenőre megy, következő esetnél aztán végleg kitiltom, indoklás nélkül.

KÜLÖN SZABÁLY AZ UKRAJNAI FEGYVERES KONFLIKTUS TOPIKRA:

A híreket nagyon szívesen fogadjuk. 2014-2015-ben talán az egyik legjobb hírforrás lett ez a topik a magyar média töketlenkedése közepette is. Szeretnék, ha ez ismét így lenne.

Köszönjük, aki annak szenteli a fórumon a tevékenységét, hogy híreket hozzon a magyar közösségnek!

A hírek valóságtartalmát nem vizsgáljuk. Sem módunk, sem időnk nincs erre, meg amúgy is a történészek még évek múlva is ezen fognak vitatkozni, hogy most mi volt propaganda, mi történt meg, mi meg valami hamisítvány.

Ezekről lehet tisztelettudó módon, egymás véleményét és világnézetét tiszteletben tartva beszélgetni.

AKI VISZONT ETTŐL ELTÉR, AZ PIHENŐBEN VAGY VÉGLEGES KITILTÁSBAN RÉSZESÜL. ISMÉTETLEN INDOKLÁS NÉLKÜL. NINCS SE IDŐNK, SE KEDVÜNK MINDEN KEDVES "ÜGYFÉLNEK" ELMAGYARÁZNI, HOGY ÉPPEN HOGY NEM TUD EGY INGYENES FÓRUMOT HASZNÁLNI.

AZ OFF-TOPIK SZINTÉN INDOKLÁS NÉLKÜL TÖRLÉSRE KERÜL.

Akinek ez nem tetszik, annak köszönjük a részvételét a fórum életében.

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
22 318
54 406
113

Először is köszönjük azoknak a segítségét, akik használják a moderátor értesítése gombot és így tájékoztatnak minket az esetleges problémákról. Másrészről külön köszönet azoknak, akik aktívan használják az ignorálás funkciót vagy van annyi önmegtartóztatás bennük, hogy túl tudnak lépni mások esetleg nem tetsző véleményén.

Viszont ez láthatóan nem elég, a moderátori kapacitás pedig véges, ezért a fórumon elharapódzott agyatlanság miatt néminemű változást eszközlök a moderálási szabályok alkalmazásában.

A fórum biztonságipolitikai részén az off-topik indoklás nélkül törlésre kerül, már ami a tudomásunkra jut.
Akinek nem megy a békés eszmecsere másokkal (tudjátok, "tiszteletben tartom a véleményed, de...", "köszönöm, hogy megosztottad velem a nézőpontodat, azonban én ezt máshogy gondolom", stb.), az 1 hét pihenőre megy, következő esetnél aztán végleg kitiltom, indoklás nélkül.

KÜLÖN SZABÁLY AZ UKRAJNAI FEGYVERES KONFLIKTUS TOPIKRA:

A híreket nagyon szívesen fogadjuk. 2014-2015-ben talán az egyik legjobb hírforrás lett ez a topik a magyar média töketlenkedése közepette is. Szeretnék, ha ez ismét így lenne.

Köszönjük, aki annak szenteli a fórumon a tevékenységét, hogy híreket hozzon a magyar közösségnek!

A hírek valóságtartalmát nem vizsgáljuk. Sem módunk, sem időnk nincs erre, meg amúgy is a történészek még évek múlva is ezen fognak vitatkozni, hogy most mi volt propaganda, mi történt meg, mi meg valami hamisítvány.

Ezekről lehet tisztelettudó módon, egymás véleményét és világnézetét tiszteletben tartva beszélgetni.

AKI VISZONT ETTŐL ELTÉR, AZ PIHENŐBEN VAGY VÉGLEGES KITILTÁSBAN RÉSZESÜL. ISMÉTETLEN INDOKLÁS NÉLKÜL. NINCS SE IDŐNK, SE KEDVÜNK MINDEN KEDVES "ÜGYFÉLNEK" ELMAGYARÁZNI, HOGY ÉPPEN HOGY NEM TUD EGY INGYENES FÓRUMOT HASZNÁLNI.

AZ OFF-TOPIK SZINTÉN INDOKLÁS NÉLKÜL TÖRLÉSRE KERÜL.

Akinek ez nem tetszik, annak köszönjük a részvételét a fórum életében.
Végre.....:):):):)

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 434
599
113

Az elmúlt két hétben sajnos az eddig hozott intézkedések nem hozták meg a várt eredményt az Ukrajnai fegyveres konfliktus topikban. Csak a mai napon több, mint 150 db. hozzászólást kellett kitörölnöm, mivel személyeskedés, off-topik, vagy csak szimplán mindenáron a saját igazság bizonygatása volt. Ez így céltalan, az érdemi információ meg elveszik, sok a duplázás, triplázás, stb.

EZÉRT AZ ÉRINTETT TOPIKBAN A MODERÁLÁSBAN SZINTET LÉPÜNK.

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
.

Példák:
  • az, hogy odaírod a hsz. végére, hogy "ez már off", az egyből min. 2 hét kitiltás, mivel tisztában vagy vele, hogy nem kellett volna leírni.
  • az, hogy szerinted a másik fórumozó propagandista, az egyből min. 2 hét tiltás
  • a másik fórumozási szokásainak a firtatása min. 2 hét tiltás
  • a másik fórumozó értelmi képességeinek megkérdőjelezése (udvarias, kifinomult formában is) min. 2 hét tiltás
  • "eszednél vagy, hogy..."-típusú, khm. "vitaindítók", a moderátor eszénél lesz, mert min. 2 hét tiltás
  • az ukrán topikba nem tartoznak bele a következő témák:
    • orosz/USA/EU/stb. gazdasági helyzet. Ezekre az országokra, földrészekre vannak külön topikok.
    • orosz/USA/EU/stb. széthullása, ezekre is vannak külön topikok
    • új világrend
    • holokauszt, holodomor
    • bármelyik más ország belpolitikai témája
    • magyar választás
    • a nácizmus, bolsevizmus, kommunizmus, LMBTQ-izmus, stb. lélektana
    • vicces videók
Mit tehettek az ügy érdekében, hogy értelmes keretek között lehessen tartani a topikot:
  • értesítsétek a moderátort, ő max. 1 napon belül intézkedik. Nem kell személyes küldetésnek venni a másik szembesítését!
  • ha olyan szál indul el, ami nem a témához tartozik, ne folytassátok!
  • ha nézeteltérésed van, vagy mindenáron meg akarod mondani a másiknak a véleményed, akkor küldj PM-et neki! Csoportosan is lehet használni és azt a moderátor nem látja.
  • olvass vissza, nem kell egyből minden bevágni a fórumba "vótmá?" felkiáltással. A fórummotor segít, automatikusan ahhoz a hsz.-hez visz, ahol abbahagytad az olvasást.
  • ha mégis valami "vótmá", akkor sem érdekel senkit, hogy "vótmá", meg "minek kell ezt újra berakni", meg "én már beraktam 6 oldallal ezelőtt". Ez nem tesz hozzá semmit a fórumhoz, amúgy sem verseny.
  • ha hozol egy linket, röviden foglald össze, mi található rajta. Ez azért is jó lehet, mert pár forrás csak ideig-óráig él, aztán elveszik az internet süllyesztőjében, viszont így legalább tudjuk, hogy miről szólt eredetileg.
  • gondold végig mit akarsz, egy-egy hsz. előtt fújj kettőt. A legtöbb hülyeséget az ember hirtelen felindulásból követi el.

Kérlek két dolgot ne felejtsetek el:
  1. Van, aki a mai média és információs hadviselés sz*rviharában tőletek, az általatok hozott hírekből próbál tájékozódni és az életét jelentősen befolyásoló döntéseket meghozni.
  2. Egy fórumozót mindig könnyeb tiltani, mint a hsz.-eket törölgetni.
Az új szabályok alkalmazásáig ~1 óra türelmi idő van, a 2022.03.21 22:00 után beküldött hsz.-eket már eszerint fogjuk elbírálni.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
2 245
8 359
113

Az elmúlt két hétben sajnos az eddig hozott intézkedések nem hozták meg a várt eredményt az Ukrajnai fegyveres konfliktus topikban. Csak a mai napon több, mint 150 db. hozzászólást kellett kitörölnöm, mivel személyeskedés, off-topik, vagy csak szimplán mindenáron a saját igazság bizonygatása volt. Ez így céltalan, az érdemi információ meg elveszik, sok a duplázás, triplázás, stb.

EZÉRT AZ ÉRINTETT TOPIKBAN A MODERÁLÁSBAN SZINTET LÉPÜNK.

.

Példák:
  • az, hogy odaírod a hsz. végére, hogy "ez már off", az egyből min. 2 hét kitiltás, mivel tisztában vagy vele, hogy nem kellett volna leírni.
  • az, hogy szerinted a másik fórumozó propagandista, az egyből min. 2 hét tiltás
  • a másik fórumozási szokásainak a firtatása min. 2 hét tiltás
  • a másik fórumozó értelmi képességeinek megkérdőjelezése (udvarias, kifinomult formában is) min. 2 hét tiltás
  • "eszednél vagy, hogy..."-típusú, khm. "vitaindítók", a moderátor eszénél lesz, mert min. 2 hét tiltás
  • az ukrán topikba nem tartoznak bele a következő témák:
    • orosz/USA/EU/stb. gazdasági helyzet. Ezekre az országokra, földrészekre vannak külön topikok.
    • orosz/USA/EU/stb. széthullása, ezekre is vannak külön topikok
    • új világrend
    • holokauszt, holodomor
    • bármelyik más ország belpolitikai témája
    • magyar választás
    • a nácizmus, bolsevizmus, kommunizmus, LMBTQ-izmus, stb. lélektana
    • vicces videók
Mit tehettek az ügy érdekében, hogy értelmes keretek között lehessen tartani a topikot:
  • értesítsétek a moderátort, ő max. 1 napon belül intézkedik. Nem kell személyes küldetésnek venni a másik szembesítését!
  • ha olyan szál indul el, ami nem a témához tartozik, ne folytassátok!
  • ha nézeteltérésed van, vagy mindenáron meg akarod mondani a másiknak a véleményed, akkor küldj PM-et neki! Csoportosan is lehet használni és azt a moderátor nem látja.
  • olvass vissza, nem kell egyből minden bevágni a fórumba "vótmá?" felkiáltással. A fórummotor segít, automatikusan ahhoz a hsz.-hez visz, ahol abbahagytad az olvasást.
  • ha mégis valami "vótmá", akkor sem érdekel senkit, hogy "vótmá", meg "minek kell ezt újra berakni", meg "én már beraktam 6 oldallal ezelőtt". Ez nem tesz hozzá semmit a fórumhoz, amúgy sem verseny.
  • ha hozol egy linket, röviden foglald össze, mi található rajta. Ez azért is jó lehet, mert pár forrás csak ideig-óráig él, aztán elveszik az internet süllyesztőjében, viszont így legalább tudjuk, hogy miről szólt eredetileg.
  • gondold végig mit akarsz, egy-egy hsz. előtt fújj kettőt. A legtöbb hülyeséget az ember hirtelen felindulásból követi el.

Kérlek két dolgot ne felejtsetek el:
  1. Van, aki a mai média és információs hadviselés sz*rviharában tőletek, az általatok hozott hírekből próbál tájékozódni és az életét jelentősen befolyásoló döntéseket meghozni.
  2. Egy fórumozót mindig könnyeb tiltani, mint a hsz.-eket törölgetni.
Az új szabályok alkalmazásáig ~1 óra türelmi idő van, a 2022.03.21 22:00 után beküldött hsz.-eket már eszerint fogjuk elbírálni.
Botozós videók, arcoskodó ukrán katonák, mengeléző ukrán szanitécek mehetnek?

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 434
599
113
De hát ez egy fórum, tök jó elemzések is voltak.
Ez tény, viszont a társaság nagyjának ez nem megy. Nem elég, hogy a szomszédban háború van, sokan a fórumon is a sajátjukat vívják.

Hidd el, ha értelmes a társalgás, nem fogom bedarálni, eddig se ment az ilyesmi a levesbe, legalábbis próbáltam ügyelni rá. De akkor tényleg legyen célja és legyen konzekvens. Elemezzük azt, amit a hírhozók gyűjtöttek. Hozzunk ellenforrást. Tegyünk fel kérdést. Mozogjunk haditechnikai, hadászatni vonalon.
A félszavas odaböfögések nem tesznek hozzá semmihez, mint ahogy a felsorolt off-topik csapongások se.