1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Lövedékálló felszerelések, borítások

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 8..

1. joker

joker Well-Known Member

Ha kezded epoxizni akkor hogy nem fog gátolni a mozgásban? Az egy teljesen merev cucc lesz még ha átszúrni tényleg nem is fogják. Olyan lesz, mintha egy darabot az üvegszálas fürdőkádad oldalából hordanál magadon.

2. Szittya

Szittya Well-Known Member

Azért írtam hogy csinálja pikkelyesre vagy mint a rómaiak volt.

3. joker

joker Well-Known Member

Van pl ez a Cut-Tex PRO, elég jónak néz ki, lehet venni belőle négyzetméterre 35 fontért (igaz 40 négyzetméter a minimum) de viszonteladónál lehet ha kapsz kisebb tételben, vagy vannak belőle kész ruhák is több színben és stílusban. De biztosan léteznek más gyártók más szövetekkel, ha ez valamiért nem jön be vagy nem hozzaférhető.

4. joker

joker Well-Known Member

A kész ruháknál azt írja, hogy harapás ellen is véd, ami hasznos lehet ha összevesztek az asszonnyal.

misinator likes this.
  5. papajoe

papajoe Well-Known Member

Inkább én szoktam őt harapni,de nem tiltakozik.....:D
    Nekem nem kell,csak már többször láttam pl akció filmekben,hogy a csúcs kommandósok a végén puszta késsel,vagy ököllel játszák le a döntő meccset,ott pont jól jönne egy ilyen gönc.
    Mitől annyira kizárt manapság a közelharc?
    Nagyjából minden katonai konfliktust felderítés előz meg,amit úgy a katonai,vagy az egyéb szakszolgálatok(is) végeznek,ott nem kell/lehet egyből lövöldözni,egy fedett akcióban,vagy pl az ellenség területén civil cégnek álcázott katonai létesítménybe bejutni,ilyesmi.
    Nem véletlenül oktatnak az összes hadseregben,a különleges erőkben magas szintű közelharcot,tudtommal napjainkig,ugyanúgy szükség van rá,mint az előző háborúkban.
    Valaki hazai hivatásos nyilatkozhatna mennyire veszik komolyan a közkatonák közelharc képzését otthon,szerintem nincs mellőzve,okkal.

6. joker

joker Well-Known Member

A közelharcképzésnek pszichológiai okai is lehetnek, összekovácsolja a csapatot, versengést gerjeszt amivel jobbak akarnak lenni előző önmaguknál (és másoknál) emiatt fejlődik az állomány, és az állóképességet meg erőt is javítja, mint a legtöbb sport. Különösebb harci jelentősége nagyon ritkán lehet, mert már rég messziről vívják a csatákat, és nagyon közelről is gépkarabéllyal. Különleges alakulatoknál akiknek lehetnek csendes műveleteik meg elfogási feladataik, nekik már több értelme van, mert reális esély van rá, hogy használnia kell a bevetések során.

7. tonyo

tonyo Well-Known Member

Régi rohambilli tesztje :

VS általános kevlár sisak:

8. jOkA

jOkA Active Member

Annyi a különbség, hogy a kevlárban a .357-es talán nem töri be a koponyádat. Talán.

9. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Azzal meg az a baj, hogy a réseken be lehet szúrni. A középkorban ezért terjedtek el a tőrök.

10. Szittya

Jo de hat csak nem csataba akar vele vonulni. Vagy ilyesmi ruha alatt hordana ott meg nem latja senki hogy hogy is szurjon hisz nem is tudja hogy rajta van. Ha meg megtudja hogy rajtavan es annyira nagyon meg akarja gyilkolni ...

11. Szittya

Vegyen nyuzott marhabort vagy disznot./ugyse cataba megy./ par kilo timsot egy kis akusavat kenje be vele... Majd lassan szaritsa huvos helyen ./csak elotte szablya ki./ amikor megfelelo a kemenysege olajozza hogy ne kemenyedjen tovabb mert olyan lessz mint a hutoben hagyott szalonnabor.

12. Telak2

Telak2 Well-Known Member

tudtommal a testpáncélok hordása a civil életben jogi falakba ütközik. Ha szitu van, persze bizonyára nem számít, de utána a rendőrnek lehet magyarázni...

13. Szittya

Nemtudom. De ha nincs rolla papir hogy testpancel. /marmint hitelesitett./ akkor nem testpancel. Kulomben egy sima airsoftos betet is buntetendo lenne vagy egy kevlar /dynema betetes motoros cucc. Vagy egy zsinorpancel./sulytasos diszruhak./ stb vagy a szendvics ember :) de meg a selyem is. Vatta kabat stb

14. Szittya

Ez ugyan az mint a lovedekallo felepitmeny tilos engedely nelkul egy jarmuvon a nyergesvontatok megse tilosak... Meg ha meg is felelne a kriteriumnak nincs hizelesitve. :) vagy a pancel elemek tiltasi hatarozat. Egy vastagabb kazanlemez de meg egy betontabla is vagy elvagott autogumi is alkalmas lenne ra... /hasznaljak is ezeket./ de mivel nincs hitelesitve. /vagy a kevlar kiegeszitok a tuning sportkocsikon stb./

15. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Olvastam valamit, hogy tömegrendezvényeken (tüntetés) tilos ilyen dolgok viselése, mert bekerült a fegyverkezés hatálya alá. Azthiszem pár éve volt róla szó, mikor néhány "nézelődő" motoros sisakban meg protektorban, meg airsoft cuccban provokálta a rentőröket. Épp erre gondoltam, hogy balhé után nehezen magyarázod ki a hóm méd lovagpáncélt, hiszen kijöhet úgy, hogy már felvértezve mentél balhézni.

Szittya likes this.
  16. Szittya

A mi pancelzatunknal is volt egy emebr aki kotekedett volna hogy tudjuk e hogy illegalis amit csinallunk? /es hivatali kotelezetsege...stb/A masik egybol ra vagta ahhoz elotte hitelesiteni kellene... Ha meg hitelesitve van es nincs tomeggyartasba utanna beadjuk az engedelyeztetesi kerelmet es kessz ha nem kapnank meg se lenne gond.../ez meg az elejen volt./

17. Szittya

Igen igy mar mas a leanyzo fekvese. /mint a sodrofa ha a konyhaba van vagy az udvaron nem gond de egy tomegrendezvenyen mas teszta./

Telak2 likes this.
  18. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Kivéve a főzőversenyt. Star Wars talin sem csuknak le minden rohamosztagost.:D:hadonaszos:

fip7 and Szittya like this.
  19. Szittya

Jobmal jobb peldak :)

20. Szittya

Egyebkent ha valakit erdekel a pancelzatt prolyekt pause. Volt egy tender egy par db rejtetten pancelozott terepjaro beszerzesere. Azon nem tudtunk indulni./a teljes erteku proto megepitesevel nem letunk volna kessz idobe igy penzt se aldoztunk ra./nem kis osszeg lett volna./ azon a tenderen egyebkent nem nyert senki. /nem akarok hazai ipar tamogatasat kialtani mert tilos az ilyen es mimt tudjuk nem is csinalnak ilyet./ azota nem irtak ki ujra a tendert. /a cseh ceg ami indult a tenderen egyebkent erdeklodott a termek irant de sunyibb celjaik voltak valoszinuleg./

Jelen pillanatba tokehiany es mert szetszeledt a brigad /nekem is ugye minden esetleges szellemi termekem a MH je lessz ha lessz./...
    Nem valoszinu folytatas

Ezen oldal megosztása