Lego haditechnikai makettek/modellek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 981
113
Bismarck kicsit másképp

.
.
Tul azon, h a jatekgyartonak nagyon jo reklam, nem tudom, miert kell a Bismarckot, de Star Warst, minden mast is LEGO-val elöadni. Elsöre a Lego film jopofa ötlet volt, de kezd eröltetett lenni sokadjara elöadva ugyanaz a poen.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 254
2 384
113
.
.
Tul azon, h a jatekgyartonak nagyon jo reklam, nem tudom, miert kell a Bismarckot, de Star Warst, minden mast is LEGO-val elöadni. Elsöre a Lego film jopofa ötlet volt, de kezd eröltetett lenni sokadjara elöadva ugyanaz a poen.
A LEGO gyakorlatilag csődbe ment a 2004-ben.Nem bírta a versenyt a videojáték piaccal. 2017-Ben ugyanez.
Gyakorlatilag ez volt a kitörési irány ez mentette meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
4d19571d58d2686976dfb94030e22185.jpg

CV-6 USS Enterprise
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fishbed

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
263
296
63
A LEGO gyakorlatilag csődbe ment a 2004-ben.Nem bírta a versenyt a videojáték piaccal. 2017-Ben ugyanez.
Gyakorlatilag ez volt a kitörési irány ez mentette meg.
A 3D-nyomtatás elterjedése is érdekes helyzetet teremt a Lego számára, nagyon erős másodlagos piac van kialakulóban.
Ez például a saját kreálmányom:

LEGO%20MG%20team.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 180
113
A 3D-nyomtatás elterjedése is érdekes helyzetet teremt a Lego számára, nagyon erős másodlagos piac van kialakulóban.
Ez például a saját kreálmányom:

LEGO%20MG%20team.jpg
Mindig is hiányoltam hogy a modern military témát nem vállalja fel a Lego "morális okokra" hivatkozva. Persze ha lovagok vagy kalózok ölik egymás az valamiért belefért...

Jó lett ez a kiegészítő. MG42-est is csinálsz hozzá? :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
263
296
63
Mindig is hiányoltam hogy a modern military témát nem vállalja fel a Lego "morális okokra" hivatkozva. Persze ha lovagok vagy kalózok ölik egymás az valamiért belefért...

Jó lett ez a kiegészítő. MG42-est is csinálsz hozzá? :)

A fegyvereket még nem csináltam meg, mert azokból tudtam venni készen. Eddig inkább azokra a felszerelési tárgyakra koncentráltam, amiket nem lehet elérni még drágán sem.

Pl. tipikusan csak két igazi tártartó jutott egy G43-al felfegyverzett lövésznek, a többi lőszert K98k tartókban vitték:
1.png
 
K

kamm

Guest
A LEGO gyakorlatilag csődbe ment a 2004-ben.Nem bírta a versenyt a videojáték piaccal. 2017-Ben ugyanez.
Gyakorlatilag ez volt a kitörési irány ez mentette meg.
Nem egeszen: https://blog.firestartoys.com/how-the-lego-company-almost-went-bankrupt-a-history/

There are many reasons that could have caused this decline but I’ll say the two main points. Firstly, they started producing a lot more variety in the bricks which would have cost a lot to do because of all the new moulds they would have had to made for these new bricks. The other reason is that they opened three new theme parks from 1996-2002 in England, the US and Germany. They eventually lost focus on what made LEGO, LEGO.

Because of this in 2003 they were in $800 million in debt and made a loss of $225 in 2004. With no way out, LEGO had to rethink their strategy.

LEGO bounces back​

The most significant change in the company is that they had their first ever CEO who is not a descendant of the Kirk Kristiansen family. His name was Jorgen Vig Knudstorp and he managed to turn the dumpster fire of a company into the multi-billion-dollar company that we know it to be today. The first thing that Jorgen changed was significantly reducing the amount of parts that they made to 6000, which is still a lot but not as many as they used to. Next, he sold all four LEGOLAND theme parks to Merlin, who own many theme parks like Thorpe Park, Chessington World of Adventures and Alton Towers. And finally, he shut down the computer games part of the company as it was not very profitable (although we all know that this changed later on.)

A LEGO-mozik pont a sikeres, third-party LEGO videjatekokon felbuzdulva indultak el (amibol az is latszik, hogy a LEGO sajat game studioja nem volt eppen a helyzet magaslatan, ha meg profitot sem hoztak), warneres lelkes rajongok otletebol. LEGO adta hozza a franchiseon kivul a kulonbozo regi LEGOs vfx hatasokat, de maga a produkcio az Warner volt, szerintem a danok egy kanyit nem is tettek bele.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 981
113
A 3D-nyomtatás elterjedése is érdekes helyzetet teremt a Lego számára, nagyon erős másodlagos piac van kialakulóban.
Ez például a saját kreálmányom:

LEGO%20MG%20team.jpg
.
.
A 3D nyomtatás nagy dobás, nekem is van egy Snapmaker2 multifunkciós masinám. Szerintem jelen állapotában a LEGO-t magát nem veszélyezteti a 3D nyomtatás, de tényleg nagyon érdekes ötlet kiegészitőket, céldarabokat nyomtatni! A LEGO legfőbb értéke az, hogy nagyon jóminűségű, massziv műanyagból csinálták, és az elemek nagyon pontosan-szorosan illeszkednek, ami akárhány szétszedés-összerakás után is stabil marad. Emlékszem, kissrác koromban is voltak bőven lego utánzat dolgok, volt, de ezek semmit se értek, mert meg se közelitették a LEGO kocka minőségét, és maga a 3D sem tudja ezt egyelőre.
.
A 3D viszont egy új LEGO szubkultúrát nyithat, akár segithet is az eladásokban.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Nálam kiesnek az egyedi termékek, kizárólag a sorozatgyártásban lévő építőjátékokat figyelem, még mindig nem találtam KF41 Lynx szettet, se leo 2a7+ -t.

Hátha valakinek kedve jön hozzá, nálam felmászott idén a gyerekeknek a lehetséges bevásárlólistára a COBI Leopard 2a5 TVM és a COBI JAS39 Gripen C.



Csak megjegyzem a kapitalizmus örök, a COBI kiadott a MIG29 szettjéből egy Kijev Szelleme verziót. Van benne pár új matrica, és az állványnak kék-sárga lett a színe, ez forgalmazótól függően szerintük legalább +6/7E Forintot ér :D Arról nem is beszélve, hogy még az ukránok is elismerték, hogy mennyi igaz belőle, most már "műanyagba lett öntve" a szellem :D


https://www.youtube.com/watch?v=eE7gAdRQDEk

Egyébként Xingbaoból van Puma és PZH2000 (ezek szerintem nagyobb gyerekeknek jók csak, nagyon könnyen szétesnek, játszani nem igazán jók amennyire én látom, és ehhez képest drágák is)

https://www.youtube.com/watch?v=BE-5efGCFVM

https://www.youtube.com/watch?v=kLs68XRxMg8

Apropó tudja valaki, hogy COBI pótalkatrészeket (amik ott vannak a webshopjukban, de horribilis áron postázzák) azt hol lehet itthon kapni?

+ lehet olcsón kiegészítőket venni lego figurákhoz itt (nem kell 3d nyomtatni):

 
K

kamm

Guest
Nálam kiesnek az egyedi termékek, kizárólag a sorozatgyártásban lévő építőjátékokat figyelem, még mindig nem találtam KF41 Lynx szettet, se leo 2a7+ -t.

Hátha valakinek kedve jön hozzá, nálam felmászott idén a gyerekeknek a lehetséges bevásárlólistára a COBI Leopard 2a5 TVM és a COBI JAS39 Gripen C.



Csak megjegyzem a kapitalizmus örök, a COBI kiadott a MIG29 szettjéből egy Kijev Szelleme verziót. Van benne pár új matrica, és az állványnak kék-sárga lett a színe, ez forgalmazótól függően szerintük legalább +6/7E Forintot ér :D Arról nem is beszélve, hogy még az ukránok is elismerték, hogy mennyi igaz belőle, most már "műanyagba lett öntve" a szellem :D


https://www.youtube.com/watch?v=eE7gAdRQDEk

Egyébként Xingbaoból van Puma és PZH2000 (ezek szerintem nagyobb gyerekeknek jók csak, nagyon könnyen szétesnek, játszani nem igazán jók amennyire én látom, és ehhez képest drágák is)

https://www.youtube.com/watch?v=BE-5efGCFVM

https://www.youtube.com/watch?v=kLs68XRxMg8

Apropó tudja valaki, hogy COBI pótalkatrészeket (amik ott vannak a webshopjukban, de horribilis áron postázzák) azt hol lehet itthon kapni?

+ lehet olcsón kiegészítőket venni lego figurákhoz itt (nem kell 3d nyomtatni):

A kisebbik mostanan nagyon raallt az ilyesmi legozasra... Ha ossze tudnank rakni eloszor egy normalisabb 3D modellt, akkor bemegyek a flagship storeba es par ora alatt osszevasarolok mindent, ami csak kellhet, akkor mar meglesz a sample set az adott modellhez. :)