Lengyel haderőfejlesztési program (2032) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Fw9MRKCWYAEpzEa

Fw9N5uYWAAEqVcq

Fw9POVwWIAAdtOD

Fw9PevSWAAIfLT_

Defence 24 Day
Nagyon kivancsi leszek, mennyibe fog mindez kerulni nekik mondjuk 2026 utan...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Na, ez az aztakurva. Értem hogy nem egy F35 tudású gép, főként az alap változat, de akkor is, kevesebb mint két évvel a megrendelés után lesz belőle nekik 12darab.
Csak viszonyításképpen mi hány éve rendeltük a H225 helikoptereket és mikorra lesz meg az első 4 darab? 2018 és 2023, ami öt év!
"Biztosan" fel fog pörögni a gyártás nyugaton is, de mennyiséget most még jobbára csak Korea tud, hihetetlen ez nekem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 905
123 285
113
Na, ez az aztakurva. Értem hogy nem egy F35 tudású gép, főként az alap változat, de akkor is, kevesebb mint két évvel a megrendelés után lesz belőle nekik 12darab.
Csak viszonyításképpen mi hány éve rendeltük a H225 helikoptereket és mikorra lesz meg az első 4 darab? 2018 és 2023, ami öt év!
"Biztosan" fel fog pörögni a gyártás nyugaton is, de mennyiséget most még jobbára csak Korea tud, hihetetlen ez nekem.
A koreiaknál mèg az is közrejátszik, hogy a korábban maguknak rendelt eszközöket amik már gyártásban voltak, adják el.

Ettől függetlenül sokkal nagyobbak a kapacitásaik.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 905
123 285
113
https://defence24.pl/polityka-obronna/pozyczylismy-miliardy-pozyczymy-drugie-tyle

We borrowed billions, we will borrow twice as much?​


Poland has taken out loans for the purchase of armaments in the Republic of Korea worth almost PLN 40 billion, and will soon make purchases for the same amount, South Korean television SBS reported "on the occasion" of Deputy Prime Minister Mariusz Błaszak's visit to the peninsula.

Poland was supposed to borrow USD 38.45 billion from the Republic of Korea, which means that it will amount to PLN 77 billion twice. Meanwhile, Polish purchases so far had a similar value - K239 Chunmoo launchers cost PLN 21 billion for 218 units, 48 FA-50 aircraft PLN 13.4 billion, K9 Thunder howitzers PLN 14 billion for 212 units and K2 tanks almost PLN 20 billion for 180 units. So far, purchases have been worth about PLN 68 billion, and the current loan has covered more than half of this amount.


This is in line with the official report presented to the Korean parliament. According to it, the Korean government granted a loan to the Polish authorities through Korea Eximbank and the loan amounted to 70% of the value of the loan. value of Polish orders.
The announcement of a new loan will probably mean more orders. Currently, in this context, there is talk of buying more K2 Black Panther tanks and K9 howitzers. However, taking into account the willingness to borrow an equally large sum, you can ask what else would the money go to? It is possible that Poland will buy, for example, a license for K2 tanks and the construction of their production line in the country, as well as the transfer of other technologies.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 998
12 813
113
A lengyel tolvajok akaratlanul is tüzérségi lövedékeket loptak el Ukrajnának

A Németországból Ukrajnába küldött különvonatból négy láda tüzérségi lőszert loptak el tolvajok a lengyelországi Wegliniec vasútállomásán, ahol rövid időre leállították. A Fakt.pl szerver számolt be róla pénteken. :D

 
K

kamm

Guest
Az.
De minden 8x8 ekkora.
Mindig azt hittem valamiert, hogy csak a Boxer olyan nemetesen tulmeretezett... de tenyleg, a ket elol allobol kb latszik, milyen magas mar a kasztni is:

EUFOR%2C_2009-02-17%2C_wsp%C3%B3%C5%82dzia%C5%82anie_kawalerii%2C_KTO_Rosomak%2C_Mi-17%2C_01.jpg

Pont azt akartam irni, hogy a Fleet Weeken altalaban ott vagyok, es az LHDkon mindig van USMC 8x8, az joval kisebb, emberszabasubb meretu...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 905
123 285
113
Mindig azt hittem valamiert, hogy csak a Boxer olyan nemetesen tulmeretezett... de tenyleg, a ket elol allobol kb latszik, milyen magas mar a kasztni is:

EUFOR%2C_2009-02-17%2C_wsp%C3%B3%C5%82dzia%C5%82anie_kawalerii%2C_KTO_Rosomak%2C_Mi-17%2C_01.jpg


Pont azt akartam irni, hogy a Fleet Weeken altalaban ott vagyok, es az LHDkon mindig van USMC 8x8, az joval kisebb, emberszabasubb meretu...
Egyébként a v alakú alváztól lesznek ekkorák.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
https://defence24.pl/polityka-obronna/pozyczylismy-miliardy-pozyczymy-drugie-tyle

We borrowed billions, we will borrow twice as much?​


Poland has taken out loans for the purchase of armaments in the Republic of Korea worth almost PLN 40 billion, and will soon make purchases for the same amount, South Korean television SBS reported "on the occasion" of Deputy Prime Minister Mariusz Błaszak's visit to the peninsula.

Poland was supposed to borrow USD 38.45 billion from the Republic of Korea, which means that it will amount to PLN 77 billion twice. Meanwhile, Polish purchases so far had a similar value - K239 Chunmoo launchers cost PLN 21 billion for 218 units, 48 FA-50 aircraft PLN 13.4 billion, K9 Thunder howitzers PLN 14 billion for 212 units and K2 tanks almost PLN 20 billion for 180 units. So far, purchases have been worth about PLN 68 billion, and the current loan has covered more than half of this amount.


This is in line with the official report presented to the Korean parliament. According to it, the Korean government granted a loan to the Polish authorities through Korea Eximbank and the loan amounted to 70% of the value of the loan. value of Polish orders.
The announcement of a new loan will probably mean more orders. Currently, in this context, there is talk of buying more K2 Black Panther tanks and K9 howitzers. However, taking into account the willingness to borrow an equally large sum, you can ask what else would the money go to? It is possible that Poland will buy, for example, a license for K2 tanks and the construction of their production line in the country, as well as the transfer of other technologies.
Ennek több érdekes vonatkozása is van.
A. Ezeknek elment az eszük.
B. Visszatérnék az A pontra! De a viccet félretéve, ez (38,45Mrd USD) a jelenlegi GDP-jük 5,6%-a. És csak a koreai beszerzésekre.
C. Ahogy korábban is írtam. Emiatt van értelme üzletelni a koreaiakkal, mert kedvező feltételek mellett adnak a termékeikhez finanszírozást is. Ezt nekünk is ki kell használni. Akár a hadiipar, akár a nukleáris ipar területén is!