Lengyel haderőfejlesztési program (2032) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 720
46 791
113
Azt nem tudtam amit bálint írt.

De akkor sem èrzem logikusnak.
Sokkal nem hinnèm, hogy többet tud a koreai.
Van egy bejáratott járművük.
Logisztika/tudás/gyár. Hacsak nem eszement árat mondták a finnek, technikailag nem látom mièrt ez az èsszerű döntès.
Az AMVtúl drága ahhoz a mennyiséghez, ami nekik kell.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 720
46 791
113
Mennyiért adják ezt a koreait?
Ez a K808 White Tiger továbbfejlesztése. Már jóval korábban született a K806 és K808-asok lengyel beszerzéséről megállapodás. Most - gondolom - inkább erről van szó.
A K808 árát a 2022-ben kötött perui üzletből azért lehet saccolni. Ott 99 járműre kaptak 190USD-s árat.
Meg lepnék lepve, ha a fejlesztett verzió több lenne, mint 3M
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 720
46 791
113
Nekik túl drága?:rolleyes: :confused:

Nem kellene mindenből olyan darabszám amit kèrdès hogy fognak üzemeltetni.
Hát az AMV-re 5-6M-s árat is lehetett olvasni emlékeim szerint. Komolyabb toronnyal még többet.
Azért a darabonkénti 2-3M azért nem mindegy. Az azt jelentheti, hogy majdnem 2 gép kijön egy AMV árából. Na ez a nem mindegy.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 044
7 093
113
Hát az AMV-re 5-6M-s árat is lehetett olvasni emlékeim szerint. Komolyabb toronnyal még többet.
Jo lesz aaz 6-8M korul inkabb.
Azért a darabonkénti 2-3M azért nem mindegy. Az azt jelentheti, hogy majdnem 2 gép kijön egy AMV árából. Na ez a nem mindegy.
Az AMV draga volt mindig is. Nem veletlenul gyartottak inkabb ~800 darab Rozsomakot maguknak a lengyelek, mert ekkora mennyisegnel mar igencsak szamitott, hol kot ki annak a 10-20% adoja stb, no meg a berkoltseg stb.

Az AMVtúl drága ahhoz a mennyiséghez, ami nekik kell.

Persze. Mikor jar le a megujitott licenszuk amugy? Anno kikotortam valahol itt...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 472
28 427
113
Jo lesz aaz 6-8M korul inkabb.

Az AMV draga volt mindig is. Nem veletlenul gyartottak inkabb ~800 darab Rozsomakot maguknak a lengyelek, mert ekkora mennyisegnel mar igencsak szamitott, hol kot ki annak a 10-20% adoja stb, no meg a berkoltseg stb.



Persze. Mikor jar le a megujitott licenszuk amugy? Anno kikotortam valahol itt...
Idén ha jól emlékszem
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 720
46 791
113
Persze. Mikor jar le a megujitott licenszuk amugy? Anno kikotortam valahol itt...
Múltkor írta @Bálint , hogy jövőre. Azt tudom - mert olvastam a defence24-en -, hogy már volt egy hosszabbításuk, de azóta nem igazán rendelnek nagyobb mennyiségben gépeket. CSak pár kiegyészítő (asszem parancsnoki, meg C4, vagy EW), vagy pótló járműveket szereztek be minimális mennyiségben.
Voltak henkölések a már legyártott sima AMV alapú Rosomakok fejlesztésére, de úgy néz ki, hogy inkább eleresztik ezt a vonalat. A koreaiaktól jóval olcsóbban megoldhatják.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 044
7 093
113
Idén ha jól emlékszem
Nem 2024? Nekem halvanyan remlik...

Múltkor írta @Bálint , hogy jövőre.
Nekem is az ismeros.

Azt tudom - mert olvastam a defence24-en -, hogy már volt egy hosszabbításuk, de azóta nem igazán rendelnek nagyobb mennyiségben gépeket. CSak pár kiegyészítő (asszem parancsnoki, meg C4, vagy EW), vagy pótló járműveket szereztek be minimális mennyiségben.
Voltak henkölések a már legyártott sima AMV alapú Rosomakok fejlesztésére, de úgy néz ki, hogy inkább eleresztik ezt a vonalat. A koreaiaktól jóval olcsóbban megoldhatják.
Azert erdekes, hogy inkabb valtanak. A soktipusos maniajuk lathatoan szandekos, nem pedig kenyszer.
Valami elkepesztoen el vannak tajolva az anyagi lehetosegeiket illetoen, avagy teljesen beleporgott mindenki a kuszobon allo orosz tamadas oruletebe...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 044
7 093
113
Nem is keveset,tegnap olvastam épp,20milliárd dolcsit seprűznek össze koreai bankok,hogy hitelbe adják nekik fegyver vásárlásra.
Amit épp a minap kérdőjeleztek meg a koreai beszállítók, hogy vajon mitől ennyire biztos a SK kormányzat abban, hogy nem égnek be a lengyelek a részletek fizetése során...?

 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and éber

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 304
93
  • Vicces
Reactions: Ocses and Bubu bocs

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 091
10 308
113
Amit épp a minap kérdőjeleztek meg a koreai beszállítók, hogy vajon mitől ennyire biztos a SK kormányzat abban, hogy nem égnek be a lengyelek a részletek fizetése során...?

hát, talán mert a világ talán 20. legnagyobb GDP-je van Lengyelországnak.
A koreaiak meg vigan fognak élni ezután belőlük.