1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Lengyel helikopterbeszerzés

Diskurzus a(z) 'Katonai repülőgépek közbeszerzései' témában - GrGLy által indítva @ 2013. július 23..

1. Fennek

Fennek Well-Known Member

"Azaz a francia védelmi minisztérium publikusan is jelezte a lengyel védelmi minisztériumnak, hogy talán mégsem kéne hátraarcon gondolkodni ezek után."

Lehet a lengyeleknek csak ennyit kellene mondaniuk: Mistral. :)
    Egyből pofaalap lenne a csigazabálóknak.

2. formosa

formosa New Member

Úgy látszik, hogy az előző lengyel kormánynak nem volt fontos a hazai ipar támogatása, ezért választottak külföldi helit. Ezek után érthető, hogy a jelenlegi lengyel kormány változtatni akar a dolgon. Kérdés: Mivel lehet az Airbust meggyőzni?

3. weasel007

weasel007 Well-Known Member

4. weasel007

5. emel

emel Well-Known Member

Rövid válasz : "1939 óta Lengyelország számára ti megbízhatatlanok vagytok!"

zeal and csibeszke like this.
  6. bat77

bat77 Well-Known Member

Nem tudom a törpe nagyvezérünk mikor fogja fel, hogy nekünk se ártana fejleszteni valamit a honvédségen, az egyenruhán kívül is...
    Szlovéniával még talán partiban lennénk.
    Tudom ott van a nato meg a grippenek...
    Bocs az offért, de felbosszantott, hogy a legutolsó afrikai országig mindenki fegyverkezik kivéve mi...

7. bat77

bat77 Well-Known Member

Kb. az észak-koreai jól fésültre hasonlít, csak az szétrakétázza az ellenséget, minket meg a kerítés véd mindentől. Biztos volt drótos tót a családban...

8. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

A franciskáknak már másodszor akasztottak be rövid idő alatt az amcsik, nagyon durván (biztos volt több is, csak most nem jut eszembe). Ezek után a helyükben átgondolnám, barátomnak nevezzem-e őket.

9. weasel007

Üzletben nincs barátság.

10. fip7

fip7 Well-Known Member

Most olvastam a lengyel helis cikket. 16 db helikopter vennének 3.3 milliárd dollárért? Ezek a helik drágábbak lennének, mint egy F-35-ös? Nah, ne már :)

11. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Azt mindig elfelejtitek, hogy ezek nem darab árak? Mindenhez kell technika, kiképzès, üzemeltetés, meg pilóta, műszakiak. Ez mind lóvé. Mennyibe fàj egy pilóta kiképzése manapság kb?? Milliós nagyságrend és nem forintban! Szvsz.

12. fip7

fip7 Well-Known Member

Pocok

Ez 206 millió dollár helikopterenként.... Ha nincs benne 20 évre előre az üzemeltetés akkor rohadt sok pénz ez!

13. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Egyébként szerintem itt valami félre értés van, mert az a 3-3,5 milliárd dodó az eredeti, 50-60 darabos flottára vonatkozott. Ha nem csal az emlékezetem.

Ezen oldal megosztása