Spanyolország kész légvédelmi rakétákat és Leopard harckocsikat szállítani Ukrajnának
https://elpais-com.translate.goog/e...tr_sl=es&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc
A Spanyol Hadsereg oktatni fogja az ukrán hadsereget Lettorszá ban és nemzeti területen a tankok kezel éséről az orosz invázió elleni harcban.
---
https://minifeednews.com/latest-new...ssile-systems-and-leopard-battle-tanks/30279/
Kormányzati források szerint Spanyolország kész nagy ugrást tenni Ukrajna katonai támogatásában az orosz invázió ellen.Ha eddig lőszert, egyéni védőfelszerelést és könnyűfegyvereket (S-90-es gránátvetőt vagy géppuskát) szállított, most nehézfegyverek, légelhárító rakétarendszerek és Leopard harckocsik szállítását, valamint a szükséges kiképzést készíti elő az ukrán hadsereg számára, hogy átvehessék az irányítást.
A Honvédelmi Minisztérium már befejezi a Shorad Aspide rövid hatótávolságú légvédelmi rakétarendszerek akkumulátorának Kijevbe történő szállítását, amelyet a spanyol hadsereg egy másik, fejlettebb rendszerre cserélt. Az MBDA cég a tárgyalások befejezését várja a stuttgarti (Németország) sejt, amely az Ukrajnának nyújtott katonai segítség koordinálásáért felelős, hogy elkerülje a felszereléshiányt és a mások megkettőzését.
A spanyol kormány kész arra is, hogy Ukrajnát a spanyol hadsereg zaragozai logisztikai bázisán tíz éve szunnyadó Leopard A4-es harckocsikkal is szállítsa Ukrajnát, amelyek egy 108 darabos használt egység részét képezik, amelyet Németország 1995-ben Spanyolországnak adott el. A Honvédelmi Minisztérium szándéka az volt, hogy mérnöki mentőjárművekké alakítsa át őket, de a költségvetés hiányában úgy döntöttek, hogy párátlanítási eljárást hajtanak végre (eltávolítják az akkumulátorokat, olajokat és minden más olyan elemet, amely károsíthatja őket), és elhagyják őket. függőben van. esik az eső A katonai kiadások általános növekedése Európában.
Ezenkívül Spanyolország felajánlotta Ukrajnának, hogy képezze ki katonáit ezen harckocsik kezelésében. A gyakorlatra a megkérdezett források szerint kezdetben Lettországban kerül sor, ahol a spanyol hadsereg 500 katonából álló kontingenst telepített hat Leopard 2E harckocsival. A második szakaszban az ukrán tankerek kiképzésére Spanyolországban kerül sor – teszik hozzá ugyanezek a források – ez a program felgyorsítaná a kijevi hadsereg kiképzését, hogy felszerelje magát olyan erős harckocsikkal, amelyekkel a modern orosz T-90-esek szembesülhetnek. most már csak Németországban van központjuk a kezelésükre vonatkozó képzésre.
Pedro Sanchez miniszterelnök április 21-én Kijevbe utazva Zelenszkij elnökkel találkozott a rakétákra és a tankerekre vonatkozó eligazításokra vonatkozó javaslat, de a művelet bonyolultsága miatt félretették. Isabel 200 tonna lőszerrel és rakétával hajózott ki El Ferrolból. 30 kamiont és tíz személygépkocsit is beszennyez, amelyek 800 kilométert tettek meg a lengyel utakon, hogy az anyagot az ukrán védelmi minisztérium fogadó bázisára szállítsák.A szállítmány Sanchez szerint „több mint kétszerese” volt az anyagmennyiségnek. Eddig 11 katonai szállítójárat küldte.Igor Zovkva, Zelenszkij tanácsadója e heti madridi látogatása alkalmával újraindultak a tárgyalások a szállítás felgyorsítása és a lehetséges szállítások listájának bővítése érdekében.
Szerhij Pohorelcev Ukrajna madridi nagykövete az invázió kezdete óta eltelt 100 nap alkalmából tartott múlt pénteki sajtótájékoztatón köszönetet mondott Spanyolországnak a katonai segítségért, de azt nem tartotta elégségesnek, és figyelmeztetett, hogy csak „két órányi harchoz elegendő lőszer. „Hálásak vagyunk, de nem mondhatjuk, hogy elégedettek vagyunk” – hangsúlyozta.
Kijev diplomáciai képviselője nehézfegyvereket (hajó- és légvédelmi rakétákat, 155 mm-es tarackokat vagy 120 mm-es aknavetőket) kért, de mindenekelőtt Leopard harckocsik szállítását követelte, még mielőtt az ukrán hadsereget utasította volna ezek használatára. „Jóakarat van a kormány és a spanyol védelmi minisztérium részéről az oktatók kiküldésével kapcsolatban, akik kiképzik ezeknek a harckocsiknak a működését, de a legfontosabb a harckocsik” – hangsúlyozta. „semmiért, amit Spanyolország ne tudna nyújtani”, és kifogásolta, hogy jelentései szerint Spanyolország „az egyik legalacsonyabb katonai segélyszintet” képviseli.
A diplomata kérését az elhúzódó háború és a lemorzsolódás új szakaszában fogalmazta meg, amelybe a konfliktus belépett, területének 20%-át orosz csapatok foglalták el, és infrastruktúrájának 30%-át megsemmisítették. És biztosította, hogy a spanyol kormány „tagadhatatlan támogatást” tanúsított a kijevi ügy mellett, és nem látott benne „oroszbarát szimpátiát”, annak ellenére, hogy a United We Can miniszterei bírálták a katonai felszerelések Ukrajnába szállítását illetően.
A diplomata nem kifogásolta, hogy Spanyolországban fogadták a háború elől menekülve 140 ezer ukránt (nőket, gyerekeket és időseket), akik közül 116 ezren már megkapták a nemzetközi védelem státuszát.