Németországban azt javasolják, hogy közösen állítsák össze a "Leopárdokat" Ukrajna számára
https://zn-ua.translate.goog/WORLD/...tr_sl=ru&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc
Németország és 12 másik ország, amely ezeket a harckocsikat használja, európai harckocsikonzorciumot hozhatna létre.
A teljes körű háború kezdete óta Ukrajna Leopard 2 tankokat kér Németországtól, de
Németország különböző ürügyekkel visszautasítja . Berlin megoszthatná Ukrajna páncélozott járművekkel való ellátásának terhét, ha megfelelő harckocsikonzorciumot hozna létre 12 partnerrel - írja a
Zeit .
„A német kormánynak kezdeményeznie kell, és európai partnereivel együtt létre kell hoznia egy konzorciumot Ukrajna támogatására. Minél több ilyen harckocsit használó állam csatlakozik hozzá, az átadásuk annál kevésbé érinti ezen országok védelmi képességét ” – áll az anyagban.
Az Európai Külkapcsolatok Tanácsa (ECRR) elemzői
Gustav Gressel ,
Rafael Loss és
Yana Pulierin megjegyzik, hogy az ukrán ellentámadás sikerei megnövelik a hadsereg új nehézfegyverek iránti igényét. Az új települések orosz megszállás alóli felszabadítása pedig a nyugati fegyverek ellátásától függ.
Az ilyen típusú harckocsikat a német mellett további tizenkét európai hadsereg használja. A világon több mint kétezer Leopard 2-es egység található különböző változatokban. Nem mindegyik van úton, de 90 jármű elegendő az Ukrán Fegyveres Erők harcképes harckocsi-dandárjának kialakításához.
A meglévő készletek összehangolt feltöltésével és a tartalék felszerelések közös javításával további felszerelési egységeket lehet majd felszabadítani.
„Az EU Európai Békealapja (EPF) megtéríthetné a részt vevő országoknak az átadott harckocsik költségeit, és így finanszírozhatná azok cseréjét korszerűbb lehetőségekkel ” – javasolják az anyag készítői.
Felszólítják az EU-t, hogy Ukrajna közvetlen közelében támogassa a karbantartási és ellátási kapacitások fejlesztését, valamint az ukrán harckocsi- és javítócsoportok kiképzését.
A szakértők meg vannak győződve arról, hogy a konzorcium létrehozására irányuló kezdeményezés az Egyesült Államokban és a NATO-partnerekben is visszhangot fog kapni.
Ukrajna fegyver- és felszerelésellátását Jens Stoltenberg NATO-főtitkár támogatja , az Egyesült Államok pedig a háborúzó ország hosszú távú támogatására készül, és Németországot tekinti Európa legfontosabb szövetségesének.
„Németország kezdeményezése helyreállítaná az elmúlt hónapokban elvesztett bizalmat, és valóban hozzájárulna Európa biztonságához, valamint Ukrajna jogához, hogy saját maga választhassa meg jövőjét. Az európai Leopard tankok ehhez döntően hozzájárulhatnak ” – hangsúlyozzák a szerzők.
Az amerikai haderő korábbi parancsnoka Európában,
Ben Hodges tábornok pozitívan értékeli a német kezdeményezést.
„Az Európai Leopard Tank Konzorcium igazi innováció ” – írta Hodges a
Twitteren .