• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Fiúk, ezt vissza tudnátok vinni a szovjet ócskavasak világába?

Én elfogadom, hogy Mark szerint a T-64 kilőhetetlen, pici szépséghibája, hogy Ukrajnában egy győztes támadásnak nem tudott az élére állni szintén ócskavas T-72-vel szemben, könnyűgyalogosok foglaltak vissza csak falvakat, de ez legyen az ukránok gondja!
Én a Leopárd topic olvasását nem szeretném abba hagyni. A Hetvenkettes topicot elengedtem, az a tiétek ilyen célra és a többi szovjet típusét is használhatjátok.

Bocsi, hogy nem vagyok modi és ez csak egy szerintem respektálható kérés lenne a részemről!
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Fiúk, ezt vissza tudnátok vinni a szovjet ócskavasak világába?

Én elfogadom, hogy Mark szerint a T-64 kilőhetetlen, pici szépséghibája, hogy Ukrajnában egy győztes támadásnak nem tudott az élére állni szintén ócskavas T-72-vel szemben, könnyűgyalogosok foglaltak vissza csak falvakat, de ez legyen az ukránok gondja!
Én a Leopárd topic olvasását nem szeretném abba hagyni. A Hetvenkettes topicot elengedtem, az a tiétek ilyen célra és a többi szovjet típusét is használhatjátok.

Bocsi, hogy nem vagyok modi és ez csak egy szerintem respektálható kérés lenne a részemről!
He?
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
Én továbbra sem értem, T-62M/MV vs Leopárd 1 kérdésnek indult ez, és hogy jutottunk el már megint a Leopárd 2-esig, meg a T-80-asig ?
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Fiúk, ezt vissza tudnátok vinni a szovjet ócskavasak világába?

Én elfogadom, hogy Mark szerint a T-64 kilőhetetlen, pici szépséghibája, hogy Ukrajnában egy győztes támadásnak nem tudott az élére állni szintén ócskavas T-72-vel szemben, könnyűgyalogosok foglaltak vissza csak falvakat, de ez legyen az ukránok gondja!
Én a Leopárd topic olvasását nem szeretném abba hagyni. A Hetvenkettes topicot elengedtem, az a tiétek ilyen célra és a többi szovjet típusét is használhatjátok.

Bocsi, hogy nem vagyok modi és ez csak egy szerintem respektálható kérés lenne a részemről!
Nem tudom mi a kifogásod azzal, hogy áthoztam ide a Leopard 2 topikba a T-62 topikból a Leopard 2 áttervezéséről szóló rövid diskurzust?
Én továbbra sem értem, T-62M/MV vs Leopárd 1 kérdésnek indult ez, és hogy jutottunk el már megint a Leopárd 2-esig, meg a T-80-asig ?
Ez meg szarul hangzik, hiszen te szóltál hozzá bő lére eresztve, török Leopard 2-ről képet betéve a történethez, szóval hacsak nem vagy skizo, valami sejtésed lehet a dologról. :D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
Nem tudom mi a kifogásod azzal, hogy áthoztam ide a Leopard 2 topikba a T-62 topikból a Leopard 2 áttervezéséről szóló rövid diskurzust?

Ez meg szarul hangzik, hiszen te szóltál hozzá bő lére eresztve, török Leopard 2-ről képet betéve a történethez, szóval hacsak nem vagy skizo, valami sejtésed lehet a dologról. :D

A nagy speziale és fip7 hitvitával kezdődött az egész, amit a Német harckocsik összegzésével zártak, erre megkérdeztem, hogy Miért durva hibás termékeket sikerül összerakniuk, és egyesek nem bírják elviselni, hogy valamiben ne a Németek lennének a legjobbak :D

Pl. amikor arra gondoltam, hogy lemosnák a Német fegyverekkel felszerelt hadviselő felet, akkor épp Leopárd 1-esekre gondoltam azalatt, és speziale baja volt, hogy köze nem volt a témához, de csak sikerült idehoznia a Leopárd 2-est.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
Amúgy az offolást hagyva, @Pogány , átfutottam a Leó 2-esről szóló írásodat, szép munka lett, annyi korrigációt szeretnék jelezni, hogy az autotöltő eleve elérhető a Leopárd 2-eshez is, csak nem úgy, ahogy az Abrams-nél tervezték, meg a Leclerc-nél vannak, de végülis az Amerikai és Francia rendszerek hasonlók.

PT14+%2528mod%2529+Ladeautomat.jpg


PT14-es jelzésű Leopárd 2-es prototípus autotöltője ez.
 
  • Tetszik
Reactions: Torgamba

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Amúgy az offolást hagyva, @Pogány , átfutottam a Leó 2-esről szóló írásodat, szép munka lett, annyi korrigációt szeretnék jelezni, hogy az autotöltő eleve elérhető a Leopárd 2-eshez is, csak nem úgy, ahogy az Abrams-nél tervezték, meg a Leclerc-nél vannak, de végülis az Amerikai és Francia rendszerek hasonlók.

PT14+%2528mod%2529+Ladeautomat.jpg


PT14-es jelzésű Leopárd 2-es prototípus autotöltője ez.
Tudom, de ahogy kifejtettem az írás elején, nem akartam történelmet meg prototípusokat rágni, már sokan megtették. Ha visszalapozol ebben a topikban, ugyanezt többször is az emberek figyelmébe ajánlottam, sőt, ennek a gyermeke várható ha megvalósul az A8 automata töltős új tornya.

Ja és köszönöm az elismerést!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nem tudom mi a kifogásod azzal, hogy áthoztam ide a Leopard 2 topikba a T-62 topikból a Leopard 2 áttervezéséről szóló rövid diskurzust?
Én továbbra sem értem, T-62M/MV vs Leopárd 1 kérdésnek indult ez, és hogy jutottunk el már megint a Leopárd 2-esig, meg a T-80-asig ?

OFF

Én továbbra is javaslom azt a megoldást, hogy bárkitől átvállalok egy pár napos bant, ha valakit a T-72-es vagy T-62-es topicban mániákus OFFért ki akarnak tiltani a modik. Csak ezt ne, szépen kértem fiúk, a Leopárd2 topicba ne! Mond egy mondatban három típust a Márk és ott kell hagyni a vitát a szovjet topicokban. Itt is mondott már több típust azóta, nincs vele baj... mondjuk a T-62, a T-64 vagy a T-80 topic bármelyikében.
Egyetértek a Márkkal, hogy ő sem érti, miért került ide.

ON
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Az Abrams-nél és a Leclerc-nél ott megoldották, hogy mind toronyhátulosak legyenek, mind normálisan bevezetékezve legyen a műszerezettség, csak a KMW-sek nem értettek ehhez. Ez ugye nem baj, hogy Leó 2-es helyett a Leclerc-et venném ? :)

És az Abrams is összepároztatható autotöltővel, mint a Leclerc, a Pk nem lesz akadályoztatva, mert amikor kifogy a töltőkezelő felőli oldal, és a Pk-nak kell hadonászni, megértem, az is szitkozódik, joggal, de továbbfejleszthető.

Nincs tökéletes harckocsi, de így is az Abrams-nek meg a Leclerc-nek van a legkevesebb hibája.
Nézz már meg egy Leclerc-et belülről... Az Abramsnél meg úgy oldották meg, hogy akkor a torony mint egy csárda.
Most akkor az álmaidról vegy tényekről beszélünk? Mert a tény az, hogy nem létezik autoloaderes Abrams! Minden más csak álomvilág még úgy is, hogy amúgy papíron van autoloader hozzá.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
OFF

Én továbbra is javaslom azt a megoldást, hogy bárkitől átvállalok egy pár napos bant, ha valakit a T-72-es vagy T-62-es topicban mániákus OFFért ki akarnak tiltani a modik. Csak ezt ne, szépen kértem fiúk, a Leopárd2 topicba ne! Mond egy mondatban három típust a Márk és ott kell hagyni a vitát a szovjet topicokban. Itt is mondott már több típust azóta, nincs vele baj... mondjuk a T-62, a T-64 vagy a T-80 topic bármelyikében.
Egyetértek a Márkkal, hogy ő sem érti, miért került ide.

ON
Tehát akkor a Leopard 2 hibás vagy nem hibás tervezésének dolgait ne itt a Leopard 2 topikba beszéljük meg, hanem mondjuk a T-62-ben, vagy mit szeretnél mondani?
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Kim Philby and fip7

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Tehát akkor a Leopard 2 hibás vagy nem hibás tervezésének dolgait ne itt a Leopard 2 topikba beszéljük meg, hanem mondjuk a T-62-ben, vagy mit szeretnél mondani?

Vállalom arra is a bant, ha valaki ezért kapna, mert ismerem a Márkot és legfeljebb 2 hsz múlva el fog hangzani az Abrams, a T-64, a T-84 valamelyike és akkor már kint vagyok a vízből a büntető eljáráson.
Lásd, most is 'Lelökről' vitáznak Dudival Leopárd2 topicban! Én már olvastam ezt a vitát, tudom a végét... hogy nem lesz. Ha meg jön egy szőrös szívű modi, akkor meg pár napig nem írok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Vállalom arra is a bant, ha valaki ezért kapna, mert ismerem a Márkot és legfeljebb 2 hsz múlva el fog hangzani az Abrams, a T-64, a T-84 valamelyike és akkor már kint vagyok a vízből a büntető eljáráson.
Lásd, most is 'Lelökről' vitáznak Dudival Leopárd2 topicban! Én már olvastam ezt a vitát, tudom a végét... hogy nem lesz. Ha meg jön egy szőrös szívű modi, akkor meg pár napig nem írok.
Hát nézd, én az összes eddig meg nem kapott tiltásomat rádruházom ha ennyire ez a vágyad. :D Esetleg közbenjárjak az ügyedben a modiknál? :D
 
S

speziale

Guest
Az Abrams-nél és a Leclerc-nél ott megoldották, hogy mind toronyhátulosak legyenek, mind normálisan bevezetékezve legyen a műszerezettség, csak a KMW-sek nem értettek ehhez. Ez ugye nem baj, hogy Leó 2-es helyett a Leclerc-et venném ? :)

És az Abrams is összepároztatható autotöltővel, mint a Leclerc, a Pk nem lesz akadályoztatva, mert amikor kifogy a töltőkezelő felőli oldal, és a Pk-nak kell hadonászni, megértem, az is szitkozódik, joggal, de továbbfejleszthető.

Nincs tökéletes harckocsi, de így is az Abrams-nek meg a Leclerc-nek van a legkevesebb hibája.

Baszki....a Leclerc-ben ugyanúgy ott figyelnek a tartalék lőszerek a vezető mellett... miben más ez mint a Leopard 2?

de mondjak még egy újdonságot? a K1/K2-ben Type 10-ben, Altay-ban is ugyanez a helyzet...pedig ezeket már mind az M1 ismeretében tervezték...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
Baszki....a Leclerc-ben ugyanúgy ott figyelnek a tartalék lőszerek a vezető mellett... miben más ez mint a Leopard 2?

de mondjak még egy újdonságot? a K1/K2-ben Type 10-ben, Altay-ban is ugyanez a helyzet...pedig ezeket már mind az M1 ismeretében tervezték...

Ezeket már @fip7 -el meg másokkal hasonló témákkal, pl. az üzemanyagtároló és hasonlók kapcsán lejátszottátok. Időelütés ugyanazon körök 10,000-szerre futása, vagy mi ?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
S

speziale

Guest
Ezeket már @fip7 -el meg másokkal hasonló témákkal, pl. az üzemanyagtároló és hasonlók kapcsán lejátszottátok. Időelütés ugyanazon körök 10,000-szerre futása, vagy mi ?

szerintem én egy egyszerű kérdést tettem fel...te jöszs mindig azzal, hogy a Leopard 2 lőszertárolása milyen idióta...de akkor miért csak a Leo2-é? Az M1-en kívül minden harckocsi tárol a testében is lőszert...(sőt, ami azt illeti az M1 is)....akkor miért csak a németek a hülyék szerinted???
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
szerintem én egy egyszerű kérdést tettem fel...te jöszs mindig azzal, hogy a Leopard 2 lőszertárolása milyen idióta...de akkor miért csak a Leo2-é? Az M1-en kívül minden harckocsi tárol a testében is lőszert...(sőt, ami azt illeti az M1 is)....akkor miért csak a németek a hülyék szerinted???

A Brit harckocsizók azok kritizálják is az övéiket, az Abrams rendszereit pároztatnák össze a Chally-vel, vagy egyszerűbb lenne azt venni.

Az, hogy a Leclerc-nél mennyire lehet megoldani a 30-as autotöltőt, az külön matekozós kérdésként vetődött fel.

Oroszoknál ismerhetsz, a karusszelt kiöregedettnek találom, hülyék, hogy nem vitték sorozatgyártásba a Black Eagle-t.

A Merkava sok dologban, nem csak lőszertárolásban marad el más típusoktól.

A K1-88-as Baby Abrams-et érthetetlen félretervezésnek tartom, ugyanúgy diszlájkolom, mint a Leopárdot :)

A K2-es Black Panther is fejletlen a Leclerc-hez képest.

A Type 10-es az visszalépés a Type 90-eshez képest, és arra is matekozási kérdés vonatkozik, hogy tökéletesíthető-e.

Az Ariete meg a legvégső Leopárd 1 klón, minden hibájával.


Ez így megfelel ? :)
 
Last edited:

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
És többet nem szeretném ugyanazokat az értelmetlen köröket futni.

Mindenkinek a korszakokat illetően megvannak a kedvencei, másért, és mire jó a térítés ? Eddig sem jártam ide szidni a Leopárdot, és nem is fogok, oké ? :)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Valami összegzés-szerűképpen azért --ha jól látom a kérdést--, több típus vízzel/üzemanyaggal/külső köténnyel védi a belső térben tárolt lőszert/egy részét, míg a Leopard 2 a NAGY Semmivel, az az SEMMI védelemmel !!!

Ezek a védelmek azért --bár nem teljesen egyenrangúak védelem szempontjából akülső löszer-tárolással, de-- a Leopard 2 legénységet nem nagyon teszi boldogabbá majd!


.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Mark1993