• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 447
55 422
113
Amúgy volt olyan gép ami eldurrant helyből A6-ból ?
Eddig csak olyat láttam ami mozgásképtelen volt már személyzet nélkül és utána beleállítottak egy Lancetet. De az is csak füstölni kezdett vastagon.

Az egyiken félre volt csúszva a torony. Azt valami megemelte. Gondolom az AT akna. De a szíriai esetekhez hasonló nem történt.
Csak feltételezem, hogy nem volt a testben lőszer tárolva. Ugyanis az berobban volna pl. a porrá égő Leopárd 2A6-oson, mert annak a belseje is éget elég keményen. Mégsem volt lőszer robbanás. Vagyis nagy eséllyel tanultak a leckéből az ukrik és nem volt a testben tartalék lőszer (szerintem)
Ez azért se lenne meglepő, mert a T szériába sem tesznek tartalék lőszert. Ezt az oroszokról biztosra tudni. Visszatért a csecsenföldi eljárás, vagyis csak annyi lőszer megy, amit az automata megenged.
Szerintem a Leopárdnál is csak a toronyban volt lőszer.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 765
113
Az egyiken félre volt csúszva a torony. Azt valami megemelte. Gondolom az AT akna. De a szíriai esetekhez hasonló nem történt.
Csak feltételezem, hogy nem volt a testben lőszer tárolva. Ugyanis az berobban volna pl. a porrá égő Leopárd 2A6-oson, mert annak a belseje is éget elég keményen. Mégsem volt lőszer robbanás. Vagyis nagy eséllyel tanultak a leckéből az ukrik és nem volt a testben tartalék lőszer (szerintem)
Ez azért se lenne meglepő, mert a T szériába sem tesznek tartalék lőszert. Ezt az oroszokról biztosra tudni. Visszatért a csecsenföldi eljárás, vagyis csak annyi lőszer megy, amit az automata megenged.
Szerintem a Leopárdnál is csak a toronyban volt lőszer.
Az A6-ban már mókoltak valamit a lőszertároló védelmével a testben.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 160
2 385
113
Ez alatt arra gondoltam, hogy volt-e már igazolt kupakindítás :D
Még nem. Az a4, amit valamivel tornyon találtak és elkezdett füstölni, egy videón volt csak, ami értelemszerűen úgy volt megvágva, hogy ne lehessen eldönteni.
Ez alapján feltételezem, hogy max kiégett a lőszertároló és szevasz.

Az A6, amit megtalált a lancet, valószínűleg némi szaros gatyával megúszta - megintcsak a vágásból következően.

Az A6, ami kiégett, de lángolt mint a tábortűz, az SEM dobta el a tornyát - elvileg nem csak a lőszertárolón mókoltak a németek - ha jól emlékszem egy sor kivesz és valami extra acél - hanem a kivetőtöltet összetételével is bűvészkedtek kicsit.

Persze, statisztikai mintának ez kicsi nagyon, de ha leo indult volna a space race-en, tele lenne vele ez a fórum is...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 765
113
Az A6, ami kiégett, de lángolt mint a tábortűz, az SEM dobta el a tornyát - elvileg nem csak a lőszertárolón mókoltak a németek - ha jól emlékszem egy sor kivesz és valami extra acél - hanem a kivetőtöltet összetételével is bűvészkedtek kicsit.
Az ukránoknak az eddig felvételek alapján a DM53-as lőszert adták ami ugyan úgy durran. DM53A1 ami nem ég.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Chima3ra

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 468
113
Amúgy volt olyan gép ami eldurrant helyből A6-ból ?
Eddig csak olyat láttam ami mozgásképtelen volt már személyzet nélkül és utána beleállítottak egy Lancetet. De az is csak füstölni kezdett vastagon.
Meg az egyik videón van egy feltételezhetően A6 ami lángol rendesen.
És eddig mennyi volt az ami megsemmisült? (2 A6 ami tuti) A java megsérült.
Én 3-nál járok. Ami kiégett (ez sem robbant szét!!!) az tudomásom szerint ismeretlen körülmények köz gyulladt ki. Valószínűleg tüzérség vagy akna okozta, de nincs videó róla (csak arról, hogy ég) így bármi lehet az ok.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 407
14 452
113
Én 3-nál járok. Ami kiégett (ez sem robbant szét!!!) az tudomásom szerint ismeretlen körülmények köz gyulladt ki. Valószínűleg tüzérség vagy akna okozta, de nincs videó róla (csak arról, hogy ég) így bármi lehet az ok.
Nagyjából mindegy hogy kiég vagy fölrobban.

Kivéve ha akkor robban amikor bent a legénység.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 160
2 385
113
Én 3-nál járok. Ami kiégett (ez sem robbant szét!!!) az tudomásom szerint ismeretlen körülmények köz gyulladt ki. Valószínűleg tüzérség vagy akna okozta, de nincs videó róla (csak arról, hogy ég) így bármi lehet az ok.

Az égő A6ról volt korábbi videó, ahol egyben van és a legénység 3 tagja gyors léptekkel elhagyja a tett színhelyét, ami egy aknamező.
Nagy kockázatot nem vállalok, ha azt mondom, hogy mozgásképtelen lett lánctalp szakadás miatt, a legénység távozott, utána meg jött a tüzérség vagy Iván egy kanna benzinnel és voilá.

Tippre kiszállt a negyedik is, csak gyorsabb volt és kiért a drón látószögéből.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 593
113

Az új norvég Leopardokat is A8-ra nevezik át.



Szerintem a MH is kérjen "felminősítést"! :D
Trophy vagy más APS nélkül nem fogják.


Krauss-Maffei Wegmann (KMW) és a Norvég Védelmi Anyagügynökség (NDMA) megállapodott abban, hogy a 2023. február 17-én vásárolt 54 új Leopard 2 fő harckocsi nómenklatúráját hozzáigazítják a német Leopard 2 beszerzési irodájának nómenklatúrájához. utánpótlás, mivel a Norwegian Leopard 2 az újradefiniált összes tulajdonságával rendelkezikLeopard 2A8konfigurációs állapot.

Kezdetben a norvég hadsereg megvásárolta az akkor kijelöltetLeopard 2A7de a norvégok által kért összes adaptáció/specifikáció miatt az új harckocsi Leopard 2A8 NOR néven lesz ismert. A német közbeszerzési hatóság bemutatta aLeopard 2A8konfiguráció, mivel ez egy új gyártás, és magában foglalja az EuroTrophy cég Active Protection System Trophy integrációját.

A Leopard 2A8 NOR a német A8-as verzióhoz képest további funkciókkal is rendelkezik, például a norvég Kongsberg cég integrált norvég ICS/CORTEX rendszerével. Ez a rendszer újrakonfigurálja az adatátvitelt az MBT-ben és a kommunikációt más harci rendszerekkel.

A Leopard 2A8 NOR kifejezetten a Norvég Fegyveres Erők követelményeinek megfelelően lett kialakítva. Ez a módosított verzió számos fejlesztést és módosítást tartalmaz.

A Leopard 2A8 NOR egyik figyelemre méltó tulajdonsága a továbbfejlesztett védelmi rendszer. Moduláris páncélrendszert használ, amely lehetővé teszi a sérült vagy elavult páncélmodulok kényelmes cseréjét és frissítését. Ezenkívül a tartály tartalmaz egy helyi fejlesztésű aknavédelmi készletet, amely nagymértékben növeli a improvizált robbanószerkezetekkel (IED) szembeni ellenálló képességét, valamint az EuroTrophy cég Active Protection System Trophy-ját.

Fejlett kommunikációs és információs rendszereket integráltak a Leopard 2A8 NOR-ba, hogy fokozzák a helyzetfelismerést és megkönnyítsék a harckocsizók és más egységek közötti koordinációt. Ezek a rendszerek egy digitális rádiórendszerből, egy harckezelő rendszerből és egy korszerű tűzvezető rendszerből állnak. A tűzvezérlő rendszer egy lézeres távolságmérőt, egy hőleképező rendszert és egy ballisztikus számítógépet tartalmaz, amelyek mindegyike hozzájárul a kiváló célzási képességekhez.

A jobb mobilitás a Leopard 2A8 NOR másik kiemelkedő jellemzője. Meghajtása egy 1500 lóerős dízelmotorból származik, így megközelítőleg 70 km/h végsebesség érhető el. Ezenkívül a tartály fejlett felfüggesztési rendszerrel és hidraulikus lengéscsillapítókkal büszkélkedhet, amelyek fokozott stabilitást és manőverezhetőséget biztosítanak a kihívásokkal teli
terepen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 447
55 422
113
Az A6-ban már mókoltak valamit a lőszertároló védelmével a testben.

A Challenger 2-ben is láng és robbanás biztos a lőszer tároló aztán mégis kipukkant. Ahogyan járt már így szintén láng és robbanás biztos lőszer tárolós Merkava is. De tény, hogy nem azonnali a folyamat, adnak időt a túlélésre.
A másik opció a LOVA alapú kivető töltetek amik kevésbé hajlamosak robbanásra.
Vagy a kettő kombinációja.

De én inkább amondó vagyok, (vélemény), hogy pont az akna veszély miatt nem volt a testben lőszer tárolva.
Gondolj bele, egy EFP-s harckocsi akna akár 20 cm-nyi acélt is átvisz. Hiába van bedobozolva a lőszer, ha telibe kapja akkor kampó.
Én azt gondlom, hogy üres volt a testben a lőszer tároló.
Aztán talán majd egyszer kiderül mi volt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 549
113
A Challenger 2-ben is láng és robbanás biztos a lőszer tároló aztán mégis kipukkant. Ahogyan járt már így szintén láng és robbanás biztos lőszer tárolós Merkava is. De tény, hogy nem azonnali a folyamat, adnak időt a túlélésre.
A másik opció a LOVA alapú kivető töltetek amik kevésbé hajlamosak robbanásra.
Vagy a kettő kombinációja.

De én inkább amondó vagyok, (vélemény), hogy pont az akna veszély miatt nem volt a testben lőszer tárolva.
Gondolj bele, egy EFP-s harckocsi akna akár 20 cm-nyi acélt is átvisz. Hiába van bedobozolva a lőszer, ha telibe kapja akkor kampó.
Én azt gondlom, hogy üres volt a testben a lőszer tároló.
Aztán talán majd egyszer kiderül mi volt.
Csakhogy a harchoz loszer kell.Eroszakos felderites pont olyan,hogy adott esetben nem takarékoskodhatnak vele, és nincs de hely,se idő,se kitől lőszert vetelezni.Az van,amit magukkal vittek