• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113



Az elsőt vajon miért hagyta el a személyzet?
Nem látszik sem sár,sem égésnyom, találat,a lánc sincs mellette.
A második az kajakra elsüllyedt,a jobb oldala elakadt mintamókus,nekem gyanús, hogy egy ukrán harckocsizó elakad véletlenül ilyen terepen, szerintem eladják az Oroszoknak, ahogy annó eladtak minden nyugati cuccot,ezek így, felmálházva,egy vagyont érhetnek az illetékes Orosz hatóságoknak.
Az a legkevesebb, miért nem robbantották fel, ha már otthagyták?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113
Könyörgöm, a KZ-6-os egy HEAT shaped charge. Nem EFP. Nem HE vagy Frag. Nem tudom ez honnan jött...
A lényeg, hogy átüt kb bármit, ami nem kompozit, a T-55/T-62 frontpáncéljával bezárólag. Egy SPG nem ellenfél ennek, ahogy nem túl rossz szögben egy MBT kötényezett ERA-zatlan oldala sem. Teljesen egyértelmű ez szerintem.

Nem ismerem ezt a töltetet. Jobban megpróbáltam utána keresni és ezt a képet találtam róla:
iu

Ez meg a HEAT meg az EFP közötti különbség:
iu

iu

iu



Én ez alapján, ha jó a metszet, én még mindig EFP-nek nézem.
Aztán lehet valami elbaszott HEAT.
Csak azért érdekelne, mert ekkora robbanó tömegből egy HEAT 2-3-szor akkora átütést produkál, mint ez a töltet.
Az EFP-k esetén meg átmérő 1:1 környéke szokott lenne az áthatolás.
Ha van paramétered, infód a cuccról, kérlek oszd meg velünk! :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113
Csúnyán felsültek az ukrán Leopard 2-esek – Most akkor mégsem ez a világ legjobb tankja?...

Ez soha a büdős életben nem volt a világ legjobb tankja, csak a német marketing brossúrákban ;)

"A Leopardok tették a dolgukat

A T széria tette a dolgát. Hiszen az esetek túlnyomó többségében azokból is élve szállt ki a személyzet. Ez egy tanknál alapvető elvárás.
Értem én, hogy beindult a tank mosdatása ismét, és az is tény, hogy nem a tankon múlt a kudarc. De azért ne menjünk át német markating álomvilágba. Pont annyit ért ott és akkor a leopárd, mint a T-64-es.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113



Az elsőt vajon miért hagyta el a személyzet?
Nem látszik sem sár,sem égésnyom, találat,a lánc sincs mellette.
A második az kajakra elsüllyedt,a jobb oldala elakadt mintamókus,nekem gyanús, hogy egy ukrán harckocsizó elakad véletlenül ilyen terepen, szerintem eladják az Oroszoknak, ahogy annó eladtak minden nyugati cuccot,ezek így, felmálházva,egy vagyont érhetnek az illetékes Orosz hatóságoknak.

A másodikon olyan, mintha félre lenne csúszva a torony... Lehet alulról aknát kapott (csak tippelek).
Az első tank ,ha benyel testen egy RPG-t az fentről nem látszik. Egy 70's években gyártott RPG is kilövi ezeket oldalról. Nincs reaktív páncélja.
Ettől függetlenül nem tudhatjuk biztosan az okát. (Lehet simán összeszarta magát a hajtáslánc)

Felrobbantani meg pont azért nem robbantja fel senki amiért az orosz T szériákat is épségben hagyják ott.
Mert valami számomra ismeretlen okból ezt arra felé mindenki leszarja. Nem jó, hogy ez így van, de ez a helyzet.
Így maradt ott épségben T-80BVM meg T-90A is.
 
W

Wilson

Guest
Ez soha a büdős életben nem volt a világ legjobb tankja, csak a német marketing brossúrákban ;)



A T széria tette a dolgát. Hiszen az esetek túlnyomó többségében azokból is élve szállt ki a személyzet. Ez egy tanknál alapvető elvárás.
Értem én, hogy beindult a tank mosdatása ismét, és az is tény, hogy nem a tankon múlt a kudarc. De azért ne menjünk át német markating álomvilágba. Pont annyit ért ott és akkor a leopárd, mint a T-64-es.
Ez a te legnagyobb bajod leírják a cikkben korrektül, hogy a Leopard nem vallott kudarcot te pedig egyből újabb frontot nyitsz a Leo2-s ellen, miért van neked folyamatosan arra szükséged, hogy folyamatosan támad a Leo-t?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113
Ez a te legnagyobb bajod leírják a cikkben korrektül, hogy a Leopard nem vallott kudarcot te pedig egyből újabb frontot nyitsz a Leo2-s ellen, miért van neked folyamatosan arra szükséged, hogy folyamatosan támad a Leo-t?

A leopárd nem vallott kudarcot, csak még sikert se látott. XD
E mellet tényszerűen leírtam azt, hogy nem kell hasra esni attól, hogy egy tank megvédi a személyzetét.
Számtalan alkalommal láttunk ilyet orosz, USA, angol, francia vagy izraeli harckocsitól.
Baszki, ez a minimumok minimuma! :cool:

Te meg szó szerint ezt írtad/linkelted: "Mégsem a világ legjobb tankja?"
Soha nem volt az! Német marketing anyagokban írják ezt le kötelező jelleggel. De ettől még 100% hazugság!
Érdekes, a többi harckocsi gyártó nem ír ilyet a tankjáról, pedig azok több harcot láttak a Leopárdnál sokkal nagyobb sikerekkel.

Jah, világ legjobb harckocsija XD
Baszki, oldalról kicsapta egy olyan töltett aminek 230 mm az átütése források szerint! Ez egy RPG-2-es szint az 1950-es évekből!
Miről beszéltek?
Tudod mikor lőnél ki oldalról ezzel egy M1A2-est amin ARAT van, vagy egy Leclerc XXI-et, vagy egy Merkava 4-et....
Csak, hogy nyugatiakat mondjak ;)
Az ŐS M1 Abrams torony oldalpáncélzata kibírta az eredeti RPG-7-et! :D
 
W

Wilson

Guest
A leopárd nem vallott kudarcot, csak még sikert se látott. XD
E mellet tényszerűen leírtam azt, hogy nem kell hasra esni attól, hogy egy tank megvédi a személyzetét.
Számtalan alkalommal láttunk ilyet orosz, USA, angol, francia vagy izraeli harckocsitól.
Baszki, ez a minimumok minimuma! :cool:

Te meg szó szerint ezt írtad/linkelted: "Mégsem a világ legjobb tankja?"
Soha nem volt az! Német marketing anyagokban írják ezt le kötelező jelleggel. De ettől még 100% hazugság!
Érdekes, a többi harckocsi gyártó nem ír ilyet a tankjáról, pedig azok több harcot láttak a Leopárdnál sokkal nagyobb sikerekkel.

Jah, világ legjobb harckocsija XD
Baszki, oldalról kicsapta egy olyan töltett aminek 230 mm az átütése források szerint! Ez egy RPG-2-es szint az 1950-es évekből!
Miről beszéltek?
Tudod mikor lőnél ki oldalról ezzel egy M1A2-est amin ARAT van, vagy egy Leclerc XXI-et, vagy egy Merkava 4-et....
Csak, hogy nyugatiakat mondjak ;)
Az ŐS M1 Abrams torony oldalpáncélzata kibírta az eredeti RPG-7-et! :D
Ne zavarjon , hogy a cikknek ez volt a címe és ha elolvastad volna a cikket akkor rájöttél volna, hogy nem arról szól, hogy körömszakadtáig bizonygatja, hogy bizony a világ legjobb harckocsija a Leo 2-s, de már látom, hogy ez neked csak egy újabb alkalom arra, hogy a Leo2-t szapuld.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113
Ne zavarjon , hogy a cikknek ez volt a címe és ha elolvastad volna a cikket akkor rájöttél volna, hogy nem arról szól, hogy körömszakadtáig bizonygatja, hogy bizony a világ legjobb harckocsija a Leo 2-s, de már látom, hogy ez neked csak egy újabb alkalom arra, hogy a Leo2-t szapuld.

Aki a portfólióból tájékozódik haditechnika ügyben az meg is érdemli a sorsát.... Hanyadik wunderwaffénél járnak? o_O
A legutolsó cikk amit elolvastam tőlük, az az volt amikor "csóri oroszoknak nincs pénzük robbanóanyagra, ezért gumit tettek az ERA kazettába" Nem ismerték föl a relikt robbanó anyagát....
Meg, hogy fogják a tárat a katonák, szakszerűtlen cikkük is kíváló volt. XD
Hagyjuk inkább a szennymédiát, meg a fizetett szarmosdató cikkeiket mindenről is. ;)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
az orosz T szériákat is épségben hagyják ott.
Mert valami számomra ismeretlen okból ezt arra felé mindenki leszarja
Az senkinek sem jut eszébe, hogy az lehet az oka, ami miatt a II. VHban is embertelen sok zsákmányanyag volt?
Ez egy valódi háború, ahol mindkét fél európai, beleállunk a dologba módon nyomja?
Nem papucsosokat veretünk, úgy hogy minden tevéjükre két strat bombázó 3 vadászgép, 4 mbt, 6 ifv 8 apc, és 2 gyalogezred jut. Természetesen, ha te épp most kerültél tüzérségi pergő, záró, gördülő, és romboló tűzbe azzal fogsz foglalkozni, hogy felrobbantsd a gépet, nem azzal, hogy lelépj a francba. Persze megtörténik ilyen is. Ezért Lenin rend, Szovjettunió hőse, Nagyarany vagy Mária Terézia rend, esetleg I. osztályú vaskereszt ad abszurdum tölgyfalombokkal, szokott osztogatva lenni, medal of honorral. Személyesen ha úgy adódik, vagy posztumusz ha nem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113
Az senkinek sem jut eszébe, hogy az lehet az oka, ami miatt a II. VHban is embertelen sok zsákmányanyag volt?
Ez egy valódi háború, ahol mindkét fél európai, beleállunk a dologba módon nyomja?
Nem papucsosokat veretünk, úgy hogy minden tevéjükre két strat bombázó 3 vadászgép, 4 mbt, 6 ifv 8 apc, és 2 gyalogezred jut. Természetesen, ha te épp most kerültél tüzérségi pergő, záró, gördülő, és romboló tűzbe azzal fogsz foglalkozni, hogy felrobbantsd a gépet, nem azzal, hogy lelépj a francba. Persze megtörténik ilyen is. Ezért Lenin rend, Szovjettunió hőse, Nagyarany vagy Mária Terézia rend, esetleg I. osztályú vaskereszt ad abszurdum tölgyfalombokkal, szokott osztogatva lenni, medal of honorral. Személyesen ha úgy adódik, vagy posztumusz ha nem.

Nem mondtam, hogy nincs ilyen. De az oroszok is számtalan műszaki hibás gépet hagytak hátra, lényegében épségben. Nem voltak tűz alatt. Szóval elég vegyes érzéseim vannak. Ha engem veretne a tüzérség egy mozgás képtelen tankban én is szaladnék...
 
W

Wilson

Guest
Aki a portfólióból tájékozódik haditechnika ügyben az meg is érdemli a sorsát.... Hanyadik wunderwaffénél járnak? o_O
A legutolsó cikk amit elolvastam tőlük, az az volt amikor "csóri oroszoknak nincs pénzük robbanóanyagra, ezért gumit tettek az ERA kazettába" Nem ismerték föl a relikt robbanó anyagát....
Meg, hogy fogják a tárat a katonák, szakszerűtlen cikkük is kíváló volt. XD
Hagyjuk inkább a szennymédiát, meg a fizetett szarmosdató cikkeiket mindenről is. ;)
Látszik, hogy nem olvastad a cikket és egyedül csak te "wunderwaffézel" a cikkben semmilyen csodafegyverről nincs szó és nincs csodafegyvernek beállítva a
Leo2-es sem sőt épp ellenkezőleg idézet a cikkből...

" A Portfolio már akkor, amikor a NATO-országok vezetői még csak vitatkoztak arról, hogy ki, mennyi Leopard 2-est küldjön Ukrajnának, megírta, hogy túlzók a várakozások ezekkel a nyugati harckocsikkal kapcsolatosan. Már ekkor azt írtuk: a Leopard 2-esek akkor lesznek hatékonyak, ha megfelelő légi, légvédelmi és tüzérségi fedezet mellett, összfegyvernemi hadmozdulatok során használják őket, de Ukrajna ezek közül több, kritikus képességgel sem rendelkezik – elsősorban a légierő hiánya égető.Azt is kiemeltük: az oroszok ezúttal kapnak időt arra, hogy felkészüljenek egy nagyobb, NATO-harcjárművekkel felszerelt, gépesített offenzíva elhárítására, így kevés az esély arra, hogy egy tavaly szeptemberi, Balaklijához hasonló gyors áttörés megvalósul."
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113
átszik, hogy nem olvastad a cikket és egyedül csak te "wunderwaffézel" a cikkben semmilyen csodafegyverről nincs szó és nincs csodafegyvernek beállítva a
Leo2-es sem sőt épp ellenkezőleg idézet a cikkből...

A cikkben a kérdés: Mégsem a világ legjobb tankja?
Nah, édes magyar anyanyelvünk, akkor eddig vajon minek tartották? :rolleyes:

Amúgy szerinted nincs a portfólión csoda fegyverezés, ehhez képest:
"

Újabb amerikai csodafegyver megy Ukrajnának? "​


Elég csak beírni, hogy portfolio+csodafegyver és dőlnek is a cikkek.... Igen, Leós is van ilyen címmel.
Szóval a világ legjobb tankja meg a csodafegyverek.... LOL.

Amúgy a dán tüzérséget megtaláltad azóta vagy még mindig vonatoznak? :rolleyes:

De ne offoljunk itt tovább. Részemről lezárom a portfóliós igazmondást...
 
W

Wilson

Guest
A cikkben a kérdés: Mégsem a világ legjobb tankja?
Nah, édes magyar anyanyelvünk, akkor eddig vajon minek tartották? :rolleyes:

Amúgy szerinted nincs a portfólión csoda fegyverezés, ehhez képest:
"

Újabb amerikai csodafegyver megy Ukrajnának? "​


Elég csak beírni, hogy portfolio+csodafegyver és dőlnek is a cikkek.... Igen, Leós is van ilyen címmel.
Szóval a világ legjobb tankja meg a csodafegyverek.... LOL.

Amúgy a dán tüzérséget megtaláltad azóta vagy még mindig vonatoznak? :rolleyes:

De ne offoljunk itt tovább. Részemről lezárom a portfóliós igazmondást...
A napnál is világosabb , hogy el sem olvastad a cikket annyi történt, hogy megláttad a csodafegyver Leo2 és Portfolió szavakat és egyből elöntötte a düh az elmédet és beindult nálad a "köpködés".

Ami pedig a dán Caesar-t illeti én forrásokkal cáfoltam az állításaid valótlanságát és érdekes módon ezt követően kedves flip úgy eltűntél mint a kámfor..
 
  • Tetszik
Reactions: Catles