• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
De az oroszok is számtalan műszaki hibás gépet hagytak hátra, lényegében épségben.
Mondja az oryx. Az meg, hogy a valóság mi, talán 100 év múlva kiderül. Addig maradjunk ott, hogy azóta röhögök az egészen, amióta lelkesen bemutatták az elfoglalt tankot, a traktorral. A traktorral, amin rajta volt a z. Vagy nem. És utólag montiroztál rá. De nem tudjuk. Innentől miről beszélünk?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Nem ismerem ezt a töltetet. Jobban megpróbáltam utána keresni és ezt a képet találtam róla:
iu

Én ez alapján, ha jó a metszet, én még mindig EFP-nek nézem.
Aztán lehet valami elbaszott HEAT.
Csak azért érdekelne, mert ekkora robbanó tömegből egy HEAT 2-3-szor akkora átütést produkál, mint ez a töltet.
Az EFP-k esetén meg átmérő 1:1 környéke szokott lenne az áthatolás.
Ha van paramétered, infód a cuccról, kérlek oszd meg velünk! :)
Esküszöm, erősen próbálkoztam, hogy a Google a KZ-6 shaped charge, KZ-6 demolition charge, stb kifejezésekre ne KZ-6-ost, hanem KZ-7-est hozzon ki, amelyet te találtál (oda is van írva az oldalára, hogy KZ-7), de sajnos nem sikerült kiviteleznem. Mindenesetre itt van ami alapján beláthatod, hogy ez bizony egy HEAT. A formája és a wave shaper is egyértelműen elárulja. Mint már leírtam, az interneten 215 mm-nyi átütésűnek írják. Ennél több mi kellene?

Updt: bocs az ismétlésért, telefonon nem vettem észre...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113
Ha beírod a google-be, hogy "KZ-6 demolition charge", akkor nem a KZ-7-es fog kijönni. Nekem legalábbis tele van KZ-6-os képeivel és néhol adataival a keresés. Neked viszont, ahogy a töltet oldalán is fel van tüntetve, valahogy mégis a KZ-7-es jött elő.

Ez az én formám... XD
És ezért is kérdeztem rá, hogy jó-e a metszet. (pl. simán lehet hasonló a kettő, stb...)

FVI7OamXsAQ30ZB

Ez valóban HEAT, csak akkor mitől ilyen nehéz és vagy gyenge? o_O
Mert ugyan ekkora súlyból az RPG töltete háromszor ekkora átütést tud.
A súly túl nehéz (pl. az acélhéj?) vagy a töltet túl kis átmérőjű?
Miért ilyen gyenge "papiron"?
Miért ezt használják?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Ez az én formám... XD
És ezért is kérdeztem rá, hogy jó-e a metszet. (pl. simán lehet hasonló a kettő, stb...)

FVI7OamXsAQ30ZB

Ez valóban HEAT, csak akkor mitől ilyen nehéz és vagy gyenge? o_O
Mert ugyan ekkora súlyból az RPG töltete háromszor ekkora átütést tud.
A súly túl nehéz (pl. az acélhéj?) vagy a töltet túl kis átmérőjű?
Miért ilyen gyenge "papiron"?
Miért ezt használják?
Tippre szimplán csak nem harckocsik ellen, hanem bunkerek ellen lett kitalálva, azaz szerintem nem az átütésen, inkább az átütés utáni roncsoláson lehet a hangsúly. Továbbá a HK-k tetején is simán bemegy, szóval minek is kellene neki többet átütni? Ez ilyen rátevős, rádobós cucc, nem az oldal- és frontpáncél átütése az elsődleges feladata.
Ja, meg gondolom a tömegfegyvereknek olcsónak kell lennie. Nem egy precíziós cucc lehet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113
Tippre szimplán csak nem harckocsik ellen, hanem bunkerek ellen lett kitalálva, azaz szerintem nem az átütésen, inkább az átütés utáni roncsoláson lehet a hangsúly. Továbbá a HK-k tetején is simán bemegy, szóval minek is kellene neki többet átütni? Ez ilyen rátevős, rádobós cucc, nem az oldal- és frontpáncél átütése az elsődleges feladata.
Ja, meg gondolom a tömegfegyvereknek olcsónak kell lennie. Nem egy precíziós cucc lehet.

Köszönöm a válaszokat. Minden esetre én mást használnék drónban, de valamiért ez tetszett nekik. Lehet tényleg nagy a másodlagos hatása. Szerintem a kis átütés az alacsony detonációs távolságból és a lapos kúpszögből adódik ki. És nem tudom milyen átmérőjű benne a tölcsér. Az is sokat számít.

Kúpszög és az átütés összefüggése:
iu


Detonációs távolság és az átütés összefüggése:
iu


iu
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Amúgy meg bármilyen kicsi is az átütése egy ilyen cuccnak, nincs az az MBT, amelyiknek a teljes oldala kibírná a becsapódását, ha nincs rajta ERA vagy valami vastagabb kompozit (pl AMAP). Márpedig, mivel ezeken a Leókon nem volt, így aki ez miatt szapulja, hogy rosszabb, mint a többi, annak van egy rossz hírem... Ha rosszabb is, hát nem amiatt, mert egy Lancet 3 kiszedett egyet teknőoldalról.
A tornyok oldala bírja a becsapódásukat általában, illetve például a Merkaváról tudom elképzelni, hogy ha elkap pont egy spirálrugót, akkor nem jut be a küzdőtérbe egy ilyen régi, optimalizálatlan töltet.
Nem véletlen gondolták sokáig ezek miatt, hogy a páncélnak vége... Passzívan csak hatalmas súllyal lehet megfogni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113
Amúgy meg bármilyen kicsi is az átütése egy ilyen cuccnak, nincs az az MBT, amelyiknek a teljes oldala kibírná a becsapódását, ha nincs rajta ERA vagy valami vastagabb kompozit (pl AMAP). Márpedig, mivel ezeken a Leókon nem volt, így aki ez miatt szapulja, hogy rosszabb, mint a többi, annak van egy rossz hírem... Ha rosszabb is, hát nem amiatt, mert egy Lancet 3 kiszedett egyet teknőoldalról.
A tornyok oldala bírja a becsapódásukat általában, illetve például a Merkaváról tudom elképzelni, hogy ha elkap pont egy spirálrugót, akkor nem jut be a küzdőtérbe egy ilyen régi, optimalizálatlan töltet.
Nem véletlen gondolták sokáig ezek miatt, hogy a páncélnak vége... Passzívan csak hatalmas súllyal lehet megfogni.

Pont a mondandód eleje cáfolja a végét. Az ERA könnyű, ezt a töltetett meg még egy Kontakt-1 tégla is megfogja, nem, hogy a modernebbek. Az meg, hogy a Leopárdokon még az A6-nál sincs ERA az az ő szegénységi bizonyítványuk. És szerintem a Leopárd 2 esetén a torony oldala sem fogja meg, még az A6-nál sem.
Ellenben az M1-ről, Merkava III DZ-ről, Merkava IV-ről és a Leclerc XXI-ről tudjuk, hogy képes a torony oldalról megfogni.
Sőt, a Challenger 2 tornyának oldala is képes rá.
A kötényezésen meg ott az ERA, így az szintén képes erre.
iu


iu


iu


Ez alapján én tartom a véleményemet arról, hogy a Leopárd 2-es körkörös védelme az A6-ig mindenképpen elég gyenge.
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Pont a mondandód eleje cáfolja a végét.
Cáfolná, ha nem lenne ott, hogy "passzívan". Az ERA reaktív. Valóban valaki szegénységi bizonyítványa, hogy nincs rajta semmilyen ERA. Ezzel nem tudok veszekedni. Az AMAP is csak részben váltja ki pont az ilyen elavult, régi CE penetrátorok esetében, körülbelül a PG-7V-vel bezárólag.
A Leóval (A5-A7) az a baj, hogy a torony esetében szemből +-30 fokig, a teknő esetében pedig kb +-15-20 fokig az egyik, vagy akár a legjobb védelemmel rendelkezik, ha a küzdőteret nézzük. Gondolom ez volt és maradt a mai napig is a követelmény, ezáltal az ezen kívül eső szögtartományokból és a nem küzdőtérhez tartozó motortér és torony lőszerrekesz védelméből adtak lényegesen alább. Amennyiben a németek ezek ismeretében tudják/tudták úgy használni, hogy ne érje nagyobb hátrány őket ebből származólag, én hiszek abban, hogy nekik ez volt és továbbra is ez a legjobb harckocsi. Az ukránoknak viszont pont támadásra használni, ahol nem lehet a fenyegetéseket az említett szögtartományokban tartani, hatalmas tévedés volt.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
.


Miért nincs ERA???

A lehetséges válasz:
A jóval kisebb célfelületű és arányosan jobban védett Lengyel T-72 Twardy-ra az ERAWA legkönnyebb verziója800 kg!!! ...kevesebb helyre kellett rakni, kevesebbet a lengyel ERA:ERAWA I-II tipusú ERA-kból.

Ha csak hasonló védettséget szerettek volna a Leo 2-knek, akkor a fenti okok miatt Én legkevesebb 1,200 kg-ra becsülöm a többletet, arányaiban hasonlóan felszorozva a lengyel-Twardy2.00 körüli nehezebb verzióját, megkapunk egy mozgásképtelen Leopard 2A4/A6-ot.

Az egyik képen láttam is egy elhagyott, látszólag ép, nyitott torony-nyílásos, az útról félig "lelógó"/lecsúszott csodafegyvert!

Lehet, hogy "pöttyet" nehéz --a hazai terephez ott pont hasonló ukrán terepen !!!-- a papíron csak 56-59t-s Wunderwaffe??? :oops:


+ U.I.: Ajjajj: Előttünk a jövő a közel 70t-s A7HU-kal???

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Nemerson

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A T széria tette a dolgát. Hiszen az esetek túlnyomó többségében azokból is élve szállt ki a személyzet. Ez egy tanknál alapvető elvárás.
Értem én, hogy beindult a tank mosdatása ismét, és az is tény, hogy nem a tankon múlt a kudarc. De azért ne menjünk át német markating álomvilágba. Pont annyit ért ott és akkor a leopárd, mint a T-64-es.

Ez a része konkrétan egy ordas nagy hazugság.

Sok mindent lehet vitatni, de néhány dolgot nem. Ebben a háborúban, ha eddig voltak kétségeid, tökéletesen bebizonyosodott az, hogy a T tankok találat esetén igen nagy arányban emelik a kalapjukat. Egy ilyen robbanást belül nem lehet túlélni. Úgy beállítani a szovjet-orosz-ukrán tervezést, mint ami elpusztul, de amúgy megóvta a személyzetet, az több, mint csúsztatás.

És igen. A pár hete tömegesen látott felvételek alapján a cicáknál jellemzően kiszállnak és elfutnak a kezelők.

Lehet itt hosszú vitákat folytatni arról, hogy egy TR-85 is átlövi a Leo2 páncél oldalát, mi értelme van akkor, de azért ne hergeld bele magad annyira, hogy egy-egy találatot túlélt orosz-ukrán személyzet után azt hozod jellemző példának T-64-re, T-72-re!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
Ez a része konkrétan egy ordas nagy hazugság.

Sok mindent lehet vitatni, de néhány dolgot nem. Ebben a háborúban, ha eddig voltak kétségeid, tökéletesen bebizonyosodott az, hogy a T tankok találat esetén igen nagy arányban emelik a kalapjukat. Egy ilyen robbanást belül nem lehet túlélni. Úgy beállítani a szovjet-orosz-ukrán tervezést, mint ami elpusztul, de amúgy megóvta a személyzetet, az több, mint csúsztatás.

És igen. A pár hete tömegesen látott felvételek alapján a cicáknál jellemzően kiszállnak és elfutnak a kezelők.

Lehet itt hosszú vitákat folytatni arról, hogy egy TR-85 is átlövi a Leo2 páncél oldalát, mi értelme van akkor, de azért ne hergeld bele magad annyira, hogy egy-egy találatot túlélt orosz-ukrán személyzet után azt hozod jellemző példának T-64-re, T-72-re!
Hónapokkal ezelőtt megomfta, hogy kb az orosz tankok 20% robban fel vag, gyullad ki a többiből megmenekül a személyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
Akkor az kb leopard 2 szint vagy kicsit jobb a mostani drónok által készített videók alapján.
Csak a két minta nem hasonlítható össze, mert Leopardból 6-8 lett kilőve (mev mév kb enny Szíriában), szovjet-orosz harckocsinól meg vagy 2000 (ukrán+orosz) csak ebben a háborúban, de van meg néhány háború amiben szétrobbant "néhány".
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Ocses

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 981
5 424
113
Az a legkevesebb, miért nem robbantották fel, ha már otthagyták?
Mivel ellentámadásban vannak "nyomulnak" előre azzal számolnak hogy később amit lehet küldenek vissza javitásra.Sérült,harcképtelen 72-esek mennek a csehekhez felújításra.Sőt nemrég cseheknél "posztoltak" felújított t64-esekről is képet.Természetesen ha "visszanyomják" az Ukránokat Orosz kézre is kerülhetnek ezek a gépek.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 686
13 763
113
Csak a két minta nem hasonlítható össze, mert Leopardból 6-8 lett kilőve (mev mév kb enny Szíriában), szovjet-orosz harckocsinól meg vagy 2000 (ukrán+orosz) csak ebben a háborúban, de van meg néhány háború amiben szétrobbant "néhány".

Igen, makd meglátjuk. Egyelőre ez az ami biztos, hogy ekkora mintánál nem jobb a leo. Szóval addig kár összevetned őket.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 003
32 978
113
Cáfolná, ha nem lenne ott, hogy "passzívan". Az ERA reaktív. Valóban valaki szegénységi bizonyítványa, hogy nincs rajta semmilyen ERA. Ezzel nem tudok veszekedni. Az AMAP is csak részben váltja ki pont az ilyen elavult, régi CE penetrátorok esetében, körülbelül a PG-7V-vel bezárólag.
A Leóval (A5-A7) az a baj, hogy a torony esetében szemből +-30 fokig, a teknő esetében pedig kb +-15-20 fokig az egyik, vagy akár a legjobb védelemmel rendelkezik, ha a küzdőteret nézzük. Gondolom ez volt és maradt a mai napig is a követelmény, ezáltal az ezen kívül eső szögtartományokból és a nem küzdőtérhez tartozó motortér és torony lőszerrekesz védelméből adtak lényegesen alább. Amennyiben a németek ezek ismeretében tudják/tudták úgy használni, hogy ne érje nagyobb hátrány őket ebből származólag, én hiszek abban, hogy nekik ez volt és továbbra is ez a legjobb harckocsi. Az ukránoknak viszont pont támadásra használni, ahol nem lehet a fenyegetéseket az említett szögtartományokban tartani, hatalmas tévedés volt.
Igen,a Leo alapvetően vedelmi helyzetre latt tervezve,illetve tomeghatseregek háborújára.Mindket esetben oldalról számítani lehet a sajat csapatok védelmére.Vedelemben ráadásul meg az előkészített loallasok is vedik az oldalát,de meg lehalabbis a testet, elejét is.
Egyedul a Merkava van eleve ugy tervezve,hogy oldalrol is jobban védjen HEAT fenyegetes ellen.De meg az is folyamatos fejlesztésre szorul .Ahogy a többi is.Abrams tervezői jobban szamoltak az oldalirányú fenyegetessel,mint a Leonal,de az is radzorult a potpancelozasra.
Itt jon,hogy mire es hova terveztek a gépet,milyenek voltak a tervezési szempontok .
Kilohetetlen hk meg nincs, és nem is lesz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 003
32 978
113
Mivel ellentámadásban vannak "nyomulnak" előre azzal számolnak hogy később amit lehet küldenek vissza javitásra.Sérült,harcképtelen 72-esek mennek a csehekhez felújításra.Sőt nemrég cseheknél "posztoltak" felújított t64-esekről is képet.Természetesen ha "visszanyomják" az Ukránokat Orosz kézre is kerülhetnek ezek a gépek.
Ami azt illeti,csehba vagyok,es az esta láttam egy konvolyt,T72 eket és muszaki valtozatokat vittek.A 72ek nem a cseh sereg modernizalt valtozatainak tűntek, és nem is voltak egyformak.Kb szazadnyi hk,es 2 muszaki változatot lattam