• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
2000 - 2014 között miért nem támadta meg Putyin Ukrajnát ? Akkor is hatalmon volt, sőt Ukrajna sokkal sebezhetőbb volt, mert még nem jelentek meg náluk a nyugati "tanácsadók". Kétezres évek elején simán visszafoglalhatta volna ha ez lett volna a cél. Mégis nem tette, vajon miért ? :oops: :rolleyes:
Vicceltem, azt hittem nyilvánvaló.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
2000 - 2014 között miért nem támadta meg Putyin Ukrajnát ? Akkor is hatalmon volt, sőt Ukrajna sokkal sebezhetőbb volt, mert még nem jelentek meg náluk a nyugati "tanácsadók". Kétezres évek elején simán visszafoglalhatta volna ha ez lett volna a cél. Mégis nem tette, vajon miért ? :oops: :rolleyes:

OFF

Abszolút nem a topic témájához kapcsolódik a három mondat.
De igen, egyetértek veled abban, hogy Oroszország 2014-ben katonailag felkészültebb volt a háborúra, mint Határvidék. És gazdaságilag felkészületlenebb volt, mint most. Debalcevó óta gazdaságilag sokkal jobban felkészült, de elvesztette az egyértelmű katonai előnyét.
De ezzel a kérdéssel az ukrán topicba és ezt ne itt tárgyaljátok ki, hogy mi vezetett egyes döntésekhez!

ON
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 309
55 596
113
A Tigerhez és TIger II-höz volt annak idején egy keskenyebb lánctalp kifejezetten a vasúti szállításhoz. A háború elvesztéséhez ez is hozzá járulhatot egy picit: a beérkezés után 1-2 napig nem is volt bevethető az osztály (sPzAbt.), mert lánctalpat kellett cserélgetni ...
Szóval nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni szerintem.



Hát,szerintem a kezelők max 1 óra alatt le kellett, hogy tudják cserélni,gondolom megvolt hozzá mindenük,ha nagyon lazák,akkor 1 óra/lánc,amelyikbe van mester csapszeg,és nem kell préselni,melegíteni,kalapálni,az 10 perc,egyedül.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ja, persze! Az ukrán T-84 az már szar, de a szovjet T-80U, az meg a legjobb volt a világon.
:D
Beszarás, amit műveltek, komolyan.
De komolyan, és ti vádoltok bárkit elfogultsággal...
Adva van egy teszt:
A T-80U kiválóan szerepelt, megkapta a megfelelő pontszámot. Ettől nem lesz a világ legjobbja.
Leírtam, a leopardot is hasonlóan jóra értékelték, van amiben az volt jobb, van amiben a T-80U.
Megjegyzés az M1 is hasonlóan jól szerepelt.
És amúgy az összes résztvevő harckocsi megkapta a megfelelt plecsnit.
De még ha az adott T-80U az utolsó helyen végzett volna, abban az esetben is tény, hogy a felemlegetett eset nem az adott harckocsival, hanem az ukrán T-84essel történt meg.
Szóval mi abban a komolytalan, hogy egy tárgyi tévedésre felhívtam a figyelmet?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
De komolyan, és ti vádoltok bárkit elfogultsággal...
Adva van egy teszt:
A T-80U kiválóan szerepelt, megkapta a megfelelő pontszámot. Ettől nem lesz a világ legjobbja.
Leírtam, a leopardot is hasonlóan jóra értékelték, van amiben az volt jobb, van amiben a T-80U.
Megjegyzés az M1 is hasonlóan jól szerepelt.
És amúgy az összes résztvevő harckocsi megkapta a megfelelt plecsnit.
De még ha az adott T-80U az utolsó helyen végzett volna, abban az esetben is tény, hogy a felemlegetett eset nem az adott harckocsival, hanem az ukrán T-84essel történt meg.
Szóval mi abban a komolytalan, hogy egy tárgyi tévedésre felhívtam a figyelmet?

Mindenenkívül szerintem csak arra akarta felhívni a figyelmet, hogy a T-84Oplot egy T-80 variáns. Ettől még mindenki elfogadja, hogy az volt a papírra oda írva, hogy az ukrán ugyan abból a típusból ilyen, az orosz meg olyan. (Tudok arról, hogy az Oplotban TD motor van.)
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mindenenkívül szerintem csak arra akarta felhívni a figyelmet, hogy a T-84Oplot egy T-80 variáns. Ettől még mindenki elfogadja, hogy az volt a papírra oda írva, hogy az ukrán ugyan abból a típusból ilyen, az orosz meg olyan. (Tudok arról, hogy az Oplotban TD motor van.)
Hát persze. Mindenen kívül csak arra akarta felhívni...
Én meg madár vagyok.
Nem, itt teljesen tévesen összemossuk a T-84 oplotot, a T-80Uval, és az egyik eredményeiből a másikra akarunk következtetni.
Kb olyan mintha, hogy topiknál maradjunk, azt mondanám (és visszakereshető, hogy soha nem mondtam ilyet) hogy a leopard 2 A7+ szemét, mert a leo2A1 alváza el se bírja a jelenlegi súlyt, tehát nyilvánvalóan törésre hajlamos a szerkezet.
Hülyeség? Hülyeség.
Nem szívem csücske a leopard, de főleg azért mert szerintem egy jó iparos munka egy prémium pluszos árazással.
De ez nem jelenti azt, hogy összekeverném az a4et az a7el. Amit mindenen kívül és brancsa csinál az az anti fip. Csak fiptől már olvastam olyat, hogy a leopard nem rossz harckocsi, tőlük meg csak a tények tagadása megy.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Hát persze. Mindenen kívül csak arra akarta felhívni...
Én meg madár vagyok.
Nem, itt teljesen tévesen összemossuk a T-84 oplotot, a T-80Uval, és az egyik eredményeiből a másikra akarunk következtetni.
Kb olyan mintha, hogy topiknál maradjunk, azt mondanám (és visszakereshető, hogy soha nem mondtam ilyet) hogy a leopard 2 A7+ szemét, mert a leo2A1 alváza el se bírja a jelenlegi súlyt, tehát nyilvánvalóan törésre hajlamos a szerkezet.
Hülyeség? Hülyeség.
Nem szívem csücske a leopard, de főleg azért mert szerintem egy jó iparos munka egy prémium pluszos árazással.
De ez nem jelenti azt, hogy összekeverném az a4et az a7el. Amit mindenen kívül és brancsa csinál az az anti fip. Csak fiptől már olvastam olyat, hogy a leopard nem rossz harckocsi, tőlük meg csak a tények tagadása megy.

Abban egyetértek, hogy a legtöbb megszólalónál valóban rajongói klubok csatája megy.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 712
113
Ja, persze! Az ukrán T-84 az már szar, de a szovjet T-80U, az meg a legjobb volt a világon.
:D
Beszarás, amit műveltek, komolyan.

Jól van, helyes. Még mindig csak a valóság meg a tények zavarnak. Szóval megnyugodtam :cool:

Amit mindenen kívül és brancsa csinál az az anti fip. Csak fiptől már olvastam olyat, hogy a leopard nem rossz harckocsi, tőlük meg csak a tények tagadása megy.

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy mindig leírom, hogy "szerintem közepes tudású harckocsi, ami semmiben sem különleges".
Erre mindig az a válasz: "Igen, tudjuk, szar a leopárd"
Most vagy ezek nem tudnak olvasni, vagy valami egyéb bajuk van. o_O
Én még nem jöttem rá a megoldásra. De azért jól szórakozom amikor lángol a kedvenc gumimacijuk :D
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
A mai tankok már így is túl szélesek a vasútnak, külön kell vizsgálni a szállítási útvonalakat nekik, a kocsikról meg így is lelógnak:
main-qimg-64bac38703b3767197f410e9c9635dda
6641952_cd42808b982dc1bdfb08e776f8b5607e_wm.jpg
Ez igaz, de a mai tankok, amint látjuk, vagy hónapokon keresztűl vonulnak fel ezrével a (pl Irak). Vagy szintén hónapokon keresztűl vonulnak fel tucatjával, és bujkálnak szintén hónapokig. Nem látok a Tigrisek óta olyan szitut a világon, ahol egy konfliktus esetén ne lett volna pár óra a tankoknak arra, hogy lánctalpat cseréljenek. Békében pedig nem kell harcilánc..... Fontossági sorrend van. És háborúban az a tank életképesebb, ami nem süllyed el.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 315
2 703
113
Hát,szerintem a kezelők max 1 óra alatt le kellett, hogy tudják cserélni,gondolom megvolt hozzá mindenük,ha nagyon lazák,akkor 1 óra/lánc,amelyikbe van mester csapszeg,és nem kell préselni,melegíteni,kalapálni,az 10 perc,egyedül.
Nem csak a láncot, hanem a.kulso gorgoket is le kellett.szedni hozzá, de! Ez csak a kis irszelvenyes vonalakhoz kellett használni, jó utvonaltervezessel, jó torzsmunkaval ezt meg lehetett spórolni, ha a vasútvonalak együttműködőek voltak.
Szóval ez is a millió tervezési kompromisszum és a b tervek egyike.
Leo, M1 vonalon valóban már rezeg a léc egy szélesebb lanctalp iránt, de még kezelhetőek ítélik, hisuen meg ostkettenes megoldást sem tervezték hozzájuk.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 501
113
Jól van, helyes. Még mindig csak a valóság meg a tények zavarnak. Szóval megnyugodtam :cool:



Csak zárójelben jegyzem meg, hogy mindig leírom, hogy "szerintem közepes tudású harckocsi, ami semmiben sem különleges".
Erre mindig az a válasz: "Igen, tudjuk, szar a leopárd"
Most vagy ezek nem tudnak olvasni, vagy valami egyéb bajuk van. o_O
Én még nem jöttem rá a megoldásra. De azért
jól szórakozom amikor lángol a kedvenc gumimacijuk :D

Többször leírtam, azért a fejlett világ legelterjedtebb harckocsija, mert:
  • Tudja azt, amit bármelyik kortársa tűzerő, mozgékonyság, páncélvédelem és üzemeltetés téren. Egyszerre.
  • Viszont nincs olyan terület, melyen gyengén muzsikálna. Nem átlagosan, nem közepesen. Jól, a legjobbak szintjén. Mindegyik területen.

Ez a KÉT dolog együtt SEMMILYEN más harckocsiról nem mondható el.
Ráadásul fegyverzetét etalonként tartják számon, csak másolni tudták (tudjuk, kivéve Leclerc).

A legtöbb keleti és nyugati vetélytársa valamely területen elmarad vele szemben.

Ezért a katonák, szakértők véleménye az, hogy az egyik legjobb harckocsi, mely egy páncélos hadviselés téren jártas ország terméke.

Nem mondom, hogy a legjobb, mert a katonai, szakmai követelmények mellett vannak egyéb szempontok is, ezért például egy Abrams, vagy Merkava Mk. IV. harci tulajdonságai alapján vagy akár Leclerc is képes vele azonos teljesítményt nyújtani (szerintem). Csak ezen utóbbiak mindegyike valamely más területen hátrányt mutat, illetve politikai vagy egyéb okokból nem elérhető, üzemeltethető.

Az orosz tankok sem rosszak, sőt a maguk korában a legtöbb technológiában megelőzte, teljesítményben felülmúlta a nyugati harckocsikat.

De az orosznak is megvannak azon technikai korlátai, ami miatt csak rövid ideig maradhatnak korszerűnek. Az egyik a futómű terhelhetősége, a másik a kazamatás pancélzat hiánya. Utóbbi a nyugati tankok nagy előnye, hisz hosszú időn keresztül az elérhető legjobb védelmet lehet vele biztosítani. A T-90A és M tornya ezt már tudja, a többi öntött csak reaktív pancélzat cseréjével fejleszthető.

Ami a Te véleményedet illeti, az szerintem egy beteges irigység inkább, mert valamiért nem szimpatizálsz a németekkel.
Nem szabad érzelmi alapon véleményt alkotni, csalódni fogsz, ha érzelmeid eltorzitják a valóságról kialakított képet.

A "közepes" jelzővel degradálni szeretnéd a nyugati világ legmeghatározóbb, és legtöbb országban rendszeresített, Dél-amerikától Ázsiáig elterjedt típusát.

Közepes az, ami nem nyújtja a világ élvonalát. Ez SEMMILYEN meghatározó területen nem mondható el a Leopardról.

Közepes lehet egy Ariete, vagy Type 10-es, talán, mert nem minden területen nyújtják, nyujtották az élvonalat. Szerintem.
Sem az A4 a nyolcvanas évek második felében, sem az A7-es mostanában nem átlagos.
 
W

Wilson

Guest
Nem szeretnék ellenkezni, de mire jó ez a felnagyított betűméret, félkövéren ? Ezt mellőzve az eddigi Leopárdok nagy részét aknákkal és tüzérséggel szedték ki, és hogy állapítják meg, kié az érdem ?
Miután a Leo ráfutott az aknamezőre ráküldtek pár ATGM-t meg kamikaze drónt meg végig verették a tüzérséggel is, aztán kő papír ollóval eldöntötték, hogy ki jelentkezik a jutalomként felajánlott stexért...:)

De komolyra fordítva a szót nagy jelentősége nincs ki lőtte ki a Leót/Leókat, az orosz információs hadviselés számára az a lényeg, hogy legyenek megsemmisült Leók, az már lényegtelen melyik orosz katonának adják a "találatot"..
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Többször leírtam, azért a fejlett világ legelterjedtebb harckocsija, mert

Azért abban egyezzünk meg, hogy erős túlzás ezt állítani! Hogy Európában a legelterjedtebb és ez a kiváló tulajdonságainak köszönhető, az igen. (Ne gyertek T-80-akkal! Középkorban is Európa határa délen a Földközi-tenger volt, majd a Száva és a Kárpátok vonala, keleten a lengyel határ.)
Hogy a szomszédos Afrikában a legelterjedtebb típus lenne? Nem. Jó, nem tartozik a fejlett világba. Hogy Ausztráliában a legeltejedtebb lenne? Nem. Hogy az Amerikai kontinens legelterjedtebb MBT-je lenne?

Dél-amerikától Ázsiáig elterjedt típusát.