• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
Tenném azt a kitételt, hogy kreténül vetik-e be vagy sem.
7ed.jpg


Én majd akkor kezdek el aggódni, hogy ha a törökök A4-eseihez hasonlóan az ukrajnában lévő újabb példányok is beneveznek erre a versenyre.
(mondjuk szembetűnő, hogy eddig nincs olyan gép ami instant detonálta a tornyát, esélyesen az újabb példányokon a javított kialakítású lőszertároló közrejátszik)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 688
113
Tenném azt a kitételt, hogy kreténül vetik-e be vagy sem.

Az nem kérdés, hogy kilövik őket. A kérdés az, hogy mivel és , hogy hogyan?
Pl. Simán beigazolódott azon állításom, hogy még az A5/6 oldalsó védelme is röhejes, egy sima 70's évekből származó RPG-t sem fog meg, ha az merőlegesen érkezik. A Lancet átütése, mint kiderült ilyen alacsony szinten van. Fontosabb volt a másodlagos károkozás fokozott szintje.
Például érdekel, hogy az oldalpáncélban is erősített STRV-122 megfogja-e?
Érdekel, hogy ha lapos szögben a tetőre esik akkor az erősített páncél megfogja-e?
Érdekel hány rakéta találat kell a páncél elemek szétbontásához, bírja e a tető az EFP-t stb....

Ebből a szempontból nekem hót mindegy, hogyan vetik be. Engem az érdekel, hogyha eltalálják azt, hogy bírja. Ugyanis háborúban, előbb-utóbb mindent eltalálnak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 025
33 017
113
Lanctalp mondegyik hk- n van.Moxgaskeptelen hk pedig csak egy allocelpont.Elobb-utobb a legjobb pancelzat is megadja magát.
Igazabol szerintem nem Leospecifikus problema van.Az aknamezok barmelyik tanktipust megallitjak .Lanctalp mindegyiken van
Szerintem az aknafelderites es az átjáró nyitas a fo problema.
De ez valojaban nem uj problema.Meg a szort aknamezo sem uj a harci alkalmazasban.Hk aknakat már 73ban is telepitettek szorassal,bar nem volt ennyire tomeges a módszer ( es akkoriban meg a repuloeszkozok voltak a fő aknaszorok).91ben viszont az amcsik mar tomegesen hadznaltak a tuzersegi eszkozokkel valo aknaszorast is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 514
79 631
113
Ja mert az eddig tönkrement Leopárdok nagy része aknára futott, akkor miért is kéne detonálódnia a toronynak ? o_O
Ami nem aknára futott az sem robbant fel. Tudod én elég sokszor olvastam itt, hogy a 20mm vastag páncélt simán ott üti át az akna ahol a lőszer van (ha a menetirány szerinti bal oldalon éri az aknarobbanás) és az be fogja robbantani...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 709
14 477
113
Mert van ami aknára futott aztán kapott egyebeket és kiégett de a kiégésnél sem volt lőszerrobbanás.

Alacsony reakciójú lőportöltetes lőszert is adtak melléjük.

Egyébként olyan T-64-est vagy T-90-est is tudok mutatni, ami teljesen kiégett, de nem állítódott hold körüli pályára a tornya, csak arrébb lökődött. Sőt a bennük ülők is el tudták hagyni a gépüket. De végeredményben az ilyen kiégett gép, legyen T-90A vagy Leó 2A6-os, fémhulladéknak jó csak ?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
Alacsony reakciójú lőportöltetes lőszert is adtak melléjük.

Egyébként olyan T-64-est vagy T-90-est is tudok mutatni, ami teljesen kiégett, de nem állítódott hold körüli pályára a tornya, csak arrébb lökődött. Sőt a bennük ülők is el tudták hagyni a gépüket. De végeredményben az ilyen kiégett gép, legyen T-90A vagy Leó 2A6-os, fémhulladéknak jó csak ?
Tudom de elég sok az olyan gép ami szépen égeget magában miután kimásztak a komák aztán kidurran.

Ez jóval több van mint instant robbanás.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 025
33 017
113
Mert van ami aknára futott aztán kapott egyebeket és kiégett de a kiégésnél sem volt lőszerrobbanás.
Erosen gyanitom,hogy ha telibe kapja a lőszert egy kumulativ sugár,majd akkor most is robbanni fog.De ha csak begyullad,mpndjuk az ego es befolyó uzemanyagtol,akkor meg robbanas nelkul csak elég.
Szoval szerintem ez inkabb a jobb loszeren múlt,hogy nem robbant be az égő gepsarkany.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 514
79 631
113
Alacsony reakciójú lőportöltetes lőszert is adtak melléjük.

Egyébként olyan T-64-est vagy T-90-est is tudok mutatni, ami teljesen kiégett, de nem állítódott hold körüli pályára a tornya, csak arrébb lökődött. Sőt a bennük ülők is el tudták hagyni a gépüket. De végeredményben az ilyen kiégett gép, legyen T-90A vagy Leó 2A6-os, fémhulladéknak jó csak ?
Igen ami ég az kuka még akkor is, ha csak a külső üzemanyag gyukllad ki és a küzdőtérre nem terjed át a tűz.
Nem az a nagy dolog a Leopardban, hogy nem ég ki, hanem az, hogy éledben maradnak a kezelők szemben az orosz harckocsikkal amik döntően felrobbannak.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Wilson

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Másfelől ezzel meg az ukránokat szivatják, akiknek a talpon maradása létkérdés a lengyeleknek - legalábbis ezt mondják.
Nem a pénz itt a lényeg (az ukránoknak), hanem hogy meglesznek-e időben javítva tankjaik vagy sem illetve hogy mikor!
Te tényleg azt hitted, hogy bárkit is érdekelnek az ukránok? Jó reggelt! A Mikulás nem létezik és Harry Potter sem tud seprűn repülni!
 
W

Wilson

Guest
Az nem kérdés, hogy kilövik őket. A kérdés az, hogy mivel és , hogy hogyan?
Pl. Simán beigazolódott azon állításom, hogy még az A5/6 oldalsó védelme is röhejes, egy sima 70's évekből származó RPG-t sem fog meg, ha az merőlegesen érkezik. A Lancet átütése, mint kiderült ilyen alacsony szinten van. Fontosabb volt a másodlagos károkozás fokozott szintje.
Például érdekel, hogy az oldalpáncélban is erősített STRV-122 megfogja-e?
Érdekel, hogy ha lapos szögben a tetőre esik akkor az erősített páncél megfogja-e?
Érdekel hány rakéta találat kell a páncél elemek szétbontásához, bírja e a tető az EFP-t stb....

Ebből a szempontból nekem hót mindegy, hogyan vetik be. Engem az érdekel, hogyha eltalálják azt, hogy bírja. Ugyanis háborúban, előbb-utóbb mindent eltalálnak.
Az oroszok elmondása szerint kaptak azok a Leok modern orosz ATGM-t is....
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 709
14 477
113
Furcsa ezt a kérdést tőled olvasni. Azért neked is vannak kedvenceid és végletekig hajtogatott érveid. Itt most pár jómadár megtalálta egymást.

Nem a szívem csücske a Leó, de azt is simán lehet alulmúlni, azokhoz képest közepes tudású / elfogadható, csak magát a harckocsit övező fölhajtás, az nem tetszik nekem.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Elnézést, nem követem 24 / 7 a Leopárdos topic-ot.

Miért vált ki ekkora hitvitákat a Leopárd ? o_O

Úgy látom, mindkét fél nagyon is élvezi ezt a hülyeséget.
A mondanivalóddal egyetértek, csak ez tőled olyan, mintha egy lángoló épület mellett állnál a hátad mögé dugott benzines kannával, és csak csóválnád a fejed, hogy micsoda szörnyűség...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 709
14 477
113
A mondanivalóddal egyetértek, csak ez tőled olyan, mintha egy lángoló épület mellett állnál a hátad mögé dugott benzines kannával, és csak csóválnád a fejed, hogy micsoda szörnyűség...

Van a megalapozott kritika, ami süket fülekre talál, és van a görcsös ellenkezés. Egy idő után unalmassá, hülyeséggé válik az egész, és mosom kezeimet.

És lehet a fórumozókat tipizálni. Van, akinek fizikai fájdalmat okoz az adott modell puszta létezése, és kéjjel rúg belé. A másiknak is van egy véleménye, de külön tudja választani magát a harckocsit, és az alkalmazása megint egy másik dolog. A Leopárdok eddigi sikertelen teljesítményéért nem a harckocsi a hibás, hanem akik kitalálták ezt a hadműveletet, nem készítették fel magukat a gépeket, és erőszakkal összefogdosottakat ültettek beléjük.