1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Lockheed Martin F-35 Lightning II

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Te miről beszélsz?
    Hol láttál te leírva Orosz légierőt vagy úgy általában nyugati légierőt?Szerb légierő vs holland léfgierő.Ez volt odaírva.Márpedig ez köszönő viszonyban sincs az Oroszország NATO összehasonlítással.Hogyan lehet Szerbia az oroszok tükre?Már eleve hogyan lehet egy Hollandia a NATO tükre?Hollandia mint NATO tükör?Ez ostobaság.Vagy akkor miért nemNémetország vagy Franciaország?Ja hogy ott nem állna meg az összehasonlítás...Ezt hívják ferdítésnek!!!

2. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Azt hogy a keleti technika nagy általánosságban leszerepelt a nyugatival szemben, én simán aláírom.
    Ennek okai között fel szokták hozni az "arab" kezelői mentalitást, "export" verziót, túlerőt, stb.

Szerintem a kulcs inkább a kiképzési, és üzemeltetési rendszerek minőségében keresendő.
    (sorozott hadsereg nem is tudom mikor nyert utoljára háborút)

A mostani Gripen század (a Svéd lízing + AMRAAM kombinációja miatt) meggyőződésem hogy szarrá verné a korabeli (keletiesen üzemeltetett - szétrohasztott) MiG-29 ezredünket.

Ezt támasztja alá, hogy szinte mindig van egy "szent őrült" (Dani Zoli, Vlagyimir Alikov kapitány) aki megköveteli, és ki is tudja hozni a keleti technikából is a maximumot...
    ... persze az egész "keleti" üzemeltetési rendszer ellenük dolgozik (mi a f*szt ugrálsz itt extra pótalkatrészért; csak egy apró hiba - a többiek simán átvették a hajót vele - jön a határidő - át kell adni a hajót - szóljunk a Leningrádi párttitkárnak hogy elsimítsa?)...
    ... és persze egy-egy fecske keleten sem nem csinál nyarat.

Python, arcas, fishbed and 3 others like this.
  3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem tetszett az, hogy Hpasp a szerb vs holland példáról beszélt meg export orosz termékről.

Erre felvillantottam, hogy EXPORT jenki terméket hamarabb állít rendszerbe USA haver ország, mint Oo. 5 gen gépet, akik most értek el oda, ahova a jenkik 15 éve.
    Nem tetszik a példa, adok egy jót, erre meg ezt kommenteled. Nem tudom, hogy milyen jelző illene erre...

4. dudi

dudi Well-Known Member

Nem,ezzel semmi bajom nincs.Az nem tetszik amit suggall,mert az viszont butaság tekintve,hogy még csak nem is a legmodernebb orosz repülőt kapták a szerbek.Ráadásul ez a két ország tökéletesen alkalmatlan arra,hogy tükre legyen az egyik a NATO-nak a másik meg az oroszoknak.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor meg nem értem mire írtad,hogy lérakosként büszke vagy arra amit Dani csinált.Akárhogy is nézzük ő a totálisan sikertelenek közt a legkevésbé sikertelen.Ez értékelendő, elvitathatatlan érdem de remélem látod,hogy miért érzem visszásnak ezt az érdemet.

6. Roni

Roni Well-Known Member

Ennek ellenére az oroszok oylat nyilatkoznak hogy: "Majd akkor vesznek nagyszámú Szu-57-est ha úgy látjuk szükségességét ":D:D

7. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Elnézést kérek, de Dani Zoli (és az egész szerb PVO) feladata az volt, hogy úgy harcoljon, hogy közben óvja meg a technikát.

Ehhez képest 77 nap alatt...
    23x áttelepült
    7x nyitott tüzet
    2x célt bizonyítottan leszedett (+1-et elvileg eltalált)
    sértetlenül megúszott számtalan HARM és bomba csapást
    ... és amire a legbüszkébb, miközben a szerb PVO a háború alatt 40 embert veszített, ő legeredményesebb parancsnokként, minden katonáját sértetlenül tudta hazaküldeni a háború után.

Remélem Te is ennyire eredményes elöljáró leszel valamikor.
    ;)

anderson87, Kurfürst, Python and 7 others like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Nem vitatom az érdemeit,ezt le is írtam!!!
    De azért még is csak úgy veszítettek,hogy semmit nem tudtak magukon kívül megvédeni.

9. dudi

dudi Well-Known Member

Ő a legmagasabb szakmai színvonalat mutatta ez tény.De az is tény,hogy gyakorlatilag semmilyen hatása nem volt ennek a magas szakmai szintnek.

10. fip7

fip7 Well-Known Member

A légierőben mindig volt legalább ekkora előnye az USA-nak....
    F-4 vs. MIG-21 , mikor is jelentek meg?
    F-15 vs. MIG-23 , mikor is jelentek meg?
    Egy 10 év lemaradás mindig masszívan benne volt az SZU légierőben generációk tekintetében.
    Az oroszok meg még SZU sem, anyagilag más liga....

gacsat likes this.
  11. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Egyetértek, ezért is írtam: "... és persze egy-egy fecske keleten sem nem csinál nyarat."

dudi likes this.
  12. gacsat

gacsat Well-Known Member

In fact, the average availability rate of F-35 jets didn't hit the "target value of 60 percent," which is also "well below [the] planned 80 percent" needed for efficient testing and pilot training, according to the military's assessment.

13. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ez nem az F-35 topik? :rolleyes:
    Már azt se értettem, hogy a holland F-16 pilóta hogy jött a képbe.

14. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Úgy, hogy miközben a holland őrnagy átül az F-16AM-ből az F-35A-ba, egykori szerb őrnagy ellenfele a MiG-29A-ból átül a MiG-29B-be.
    :eek: ezt nehezményeztem mint az erőviszonyok erőteljes elbillenését. (miután a hollandus már az F-16AM-ben is eredményesebb volt...) :oops:

Python likes this.
  15. arbalest

arbalest Well-Known Member

Azt azért szerintem csendben tegyük hozzá, hogy hol mik a gazdasági lehetőségek. Szerbia akkor sem tudna F-35-öt venni, ha az USA oda adná nekik...Ami a technológiai ollót illet, az tényleg csúnyát nyílt mostanában, arra leszek kíváncsi, hogy a kínaiak kezdenek-e végre valamit komolyabban a J-31-esükkel.

16. Terminator

Ezt írták valahol, csak átsiklottam felette?

Az 1965-ben született, most 54 éves ezredest még kiképeztek F-35-re?
    A szerbeknél még repülnek a 20 évvel ezelőtti pilóták?

17. Terminator

Mit jelent az F-35 a holland iparnak...

Python likes this.
  18. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Akkor offoljunk már rendesen. Nincs olyan, hogy MiG-29A, B, vagy C. Ezt az amerikai gépekre jellemző ABCD verziójelöléseket a nyugati szakírók aggadták rá a gépekre a kilencvenes években, tévedésből.

Python, nyugger, fishbed and 5 others like this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Miért csak 2000 óra az első szériás F-35-ösök élettartama?

20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Csak F-35B. Valami hibát vétettek.

Ezen oldal megosztása