F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 494
113
Nem tetszett az, hogy Hpasp a szerb vs holland példáról beszélt meg export orosz termékről.

Erre felvillantottam, hogy EXPORT jenki terméket hamarabb állít rendszerbe USA haver ország, mint Oo. 5 gen gépet, akik most értek el oda, ahova a jenkik 15 éve.
Nem tetszik a példa, adok egy jót, erre meg ezt kommenteled. Nem tudom, hogy milyen jelző illene erre...

Nem,ezzel semmi bajom nincs.Az nem tetszik amit suggall,mert az viszont butaság tekintve,hogy még csak nem is a legmodernebb orosz repülőt kapták a szerbek.Ráadásul ez a két ország tökéletesen alkalmatlan arra,hogy tükre legyen az egyik a NATO-nak a másik meg az oroszoknak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 494
113
Azt hogy a keleti technika nagy általánosságban leszerepelt a nyugatival szemben, én simán aláírom.
Ennek okai között fel szokták hozni az "arab" kezelői mentalitást, "export" verziót, túlerőt, stb.

Szerintem a kulcs inkább a kiképzési, és üzemeltetési rendszerek minőségében keresendő.
(sorozott hadsereg nem is tudom mikor nyert utoljára háborút)

A mostani Gripen század (a Svéd lízing + AMRAAM kombinációja miatt) meggyőződésem hogy szarrá verné a korabeli (keletiesen üzemeltetett - szétrohasztott) MiG-29 ezredünket.

Ezt támasztja alá, hogy szinte mindig van egy "szent őrült" (Dani Zoli, Vlagyimir Alikov kapitány) aki megköveteli, és ki is tudja hozni a keleti technikából is a maximumot...
... persze az egész "keleti" üzemeltetési rendszer ellenük dolgozik (mi a f*szt ugrálsz itt extra pótalkatrészért; csak egy apró hiba - a többiek simán átvették a hajót vele - jön a határidő - át kell adni a hajót - szóljunk a Leningrádi párttitkárnak hogy elsimítsa?)...
... és persze egy-egy fecske keleten sem nem csinál nyarat.

Akkor meg nem értem mire írtad,hogy lérakosként büszke vagy arra amit Dani csinált.Akárhogy is nézzük ő a totálisan sikertelenek közt a legkevésbé sikertelen.Ez értékelendő, elvitathatatlan érdem de remélem látod,hogy miért érzem visszásnak ezt az érdemet.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 399
18 719
113
Akkor Oroszország Szu-30-as korszerűsít és Szu-35-ös állít majd rendszerbe, amikor nyugaton már az F-35A a tömeges elterjedés küszöbén van.

Ennek ellenére az oroszok oylat nyilatkoznak hogy: "Majd akkor vesznek nagyszámú Szu-57-est ha úgy látjuk szükségességét ":D:D
 
T

Törölt tag 1945

Guest
... lérakosként büszke vagy arra amit Dani csinált.Akárhogy is nézzük ő a totálisan sikertelenek közt a legkevésbé sikertelen.

Elnézést kérek, de Dani Zoli (és az egész szerb PVO) feladata az volt, hogy úgy harcoljon, hogy közben óvja meg a technikát.

Ehhez képest 77 nap alatt...
23x áttelepült
7x nyitott tüzet
2x célt bizonyítottan leszedett (+1-et elvileg eltalált)
sértetlenül megúszott számtalan HARM és bomba csapást
... és amire a legbüszkébb, miközben a szerb PVO a háború alatt 40 embert veszített, ő legeredményesebb parancsnokként, minden katonáját sértetlenül tudta hazaküldeni a háború után.

Remélem Te is ennyire eredményes elöljáró leszel valamikor.
;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 494
113
Elnézést kérek, de Dani Zoli (és az egész szerb PVO) feladata az volt, hogy úgy harcoljon, hogy közben óvja meg a technikát.

Ehhez képest 77 nap alatt...
23x áttelepült
7x nyitott tüzet
2x célt bizonyítottan leszedett (+1-et elvileg eltalált)
sértetlenül megúszott számtalan HARM és bomba csapást
... és amire a legbüszkébb, miközben a szerb PVO a háború alatt 40 embert veszített, ő minden katonáját sértetlenül tudta hazaküldeni a háború után.

Remélem Te is ennyire eredményes elöljáró leszel valamikor.
;)

Nem vitatom az érdemeit,ezt le is írtam!!!
De azért még is csak úgy veszítettek,hogy semmit nem tudtak magukon kívül megvédeni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 494
113
Ő a legmagasabb szakmai színvonalat mutatta ez tény.De az is tény,hogy gyakorlatilag semmilyen hatása nem volt ennek a magas szakmai szintnek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 090
53 465
113
A légierőben mindig volt legalább ekkora előnye az USA-nak....
F-4 vs. MIG-21 , mikor is jelentek meg?
F-15 vs. MIG-23 , mikor is jelentek meg?
Egy 10 év lemaradás mindig masszívan benne volt az SZU légierőben generációk tekintetében.
Az oroszok meg még SZU sem, anyagilag más liga....
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
In fact, the average availability rate of F-35 jets didn't hit the "target value of 60 percent," which is also "well below [the] planned 80 percent" needed for efficient testing and pilot training, according to the military's assessment.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 248
71 917
113
Ez nem az F-35 topik? :rolleyes:
Már azt se értettem, hogy a holland F-16 pilóta hogy jött a képbe.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ez nem az F-35 topik? :rolleyes:
Már azt se értettem, hogy a holland F-16 pilóta hogy jött a képbe.

Úgy, hogy miközben a holland őrnagy átül az F-16AM-ből az F-35A-ba, egykori szerb őrnagy ellenfele a MiG-29A-ból átül a MiG-29B-be.
:eek: ezt nehezményeztem mint az erőviszonyok erőteljes elbillenését. (miután a hollandus már az F-16AM-ben is eredményesebb volt...) :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: Python

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 176
16 952
113
Úgy, hogy miközben a holland őrnagy átül az F-16AM-ből az F-35A-ba, egykori szerb őrnagy ellenfele a MiG-29A-ból átül a MiG-29B-be.
:eek: ezt nehezményeztem mint az erőviszonyok erőteljes elbillenését. (miután a hollandus már az F-16AM-ben is eredményesebb volt...) :oops:
Azt azért szerintem csendben tegyük hozzá, hogy hol mik a gazdasági lehetőségek. Szerbia akkor sem tudna F-35-öt venni, ha az USA oda adná nekik...Ami a technológiai ollót illet, az tényleg csúnyát nyílt mostanában, arra leszek kíváncsi, hogy a kínaiak kezdenek-e végre valamit komolyabban a J-31-esükkel.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 248
71 917
113
Úgy, hogy miközben a holland őrnagy átül az F-16AM-ből az F-35A-ba, egykori szerb őrnagy ellenfele a MiG-29A-ból átül a MiG-29B-be.
:eek: ezt nehezményeztem mint az erőviszonyok erőteljes elbillenését. (miután a hollandus már az F-16AM-ben is eredményesebb volt...) :oops:

Ezt írták valahol, csak átsiklottam felette?

Az 1965-ben született, most 54 éves ezredest még kiképeztek F-35-re?
A szerbeknél még repülnek a 20 évvel ezelőtti pilóták?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 248
71 917
113
Mit jelent az F-35 a holland iparnak...

Dx_LQ_pW0AAoCCF.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Python