M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 425
67 642
113
Neked lehet, hogy zavaró, hiszen te a lövés hangja alapján állapítod meg mennyire van elhasználva a harckocsi lövege....:):), De a többi földi halandó számára nem jelent gondot a zene.
Ez jó volt. :D De ettől még egyfajta kényszerbetegségnek tűnik nekem, hogyha harckocsi, akkor zene alá, mer az olyan húú de fasza és nem, hogy miért jobb mint a motor(gázturbina) és ágyú hang? Miért?
 
W

Wilson

Guest
Ez jó volt. :D De ettől még egyfajta kényszerbetegségnek tűnik nekem, hogyha harckocsi, akkor zene alá, mer az olyan húú de fasza és nem, hogy miért jobb mint a motor(gázturbina) és ágyú hang? Miért?
Mert nem mindenkinek T-72-es volt a jele az óvodában mint neked és a gyerekek nagy része a homokozóba várakat épített és nem harckocsikat mint te és nagy valószínűséggel veled ellentétben nekik nem a V46-os V12 harckocsi motor hangja volt az altatódaluk.... :)

Én amúgy Mucsit alkalmaznám ezeknél a videóknál...:)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 425
67 642
113
Az emberek többségének egy metàlzene ha alà van vágva egy ilyen videónak szokott tetszeni

Neked lehet, hogy zavaró, hiszen te a lövés hangja alapján állapítod meg mennyire van elhasználva a harckocsi lövege....:):), De a többi földi halandó számára nem jelent gondot a zene.

Nekem sem tetszik. Kevés vidi van, amihez passzol a zene.
Még azt tudom elképzelni, hogy egyfajta pszichológiai hadviselés. Ahogy feltűnik a harckocsi a ködből előgördülve a mező túloldalán, az ellenséges gyalogság meg az erdősávban egyből eltátott szájjal azon kezd gondolkozni, hogy milyen aláfestés lenne fasza.

-Iván, egy fasza Metallica de állat lenne, ha most szólna.
-Nem, nem, a metál elcsépelt Szerjózsa én a dubstepet szeretem, de csak a diszharmonikusat mer' az jó, amikor jönnek a tankok, az az igazi!

Közben erősödik a morajlás, ami nem jó nekik és minél tovább zenei aláfestenék a látványt, annál több esélye van a harckocsinak felfedezni és megsemmisíteni őket.

-Úristen Szása, már túl közel van, a techno vajon megfelel, valami veretős menetelős? -üvölt Iván! A háttérből erre egy hang.
-Szása őrmester, komolyzenét, KOMOLYZENÉT! De jó hangosan, teátrálisat, Liszt jó lesz, csak üvöltsön, akkor el kell mennie egy autót eltaposni, erre lettek a kezelők kondícionálva az egész világon a bemutatókon!

És felzúg Liszt Krisztusa, a harckocsi pedig látványosan érdektelenül továbbhalad, Szásáék idegkimerülten, izzadva rogynak le a kis árkukban, bent pedig kérlelhetetlen bizonyosággal adja ki parancsot a jármű parancsnoka. - Kovács, azonnal semlegesítenünk kell azt a Zsuk-ot azon a tanyán, hajtson át rajta!
 
W

Wilson

Guest
Még azt tudom elképzelni, hogy egyfajta pszichológiai hadviselés. Ahogy feltűnik a harckocsi a ködből előgördülve a mező túloldalán, az ellenséges gyalogság meg az erdősávban egyből eltátott szájjal azon kezd gondolkozni, hogy milyen aláfestés lenne fasza.

-Iván, egy fasza Metallica de állat lenne, ha most szólna.
-Nem, nem, a metál elcsépelt Szerjózsa én a dubstepet szeretem, de csak a diszharmonikusat mer' az jó, amikor jönnek a tankok, az az igazi!

Közben erősödik a morajlás, ami nem jó nekik és minél tovább zenei aláfestenék a látványt, annál több esélye van a harckocsinak felfedezni és megsemmisíteni őket.

-Úristen Szása, már túl közel van, a techno vajon megfelel, valami veretős menetelős? -üvölt Iván! A háttérből erre egy hang.
-Szása őrmester, komolyzenét, KOMOLYZENÉT! De jó hangosan, teátrálisat, Liszt jó lesz, csak üvöltsön, akkor el kell mennie egy autót eltaposni, erre lettek a kezelők kondícionálva az egész világon a bemutatókon!

És felzúg Liszt Krisztusa, a harckocsi pedig látványosan érdektelenül továbbhalad, Szásáék idegkimerülten, izzadva rogynak le a kis árkukban, bent pedig kérlelhetetlen bizonyosággal adja ki parancsot a jármű parancsnoka. - Kovács, azonnal semlegesítenünk kell azt a Zsuk-ot azon a tanyán, hajtson át rajta!


:)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
DU lőszer jobb lenne, mint a volfrám? Sűrűségre aszem kb ugyanannyi.

20 éve még biztosan jobb volt, pedig erősen próbálkoztak olyan ötvözet létrehozásával, még amorf ötvözetekkel (fémüvegekkel) is, ami hasonló sebességgel kilőve hasonló átütést tud produkálni, akár a hasonló adiabatikus nyíródással, akár más módon:




Azóta meg, legalábbis én, nem nagyon hallottam komolyabb áttörésről ezen a területen.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 484
113
Ezt a faszságot honnan szeded hogy lőszer nélkül vettük?

Lőszer és több éves logisztikai és kiképzési támogatás van benne....

És ezen felül van a nagy lőszer szerződésünk....

Komolyan mondom bazmeg....

A k2 beszerzést alàírom, hogy kurva jó ára van de nekem eleve bejönnek a koreai cuccok szóval ezen nem fogunk összeveszni.

Azt honnan tudni, hogy lőszerrel vettük? Van rá forrás?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 550
113
Ezt a faszságot honnan szeded hogy lőszer nélkül vettük?

Lőszer és több éves logisztikai és kiképzési támogatás van benne....

És ezen felül van a nagy lőszer szerződésünk....

Komolyan mondom bazmeg....

A k2 beszerzést alàírom, hogy kurva jó ára van de nekem eleve bejönnek a koreai cuccok szóval ezen nem fogunk összeveszni.
Onnan, hogy úgy nem jönne ki a matek a teljesen elborult árakra amit kitalált.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 484
113
A szerződés részletei nem tették közzé. De lőszerrel vettünk mindent egy kisebb adaggal a logisztikai kezdőcsomag részeként.
A szerződés részletei nem tették közzé. De lőszerrel vettünk mindent egy kisebb adaggal a logisztikai kezdőcsomag részeként.

Szóval nincs rá forrásod. Kár.
Persze, ha neked van belső infó, és biztosan állítod, akkor biztos úgy lehet.
Mennyit vettünk?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 545
113
FjUnVIiXEBExG87
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 696
14 417
113
Nem szeretnék ünneprontó lenni, ez sokszor átbeszélt téma, én is irigykedek, hogy a Lengyeleknek Abrams-ei vannak, sajnos nem lehet mit tenni ezügyben, helyette a topicot folytassuk érdemben, Hogy szerelik össze az Abrams-et, szolid anyagom gyűlt is össze, holnap posztolok róla.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 696
14 417
113
Következik a várva várt bejegyzés az Abrams felépítéséről és gyártástechnológiájáról !

Elsőnek is a teknővel kezdeném.

Az Abrams-ben a sofőr az fekvő pozícióban van, sok helyet foglal, nem lesz olyan nagy a kompozit rész.

2hkvH2a.jpg


bzLziSY.jpg


vKTnxDG.png


9zECSPJ.jpg