M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 542
113
Na ez azért lenne kemény eszkaláció/bátor lépés jenki részről, mert nagyon őrzik a DU páncél "titkait". És tudtommal majd mindegyik Abramsot már legalább egyszer átépítették DUsra. (Lehet rosszul tudom persze) És ezért a lengyel rendelésig az volt a jenkiknek az Abrams szállításban a szűk keresztmetszet, hogy szét kellett szedni és kik kellett cserélni, így nem volt elég kigörgetni a depóból. De lehet, hogy a lengyelek óta megtört a jég. Azért ebben szkeptikus vagyok.

Szerintem van ott közel 1000 darab DU nélküli M1A1.
4500 M1A1 készült, nagyrésze DU nélkül!
(1992-ig)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 542
113
True, de ezek egy része már repült exportra, egy másik részét meg átépítették az "Abrams gyártósornak mindig működnie kell" elv alapján.

Persze, de itt volt választék.
Sőt, lehet találnak pár működő M1IP-t is XD
800 db készült belőle. És senki sem mondta, hogy 120-as ágyúval mennek a tankok.
De van szerintem szétkanibalizálva 2000+ sima M1-es.
2000-ből csak összeraknak az udvaron 10 működőt :D
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Persze, de itt volt választék.
Sőt, lehet találnak pár működő M1IP-t is XD
800 db készült belőle. És senki sem mondta, hogy 120-as ágyúval mennek a tankok.
De van szerintem szétkanibalizálva 2000+ sima M1-es.
2000-ből csak összeraknak az udvaron 10 működőt :D
Szerintem nem szenvednek "uccura kész" gépek hiányában, habár nyáron olvastam (belenyálaztam) egy régebbi reportot, ami elmarasztalta a depotot, mert bizonyos alkatrészekből nem volt elgé vagy valami ilyesmi. Ugye ha hirtelen kitör a buli, kell csomó alkatrész is a folytonos amortizáció miatt....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 542
113
Szerintem nem szenvednek "uccura kész" gépek hiányában, habár nyáron olvastam (belenyálaztam) egy régebbi reportot, ami elmarasztalta a depotot, mert bizonyos alkatrészekből nem volt elgé vagy valami ilyesmi. Ugye ha hirtelen kitör a buli, kell csomó alkatrész is a folytonos amortizáció miatt....

Szerintem ilyen mennyiségek mellet 10 tankot bármikor össze legóznak.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Szerintem ilyen mennyiségek mellet 10 tankot bármikor össze legóznak.
Ja a report csak arról pofázott, hogy különböző járművekhez kell valag pótalkatrész is készleten, és volt valami célkitűzés, hogy elő kell teremteni egy újabb valagnyit és ez nem minden kategóriában sikerült teljesen. De ezt sajna elő nem ásom most :(
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 338
113
A raktárakban mennyi alkatrész lehet készenlétben "M" zároltként?
Az első öböl háborúban azt írták, hogy az elején odaszállított M1 szériák nem bírták a sivatagot, ezért le kellett őket cserélni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 217
113
Na ez azért lenne kemény eszkaláció/bátor lépés jenki részről, mert nagyon őrzik a DU páncél "titkait". És tudtommal majd mindegyik Abramsot már legalább egyszer átépítették DUsra. (Lehet rosszul tudom persze) És ezért a lengyel rendelésig az volt a jenkiknek az Abrams szállításban a szűk keresztmetszet, hogy szét kellett szedni és kik kellett cserélni, így nem volt elég kigörgetni a depóból. De lehet, hogy a lengyelek óta megtört a jég. Azért ebben szkeptikus vagyok.
Nem olyan nagy kunszt a DU páncél: már szovjeteknek is volt a T-80-asban ha jól tudom.
Vélhetően amúgy is a régebbi modelleket küldik...
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
A raktárakban mennyi alkatrész lehet készenlétben "M" zároltként?
Az első öböl háborúban azt írták, hogy az elején odaszállított M1 szériák nem bírták a sivatagot, ezért le kellett őket cserélni.
Nem tudok ilyet mondani, azt viszont tudom, hogy elvileg a teljes készlet (!) digitalizálva van, szóval ők biztosan tudják. És elvileg rendszeresen van ellenőrizve. Ennek az egész helynek elvileg évi sokmillió dolcsis büdzséje van, szóval ez nem egy olyan rohasztóhely, mint az orosz/ukrán tanktemetők egy része.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 338
113
Előbb vagy utóbb akkor készülhetünk a legrosszabb forgatókönyvekre is. Még srófolhatják a téteket, csak időben tudják abbahagyni, de ebben egyre jobban nem hiszek. Vajon milyen lőszereket adnak hozzájuk és kik fogják használni.
230120-abrams-tank-mn-1500-836a56.jpg
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 338
113
Ha már emelik a téteket, akkor ilyen mennyiségek mellett, már jöhet a másik oldalon a T-14 Armata is. Vagy ott még nem tartunk, csak majd a legújabb Abrams típus esetén? Nyugat Ukrajna sík területén még a végén összejöhet egy Abrams/Leo-2 vs. T-14, T-90MSz találkozóharc is, jó kis éles tesztként. Készíthetjük a lelátókat, mint az Észak és dél filmben?
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Vagy csak sima M830-at. Vagy a KEW-1-et. Vagy más országtól a régi készletet. Bármi szóba jöhet.
Attól függ hol engedik bevetni.
A modernizált orosz vasakkal (relikt) ellen az M829A3/DM63 alatt nem sok mindennek van értelme.
Ez oké, de statisztikailag hány százalékon van most Kontakt-5 vagy Relikt?
Úgy tudom, hogy raktárból főleg T-80BV-t, T-60-t, T-72Bt varázsolnak elő.
Szóval az idő függvényében a Kontakt-1 aránya nőni fog.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 542
113
Ez oké, de statisztikailag hány százalékon van most Kontakt-5 vagy Relikt?
Úgy tudom, hogy raktárból főleg T-80BV-t, T-60-t, T-72Bt varázsolnak elő.
Szóval az idő függvényében a Kontakt-1 aránya nőni fog.

Én úgy tudom, hogy az összes T-72B3, T-80BVM és T-90M az bizony reliktes. És van ezekből bőven!
A régi T-72B- egy része szintén Kontakt-5-el bír, ahogyan a T-90A is!
Szóval a résztvevő teknika elég nagy százaléka.
(Persze vannak K1-el szerelt T-80BV-k, T-72B-k meg T-62MV-k)

A K5 és a Relikt ellen kell az M829A3 vagy a DM53-tól fölfelé.
Régebbi lőszerekkel ezeket nehéz kilőni.