M1 Abrams (USA)

DGFNA5lA6LU.jpg
 
varga dima

Csak az Abramsnál nem a küzdőtér ég,egy ilyen utána személyzet kijön a harckocsiból.
 
Ameddig a felvétel tart.Vagy azt gondolod,hogy egy olyan küzdőtérben ahol nincsenek semmilyen módon elszeparálva a kezelők van aki karcolások nélkül megúsz egy ilyen becsapódást míg a többiek meghalnak?
 
A találat ahonnan érkezett az alapján a parancsnokot érhette a legkisebb sérülés, valószínűleg ő is száll ki. A videó végéig más nem jön ki a dobozból, ellenben ég rendesen és robbanások is vannak. Elől a vezető méf megőszhatta.
 
Ez se ég rosszabb mint szír T-72.......<blockquote>https://www.youtube.com/watch?v=wwr0JJYcczM
</blockquote>


Ahogy elnézem itt a személyzet legalább fele megúszta. sőt, mivel vélhetően a lőszertároló kapott találatot, talán mindenki.


A találat ahonnan érkezett az alapján a parancsnokot érhette a legkisebb sérülés, valószínűleg ő is száll ki. A videó végéig más nem jön ki a dobozból, ellenben ég rendesen és robbanások is vannak. Elől a vezető méf megőszhatta.

Főleg mivel picit hátratolat a jármű (kb. 0:18-tól).

Amúgy nem pont az ilyen találatokra vannak az automata tűzoltó rendszerek?
 
Az ilyen intenzitású nyílt tűzre már nincs érdemben használható tűzoltó rendszer.

Na igen, a ztúl szép lenne.

Amúgy ha egy iylen tűz egy M1 szerű elszeparált lőszertárolóban ég, a tankon belül maradva túlélhető? Gondolom azért csak átmelegszik a vas.
 
Gyönyörűen kiégett ez is, mint ahogy a régi szovjet cuccok szoktak. A Parancsnok igen kis fürge volt, gyanús hogy ő jött ki ebből a legjobban közüllük.
 
Gyönyörűen kiégett ez is, mint ahogy a régi szovjet cuccok szoktak. A Parancsnok igen kis fürge volt, gyanús hogy ő jött ki ebből a legjobban közüllük.

???

A jármű mozgásképes maradt, 18mp-nél a sofőr szépen visszatolat pár métert.
 
Igen láttam én is, hogy tolatott egy kicsit, ettől függetlenül, a parancsnok jól láthatóan minden sérülés nélkül megúszta, a sofőr meg lehet már úgy végezte el ezt a manővert, hogy égett a haja, róla már csak sejthetjük, hogy esetleg túlélte.
 
Átmelegszik a vas rendesen. A védőruhákból is csak olyanokat rendszeresítenek, amik rövid ideig védenek a szúróláng hatása ellen. Csak arra szolgálnak, hogy rövid időn belül el lehessen hagyni a kigyulladt gépet. Ami lényeges, hogy ezeknél az öltözeteknél nincs a hősugárzás ellen védő réteg.

https://www.youtube.com/watch?v=gLc-1hiquZY
 
Ne nevettessétek már ki magatokat!A vezető megégett amikor 3-4 méterre és legalább másfél méterrel lejjebb van mint a parancsnok akinek semmi baja nem lett holott 50 centire van a lőszertárolótól?
Mi a helyzet az irányzóval aki a parancsnok előtt és alatt van?
A tűz nem a küzdőtérben hanem a lőszertárolóban ég(ott nincs tűzoltó berendezés csak a küzdő és motortérben)így ha a parancsnok meg a vezető sértetlen maradt akkor a maradék 2 ember is.
 
Itt nagyon jól látszik,hogy ki hol van a harckocsiban és az,hogy miért él mindenki ha a parancsnok is él.

M1A1_Abrams-cutaway-display.jpg-1004x819_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nem látszik a felvételen, hogy oldalt hol csapódott be, simán kaphatott belőle a küzdőtér is. A parancsnok lelépett, a vezető messze van, de a maradék két személy csak nem jött ki a konzervből, pedig ilyenkor érdemes gyorsan lelépni. Gondolom ha minden fasza lett volna, akkor a parancsnok is bent tovább issza a mojitoját ahelyett, hogy menti az életét.
 
Simán biztonságban vagy a küzdőtérben mert oda a tűz nem jut be a lőszertárolóból és legéppuskázni sem lehet ellenben azzal ha megpróbálsz kimenni.
 
Szerinted nem robbanhat be a lőszer, ami szétviszi a küzdőteret, mint a szart? Csak mert arról a nagy biztonságról a parancsnok nem volt meggyőződve, mivel első dolga volt elfutni, ami valahol érthető.