M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Iraq War 2016 - Iraqi Special And Popular Mobiliaztion Forces In Heavy Clashes With ISIS In Alsjarih, Ramadi.
This is extended footage released by the war media team of Iraqs Popular Mobilizition Forces shwows a combat operation in the Alsjarih area, east of Ramadi in Iraqs Anbar Province that lead to the liberation of all axes of Ramadi and the reopening of the Ramadi-Baghdad road.
The operation was a joint Iraqi Special Force and Popular Mobilizition Unit raid through ISIS held territory conducted by a Iraqi operated M1A1 Abrams tank and several Humvees.
Most part of the battle was filmed from the M1A1 Abrams point of view through a turret mounted GoPro camera showing the thank hunting for ISIS fighters with his heavy machine guns and its powerfull canon.
The combat and I.E.D clearance operation conducted by an armoured and motorized column of Iraqs Popular Mobilizition Forces together with Special Force elements aimded to drive out leftovers of ISIS forces from the area and to remove I.E.Ds and V.B.I.E.Ds that got left behind in the region after ISIS defeat in Ramadi.
https://www.youtube.com/watch?v=t9B0J6bAhjI
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Python, itt az elvárás az volt, hogy legyen rajta aknakifordító tolólap is. Nos olyat nem látott még senki:)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Abrams naplementében
21443870649_cfa41cb04f_o.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 612
79 823
113
Python

Olyat szerintem nem nagyon fogsz mert ez városi kit ahová meg nem nagyon kell aknafordító eke.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Irakból hazavitték az összes ami tankot? Azokon valószínűleg DU páncélzat volt amit ők használtak az Öbölháborúban. Épp nem szaudi tankokat kellene zsákmányolni, hanem az ISIS-től "irakit".
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 538
113
Én nem tudom elképzelni, hogy a szövetségeseknek gyengébbet adtak, a rizikós Iraknakmeg ment volna a DU-s. Valószínű, hogy valami sivatagi raktárból kaptak, még ha logisztikailag hülyén is néz ki
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 612
79 823
113
Biztos,hogy Iraknak egy darab A2-t sem adtak és az is,hogy még a roncsot is hazavitték.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Irakból hazavitték az összes ami tankot? Azokon valószínűleg DU páncélzat volt amit ők használtak az Öbölháborúban. Épp nem szaudi tankokat kellene zsákmányolni, hanem az ISIS-től "irakit".

Meg az ISIS zsakmanyra sem kell varni. Az oroszok a hezbollahnak szerintem tudnának olyan ajánlatot adni hogy azok Latakiaba (FOB) leszallittanának nekik parat sajat ex. iraki keszleteikből.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
@wolfram
"Szerintem (ez persze lehet hogy mégis szubjektív) tekinthető a jelenlegi legfejlettebb koncepciónak..."

Szerintem bizonyos szempontok alapján a legfejlettebb.

"Egyébként nekem tetszik a Merkava is és jó konstrukciónak gondolom."

Megint a szempontok döntenek. Ha szempont, hogy tied legyen konstrukció által az egyik legvédettebb tank, hogy rugalmas legyen lehessen használni IFV/meditank... ként is akkor talán a legjobb. No és persze az ergonomia. Persze az ergonomia kivülről annyira nem szempont csak ha nem kívül vagy akkor márpedig... :)

"Hááát, a D-nél már elvileg eléggé rágyúrtak a HOBS-ra is, szóval lehet..."

Mindha lenne egy 360fokos ultra érzékeny HOBSod.

@Dudi
"A nem tudsz kommunikálni azt jelenti,hogy nincs semmilyen elektronikus eszközöd...Innentől kezdve marad az,hogy semmi."

Dehogyis azt jelenti. Attól, hogy nem megy a kommunikáció mert EWs zavarás van, még megy a belső számítógép, a laser rangefinder, nézegetsz infrába, láthatóban... durvát mondok Dudi: Lövöldözhetsz is. Nem se a 12.7et, se a M829 nem érdekli, hogy nem megy a kommunikáció.
Durva mi?

Az I.öhban több esetben is "elvesztek" kommunikáció miatt M1ek. Aztán azok mégis szépen mentek előre, vagy épp tartották az adott poziciót.

Evvel szemben egy távvezérelt eszköz ha nem megy a kommunikáció csak egy darab vas/kő.

@mz
"hanem arról, hogy a robotoknak (konkrétan robot tankoknak vagy mi a faxom a nevük) van jövője."

Egész biztos van, egy távirányításós kiskocsit izé tankot egy isis nem fog komolyan zavarni.

"Ha elmarad az atomháború, akkor biztos vagyok benne, hogy egy évtizeden belül technikailag meg lesz oldva a robothaderők (pl. robottankok) és a harctéri irányításuk kérdése EW védelemmel együtt. Én erre teszem a voksom. "

Egyrészt na nemár elmarad?? Most melyik arad el ami tavaly kellett volna jöjjön avgy amelyik tavalyelött?
És ha nagyon elmarad mert legalábbis ilyen Orosz/FRo/US szinten müködik a MAD ? akkor lesznek távirányítású robothaderők?

ÉS Lehet vannak azok már most is, csak a "robotba" ember ül ésha nincs kommunikáció akkor nem egy darab vas, hanem ha kissebb hatékonysággal is de továbbra is harcképes?
hmm?

De ha tuti ki akarod zárni, hogy vki üljön a robotba akkor mért nem autonom rendszerek? Annak mondjuk terepen még lehet nem 10év kell illetve azért amiknak is fejlődniük kell egy adagot, hogy egy "watsont" berakjanak egy robotba.

Ennyi talán elég lesz.... :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 612
79 823
113
Fade

Ne vonjunk le téves következtetést egy egy tank kiesése és egész alegységek kiesése közt.Az,hogy egy harckocsi kiesik a zászlóaljból kommunikáció hiánya miatt nem nagy gond de ha az egész zászlóaljal megszakad a konmunikáció és ők sem tudnak egymásközt beszélni az baj.Nem lehet úgy vezetni egy zászlóaljat,hogy"csináljátok azt amit én".A harc nem csak abból áll,hogy megyek meg lövök vagy ha az olyan is lesz...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 703
113
Olyan kérdésem lenne,a hozzáértőkhöz,hogy nem pontosan tudom,hogyan is ,működik ez a gázturbinás hajtás,közvetlenül a turbina tengelyéről,vagy valami más?Ezek a turbinák sokszoros fordula számon üzemelnek mint a dugattyús motorok,hogy is van ez?
Valami link Plíz.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Olyan kérdésem lenne,a hozzáértőkhöz,hogy nem pontosan tudom,hogyan is ,működik ez a gázturbinás hajtás,közvetlenül a turbina tengelyéről,vagy valami más?Ezek a turbinák sokszoros fordula számon üzemelnek mint a dugattyús motorok,hogy is van ez?
Valami link Plíz.

http://www.turbokart.com/about_agt1500.htm

http://www51.honeywell.com/aero/common/documents/myaerospacecatalog-documents/SurfaceSystems/AGT1500_Turbine_Technology.pdf
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Ma harckocsinap van a forumon? Mert mindenröl volt szò T-54/55-töl T-90-ig, Type99 és Leclerktöl Challengeren és Leòn àt az Abramsig.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Ma harckocsinap van a forumon? Mert mindenröl volt szò T-54/55-töl T-90-ig, Type99 és Leclerktöl Challengeren és Leòn àt az Abramsig.
Csak a szokásos képadagomat osztom meg a fórumtársakkal :D