M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
A probléma önmagában nem az, hogy a lőszer a teknőben van. A probléma az, hogy úgy van a teknőben, hogy nincs túl jól védve, sem elválasztva a legénységtől, ezért jelentős esély van rá, hogy találat esetén berobban és nullázza a harckocsit és a teljes személyzetet. Jelenleg a toronyban elhelyezett lőszer annyiban előnyös(legalábbis ha úgy helyezik el, mint a Leopard 2, Abrams, Leclerc és K2 esetében), hogy sokkal könnyebben oldható meg a legénységtől történő elválasztás. Ezekben az esetekben a harckocsi a töröny lőszerkészlet nélkül is egy zárt, egész fémtartály; az elválasztott lőszerkészlet szerkezetileg felfogható a harckocsi többi részéhez, kívülről pluszban rögzített csomagtérként (a T-90Msz esetén a tartalék lőszer tárolója pontosan ez is; a lényegi különbség, hogy az említett nyugati harckocsikon nem csak kívülről lehet ehhez hozzáférni).
Ha jól tudom az M1A1 -nek jelenleg csak 6 db lőszere van a teknőben, ennyinél tudták megoldani ésszerű modon a megfelelő elválasztást.
Tehát például a Leopard 2 -vel nem lenne probléma, ha az a lőszerkészlet egy olyan biztonságos tárolóban lenne, ami találat esetén a detonációt a harckocsin kívülre vezeti. Ezt azonban ilyen nagy mennyiségú anyag esetén, annyira bent a teknőben, nagyon nehéz megoldani.

nem állítom, hogy értem:

1) ennek a válasznak mi köze az én kérdésemhez/felvetésemhez?

2) a küzdőtéren belül mégis hogyan tudnád elszeparálni a lőszert? ha egy lövedék bejut a küzdőtérbe az akkor már azon a pár méter levegőn is át fog menni...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
S

speziale

Guest
Nem értek az Abramshoz, de érdekes lenne a topik, ha nem lenne abból is deanémetekalegjobbak, ha bármelyik másik hkhoz leírják, hogy a fenyő illatú légfrissítő jobb mint a német aloe verás.

nem tudom feltűnt-e de az egész beszélgetés onnan indult az M1 topikban, hogy a Leo2 miért szar....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 879
113
Jóvan, akkor most már beszélhetünk az M1 Abramsról? Vagy továbbra is az lesz a téma, hogy ha valaki szerint jobb a fenyő illatú légfrissítő, mint amit a leoban használnak, akkor az szar?
Te vagy az aki képtelen ehhez érdemben hozzászólni (bevallottan). Csak azt nem tudom, hogy miért háborodsz fel amikor ezt közlik veled...?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
S

speziale

Guest
Jóvan, akkor most már beszélhetünk az M1 Abramsról? Vagy továbbra is az lesz a téma, hogy ha valaki szerint jobb a fenyő illatú légfrissítő, mint amit a leoban használnak, akkor az szar?

lehet ha te meg kicsit kilépnél a német utálatodból, akkor feltűnne, hogy maga a vita, hogy miért jó vagy rpssz a lőszerek ilyen-olyan elhelyezése sokkal generálisabb...amiből mondjuk lehet is ám tanulni (már persze csak akkor ha eleve nem úgy állsz hozzá, hogy az Leo2 úgyis szar és aki mást mond az germánbuzi)

meg azért volt itt szó m60-ról mint az m1 elődtípusáról meg éppenséggel M1 védettség meg egyebekről is
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A kérdésem politikai része felől is érdeklődhetek, a Görög - Török magánháború mennyire ütközik a NATO egészébe, ne csak harckocsi-szalont tartsunk ?

OFF

Ha röviden tudjuk letárgyalni, akkor én benne vagyok. Bort iszok és a vizet prédikálom, mert abszolút kihagytam és továbbra is kerülni szeretném a NATO jövője topicot. Nem érzem, hogy szeretnék rá időt szánni.

Szerintem teljes mértékben jól illeszkedik a NATO-ba a török-görög magánháború. És én nem is hallok olyat, hogy ezt bármelyik vezető fel akarná számolni. Jól működik. Ahogy a magyar-román háborút sem. Egyedül az ukrán-magyar háborúban hallottam, hogy szeretnének tőle megszabadulni, mert ez már neves versenyzők érdekei ellen dolgozik.
Viszont Ukrajna meg nem NATO tag, ezért az ő esetét meg nem lehet ugyan azon a napon tárgyalni az általad és az általam említett NATO belső fegyverkezésekkel.

ON


Ha egy tank kigyullad, akkor azt tényleg nehéz helyre hozni. 1, A szerkezet deformálódik, 200 fok felett rohamosan csökken a vas szilárdsága; 800-900° a kovácsolási hőmérséklet, kézi kalapáccsal kockából gömböt csinálsz. 2, Meleg hengerelt acél megduzzad és elveszti ezt a képességét. (értsd: Szerkezeti vas, más néven budivas lesz belőle.) 3, Kiégnek az ötvözők.

Kicsit gondolkodjunk már el azon, hogy egy ágyúcsőből kiröppenő nyíllövedék hány fokos és mennyi lesz akkor, amikor már átjut a páncélon! Nagyon népszerű itt a lesz a tartályon egy pici lyukacska én meg cigizek mellette, simán elnyomom a dieselben a bagót.


Az ukránokról meg az a véleményem, hogy nagyon jó harckocsikat gyártanak, meg okosak, csak balszerencse, hogy bement hozzájuk 1 zl orosz T-72 és egy megyével hátra nyomta őket.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Te vagy az aki képtelen ehhez érdemben hozzászólni (bevallottan). Csak azt nem tudom, hogy miért háborodsz fel amikor ezt közlik veled...?
Nem háborodnék fel, ha nem minden egyes hks/harcjárműves topik a deutschland über allesről szólna. De jelenleg te meg az elvtársad mindent teleszemeteltek ezzel.
lehet ha te meg kicsit kilépnél a német utálatodból,
Nem utálom a németeket. Azt utálom amikor über allest csináltok belőlük.

amiből mondjuk lehet is ám tanulni
Igen Hpasp hszeiből rengeteget. Fájdalom a tietekből csak az derült ki, hogy de a leo tökéletes.

meg azért volt itt szó m60-ról mint az m1 elődtípusáról meg éppenséggel M1 védettség meg egyebekről is
Ami mint tőletek megtudtuk mind szar, mert a leo1/2 az isten.
De nem érzitek gáznak. Btw ez még mindig egy M1 topik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 740
113
ennyi erővel az X fighteren is vitatkozhatunk...szerintem arról érdemes vitázni ami azért kósza ötletnél meg proto-nál tovább jutott

Az MBT-70 is kudarcot vallott, az Alumínium Chieftain az legalább továbbél, és a Black Eagle is, de szoktak témázni róluk, és akkor akkor a Kompozitos M48 / M60 Patton is megérne kibeszélést, hogy mire való lett volna ?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 740
113
A probléma önmagában nem az, hogy a lőszer a teknőben van. A probléma az, hogy úgy van a teknőben, hogy nincs túl jól védve, sem elválasztva a legénységtől, ezért jelentős esély van rá, hogy találat esetén berobban és nullázza a harckocsit és a teljes személyzetet. Jelenleg a toronyban elhelyezett lőszer annyiban előnyös(legalábbis ha úgy helyezik el, mint a Leopard 2, Abrams, Leclerc és K2 esetében), hogy sokkal könnyebben oldható meg a legénységtől történő elválasztás. Ezekben az esetekben a harckocsi a töröny lőszerkészlet nélkül is egy zárt, egész fémtartály; az elválasztott lőszerkészlet szerkezetileg felfogható a harckocsi többi részéhez, kívülről pluszban rögzített csomagtérként (a T-90Msz esetén a tartalék lőszer tárolója pontosan ez is; a lényegi különbség, hogy az említett nyugati harckocsikon nem csak kívülről lehet ehhez hozzáférni).
Ha jól tudom az M1A1 -nek jelenleg csak 6 db lőszere van a teknőben, ennyinél tudták megoldani ésszerű modon a megfelelő elválasztást.
Tehát például a Leopard 2 -vel nem lenne probléma, ha az a lőszerkészlet egy olyan biztonságos tárolóban lenne, ami találat esetén a detonációt a harckocsin kívülre vezeti. Ezt azonban ilyen nagy mennyiségú anyag esetén, annyira bent a teknőben, nagyon nehéz megoldani.

Nem kellett volna a Leó 2-es toronyhátuljába rakni a műszerezettséget és hidraulikát, lehetne toronyhátulos, és senki nem szidná, joggal.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 740
113
elárulok egy titkot: a Leopard1-et az óriási létszámfölényben lévő T hordák feltartóztatására tervezték nem pedig papucsosok üldözésére...
de kukkants csak ide: a Leopard 1-re is aggattak később jó vastag Mexas kiegészítő páncélt:

rgk80b351nj01.jpg

Egyszerűbb az idétlenségig pótpáncélozni valamit, mintsem értelmes konstrukciót építeni, kivéve túlgondolt haditervek társulnak hozzá.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 740
113
bocs, de az első kép, ami mondjuk a HH-s viszonyok között a combat range-t jelentette pontosan visszaadja azt az ábrát amit én is beraktam...

és kicsit nézd már meg, hogy a találatok hány%-a érkezik arra a tér részre ahol a Leo2-ben a lőszert tartják....sokkal nagyobb az esélye annak hogy a tornyot mondjuk 30 fokos szögből átlőjjék....

Azt jelenti, hogy az APFSDS mesébe illően laposan repül, és ennyi erővel ha kicsit lejjebb céloznak, a teknőre is mehet, az Oroszok miért az erősítgették a 30 milis HHS acéllap hegesztésével ?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 740
113
Te ezt közöld már az oroszokkal is, hogy mit idétlenkednek azokkal a k5 téglákkal a t72b3-on

Orosz vonalon is a Black Eagle-t / Oplot-ot / T-72AG / MP/ 120-ast favorizálom, nem a teszkó gazdaságos T-72B3 / T-80BVM-et, és hányadszorra kell leírni, a katonái szerint jobb lenne a T-90M a vállalt árával, mintsem 2/3 árból egy hulladékot, a T-72B3-at erőltetni.

A Kontakt-5-ös az elavult, nem is véletlenül fejlesztették a Kaktuszt, ami a Black Eagle-vel együtt meghalt, de jött a Relikt, és most a Malachit, másfelől meg a Nyizs / Nozs / Duplet. A tandesem RPG / ATGM is átviszi simán a Kontakt-5-öst, nem is tudom, hova jó.