M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Írja a VG, aki az Asia Times-ra hivatkozik, aki arra a Warzone cikkre hivatkozik, ami ez előző két hozzászólásban lett belinkelve és ott van benne a tanulmány linkje...
Bocsánat, én most futottam bele ebbe a cikkbe és valóban nem göngyölítettem végig sem a sajtót, sem ezt a topicot.
Ezen túllépve azért érdekelne, hogy egészen pontosan mit jelent az, hogy a túlélő képességük mesze van az ideálistól, ami ráadásul Ukrajnában derült ki...???
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 499
76 283
113
Bocsánat, én most futottam bele ebbe a cikkbe és valóban nem göngyölítettem végig sem a sajtót, sem ezt a topicot.
Ezen túllépve azért érdekelne, hogy egészen pontosan mit jelent az, hogy a túlélő képességük mesze van az ideálistól, ami ráadásul Ukrajnában derült ki...???
Semmi probléma, jó hogy belinkelted "újra", mert érdekes téma és hátha így lesz rá reakció.
Csak azért írtam le hogy lássuk, hogy lesz egy tanulmányból többszörös áttételen keresztül a végén egy 20 soros magyar cikk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 442
79 447
113
Bocsánat, én most futottam bele ebbe a cikkbe és valóban nem göngyölítettem végig sem a sajtót, sem ezt a topicot.
Ezen túllépve azért érdekelne, hogy egészen pontosan mit jelent az, hogy a túlélő képességük mesze van az ideálistól, ami ráadásul Ukrajnában derült ki...???
Az amerikai politikum az elmúlt 20+ év terrorizmus elleni háborúiban a zéró veszteséget várja el és a veszteségi adatokból látjuk is, hogy ezt gyakorlatilag hozzák is (20+ év alatt bevetett amerikai katona halalozási arány). Na az Abrams ezt a közel 0%-os arányt nem hozza, de teljesen abszurd is elvárni, hogy hozza, mert egy konvencionális háborúban az asszimetrikus háború halálozási arányát elvárni mérhetetlen hülyeseg.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Az amerikai politikum az elmúlt 20+ év terrorizmus elleni háborúiban a zéró veszteséget várja el és a veszteségi adatokból látjuk is, hogy ezt gyakorlatilag hozzák is (20+ év alatt bevetett amerikai katona halalozási arány). Na az Abrams ezt a közel 0%-os arányt nem hozza, de teljesen abszurd is elvárni, hogy hozza, mert egy konvencionális háborúban az asszimetrikus háború halálozási arányát elvárni mérhetetlen hülyeseg.
Mennyi Abrams fekükdt ki Ukrajnában?
Ugyanis erre hivatkozik a cikk, pontosabban ez az indok - az M1 túlélő képessége messze van az ideálistól, derült ki Ukrajnában.
Kinek, hol és hogyan?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 244
55 276
113
Mennyi Abrams fekükdt ki Ukrajnában?
Ugyanis erre hivatkozik a cikk, pontosabban ez az indok - az M1 túlélő képessége messze van az ideálistól, derült ki Ukrajnában.
Kinek, hol és hogyan?



Sok,modern nyugati mbt,leopard A6,és annak upgraded, svéd verziója el sem érte a Orosz védelmi vonalakat, mert már azelőtt aknára futott,ill szétlőtték az Oroszok, ivf-ek szintén zenész,szóval kiderült, hogy ha egy igazi hadseggel kell harcolni, akkor már nem is olyan, fú,de tyű a nyugati technika.
Nem mellesleg a ruszkik elcsaptak már kb minden nyugati lv üteget is, köztük PAC-3 at is.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Sok,modern nyugati mbt,leopard A6,és annak upgraded, svéd verziója el sem érte a Orosz védelmi vonalakat, mert már azelőtt aknára futott,ill szétlőtték az Oroszok, ivf-ek szintén zenész,szóval kiderült, hogy ha egy igazi hadseggel kell harcolni, akkor már nem is olyan, fú,de tyű a nyugati technika.
Nem mellesleg a ruszkik elcsaptak már kb minden nyugati lv üteget is, köztük PAC-3 at is.
Igen, ezt tudom, de most hirtelen az Abrams került "célkeresztbe", mégpedig nem az oroszoknál, hanem Amerikában, hivatkozva Ukrajnára. Elég furcsa.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fishbed

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Igen, ezt tudom, de most hirtelen az Abrams került "célkeresztbe", mégpedig nem az oroszoknál, hanem Amerikában, hivatkozva Ukrajnára. Elég furcsa.

A Deep Statte-é "nemesedett" amcsi hadiipari lobby addig üti a pénzgyomdát vasat, amíg meleg a "pénznyomda műxik"!
Ukrajnában az derült ki, hogy az összfegyvernemi háttér nélkül bármelyik jól ég!
Erre az amcsi --lobby-fizetett-- szakértő: új tank kell! Ééérted szenátor: tank!!! :oops:

.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 643
9 202
113
Bocsánat, én most futottam bele ebbe a cikkbe és valóban nem göngyölítettem végig sem a sajtót, sem ezt a topicot.
Ezen túllépve azért érdekelne, hogy egészen pontosan mit jelent az, hogy a túlélő képességük mesze van az ideálistól, ami ráadásul Ukrajnában derült ki...???

Nem arra gondoltak, hogy Ukrajnában az Abramsnak milyen tapasztalata volt, hanem hogy általában véve az ukrajnai konfliktusban a harckocsik mindkét oldalról milyen kihívásokkal találkoztak. És abból vontak le következtetéseket arra, hogy az Abrams milyen kihívásokkal fog találkozni a jövőben. Például a cirkálólőszerek mint új fenyegetés, vagy a drón-tüzérség kombó miatt a gyakoribb tüzérségi csapás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 442
79 447
113
Sok,modern nyugati mbt,leopard A6,és annak upgraded, svéd verziója el sem érte a Orosz védelmi vonalakat, mert már azelőtt aknára futott,ill szétlőtték az Oroszok, ivf-ek szintén zenész,szóval kiderült, hogy ha egy igazi hadseggel kell harcolni, akkor már nem is olyan, fú,de tyű a nyugati technika.
Nem mellesleg a ruszkik elcsaptak már kb minden nyugati lv üteget is, köztük PAC-3 at is.
Az A5 svéd verziója az Strv 122 nem az A6-é.
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Sok,modern nyugati mbt,leopard A6,és annak upgraded, svéd verziója el sem érte a Orosz védelmi vonalakat, mert már azelőtt aknára futott,ill szétlőtték az Oroszok, ivf-ek szintén zenész,szóval kiderült, hogy ha egy igazi hadseggel kell harcolni, akkor már nem is olyan, fú,de tyű a nyugati technika.
Nem mellesleg a ruszkik elcsaptak már kb minden nyugati lv üteget is, köztük PAC-3 at is.
Bizony! Sőt, még Szu-35-öket is (legalább kettőt...) :D
Az Armata pedig a csataterek ura, abból még egyet se lőttek ki...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Mennyi Abrams fekükdt ki Ukrajnában?
Ugyanis erre hivatkozik a cikk, pontosabban ez az indok - az M1 túlélő képessége messze van az ideálistól, derült ki Ukrajnában.
Kinek, hol és hogyan?
Arra céloz a cikk, hogy nincs lényegi különbség az Abrams képességei és a már harcba vont Leopard 2 és Challenger 2 képességei között. Lehet oda vissza pár tulajdonságban kedvezőbb eltérés, azonban a drón elleni küzdelemben - már előre látják - el fognak bukni. Nyilván nem véletlenül - erősen elítélhető módon - halasztgatták a harckocsi átadását.
Pedig nekik aztán bármikor elérhető lett volna zászlóalj méretű kötelékben is akár egy harckész harckocsi típus. A csapataiknál folyamatos rotálásban 1-1 turnust ha kivesznek, akkor sem történt volna semmi. De akár az éppen depóba küldendő alegységi felszerelés is úgy ahogy volt mehetett volna át a tengeren túlra. Mégsem így történt. Miközben az európai NATO tagok meg folyamatosan presszionálva voltak a saját technikájuk erőn felüli átadásában.
Az meg külön vicces volt, ahogy a magas rangú amerikai katonai vezető rimánkodott, hogy csak ne pécézzék ki az Abramsokat, mert az úgy nem - idézem - "fair"
Az izraeli konfliktus meg lehet, hogy azt eredményezi, hogy a mostanában befutó Abramsokat már nem is fogják valós körülmények közt bevetni.
A Challengereknek is volt vagy 2-3 hónap, mire az első harckocsi befutása után a harctérre kerültek.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Arra céloz a cikk, hogy nincs lényegi különbség az Abrams képességei és a már harcba vont Leopard 2 és Challenger 2 képességei között. Lehet oda vissza pár tulajdonságban kedvezőbb eltérés, azonban a drón elleni küzdelemben - már előre látják - el fognak bukni. Nyilván nem véletlenül - erősen elítélhető módon - halasztgatták a harckocsi átadását.
Pedig nekik aztán bármikor elérhető lett volna zászlóalj méretű kötelékben is akár egy harckész harckocsi típus. A csapataiknál folyamatos rotálásban 1-1 turnust ha kivesznek, akkor sem történt volna semmi. De akár az éppen depóba küldendő alegységi felszerelés is úgy ahogy volt mehetett volna át a tengeren túlra. Mégsem így történt. Miközben az európai NATO tagok meg folyamatosan presszionálva voltak a saját technikájuk erőn felüli átadásában.
Az meg külön vicces volt, ahogy a magas rangú amerikai katonai vezető rimánkodott, hogy csak ne pécézzék ki az Abramsokat, mert az úgy nem - idézem - "fair"
Az izraeli konfliktus meg lehet, hogy azt eredményezi, hogy a mostanában befutó Abramsokat már nem is fogják valós körülmények közt bevetni.
A Challengereknek is volt vagy 2-3 hónap, mire az első harckocsi befutása után a harctérre kerültek.
Szóval jó előre besz@rtak, hogy az Abrams is leég.., pardon, kiég. Értem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 451
17 973
113
Szóval jó előre besz@rtak, hogy az Abrams is leég.., pardon, kiég. Értem.
Biztosan kifog, ahogy a Leo2, Chally, T-90M, stb. Nincs kimeríthetetlen energiapajzsa.
E mögött szerintem inkább a szokásos pénz áll. A Pentagon zokszó nélkül "leégette" az F-15-öst is az indiai Szu-30MKI-vel szemben, hogy pénzt szerezzen újabb F-22-esekre.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 268
26 202
113
M1 Assault Breacher mentesítő járművek
snimok-ekrana-2023-11-04-v-101716-kopiya_966.jpg

2000w_q95.jpg

150917-M-ZM882-148.JPG

A lőszer tároló a torony mögött van elhelyezve, elszeparálva. De mi van akkor, ha azt a lőszer tárolót lövik szét? Az lehet, hogy nem szál el a torony, de lőszer nélkül csak egy nagy darab mozgó vas marad belőle.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 525
10 142
113
M1 Assault Breacher mentesítő járművek
snimok-ekrana-2023-11-04-v-101716-kopiya_966.jpg

2000w_q95.jpg

150917-M-ZM882-148.JPG

A lőszer tároló a torony mögött van elhelyezve, elszeparálva. De mi van akkor, ha azt a lőszer tárolót lövik szét? Az lehet, hogy nem szál el a torony, de lőszer nélkül csak egy nagy darab mozgó vas marad belőle.
Nagy mozgó vas élő személyzettel nem nagy álló égő vas halottakkal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 442
79 447
113
M1 Assault Breacher mentesítő járművek
snimok-ekrana-2023-11-04-v-101716-kopiya_966.jpg

2000w_q95.jpg

150917-M-ZM882-148.JPG

A lőszer tároló a torony mögött van elhelyezve, elszeparálva. De mi van akkor, ha azt a lőszer tárolót lövik szét? Az lehet, hogy nem szál el a torony, de lőszer nélkül csak egy nagy darab mozgó vas marad belőle.
Akkor kb kuka a harckocsi (szerintem mozgásképes sem amrad). Nem azért szeparálják el jobb helyen a lőszert és minden éghetőt a küzdőtérből, hogy a harckocsit védjék, hanem azért, hogy a személyzetet óvják. Ha felrobban a lőszertároló egy találattól, de a kezelők túlélik, akkor mindenki boldog.