Magazinok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 376
23 017
113
Más országokban volt katonai, ma civil reptereken is rendeztek/rendeznek repülőnapokat... Brno, Ostrava stb. Schönefelden is évekig volt ILA Berlin. Ilyenkor a menetrendszerű utasszállító gépek érkezése/indulása része a repülő programnak. Máshol simán megoldják. Csak akarat kellene hozzá.

Hmmm.... Politikai akarat és honvédelem.
Nem hallottam ezt a három szót egy mondatban az utóbbi 25 évben.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Más országokban volt katonai, ma civil reptereken is rendeztek/rendeznek repülőnapokat... Brno, Ostrava stb. Schönefelden is évekig volt ILA Berlin. Ilyenkor a menetrendszerű utasszállító gépek érkezése/indulása része a repülő programnak. Máshol simán megoldják. Csak akarat kellene hozzá.
Nem akarásnak úgyis az a vége, hogy nem csinálják meg!! :(:mad:
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 336
10 665
113
Van az újságban egy "interjú" Orosz Zoltánnal. Azt mondja hogy a légierő nem akar 2018-ban a légierő 100 éves évfordulójára repülőnapot rendezni. És később se nagyon akar, mert ha Kecskemét vegyes használatú lesz, akkor már szerintük nem lesz hely a bázison egy repülőnapnak.

Ez akkora mellébeszélés. Maximum akkora civil forgalma lesz Kecskemétnek, mint Pérnek: néhány kisebb gép naponta.
Nagyon nagy szégyen, hogy nem akarnak megünnepelni egy 100 éves évfordulót. Más országok hihetetlenül büszkék az ilyesmire.
Érthető: Légierő nincs; szívós munkával lezüllesztették (az előd kormányok) a maradékát is (az elmúlthétév).
Milyen ciki lenne elmagyarázni a darabszámokkal ott szembesülő százezres közönségnek, hogy a "devizahiteles" Gripenen, meg az új, sportrepülőtérre való Zlineken kívül nincs repülőgépünk!:eek:
Helikopterek gyakorlatilag dettó: Ha valaki rotorszéllel szeretne hűsölni, kérjük legyen szíves a hangárokhoz fáradni, ott vannak álló ventilátorok!

Ezt nincs az a szervilis rezsimhűség, amivel védeni lehetne.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 859
73 222
113
Érthető: Légierő nincs; szívós munkával lezüllesztették (az előd kormányok) a maradékát is (az elmúlthétév).
Milyen ciki lenne elmagyarázni a darabszámokkal ott szembesülő százezres közönségnek, hogy a "devizahiteles" Gripenen, meg az új, sportrepülőtérre való Zlineken kívül nincs repülőgépünk!:eek:
Helikopterek gyakorlatilag dettó: Ha valaki rotorszéllel szeretne hűsölni, kérjük legyen szíves a hangárokhoz fáradni, ott vannak álló ventilátorok!

Épp ellenkezőleg....

- pótolva lett a két balestetes Gripen (pilóták el lettek küldve svédországba bemutató pilóta képzésre)
- a leállított Jak-52-esek helyett jöttek a Zlinek
- átadtak a 4 nagyjavított Mi-17-est (lehet hogy még több gép is ki lesz küldve addig nagyjavításra és vissza is érkeznek)
- vettek 3 Mi-8-ast
- jöttek a Mókusok és lefestették őket zöldre

Egyedül az An-26 tűnik el 2018-ra, mert még mindig nem döntöttek az utód típusról. Állítólag Csányi Sándor (OTP vezér) gépét megvették kormánygépnek, csak nem merik bejelenteni a választások előtt. És két használt Wizzair A320 gépet is meg akarnak venni, de ezt sem merik meglépni a következő parlamenti választások előtt. (2018 május). A repülőnap meg augusztusban szokott lenni. Tehát lenne mit mutatni a népnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 336
10 665
113
Hogy oda ne rohanjak a lelkesedéstől és a hálától...
(Kedves Terminátor, nehogy félreértsd: A stílus nem neked szól, hanem a parázstaposás tényének)

Pótolva lettek a balesetes Gripenek:
Ez olyan, mint amikor megünneplik a felújított metrószerelvényeket, meg a hitelből vett buszokat stb.
S én még azt hittem, hogy egy (bármely) vezetésnek dolga és kötelessége a sérült, elromlott, elkopott képességek pótlása.
Mintha a feleségem megdicsérne, hogy a megtört kocsinkat megjavíttattam, a durrdefektes autógumit kicseréltem...
Zlinek: Lásd előző pont.
Helikopterek: Lásd előző pont.
Ezért lettek megválasztva, ezért vannak fizetve.
A jó gazda szemlélet már nem alapelvárás, és követelmény, hanem rendkívüli teljesítmény?!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 859
73 222
113
Hogy oda ne rohanjak a lelkesedéstől és a hálától...
(Kedves Terminátor, nehogy félreértsd: A stílus nem neked szól, hanem a parázstaposás tényének)

Pótolva lettek a balesetes Gripenek:
Ez olyan, mint amikor megünneplik a felújított metrószerelvényeket, meg a hitelből vett buszokat stb.
S én még azt hittem, hogy egy (bármely) vezetésnek dolga és kötelessége a sérült, elromlott, elkopott képességek pótlása.
Mintha a feleségem megdicsérne, hogy a megtört kocsinkat megjavíttattam, a durrdefektes autógumit kicseréltem...
Zlinek: Lásd előző pont.
Helikopterek: Lásd előző pont.
Ezért lettek megválasztva, ezért vannak fizetve.
A jó gazda szemlélet már nem alapelvárás, és követelmény, hanem rendkívüli teljesítmény?!

Én csak azt mondtam hogy pl. a 2016-os állapottal ellentétben 2018-ban vannak/lesznek repülőképes repülőgépeink, helikoptereink, amit meg lehetne mutatni a népnek. Hogy ezek kinek a tulajdonát képezik, mekkora a harcértékük vagy hogy elegendő-e a mennyiségük, az már más kérdés.

Azt sem mondtam, hogy az elmúlt egy év történéseit kell ünnepelni. Van egy 100 éves szervezet, amit mindenhol meg szoktak ünnepelni, függetlenül a szervezet állapotától.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 859
73 222
113
Egyébként a 2013-as repülőnap időpontjában kevesebb repülőképes helikopterünk volt, mint most. Azért volt a képességbemutató olyan, amilyen.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 859
73 222
113
Megjelent az Aranysas 2017 szeptemberi száma.

cimlap_1709.jpg




A 2017/09 tartalomjegyzéke:
http://www.aranysas.hu/friss.php


Teljes cikk a honlapon:
Bemutatkoztak a román Sólymok


Új háttérképek:
http://www.aranysas.hu/hatterek.php
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
761
2 254
93
Üdv!
Szeretnék segítséget kérni.A haditechnika 2015/4-es számát szeretném megszerezni,de már semmi ötletem sincs hogy honnan.Esetleg valakinek ötlete hogy honnan?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 163
113



Haditechnika folyóirat
· 11 perce ·


Értesítjük tisztelt Olvasóinkat, hogy több mint 1000 db ingyenesen elvihető Haditechnika folyóirat került szabad polcra a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hungária körúti campusán (Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar), az egyetem könyvtárának folyosóján. Nemcsak az ezredforduló előtti Haditechnikák iránt érdeklődő Olvasóink figyelmébe ajánljuk ezeket az Interneten nem elérhető, ingyenesen elvihető példányokat, hanem a kutatók és egyetemi hallgatók figyelmébe is, hiszen az MTA által tudományos kategóriába sorolt hadtudományi szakfolyóirat bármely diplomamunkában, szakdolgozatban, cikkben vagy PhD értekezésben meghivatkozható. Cím: Hungária krt. 9-11. 2-es épület.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 859
73 222
113
A Haditechnika 2017/6. száma december 8-án jelenik majd meg az alábbi tartalommal:

Dr. Balajti István: Hatásos radarcéltárgy-keresztmetszet növelési lehetőségek, II. rész
Dr. Mujzer Péter: A 2. páncélos hadosztály hadműveletei Galíciában 1944-ben I. rész
Dr. Pernyeszi József - Gerlei István - Melenyec János: Szemelvények a katonai-víztisztítási kutatásokból (az 1970-es és ’80-as években), különös tekintettel a fordított ozmózis alkalmazására III. rész
Dr. Balajti István: Hatásos radar céltárgy keresztmetszet növelési lehetőségek II. rész
Sárhidai Gyula: Kínába kerül az An-225-ös, a világ legnagyobb repülőgépe
Kelecsényi István: A SAAB J-29 Tunnan svéd gázturbinás harcirepülőgép I.
Arany László: A Kínai Népköztársaság űrtevékenysége III. rész
Dr. Szalai Sándor: Két üstököskutató szonda mérnöki szemmel I. rész
Hennel Sándor – Kelecsényi István: Kiképző repülőgépek a Magyar Honvédségnél – a Jak-52-től a Zlin gépcsaládig, kitekintéssel a jövő lehetőségeire
Somkutas Róbert: A Magyar Királyi Honvédség páncélozott eszközökkel felszerelt felderítő csapatai XI. rész
Schmidt László: A német Pz. IV Jagdpanzer vadászpáncélosok
Kovács Béla: A MÁVAG Héja vadászrepülőgép konstrukciós előzményei és korszerűsítésének lehetőségei az olasz Reggiane vadász-program tükrében I. rész
Pap Péter: A Magyar Királyi Honvédség nehéz géppuska fejlesztése V. rész
Farkas Zoltán: Lánctalpas futóművek II. rész
Horváth Zoltán: Csatahajók lokátorral megvívott éjszakai tengeri ütközete Guadalcanalnál 1942-ben II. rész
Dr. Balajti István: Hatásos radarcéltárgy-keresztmetszet növelési lehetőségek, II. rész

----------

Dr. Balajti István: Hatásos radarcéltárgy-keresztmetszet növelési lehetőségek, II. rész

"A lopakodó repülőgépek és pilóta nélküli típusok elterjedésével az ezek érzékelésére megalkotott földi radarok is fejlesztésre szorultak. Több megoldási kísérlet született a céltárgyak hatékony észlelésére, akár 1000 km-nél nagyobb távolság esetén is: a szerző ezek bemutatása mellett kitekint a jövő lehetséges megoldásaira is."

23794777_131072447535414_7819084513616004422_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 859
73 222
113
Átmásoltam ide az összes magazinokra vonatkozó hozzászólást a másik topikból:

Nekem a Haditechnika a kedvencem (vagy 30 + éve), bár az inkább csak technikai jellegű, ráadásul még annak is voltak gyengébb periódusai, ami felejthető.... Érdekes módon az 1990 előtti utolsó 3-5 évében így utólag is végig böngészve nagyon korrekt tályékoztató jellegű volt. Megvan vagy 82-től az összes száma és időnként még a régebbieket is előásom ha utána akarok olvasni. Vagy 10 évig fent volt az összes szám net-en is (haditechnika.hu), de valami ökör kiradírozta, én meg naívan nem mentettem le....

Volt idő, amikor én is vettem, sőt még a Magyar Honvédet is (azóta már kibeszéltük, azt miért nem vásárolom), de webes felületen sokkal naprakészebb információkhoz juthatsz, mint nyomtatott formában.

Ja a Haditechnika csak 82-től elérhető a civil közönségnek. Előtte belső terjesztésű lap volt. Én a kezdetektől fogva, civilként fizetek rá elő, bármi is áll benne. Szerintem haditechnika történettel, páncélos csapatok II. VH-s fejlesztésével, szerepével, kapcsolatos cikkeket szívesen olvasom...Viszont be kell látnom, NATO stanag-ok, nekem magasabbak. Csak egy kis HT-i adalék. Persze szigorúan saját tapasztalatból. Mikor a NATO Szerbiát bombázta, nagyon fogytak a földi biztosítékai a bombáknak. Azokat egy olyan varrodában gyártották, aminek ISO 9001 minősítése, NATO beszállítói minősítése is megvolt. Nem tudom, hogyan szerezték meg, de egy akkora üzemben (100 fő körüli dolgozó) még sem előtte, sem utána nem találkoztam akkora kupival, mint ott. A tulaj, állandóan üvöltözött mindenkivel, hogy ezt meg azt sem találja, de azért a varrónők csak ontották a fém biztosítékokra rávarrt piros szalagokat. Rég volt, de megborzongtam attól, hogy ezeknek köze van az akkor MO felett áthúzó és bombázó, gyilkoló gépekhez. Láttam a sürgést-forgást, a hegyekben álló biztosítékokat és tényleg akkor és ott, az a háború nagyon közel tudott kerülni hozzám. Kifelé csak szédelegtem...

A vebes felülettel az a baj, hogy ott rengeteg fals marhaság is előkerül, míg egy nívós szaklap ellenőrzött infókat közöl, már csak saját hitelessége végett is.....

Valami nem stimt, mert az első Haditechnikát még kölyök koromban 1974-ben vettem mezei ujságosnál Veszprémben. Utána is vásároltam több példányt ugyan ott, de folytatólagosan 1983-tól vagyok előfizető (első pár évben még faterom nevén)

És cserébe értesülhetsz egy vagy két hónappal később pl a kormánygépek érkezéséről. Olyan, mint ha valami burokban élnél így.

NEM ÖKÖR radirozta le a Haditechnika.hu-t hanem eltromlott a szerver és azon lévő összes anyag is elszállt. Ahogy állt akkor a honvédség, és az infobiztonság nem volt róla mentés, és kész. (Egyébként én egy Webbcopier nevű programmal anno levettem amit tudtam a szerverről.
Sajnos ma sem áll sokkal jobban a szerkesztőség. Viszont a régebbi számokból több évet is le lehet szedni a www.honvedelem.hu -ról.

A HT-nak nem az a feladata (a szerkesztőség szerint), hogy napi híreket, aktualitásokat közöljön. Sajnos ezzel én is szembekerültem már, de végül is igaz A Pléhvarnyú illetve az on-line site-k (és ebben a Htka, is beleértendő) ezeket leközli, tehát felesleges duplikáció lenne. Ezért nincs "rövidhír" rovat. A lapszámok nagyrészben már fél évre ha nem több szerkesztésre kerülnek, bár a cikkek a végső, közlés elötti formájukat később nyerik el.

nekem 82 óta az össze újság a rendelkezésemre áll.. beszkenneljem??? Persze ez csak a vícc rovat. Emlékszem, mikor középsulis koromba a haditechnikai klub tagja voltam és élveztem, mikor a Kerepesi u. 29/B vagy C, ma már nem emlékszem, címen a sorkatona beengedett a laktanyába. Nem tudom most mi van ott, azon a címen, de ott azért a VSZ rendszeresen megvédte a NATO agressziótól önmagát. Legalább az üléseken...

Ui.: szerintetek kőváry az ARANYSASNÁL nem egy bértollnok. Elgondolkoztat, amikor az új angol hordozó DE meghajtását dícséri.. Néhány lapszámmal azelőtt meg az USA hordozók előnyeit domborítja ki? A kettő azért eléggé ellentmond rgymásnak....