1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magazinok

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. március 7..

1. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Hmmm.... Politikai akarat és honvédelem.
    Nem hallottam ezt a három szót egy mondatban az utóbbi 25 évben.

2. emel

emel Well-Known Member

Nem akarásnak úgyis az a vége, hogy nem csinálják meg!! :(:mad:

3. misinator

misinator Well-Known Member

Érthető: Légierő nincs; szívós munkával lezüllesztették (az előd kormányok) a maradékát is (az elmúlthétév).
    Milyen ciki lenne elmagyarázni a darabszámokkal ott szembesülő százezres közönségnek, hogy a "devizahiteles" Gripenen, meg az új, sportrepülőtérre való Zlineken kívül nincs repülőgépünk!:eek:
    Helikopterek gyakorlatilag dettó: Ha valaki rotorszéllel szeretne hűsölni, kérjük legyen szíves a hangárokhoz fáradni, ott vannak álló ventilátorok!

Ezt nincs az a szervilis rezsimhűség, amivel védeni lehetne.

4. Terminator

Terminator Well-Known Member

Épp ellenkezőleg....

- pótolva lett a két balestetes Gripen (pilóták el lettek küldve svédországba bemutató pilóta képzésre)
    - a leállított Jak-52-esek helyett jöttek a Zlinek
    - átadtak a 4 nagyjavított Mi-17-est (lehet hogy még több gép is ki lesz küldve addig nagyjavításra és vissza is érkeznek)
    - vettek 3 Mi-8-ast
    - jöttek a Mókusok és lefestették őket zöldre

Egyedül az An-26 tűnik el 2018-ra, mert még mindig nem döntöttek az utód típusról. Állítólag Csányi Sándor (OTP vezér) gépét megvették kormánygépnek, csak nem merik bejelenteni a választások előtt. És két használt Wizzair A320 gépet is meg akarnak venni, de ezt sem merik meglépni a következő parlamenti választások előtt. (2018 május). A repülőnap meg augusztusban szokott lenni. Tehát lenne mit mutatni a népnek.

fishbed likes this.
  5. misinator

misinator Well-Known Member

Hogy oda ne rohanjak a lelkesedéstől és a hálától...
    (Kedves Terminátor, nehogy félreértsd: A stílus nem neked szól, hanem a parázstaposás tényének)

Pótolva lettek a balesetes Gripenek:
    Ez olyan, mint amikor megünneplik a felújított metrószerelvényeket, meg a hitelből vett buszokat stb.
    S én még azt hittem, hogy egy (bármely) vezetésnek dolga és kötelessége a sérült, elromlott, elkopott képességek pótlása.
    Mintha a feleségem megdicsérne, hogy a megtört kocsinkat megjavíttattam, a durrdefektes autógumit kicseréltem...
    Zlinek: Lásd előző pont.
    Helikopterek: Lásd előző pont.
    Ezért lettek megválasztva, ezért vannak fizetve.
    A jó gazda szemlélet már nem alapelvárás, és követelmény, hanem rendkívüli teljesítmény?!

6. Terminator

Én csak azt mondtam hogy pl. a 2016-os állapottal ellentétben 2018-ban vannak/lesznek repülőképes repülőgépeink, helikoptereink, amit meg lehetne mutatni a népnek. Hogy ezek kinek a tulajdonát képezik, mekkora a harcértékük vagy hogy elegendő-e a mennyiségük, az már más kérdés.

Azt sem mondtam, hogy az elmúlt egy év történéseit kell ünnepelni. Van egy 100 éves szervezet, amit mindenhol meg szoktak ünnepelni, függetlenül a szervezet állapotától.

misinator likes this.
  7. Terminator

Egyébként a 2013-as repülőnap időpontjában kevesebb repülőképes helikopterünk volt, mint most. Azért volt a képességbemutató olyan, amilyen.

8. Terminator

9. Spartan.asfv

Spartan.asfv Well-Known Member

Üdv!
    Szeretnék segítséget kérni.A haditechnika 2015/4-es számát szeretném megszerezni,de már semmi ötletem sincs hogy honnan.Esetleg valakinek ötlete hogy honnan?

10. dudi

dudi Well-Known Member

Írj a kiadónak biztos van nekik.

11. Terminator

fishbed likes this.
  12. kelepisti

kelepisti Well-Known Member

Haditechnika folyóirat
    · 11 perce ·

Értesítjük tisztelt Olvasóinkat, hogy több mint 1000 db ingyenesen elvihető Haditechnika folyóirat került szabad polcra a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hungária körúti campusán (Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar), az egyetem könyvtárának folyosóján. Nemcsak az ezredforduló előtti Haditechnikák iránt érdeklődő Olvasóink figyelmébe ajánljuk ezeket az Interneten nem elérhető, ingyenesen elvihető példányokat, hanem a kutatók és egyetemi hallgatók figyelmébe is, hiszen az MTA által tudományos kategóriába sorolt hadtudományi szakfolyóirat bármely diplomamunkában, szakdolgozatban, cikkben vagy PhD értekezésben meghivatkozható. Cím: Hungária krt. 9-11. 2-es épület.

fishbed and zsolti like this.
  13. Terminator

14. Terminator

15. Terminator

A Haditechnika 2017/6. száma december 8-án jelenik majd meg az alábbi tartalommal:

Dr. Balajti István: Hatásos radarcéltárgy-keresztmetszet növelési lehetőségek, II. rész
    Dr. Mujzer Péter: A 2. páncélos hadosztály hadműveletei Galíciában 1944-ben I. rész
    Dr. Pernyeszi József - Gerlei István - Melenyec János: Szemelvények a katonai-víztisztítási kutatásokból (az 1970-es és ’80-as években), különös tekintettel a fordított ozmózis alkalmazására III. rész
    Dr. Balajti István: Hatásos radar céltárgy keresztmetszet növelési lehetőségek II. rész
    Sárhidai Gyula: Kínába kerül az An-225-ös, a világ legnagyobb repülőgépe
    Kelecsényi István: A SAAB J-29 Tunnan svéd gázturbinás harcirepülőgép I.
    Arany László: A Kínai Népköztársaság űrtevékenysége III. rész
    Dr. Szalai Sándor: Két üstököskutató szonda mérnöki szemmel I. rész
    Hennel Sándor – Kelecsényi István: Kiképző repülőgépek a Magyar Honvédségnél – a Jak-52-től a Zlin gépcsaládig, kitekintéssel a jövő lehetőségeire
    Somkutas Róbert: A Magyar Királyi Honvédség páncélozott eszközökkel felszerelt felderítő csapatai XI. rész
    Schmidt László: A német Pz. IV Jagdpanzer vadászpáncélosok
    Kovács Béla: A MÁVAG Héja vadászrepülőgép konstrukciós előzményei és korszerűsítésének lehetőségei az olasz Reggiane vadász-program tükrében I. rész
    Pap Péter: A Magyar Királyi Honvédség nehéz géppuska fejlesztése V. rész
    Farkas Zoltán: Lánctalpas futóművek II. rész
    Horváth Zoltán: Csatahajók lokátorral megvívott éjszakai tengeri ütközete Guadalcanalnál 1942-ben II. rész
    Dr. Balajti István: Hatásos radarcéltárgy-keresztmetszet növelési lehetőségek, II. rész

----------

"A lopakodó repülőgépek és pilóta nélküli típusok elterjedésével az ezek érzékelésére megalkotott földi radarok is fejlesztésre szorultak. Több megoldási kísérlet született a céltárgyak hatékony észlelésére, akár 1000 km-nél nagyobb távolság esetén is: a szerző ezek bemutatása mellett kitekint a jövő lehetséges megoldásaira is."

fishbed likes this.
  16. Terminator

Pocok75 likes this.
  17. Terminator

fishbed likes this.
  18. Terminator

19. Terminator

20. Terminator

Átmásoltam ide az összes magazinokra vonatkozó hozzászólást a másik topikból:

Ezen oldal megosztása