Magazinok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Miért fontos ez?
Ha még cégtörténet kutató keresné - ha valakinek ez a hobbija megértené - de amúgy miért érdekes vagy számít ez?
Az TG szellemisége túlélt AS néve. Hurrá. Kész.
Egy üzeletnek mióta kell megmagyaráznia döntéseit?
A sarki pékséget sem faggattam, hogy miért nem volt túrós pite egy idő után.
Mentem máshova venni.

Ha valakinek nem tetszett a TG, akkor vette a TF-et és aztán az AS-t.
Ennyi történt user szempontból.
Ami meg AS szellemiséget illeti számomra egy kicsit kérdőjeles, mert nyilván tudták, hogy ezzel a lépéssel egy akkor 10 éve épített jó nevű brandet teljesen elértéktelenítenek, hogy szervezetten az összes szerzőt elviszik egy másik újsághoz. Ez kifejezetten egy Machiavelliánus húzás volt. Mint mondom mint az utókor jegyzi Ferenczy sem volt egy angyal, csak máig nincs kiteregetve az hogy miért tették gyakorlatilag szándékosan tönkre a TopGun nevű brandet. Amire egyébként Ferenczy annakidején a teljes indulótőkét összedobta, magára az ötletre, ergo sehol nem lenne az egész, ha ő az elején nem invesztál bele, és ezt szépen rommá változtatta a teljes szerkesztőgárda kilépése. És megint elmondom azt, hogy bőven el tudom képzelni, hogy erre jó indokuk volt, de mivel máig nem publikus, az egész egy nagyon rossz szájízű húzásként könyvelődött mindenkinél, aki nem csak "zombi" tartalomfogyasztó volt, hanem gondolkodott is picit.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Ami meg AS szellemiséget illeti számomra egy kicsit kérdőjeles, mert nyilván tudták, hogy ezzel a lépéssel egy akkor 10 éve épített jó nevű brandet teljesen elértéktelenítenek, hogy szervezetten az összes szerzőt elviszik egy másik újsághoz. Ez kifejezetten egy Machiavelliánus húzás volt. Mint mondom mint az utókor jegyzi Ferenczy sem volt egy angyal, csak máig nincs kiteregetve az hogy miért tették gyakorlatilag szándékosan tönkre a TopGun nevű brandet. Amire egyébként Ferenczy annakidején a teljes indulótőkét összedobta, magára az ötletre, ergo sehol nem lenne az egész, ha ő az elején nem invesztál bele, és ezt szépen rommá változtatta a teljes szerkesztőgárda kilépése. És megint elmondom azt, hogy bőven el tudom képzelni, hogy erre jó indokuk volt, de mivel máig nem publikus, az egész egy nagyon rossz szájízű húzásként könyvelődött mindenkinél, aki nem csak "zombi" tartalomfogyasztó volt, hanem gondolkodott is picit.

"2001 őszén a tulajdonos egy olyan új ügyvezetőt nevezett ki a Ferenczy Könyv és Lapkiadó Kft. élére, valamint a Top Gun magazin főszerkesztőjévé, akiről rövidesen kiderült, hogy semmilyen kiadói, vagy újságkészítési gyakorlata nincs, és egy közönséges szélhámos (akit később csalásért jogerősen el is ítéltek). Ezért a lap decemberi száma már Hardy Mihály szerkesztésében jelent meg, 2002 januárjától pedig megváltozott a lapigazgató személye is. A Top Gun polgári repülési rovatának szerkesztésére Földesi Lászó (AeroNews) kapott felkérést, de végül Hardy Mihállyal együtt, csak 2002 áprilisáig vettek részt a lap készítésében. Mivel az új szerzői és szerkesztői gárdával próbálkozó, csőd közeli helyzetbe került kiadó ezt követően egyre nehezebben tudta tovább finanszírozni a megjelenést, a Top Gun 2002 őszén végleg beszüntette működését."
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Mindenesetre közeleg a november, amikor már 20 éves lesz az aranysas, kombinálva mindezt Kővári halálával talán lesz egy nosztalgiázó, visszatekintő cikk, amiből talán valami kiderül, de igazából nincs illúzióm, az akkor lehozottak alapján úgy tűnt senki nem nagyon akar nyilvánosságra hozni semmit a belső ügyekből.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Ahh szóval Ferenczy le akarta váltani a Tőrös-Kővári duót, ezért lépett le az egész szerkesztőség. Arra már lejött pár cikk, hogy nem csak az új főszerkesztő, hanem maga Ferenczy is "érdekes" történettel rendelkezett.
Ferenczy leváltotta a Top Gun-nál Töröst, az új főszerkesztővel meg a többség nem akart együtt dolgozni. Az előbb linkeltem hogy miért.
Az Aranysashoz Ferenczynek már semmi köze nem volt. Én úgy emlékszem, hogy Kővári Laci csak az Aranysasnál lett főszerkesztő helyettes.
Nem értem, hogy mit akarsz kihozni ebből az egészből, de Ferenczy lehet hogy inkább [Biztpol]Magyarország topika való...
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Ahh szóval Ferenczy le akarta váltani a Tőrös-Kővári duót, ezért lépett le az egész szerkesztőség.
Ez annyira azért nem meglepő. Ha egy szerkesztőség nem ért egyet a változtatással, akkor ez egy logikus út (nem akarok párhuzamot vonni, valószínűleg az eset is teljesen más, de egy éve az index is hasonlóan szűnt meg a régi formájában).

Emlékszem én sem éltem meg jól, bár nem voltam előfizető, inkább a váltás ért egyik pillanatról a másikra váratlanul. Emlékszem akkor volt egy Top Gun levelezőlista és ment az indulatkezelés bőven. Mint ma egy fórumon. :)

Viszont ehhez a váltáshoz köthető a lap irányváltása is. Addig egy sokkal emberközelibb kiadvány volt Top Gun. Sok riporttal és olyan szösszentekkel mint a Féner Tamás nevével fémjelzett esszék. Utána sokkal inkább a száraz technikai adatokra került a hangsúly. Van ami hiányzik a régi szellemiségből...

Ebben a cikkben olvastam először konkrét eladási számokat. 30 ezer példány ment el a csúcson. Kíváncsi vagyok most mennyi lehet ez a szám?
Én a Top Gun - Top Flight - Aranysast kezdetektől veszem, ott van a polcomon minden évfolyam bekötve, bár ma már érzem mennyire felesleges és nosztalgia az egész. De leállni már nem tudok vele.

Az AERO-t például 4-5 éve nem veszem. Sokáig kitartottam mellette, de túlságosan sterilnek éreztem, hiába volt 1-2 jó cikk minden számban, valahol meg kellett húzni a határt.

Marad még a Haditechnika. Mióta a 90-es évek közepétől újságárusoknál lehet venni mindig megteszem. Nagy kedvenc, de most remélem nem fogják szétcseszni.
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Mire gondolsz? Vmi változás várható?

Az új főszerkesztővel párhuzamosan nekem megváltozott a cikkek profilja. Ez egy teljesen szubjektív vélemény és lehet csak egy pár számot érint.

Amikor túlságosan mély fizikai ismereteket igényel egy cikk értelmezése ott elvesztem az érdeklődésemet.

Egyébként nincs semmi egyéb infóm, nem olyan értelemben írtam. Engem ne veszítsenek el mint olvasót :)
 
M

molnibalage

Guest
Ferenczy leváltotta a Top Gun-nál Töröst, az új főszerkesztővel meg a többség nem akart együtt dolgozni. Az előbb linkeltem hogy miért.
Az Aranysashoz Ferenczynek már semmi köze nem volt. Én úgy emlékszem, hogy Kővári Laci csak az Aranysasnál lett főszerkesztő helyettes.
Nem értem, hogy mit akarsz kihozni ebből az egészből, de Ferenczy lehet hogy inkább [Biztpol]Magyarország topika való...
Én sem értem mit akar...
Mindenki saját döntése, hogy akar-e egy cégnek agy cégnél dolgozni. Az új főszerkkel nem akartak.
Hát alapított a gárda egy új lapot. Ennyi.

Nem értem, hogy mi ezen olyan fúdenagy intrika vagy valami.
A nagy semmin megy a rugózás.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
Az AERO-t például 4-5 éve nem veszem. Sokáig kitartottam mellette, de túlságosan sterilnek éreztem, hiába volt 1-2 jó cikk minden számban, valahol meg kellett húzni a határt.
Egyetértek. Azóta, ha van érdekes cikk benne, a digitális változatot veszem meg olcsóbban. Így nem is kell minden példányért fizetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 584
93 984
113
Magát a magazint még nem vettem meg, de nekem ez a tartalom megint elég gáz...

Így elsőre 2-4 cikk érdekel igazán. Megint nagyon mélyre ásnak a tudományokban. Ezeknek inkább belső lapokban lenne a helyük nem a standokon
Én nem olyan régóta vagyok olvasó, de sztem messze a legérdekesebb, naprakész haditechnikai magazin.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Megjelent az Aranysas 2021/11 száma.

cimlap_2111.jpg


A 2021/11 tartalomjegyzéke

Teljes cikk a honlapon:

Kezdődik a második félidő - Képességnövelő Gripen-fejlesztések

Megsemmisíteni a 33-as célt! - Dicsőség helyett zászlóval letakart koporsó



Új háttérképek...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and SilvioD