Magazinok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 525
113
Megjelent a HADTUDOMÁNY 2020/4-es száma.

Cikkajánló:

Sticz László – Seprõdi-Kiss Árpád

A Magyar Honvédség képességfejlesztése, egy korszerű haderő megteremtése

"Jelen cikk célja, hogy a nyilvánosság által sokszor csak a beszerzések kapcsán említett Zrínyi Haderõfejlesztési és Honvédelmi Program képességfejlesztési elemeit bemutassa, és betekintést nyújtson a Magyar Honvédség modernizációjának hátterébe, elemeibe és folyamatába. A stratégiai környezetet és a Zrínyi Program hadtudományos alapjait bemutató bevezetést követõen áttekinti a Magyar Honvédség által alkalmazott képességalapú tervezési módszer sajátosságait, a haderõ fejlesztéssel együtt járó struktúraváltás elemeit, illetve a konkrét haderõnemi fejlesztéseket is..."

Megjelent a HADTUDOMÁNY 2021/1-es száma.

212442467_2073672049454213_1850785477667975847_n.jpg
212499498_2073672076120877_7147637370794932538_n.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 460
113
Szeretnék minden jóérzésű embertől elnézést kérni, aki veszi a fáradtságot, hogy elolvassa. Én csak átfutottam, de már az első cikken elborzadtam. Egy lektor nem volt kéznél, aki szót emelt volna a "domén" kifejezések, valamint az "Adattó" kifejezések ellen?
Lehet, hogy nagyon okosakat ír a drága szerző, de legyünk már észnél!
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Én korábban nem olvastam csak az utóbbi 2 számot, de sztem nagyonjó. Még hasonló színvonalú másik lapot sem tudok mondani. Amiért nekem bejön: aktuális, részletes bemutatása a magyar haderőfejlesztésre kapcsán beszerzett új eszközöknek és egy kis háttér!

Utoljára a 85/2-es számban a BMP 1-ről tudtak ilyen összefüggésben beszámolni.
Szóval jó sok pénzt megspóroltál az elmúlt 35 évben.
:D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 525
113
Megjelent a Repüléstudományi Közlemények új száma:

33. Évfolyam, 1. Szám (2021)

Tartalomjegyzék:

A mesterséges intelligencia alkalmazhatósága a modern kori repülésben
Women serving in the Royal Air Force (1938–1944)
A hazai pilóta nélküli légijármű-rendszerekre vonatkozó szabályozás EU-s jogszabályoktól való eltéréseinek bemutatása
Az űrhajósok is karanténban voltak
Interpretations of Human Error in Aviation
A hazai légi kutatás-mentés átalakulása a H145M helikopter hadrendbe állításával
Az atomerőművek drónokkal szembeni védettsége
A hazai pilóta nélküli légi járművekkel kapcsolatos szabályozás összehasonlítása a többi uniós tagállam gyakorlatával
Légi járművek közelségi és figyelmeztető rendszerei
Nagynyomású földgáz mint tüzelőanyag a forgószárnyas repülőgépek világában
A kriogenika felhasználhatósága a modern repülésben
Drónok és hagyományos légi járművek közös légtérben történő alkalmazásának repülésbiztonsági kockázatai
A pilóta nélküli légi járművek (UAV) evolúciója
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 525
113
Megjelent a Honvédségi Szemle 2021/03 száma.

cover_issue_74_hu_HU.jpg



Cikkajánló:

Modernizáció és innováció (2.): A megnövekedett sebességű haditechnikai kutatás-fejlesztés erősödő szerepe a modern katonai stratégiában egy amerikai példa alapján

A NATO válasza a hibrid fenyegetésre

Az erők megóvása napjaink műveleti környezetében

Az önkéntes tartalékosok a különleges jogrendben

A szövetséges haderők lovassági alakulatainak szervezete és feladatai a 21. században

Küldetésorientált vezetés: a szemléletváltás mint a hatékonyság záloga

A magyar ifjúság generációs sajátosságai és a biztonsághoz való viszonyulása

Az alvás és a katonai szolgálat

Hozzászólás „A Magyar Honvédség szárazföldi haderőnemének jövője a nemzeti tisztképzés modernizációjának tükrében” című tanulmányhoz


Megjelent a Honvédségi Szemle 2021/04 száma.

cover_issue_84_hu_HU.jpg


Cikkajánló:

A NATO 2030 jelentés – stratégiai prioritások új megközelítésben

A légi uralom elmélete napjainkban

A török hadiipar szerepe napjaink konfliktusaiban

A Trump-adminisztráció Afganisztán-politikája

Az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar katonai gyakorlatokon való részvételének lehetőségei

A harci stressz kezelése kognitív viselkedésterápiával a nemzetközi és a hazai tapasztalatok alapján

A Magyar Honvédség szerepvállalása a COVID–19 idején munkanélkülivé váltak körében

Az életciklus-menedzsment kérdései a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program tükrében

A lakosság szerepe a 20. század második felének felkelésellenes műveleteiben: a francia megközelítés

Megújuló energiaforrások és a biztonság. Vízerőművek Dél-Amerikában: fókuszban Brazília
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Szeretem felidézni a régi repnapokat... Soha többé nem látható típusok..
Arra pl. már nem emlékeztem, hogy a lengyelek elhozták az I-22-est is 1992-ben. A többivel képben voltam, bár az 1997 utáni repülőnapok eseményeit már összekevergetem. Melyk évben mi is volt? Mióta van digitális technika egy picivel könnyebb.
Volt olyan alkalom is amikor US NAVY P-3C állt a betonon :)
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 525
113


2021/4. szám Tartalomjegyzék

Fókuszban

Dr. Óvári Gyula-Fehér Krisztina: Repülőgépek elektromos meghajtása -szükségszerűség kompromisszumokkal V. rész

Dr. Kiss Álmos Péter-Dr. Kiss Roland-Vecsey Mariann: Az Oroszországi Föderáció baltikumi a2/AD képességeinek és a NATO válaszlépéseinek elemzése I. rész

Dr. Both Előd: Holdautók és marsjárók II.rész

Balogh Péter: Az MH Geoinformációs Támogatási Doktrína felülvizsgálata az újonnan rendszeresített technikai eszközök tükrében I. rész

Tanulmányok

Dr. Németh András-Virágh Krisztián: Virtuális valóság és haderő -polgári alkalmazási lehetőséges III.rész

Dr. Hennel Sándor-Kelecsényi István: Az Aero Vodochody cseh repülőgépgyártó vállalat és repülőgépei I.rész

András Füleky: Twenty first century development in the Hungarian Defence Forces: The KC-390 tactical military transport aircraft

Nemzetközi haditechnikai szemle

Vincze Gyula: A HUSAR pilóta nélküli felderítő- és célmegjelölő rendszer

Űrtechnika

Horváth István: A gammakitörések irány szerinti eloszlása

Hazai tükör

Ocskay István -Vágner Szabolcs: Gidrán -egy növelt aknavédelemmel rendelkező harcjármű megjelenése a Magyar Honvédségben II.rész

Földi Zoltán: Újabb funkcióval bővült a Currus Aries többfunkciós autóbusz

Haditechnika történet

Füleky András: A japán kard -tűzből születő nemzeti kincs I. rész

Dr. Hajdú Ferenc-Jásdi Balázs: A 85 mm-es 1939M 52K 8,5/8,8 Flak 39(r) közepes légvédelmi ágyú magyarországi alkalmazása
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 525
113
Ez legyen meg itt is...


Érdemes lesz megvenni.

  • bemutatjuk még a svéd Gripen C/D legújabb, MS 20 Block 2-es változatát is
  • interjút készítettünk az Embraer Defence elnök-vezérigazgtójával is az új KC-390-es katonai teherszállító kecskeméti bemutatója kapcsán.
  • Beszámolunk egy új magyar repülőgépek rakétatámadás elleni védelmére szolgáló fejlesztésről.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and ms07

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Sziasztok! Most olvastam és máshol, Kővári László 64 éves korában elhunyt hosszú betegség után..... (elsősorban repülés szakirány, és a privát véleményem, hogy összefogott, jó cikkek kerültek ki a kazai közül) R.I.P.
Írtam a Járványok topikban... Egyébként feltünt már korábban, hogy valaki más írja(más stílus) a posztokat az Aranysas FB oldalán.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
Sziasztok! Most olvastam és máshol, Kővári László 64 éves korában elhunyt hosszú betegség után..... (elsősorban repülés szakirány, és a privát véleményem, hogy összefogott, jó cikkek kerültek ki a kezei közül) R.I.P.
Írtam a Járványok topikban... Egyébként feltünt már korábban, hogy valaki más írja(más stílus) a posztokat az Aranysas FB oldalán.
Párhuzamosan megvan pár helyen, mert én meg hasonlóan a beszélgetőbe raktam be. Amúgy olyan talán pár hete írták meg az FB oldalon, hogy a Trautmann Balázs viszi (akkor még átmenetinek gondolt jelleggel) az FB oldalt, mert Kővárinak komolyabb dolgokkal kell foglalkoznia. Kár, hogy ez lett a vége
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Sziasztok! Most olvastam és máshol, Kővári László 64 éves korában elhunyt hosszú betegség után..... (elsősorban repülés szakirány, és a privát véleményem, hogy összefogott, jó cikkek kerültek ki a kezei közül) R.I.P.

Nem szerettem a munkásságát, de mint repülést kedvelőt sajnálom.