Magazinok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
1985 óta megvannak a HT számai. DE tavaly már nem vásároltam. Úgy eltűnt, hogy azt hittem megszűnt.

Miért tünt el? Az újságárusokon túl lehetet kapni a Zrinyi médiában a régebbi számokat is, és a DIMAG-on e-változat is vásárolható.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
968
3 391
93
Tesco vagy Auchan bevásárlás közben szoktam megnézni, de a bevásárló központban egy éve nem láttam. Kb. novemberben bementem egy újságosba, ott azt mondta az eladó, hogy hónapok óta nem látta...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 271
13 652
113
Hiába, a nyomtatott sajtó a végét járja. Ezt mindennemű rosszindulat nélkül mondom és általánosan értem. Részemről csak egy megállapítás.
 
M

molnibalage

Guest
Tesco vagy Auchan bevásárlás közben szoktam megnézni, de a bevásárló központban egy éve nem láttam. Kb. novemberben bementem egy újságosba, ott azt mondta az eladó, hogy hónapok óta nem látta...
Dettó. Az Alléban Bp-n kb. 1+ éve már nincs. Kb. egy újságost ismeremek az egész 11. kerületben, ahol láttam. Most zarándokolhatok el oda, ha meg akarom venni. Három benzinkútnál is jártam. AS és Regiment az első pár napban van, utána elfogy. HT-t soha nem láttam egyikben sem.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Javaslom a Blahán 2 helyen is a Népligetben a Metróval szemben, itt mindig kaptam. A nagykörúti újságárusoknál is. Magyarország többi részén nem tudom mi a helyzet. A Zrinyiben meg lehet venni a régebbi számokat (pld. a tavalyiakat is), és a DIMAG-on meg online fizetéssel az e-változatot. Akinek segítséget kér még vásárláshoz írjon privibe: kelecsenyii@gmail.com
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Saját tapasztalatom, HT és Aranysas, Regiment, Körmenden 2 helyen is kapható, amíg van, a Tescoban, illetve a vasutállomáshoz közeli újságos, lottózós, kis üzletben. Itt szoktam én is megvenni.
Szombathelyen, a várost nem tudom, de a Tescoban 2 helyen is kaphatóak.
A benti újságos polcon, illetve az üzletsoron lévő újságosnál is.
Zalaegerszegen az Intersparban illetve a Tescoban tudom hogy kaphatóak ezek a kiadványok.
A többi passz, bár feltehetően másutt is meg lehet vásárolni őket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Be kell ballagni az NKE-be, akinek van hozzá igazolványa, aztán kedd csütörtökön ott ül az étkezdénél a Zrínyis hölgy, s nála lehet kapni, visszamenőleg is, fillérekért, igen sok számot. Asszem 100ft ért adja a régebbi számokat.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 581
14 490
113
Régen nagy vásárlója voltam ezeknek a magazinoknak (és egyes autósportos újságoknak), több ezer forint ment el rájuk havonta, de már lassan 10 éve lesz, hogy befejeztem (azt hiszem 2006 vége/2007 eleje körül álltam le).

Sajnos - legalábbis szerintem - egyszerűen nincs bennük semmi olyan információ, amit már akkoriban ne lehetett volna elérni online is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
A HT ban az a jó, hogy viszonylag ellenőrzött forrásból jön az információ, mert évekig Sárhidai Gyula volt a főszerkeztő, aztán már igaz csak néha néha lektorál ahogy én tudom, de hozzá közel álló HITELES csoport ír a magazinba.

S ez azért fontos, mert az valóban igaz, hogy nagyon sok dolog elérhető már a neten, szinte mindenről, csak azokat mondjuk nem tudod eldönteni sokszor, hogy információ, dezinformáció, vagy csak sima reklám. Pont ezért tartom klasszisokkal "másabb" kiadványnak a HT-t, mint mondjuk egy Aranysast.

Fórumtársunk HT-ban megjelenő Eurofighteres cikkénél, meg őszintén megmondom, az AUSAIRPOWER-es hivatkozáson, meg a röhögőgörcs kerülgetett :p, azok után, amit itt ment a Szuhoj topicban, megláttam a hivatkozott anyagok közt, reméltem hogy molni látja, olvassa, és legalább annyira élvezi, mint én^^
Szóval ha csak kikacsintás volt is, és csak pár képet vett át onnan Kele úr, ez úton is köszönöm, nekem átjött^^!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Az Aranysast, bevallom, a Tescoban csak megnézni szoktam, mert inkább reklámújság már.
A Regimentet megveszem viszont, mert eléggé hiánypótló világháborús témában.
Bár kétségtelen, a neten, vagy könyvben, elérhető már mindene téren is.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Az EF-es cikknél egyetlen kép nem volt a sajátom, az Abu Dhabiban bemutatott EF2020-as az illeszkedő póttartályokkal, mivel nem voltam ott személyesen. A többi a sajátom volt :).
A források sokszerűségéből gondolom látszott, hogy az ember sok mindent elolvas, de azt, hogy mit is használ fel, az más téma. Mindenesetre, gondolom van más, jobb cikk és könyv is a repülőgépről. Én azt vallom, hogy igazán egy típust (nem egyes repülőgépet) a tervezők, műszakiak, hajózók ismernek más-más aspektusból.
Ráadásul a típusleírások nálam a HT-ban való megjelenés miatt - van mikor 1 év is eltelik el a megírástól - folyamatosan ahogy új információk vannak a típusról módosítom, javítgatom (rontom) a cikket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Az Aranysast, bevallom, a Tescoban csak megnézni szoktam, mert inkább reklámújság már.
A Regimentet megveszem viszont, mert eléggé hiánypótló világháborús témában.
Bár kétségtelen, a neten, vagy könyvben, elérhető már mindene téren is.
Egyet értek. A regiment szerintem is jobb kiadvány az AS-nél, pontosan a hasonló cikkek miatt szerzem be néha-néha én is. Gyüjtője már CSAK a HT-nek vagyok. Azért a regiment II.vh-s cikkeit sem lehet odamérni mondjuk egy egy Ht-s cikksorozathoz, legyünk őszinték.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 271
13 652
113
Az AUSAIRPOWER szerintem nagyon jó képanyaggal rendelkezik. Egy egyen megtalálható rengeteg kép. Ebből a szempontból egy jó forrás.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Sok olyan szempontból is jó forrás, hogy rengeteg ember még a létezéséről se tudna rengeteg poszt SZU-s projectnek, ha az a FASZ kopp karcsi(aki igen, gyanúsan elfogult, de látott már ilyet a világtörténelem:p), nem rendszerezte volna őket össze, s fordította volna le a világ nagy részének érthető nyelvre. Az hogy mi valósul/t meg ezekből a projectekből, és milyen sikerrel, az természetesen további kérdéskör, de én azért nem vagyok molni véleményén teljesen, hogy az egész egy nagy kalap szart sem ér. Azt ha helyén kezeli az ember, bizony néha a képeken túl is tud érdekességgel szolgálni, persze csak szigorúan SZERINTEM :p.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
A HT-ban, csak olyan képek jelenhetnek meg, amely ellenőrzött forrásból vannak, tehát nem copright-osak. Az ASAS-sos, REGIMENT-es, AERO-s kollégákkal is beszéltünk róla sokszor, hogy az olvasók nem is igazán tudják (meg hát miért érdekelné Őket), hogy mennyit költünk utazásra, azokért a képekért, infokért amelyek megjelennek...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
A HT-ban, csak olyan képek jelenhetnek meg, amely ellenőrzött forrásból vannak, tehát nem copright-osak. Az ASAS-sos, REGIMENT-es, AERO-s kollégákkal is beszéltünk róla sokszor, hogy az olvasók nem is igazán tudják (meg hát miért érdekelné Őket), hogy mennyit költünk utazásra, azokért a képekért, infokért amelyek megjelennek...
Igen, de egy jó "fogyasztót" ez nyilván nem is fog érdekelni soha. Nekem meggyőződésem, hogy a HT nagyon réteg lap. Az Aranysast néha látom, hogy csak úgy megveszik a repülés iránt érdeklődő 7 éves balázskának is, az autós magazin mellé, mert szereti a repülőgépeket, és sok színes kép van benne. A HT azért ilyen közönséghez sosem fog eljutni, de szerencsére nem is ez a célja. Ettől függetlenül, tényleg a jövő az a DIMAG ennek a kiadványnak is szerintem, mert pl. nem sok újságárusnál látom én sem, s egyszerűbb online megrendelni, mint kutatni, hogy hol van, meg hol nincs, a trafikokban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Kérdés feléd Kelepisti, mennyire lektoráltak bele a cikkedbe a szerkesztőségből? Sárhidai úr ott van még a HT körül tevékenyen, vagy csak a neve?