Magyar Néphadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 077
24 944
113
T-55 lőszer málházás
b_201607102059326769.jpg

1_202a.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Honnan tudjuk, hogy az első kép beállított? A helyes megfejtők között fel autohangszorot sorsolunk. :)
Én ilyen színes matracokra nem emlékszem hogy lett volna..de a parketta is gyanús. Nekünk kő volt mindenütt.. :cool: Szerintem ez a fotó valami munkásszálló féleség.
 
  • Tetszik
Reactions: torsen
T

torsen

Guest
  • Tetszik
Reactions: fishbed and éber

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Na és a radiátor... az is ritka madár volt az MN körletekben.


Az utolsó nagy április 4-i díszszemle: 1985.04.04.

(41) Hungary 04.04.85. - Last Military Parade / 1985.04.04. - Magyarország - Az utolsó díszszemle - YouTube
Na meg az az üvegkancsó meg pohár,ilyen NEM volt.. az egész fotó egy nagy kamu! Nálunk olyan hideg volt a körletben,hogy az olajkályhát addig forrósítottuk,hogy ugrált a teteje. De azt is csak kb hajnal egyig tudtuk üzemeltetni,addig is csak azért mert több gázolajat nem tudtunk lopni a gépállomásról. Reggelre szétfagytunk,konkrétan... Undorító volt az egész és kiábrándító...o_O
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Na meg az az üvegkancsó meg pohár,ilyen NEM volt.. az egész fotó egy nagy kamu! Nálunk olyan hideg volt a körletben,hogy az olajkályhát addig forrósítottuk,hogy ugrált a teteje. De azt is csak kb hajnal egyig tudtuk üzemeltetni,addig is csak azért mert több gázolajat nem tudtunk lopni a gépállomásról. Reggelre szétfagytunk,konkrétan... Undorító volt az egész és kiábrándító...o_O
Ezek szerint mégsem fagytál szét. Tisztelt kolléga mikor és hol voltál sorkatona, mert rendkívül kíváncsivá tettél. Amennyiben az ötvenes évek elején, akkor elnézésed kérem, mert valószínüleg igazad van, amennyiben később, akkor várom válaszod.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Én ilyen színes matracokra nem emlékszem hogy lett volna..de a parketta is gyanús. Nekünk kő volt mindenütt.. :cool: Szerintem ez a fotó valami munkásszálló féleség.
Valóban. Színes matracok nem voltak, csak fehér PH ágybetétek, viszont nálunk radiátorok voltak, nem kellett olajkályhával fűteni.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Ezek szerint mégsem fagytál szét. Tisztelt kolléga mikor és hol voltál sorkatona, mert rendkívül kíváncsivá tettél. Amennyiben az ötvenes évek elején, akkor elnézésed kérem, mert valószínüleg igazad van, amennyiben később, akkor várom válaszod.
50-es évek eleje???? 88-ban voltam katona!
Megkérdőjelezem hogy te voltál katona valahol?
Vaskúti Baja,a Rambó képzőben... De csak nem számon akarsz kérni? Akkor elmondom neked,hogy a legtöbb körletben FÁVAL tüzeltek,a változatosság kedvéért azt is loptuk,de hiába,mert takarodó után szigorúan el kellett oltani a kályhákat. Szarrá fagytunk.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
50-es évek eleje???? 88-ban voltam katona!
Megkérdőjelezem hogy te voltál katona valahol?
Vaskúti Baja,a Rambó képzőben... De csak nem számon akarsz kérni? Akkor elmondom neked,hogy a legtöbb körletben FÁVAL tüzeltek,a változatosság kedvéért azt is loptuk,de hiába,mert takarodó után szigorúan el kellett oltani a kályhákat. Szarrá fagytunk.
A kérdőjeleid a sajátjaid. Voltam katona, és olyan helyen, amiről még álmod sem lehet, hogy milyen körülmények voltak pancserkém. Egyébként tegyél több szmálylit és kérdőjelet a posztod után, akkor sem lesz nagyobb népszerűséged.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 077
24 944
113
Parapitecus főtiszt, a légvédelemben szolgált, nem keveset. Mondjuk a lérakos. laktanyák jobban el voltak látva kényelemmel, mint a szárazföldiek. Ott nagy különbségek lehettek.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
A kérdőjeleid a sajátjaid. Voltam katona, és olyan helyen, amiről még álmod sem lehet, hogy milyen körülmények voltak pancserkém. Egyébként tegyél több szmálylit és kérdőjelet a posztod után, akkor sem lesz nagyobb népszerűséged.
Én nem akarok veled versenyezni,de ha nálatok radiátor volt,akkor nagyságrendekkel jobb helyen lehettél. Mert a miénk állatias volt!
Többen nem is bírták pszichikailag. Tényleg nem azért írom,de Baja egy hírhedten kemény első lépcsős és rohasztó hely volt. Bemutató gyakorlaton annyi lőszert adtak,hogy a tárakat már nemtudtuk hova rakni a ruhánkban,addig lőtem az AMD-vel míg olyan forró nem volt a cső,hogy a kesztyűm egyszer csak ráolvadt... de sztorizhatnák még neked,mit műveltek velünk a Bakonyban!
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Én nem akarok veled versenyezni,de ha nálatok radiátor volt,akkor nagyságrendekkel jobb helyen lehettél. Mert a miénk állatias volt!
Többen nem is bírták pszichikailag. Tényleg nem azért írom,de Baja egy hírhedten kemény első lépcsős és rohasztó hely volt. Bemutató gyakorlaton annyi lőszert adtak,hogy a tárakat már nemtudtuk hova rakni a ruhánkban,addig lőtem az AMD-vel míg olyan forró nem volt a cső,hogy a kesztyűm egyszer csak ráolvadt... de sztorizhatnák még neked,mit műveltek velünk a Bakonyban!
Nem kívánok a másfél évedről sztorizgatni, mert úgy tűnik kibírtad, esteleg Nagyatád, vagy kicsit nyugatabbra jobb lett volna? Visszaolvasva mások arra panaszkodnak, hogy nem lőttek eleget.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Nem kívánok a másfél évedről sztorizgatni, mert úgy tűnik kibírtad, esteleg Nagyatád, vagy kicsit nyugatabbra jobb lett volna? Visszaolvasva mások arra panaszkodnak, hogy nem lőttek eleget.
Elnézést kérek tőled a hangnemért. De úgy jött le a kommented,mintha meg szerettél volna hazudtolni.. Közben eszembe jutott a parancsnok neve is,Ronkovics József ezredes volt. Kőkemény ember.
Minden negatív tapasztalatom ellenére egy " szép élmény " maradt. Sok bajtársom lett,nagy élmény volt...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 407
4 992
113
Na ezek mind igazak, de, motorosfokaval mos fel a honved. Kopaszkent tuti nem hasznalhatott olyat, gumik meg pláne öregek meg már nem mostak fel. Egyébként nálunk Szfvaron is volt üvegkancsó, meg uvegpohar. Szóval az igaz is lehet, mint ahogy radiátor is. Mondjuk Balatonfüreden meg olajkajha télen is egy nem téliesített faházban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 055
113
Na meg az az üvegkancsó meg pohár,ilyen NEM volt.. az egész fotó egy nagy kamu! Nálunk olyan hideg volt a körletben,hogy az olajkályhát addig forrósítottuk,hogy ugrált a teteje. De azt is csak kb hajnal egyig tudtuk üzemeltetni,addig is csak azért mert több gázolajat nem tudtunk lopni a gépállomásról. Reggelre szétfagytunk,konkrétan... Undorító volt az egész és kiábrándító...o_O
Mi mindent eltuzeltunk benn, mivel egy csepp gazolajunk nem volt egesz telen. Faagak, pet palack, Tisza tornacipo, plusz a felso ures szazadszintrol a teljes butorzat. Mikor egyszer ejjel 1 - kor riadoztattak a korletet dobtam egy hatast mert az este felmosott kovon megfagyott a viz.
1999,Tata...