Magyar Néphadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
753
2 025
93
Mi mindent eltuzeltunk benn, mivel egy csepp gazolajunk nem volt egesz telen. Faagak, pet palack, Tisza tornacipo, plusz a felso ures szazadszintrol a teljes butorzat. Mikor egyszer ejjel 1 - kor riadoztattak a korletet dobtam egy hatast mert az este felmosott kovon megfagyott a viz.
1999,Tata...
Ez borzasztó és szánalmas, hogy ennyire semmibenézték a katonákat. Apám is hasonlókat mesélt az 1989-es szolgálatáról Nyíregyházán... Nem tudom mire vélni ezt, hogy az alap emberi méltósághoz szükséges feltételekre is szartak a vezetők. Senki se mondja nekem, hogy ezzel készítették fel őket a háborús körülményekre, mert ez indokolatlan így is. Kiküldtünk megfagyni a Donhoz egy teljes sereget, erre a viszonylagos jóléti, békeidőben is hűtőházban altatják a katonákat...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 233
76 780
113
Ez borzasztó és szánalmas, hogy ennyire semmibenézték a katonákat. Apám is hasonlókat mesélt az 1989-es szolgálatáról Nyíregyházán... Nem tudom mire vélni ezt, hogy az alap emberi méltósághoz szükséges feltételekre is szartak a vezetők. Senki se mondja nekem, hogy ezzel készítették fel őket a háborús körülményekre, mert ez indokolatlan így is. Kiküldtünk megfagyni a Donhoz egy teljes sereget, erre a viszonylagos jóléti, békeidőben is hűtőházban altatják a katonákat...
Mit vársz egy gyakorlatilag alkoholista haderőtől?
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 407
4 991
113
Mit vársz egy gyakorlatilag alkoholista haderőtől?
A hadero nem volt alkoholista, bevonulaskor. Nekem is volt anno olyan század pk-m aki volt amikor annyira be volt állva, hogy a kantin előtt a kezembe nyomta péntek este a pecsetnyomojat, meg egy paksameta papírt hogy majd hétfőn adjam vissza neki. Én meg ott fostam egész hétvégén, hogy nehogy legyen korlet ellenorzes mert még 2500 ban is a Petőfiben számolgatnam a racsokat az ablakon.

Kulonben ez a szopatas ez részben direkt volt, gondoljatok az elofelvetelisekre Lentiben, vagy a világ másik végére szóló behivokra. A másik fele meg az volt, hogy egy csomó szellemi magasroptunek ez volt az egyetlen lehetősége hogy ő legyen a főnöke akárkinek. Akár csak a kesobb vonult kopasznak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 757
64 995
113
Ez borzasztó és szánalmas, hogy ennyire semmibenézték a katonákat. Apám is hasonlókat mesélt az 1989-es szolgálatáról Nyíregyházán... Nem tudom mire vélni ezt, hogy az alap emberi méltósághoz szükséges feltételekre is szartak a vezetők. Senki se mondja nekem, hogy ezzel készítették fel őket a háborús körülményekre, mert ez indokolatlan így is. Kiküldtünk megfagyni a Donhoz egy teljes sereget, erre a viszonylagos jóléti, békeidőben is hűtőházban altatják a katonákat...
Hat, azert mert azt a keveset amit kaptunk volna (eleg sovany volt mar a kassza akkoriban kb Bokros csomag idejen) szerintem eladtak a tisztek tiszthelyettesek. Gyakorlatilag mindenki uzletelt toluk, mindennel, ki mobilokat arult, ki felszerelest, ki kavet fozott, ki a kajat adta el, stb...
 
  • Szomorú
Reactions: Crusader

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 077
24 938
113
A hadsereg a társadalom tükörképe. Azért én a magam és jó néhány volt katona társam nevében kikérem magamnak, hogy alkoholisták lettünk volna. A hadsereg sem volt az, legalábbis az átlaghoz képest. A különbség annyi volt, hogy az egyenruha miatt jobban szem előtt voltunk. A társadalom elég széles rétege alkoholista, iletve iszik többet, vagy kevesebbet, foglalkozástól függetlenül, sajnos. Most már legalább nemcsak alkoholizálnak, hanem kábítószereznek is, főleg a fiatalok. A sorkatonák úgy szívatták egymást, hogy abba nehéz volt belenyúlni felülről. Egymásnak adták a stafétát benne. Ugyan úgy ment a szivatás a gyárakban, üzemekben és most sem különb a helyzet. Az emberek már csak ilyenek.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 407
4 991
113
A hadsereg a társadalom tükörképe. Azért én a magam és jó néhány volt katona társam nevében kikérem magamnak, hogy alkoholisták lettünk volna. A hadsereg sem volt az, legalábbis az átlaghoz képest. A különbség annyi volt, hogy az egyenruha miatt jobban szem előtt voltunk. A társadalom elég széles rétege alkoholista, iletve iszik többet, vagy kevesebbet, foglalkozástól függetlenül, sajnos. Most már legalább nemcsak alkoholizálnak, hanem kábítószereznek is, főleg a fiatalok. A sorkatonák úgy szívatták egymást, hogy abba nehéz volt belenyúlni felülről. Egymásnak adták a stafétát benne. Ugyan úgy ment a szivatás a gyárakban, üzemekben és most sem különb a helyzet. Az emberek már csak ilyenek.
Azért én nem emléksze olyan üzemre, ahol a rutin esti program a folyosó húsz alkalommal való felmosása térdig érő habbá felvert ultra alkalmazásával, gázálarcban, a fugákat szigorúan kihúzva, mindezt fejenként egy tenérnyi szivaccsal, miközben két részeg állat üvöltözik a folyosón, majd elszórakoznak pár emberrel egy kis rohamsisak diszkó, meg hasonlók, vagy a boa bekúszik a szobába és víztől csöpögő ágyon kell aludnod esetenként télen is. Vagy olyanra sem, ahol a két álltlánost végzett (az elsőt kétszer) analfabéta és minőségi fiatal szivathat embereket azzal, hogy rendszeresen küldi őket a sertésólak meszelésére belülről, csak azért mert ő egy időszakkal elöbb vonult. MInt ahogy arra sem, hogy miközben kúszol lefelé egy beton vályúban a hegyoldalról az idióta őrmester közvetlenül a füled mellett elsüti az AMD-t, szerencsére csak vaklőszerrel, mert szimulálja a harci helyzetet. Szóval ne mentegessük azt a szart amit katonaságnak hívtak a szoclizmusban. Az bizony masszívan a szivatásra épült fel. Tudatoisan, mert akkor majd a jó munkás/paraszt elvtársak megtanítják, hogy mi a kommunizmus az értelmiségi elhajlóknak. Mindeközben még rendes kiképzést sem kaptál, nem volt tisztességes felszerelésed és tök értelmetlen volt az egész kettő vagy másfél éves bentléted, ami alatt én pl. két (2) eltávon voltam, nem büntetésből, hanem így jött ki, még a jutiszabival is adósaim maradtak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 233
76 780
113
A hadsereg a társadalom tükörképe. Azért én a magam és jó néhány volt katona társam nevében kikérem magamnak, hogy alkoholisták lettünk volna. A hadsereg sem volt az, legalábbis az átlaghoz képest. A különbség annyi volt, hogy az egyenruha miatt jobban szem előtt voltunk. A társadalom elég széles rétege alkoholista, iletve iszik többet, vagy kevesebbet, foglalkozástól függetlenül, sajnos. Most már legalább nemcsak alkoholizálnak, hanem kábítószereznek is, főleg a fiatalok. A sorkatonák úgy szívatták egymást, hogy abba nehéz volt belenyúlni felülről. Egymásnak adták a stafétát benne. Ugyan úgy ment a szivatás a gyárakban, üzemekben és most sem különb a helyzet. Az emberek már csak ilyenek.
Igen a szoci magyar társadalom egy alkoholista társadalom volt.Nem azért mert mindenki ivott hanem azért mert a társadalom egy nagyon széles rétege ivott.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 529
44 891
113
A hadsereg a társadalom tükörképe. Azért én a magam és jó néhány volt katona társam nevében kikérem magamnak, hogy alkoholisták lettünk volna. A hadsereg sem volt az, legalábbis az átlaghoz képest. A különbség annyi volt, hogy az egyenruha miatt jobban szem előtt voltunk. A társadalom elég széles rétege alkoholista, iletve iszik többet, vagy kevesebbet, foglalkozástól függetlenül, sajnos. Most már legalább nemcsak alkoholizálnak, hanem kábítószereznek is, főleg a fiatalok. A sorkatonák úgy szívatták egymást, hogy abba nehéz volt belenyúlni felülről. Egymásnak adták a stafétát benne. Ugyan úgy ment a szivatás a gyárakban, üzemekben és most sem különb a helyzet. Az emberek már csak ilyenek.
Nem akarván megbántva senkit, én a végét azért elcsíptem ennek a jelenségnek. Sokkal inkább tűrve volt mint most. Gyakorlatilag láttam saját szememmel részegen őrségben letolt gatyájával hahotázó levegőbe lövöldöző ÜTI-t úgy, hogy aztán SEMMI baja nem volt belőle. Ezt ma már nem lehetne megcsinálni, szerencsére.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 077
24 938
113
Én nem védem az MN-t, sem a régi rendszert, amit szocializmusnak titulálnak, pedig nem volt az. Nincsen sorkatonaság, nem járnak egyenruhában az utcán, ennyi. Attól még akkor is voltak, meg most is vannak alkoholisták és csináltak, meg most is csinálnak hülyeségeket. A vezető réteg nagy része sem különb, ők náluk munkahelyi ártalom. Tudnék jó pár példát hozni én is, erre is meg arra is. Főleg a műhelyekben ugyanúgy a frissen bekerült emberekkel csináltatták és csináltatják az legszarabb dolgokat. Most már alig vannak üzemek, de az építőiparban azért sok minden megtörténik. Isznak is rendesen, miért lenne most másabb a helyzet. Mindenesetre külföldön sem sokkal jobb a helyzet. Az alap motívum az, hogy ha engem szívattak, akkor én is szívatok. Valaki kevésbé és "normális" szinten, valaki meg nagyon durván és kegyetlenül.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
67 058
113
Én nem védem az MN-t, sem a régi rendszert, amit szocializmusnak titulálnak, pedig nem volt az. Nincsen sorkatonaság, nem járnak egyenruhában az utcán, ennyi. Attól még akkor is voltak, meg most is vannak alkoholisták és csináltak, meg most is csinálnak hülyeségeket. A vezető réteg nagy része sem különb, ők náluk munkahelyi ártalom. Tudnék jó pár példát hozni én is, erre is meg arra is. Főleg a műhelyekben ugyanúgy a frissen bekerült emberekkel csináltatták és csináltatják az legszarabb dolgokat. Most már alig vannak üzemek, de az építőiparban azért sok minden megtörténik. Isznak is rendesen, miért lenne most másabb a helyzet. Mindenesetre külföldön sem sokkal jobb a helyzet. Az alap motívum az, hogy ha engem szívattak, akkor én is szívatok. Valaki kevésbé és "normális" szinten, valaki meg nagyon durván és kegyetlenül.
Azért nem mindegy, hogy odabaszhatod a lapátot a földre, leverhetsz egyet a baromnak, aki durván és kegyetlenül patkánykodik veled és hazamehetsz, vagy ugyanez egy parancsuralmi rendszeren belül zajlik a védelem esélye nélkül a felsőbb vezetés összezárásával.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 163
7 958
113
Nem akarván megbántva senkit, én a végét azért elcsíptem ennek a jelenségnek. Sokkal inkább tűrve volt mint most. Gyakorlatilag láttam saját szememmel részegen őrségben letolt gatyájával hahotázó levegőbe lövöldöző ÜTI-t úgy, hogy aztán SEMMI baja nem volt belőle. Ezt ma már nem lehetne megcsinálni, szerencsére.
Én meg láttam olyat, hogy a századpk (aki nem alkoholista, hanem láncdohányos volt, vasággyal együtt 50 kg az idegtől) a saját pénzén vett alkatrésszel javította a lokátort, mert másnap éles szolgálatba kellett lépni (budapesti lérak dd. egyik Volhov osztálya). A baj az volt, hogy akkor sem becsülték meg a katonákat, ezért mindenki üzletelt. Pl. az autógumival, ruhával, kajával (konzervvel) stb. A helyzet kilátástalan volt, mit csodálkoztok, hogy rengetegen ittak?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 163
7 958
113
Azért nem mindegy, hogy odabaszhatod a lapátot a földre, leverhetsz egyet a baromnak, aki durván és kegyetlenül patkánykodik veled és hazamehetsz, vagy ugyanez egy parancsuralmi rendszeren belül zajlik a védelem esélye nélkül a felsőbb vezetés összezárásával.
Na, mesélj....
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 163
7 958
113
Mit meséljek? Nem voltam a része, de attól még nem hiszem, hogy nehéz eldönteni, hogyha szabad vagy, akkor haza tudsz menni, ha meg egy laktanyában kúrogat egy faszfej, akkor sem mehetsz haza ha megőrülsz. De mondd, ha nem így van.
Meséld el, a katona hol szabad, hol baszhatod a lapátot a földre? Mellesleg volt olyan (Debrecenben), amikor a sokat genyózó szakács, amikor a raktárba ment valamiért, beleszaladt egy nagy merőkanálba az orrával előre.... Sötét volt, nem látta, ki volt a kanál végén, a konyhán pedig igazoltan mindenki szorgosan dolgozott....
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Azért én nem emléksze olyan üzemre, ahol a rutin esti program a folyosó húsz alkalommal való felmosása térdig érő habbá felvert ultra alkalmazásával, gázálarcban, a fugákat szigorúan kihúzva, mindezt fejenként egy tenérnyi szivaccsal, miközben két részeg állat üvöltözik a folyosón, majd elszórakoznak pár emberrel egy kis rohamsisak diszkó, meg hasonlók, vagy a boa bekúszik a szobába és víztől csöpögő ágyon kell aludnod esetenként télen is. Vagy olyanra sem, ahol a két álltlánost végzett (az elsőt kétszer) analfabéta és minőségi fiatal szivathat embereket azzal, hogy rendszeresen küldi őket a sertésólak meszelésére belülről, csak azért mert ő egy időszakkal elöbb vonult. MInt ahogy arra sem, hogy miközben kúszol lefelé egy beton vályúban a hegyoldalról az idióta őrmester közvetlenül a füled mellett elsüti az AMD-t, szerencsére csak vaklőszerrel, mert szimulálja a harci helyzetet. Szóval ne mentegessük azt a szart amit katonaságnak hívtak a szoclizmusban. Az bizony masszívan a szivatásra épült fel. Tudatoisan, mert akkor majd a jó munkás/paraszt elvtársak megtanítják, hogy mi a kommunizmus az értelmiségi elhajlóknak. Mindeközben még rendes kiképzést sem kaptál, nem volt tisztességes felszerelésed és tök értelmetlen volt az egész kettő vagy másfél éves bentléted, ami alatt én pl. két (2) eltávon voltam, nem büntetésből, hanem így jött ki, még a jutiszabival is adósaim maradtak.
Milyen lehetett a morál ezeken a helyeken?
Éles szituban vajon mennyien dezertáltak volna...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
67 058
113
Meséld el, a katona hol szabad, hol baszhatod a lapátot a földre? Mellesleg volt olyan (Debrecenben), amikor a sokat genyózó szakács, amikor a raktárba ment valamiért, beleszaladt egy nagy merőkanálba az orrával előre.... Sötét volt, nem látta, ki volt a kanál végén, a konyhán pedig igazoltan mindenki szorgosan dolgozott....
Olvasd el Ghostridertől, amire ragáltam, aztán korrigáld a fejedben, hogy miért is van szó szabadságról, beszéltem-e arról, hogy katona aki szabad, vagy pedig megeshet-e, hogy arról beszéltem, hogy egy szabad ember, ma, építőiparban, ha szívatják vs. katona helyzete....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 233
76 780
113
Milyen lehetett a morál ezeken a helyeken?
Éles szituban vajon mennyien dezertáltak volna...
68-ban a bevonulas előtt hirtelen meglágyultak a tisztek meg úgy minden vezető,mert tudták,hogy az olyanokat véletlen hátbalövik.

Pont azért volt ilyen a tendszer mert minden épeszű tudta,hogy nem lesz háború és kvázi ebbe a tessék-lássék katonásdiba fulladt bele az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and hunter85