Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Arra mennyi esély van hogy megveszi az állam?https://www.portfolio.hu/uzlet/2020...GLof4W5k3KiUMkYEiL7zF21Kqk15KsjPlS_u2L5DQJeo#
Most kell felvásárolni, amíg ilyen állapotok uralkodnak :
"
A Dunaferr menedzsmentje tehát most arra tett utalást, hogy a végső orosz tulajdonos (feltehetőleg itt a Vnyesekonombankra gondol) a dunaújvárosi vasmű eladásán dolgozik
(...)
egy dologban azonban úgy tűnik, mindkét fél egyetért: ez pedig az, hogy a Dunaferr működésének kilátásai egyre komorabbak:
"
- a Dunaferr cégvezetése most azt írta, hogy a vasmű pénzügyi helyzete még súlyosabbá vált és tovább esik a kapacitáskihasználtság;
- szerdán pedig az ukrán kisebbségi tulajdonos vélekedett úgy, hogy ha nem történik meg a társaság jogszerű működésének helyreállítása, akkor az rövidesen a dunaújvárosi vasmű megszűnéséhez fog vezetni.
Már megvette az orosz.Arra mennyi esély van hogy megveszi az állam?
Elviekben van rá szándék. Egy régebbi cikk alapján (2020. május 5.):Arra mennyi esély van hogy megveszi az állam?
De most a cikkből kiderült, hogy el akarják adni kérdés, hogy el adják-e a magyar államnakMár megvette az orosz.
Orosz állami bank az egyik tulajdonos.
Egyébként 5-6 éve meg akarta venni a magyar állam, de nem volt eladó.
Arra mennyi esély van hogy megveszi az állam?[/QUOT
Mielött egyetlen adóforintot is elköltenék,a Vasmüre,elöbb a magyar vezetö/irányitó menedzsmentet kellene megkeresni.Akinek egy életképes üzleti tervet kell felvázolni.
Ilyen szakemberek Magyarországon vagy nyugdijban vannak,vagy a temetöben
A kinai acélgyártás világpiaci részesedése nemrég lépte át az 50%-ot,ést ezt nem a Dunaferr fogja lassitani/megállitani.
A 2020 as költségvetési évre 400-450 Millárd hiány volt betervezve,most a Covid második hulláma közben év végére ez várhatóan 2500-3000 Millárd forint lesz.
Ezt sajnos el kell engedni,ennél százszor fontosabb dolgokra nincs pénzügyi fedezet.
Mielött egyetlen adóforintot is elköltenék,a Vasmüre,elöbb a magyar vezetö/irányitó menedzsmentet kellene megkeresni.Akinek egy életképes üzleti tervet kell felvázolni.
Ilyen szakemberek Magyarországon vagy nyugdijban vannak,vagy a temetöben
A kinai acélgyártás világpiaci részesedése nemrég lépte át az 50%-ot,ést ezt nem a Dunaferr fogja lassitani/megállitani.
A 2020 as költségvetési évre 400-450 Millárd hiány volt betervezve,most a Covid második hulláma közben év végére ez várhatóan 2500-3000 Millárd forint lesz.
Ezt sajnos el kell engedni,ennél százszor fontosabb dolgokra nincs pénzügyi fedezet.
Előző oldalon belinkeltem néhány videót amiben hosszasan taglalja a témakört. Érdemes rászánni az időt."A kormány jövőbeli tervei között szerepel a külföldi kiskereskedelmi láncok kiszorítása is, amihez nyíltan protekcionista politikát kell folytatni. Ebben offenzívnak kell lennünk, mivel nélkülözhetetlen, hogy létrejöjjön a magyar nemzeti kiskereskedelem – hangsúlyozta Lázár János.
A kormány célja, hogy tíz éven belül a magyar boltok polcain nyolcvan százalékban hazai előállítású, feldolgozású és csomagolású élelmiszerek legyenek. Ez nélkülözhetetlen a függőségünk csökkentése érdekében.
Lázár János kiemelte: az ország függőségét növeli, hogy a magyar mezőgazdaság a megtermelt jó minőségű alapanyagokat nem dolgozza fel, hanem eladja külföldre."
Előző oldalon belinkeltem néhány videót amiben hosszasan taglalja a témakört. Érdemes rászánni az időt.
A törekvés dicseretes, de ezt nem buta protekcionista benazassal kellene elerni, amivel csak Loloeket meg a hasonlo parazitakat hizlaljak tovabb, cserebe kozepes vagy szar monoseget kapva, hanem nagyon kedvezmenyes tamogatast nyujtani a hazai termeles felfuttatasara ill helyzetbe hozni oket ösztönzőkkel."A kormány jövőbeli tervei között szerepel a külföldi kiskereskedelmi láncok kiszorítása is, amihez nyíltan protekcionista politikát kell folytatni. Ebben offenzívnak kell lennünk, mivel nélkülözhetetlen, hogy létrejöjjön a magyar nemzeti kiskereskedelem – hangsúlyozta Lázár János.
A kormány célja, hogy tíz éven belül a magyar boltok polcain nyolcvan százalékban hazai előállítású, feldolgozású és csomagolású élelmiszerek legyenek. Ez nélkülözhetetlen a függőségünk csökkentése érdekében.
Lázár János kiemelte: az ország függőségét növeli, hogy a magyar mezőgazdaság a megtermelt jó minőségű alapanyagokat nem dolgozza fel, hanem eladja külföldre."
Részben igazad van. Csakhogy pl. a németek ugyan ezt a protekcionalizmust csinálták, csinálják, csak egyrészt nem volt akkora törés gazdaságtörténetükben, másrészt sokkal korábban kezdték. Nyilván ennek az egész folyamatnak egy minőségbiztosítási rendszerrel kell párosulnia, anélkül nem megy. A hazai termelést IS! De fel kell dolgozni, el kell adni. Ez egy folyamat. A termelés felfuttatása nagyon kevés.A törekvés dicseretes, de ezt nem buta protekcionista benazassal kellene elerni, amivel csak Loloeket meg a hasonlo parazitakat hizlaljak tovabb, cserebe kozepes vagy szar monoseget kapva, hanem nagyon kedvezmenyes tamogatast nyujtani a hazai termeles felfuttatasara ill helyzetbe hozni oket ösztönzőkkel.
Ha jól értettem az előttem szólót, őt is az zavarja, ami engem is; hogy a protekcionista pénzosztásért cserébe legalább jó, de inkább kiváló minőséget várna el az ember. Ha már túlárazottan fizetjük úgyis, legalább minőségi munkát végeznének.Részben igazad van. Csakhogy pl. a németek ugyan ezt a protekcionalizmust csinálták, csinálják, csak egyrészt nem volt akkora törés gazdaságtörténetükben, másrészt sokkal korábban kezdték. Nyilván ennek az egész folyamatnak egy minőségbiztosítási rendszerrel kell párosulnia, anélkül nem megy. A hazai termelést IS! De fel kell dolgozni, el kell adni. Ez egy folyamat. A termelés felfuttatása nagyon kevés.
Milyen parazitákat? Szerintem az, hogy magyar emberek, cégek kerülnek pozícióba, akár előnybe, az nem parazitizmus. Nézd meg a 100 leggazdagabb magyar (amire az kerül fel, vagy le, akinek az érdek{e} úgy tartja) nem csak 1-2 Fidesz közeli ember van rajta, hanem sok olyan, akinek az egyszerű halandó nem is tudja, hogy milyen pártszimpátiája van, ha van egyáltalán. Németországban, Ausztriában is a nagy cégek sok esetben a mai napig tulajdonképen egy-egy családhoz köthetők. Akkor az mi? Azok is paraziták? Vagy Magyarországon a magyar ember az parazita, a pl. a német családi vállalkozások meg szimpatikus, filantróp, jótevők és karitatív szervezet? Vagy a németországi, francia, vagy angol milliárdosok -hogy a többiről szó se essék- meg ugyan ilyen filantropizmusból és alturizmusból gazdagodott meg oly' mértékben, hogy Csányi, vagy Mészáros labdaszedők se lehetnek azon a pályán, ahol ők játszanak. Hogy a francban van ez? Érdekes...
Nézzük egy példát:
Lidl- alapította Josepf Schwarz jelenleg: Dieter Schwarz elnök és vezérigazgató (Németország leggazdagabb embere) Günter Schwarz vezérigazgat. Ez a Schwartz Gruppe, ők a Kaufland alapítói és tulajdonosai is. Vagy az Aldi, ami az Albrecht család tulajdona, Németország sokáigleggazdagabb emberei.
Harmadik leggazdagabb német Wolfgang Porsche aPorsche AG járműgyártó felügyelőbizottságának az elnöke, valamint a Volkswagen AG, illetve az Audi AG felügyelőbizottságának a tagja, tulajdonképen -ha jól tudom- az egész Volkswagen csoport legmeghatározóbb embere.
További szegény alturisták közt ott találjuk a nácikkal is kollaboráló Quandt család, övék a BMW autógyár részvényeinek több mint a fele.
És hosszan lehetne sorolni még. Érdekes ezek senkit nem zavarnak, csak a Mészáros?
Szerintem a minőségi munka elvárása nem protekcionizmus kérdése. Aki munkát végez, attól mindig jó munkát kell elvárni. Ilyen értelemben azt hiszem teljesen egyetértünk. De nézd, akkor nem ugyan ezt várnánk el a külfölditől is? És ez valóban, maradéktalanul teljesül? Vagy az a minőség, hogy az egész bolt személyzetét egy hétig COVIDosan dolgoztatták, kiadva a parancsot, hogy szedjenek be több lázcsillapítót? Vagy az a minőség, hogy sokszor a német élelmiszergyárakban embertelen körülmények közt szállásolják el a munkásokat? Nem kell hasra esni egyiktől, vagy másiktól, attól, hogy számunka kevésbé ismert személyek. Nem szent egyik sem.Ha jól értettem az előttem szólót, őt is az zavarja, ami engem is; hogy a protekcionista pénzosztásért cserébe legalább jó, de inkább kiváló minőséget várna el az ember. Ha már túlárazottan fizetjük úgyis, legalább minőségi munkát végeznének.
A Lidl meg az Aldi hívja vissza Magyarországon a legtöbb terméket. Ide sokszor már csak a xar jut, a német polcokon más van.Szerintem a minőségi munka elvárása nem protekcionizmus kérdése. Aki munkát végez, attól mindig jó munkát kell elvárni. Ilyen értelemben azt hiszem teljesen egyetértünk. De nézd, akkor nem ugyan ezt várnánk el a külfölditől is? És ez valóban, maradéktalanul teljesül? Vagy az a minőség, hogy az egész bolt személyzetét egy hétig COVIDosan dolgoztatták, kiadva a parancsot, hogy szedjenek be több lázcsillapítót? Vagy az a minőség, hogy sokszor a német élelmiszergyárakban embertelen körülmények közt szállásolják el a munkásokat? Nem kell hasra esni egyiktől, vagy másiktól, attól, hogy számunka kevésbé ismert személyek. Nem szent egyik sem.
A Lidl meg az Aldi hívja vissza Magyarországon a legtöbb terméket. Ide sokszor már csak a xar jut, a német polcokon más van.
Egyszer nem Mészárost hanem a Strabagot bízták meg hídfelújítással, azóta is használhatatlan és még hónapokig az lesz.
Szal igen. Nem mind jó, ami külföldi és nem csak lop, ha Mészáros. De sokaknak ez bonyolult.