Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 091
113
Mészáros cégei nagyon sokszor csak a fővállalkozók. Ők csak megszerzik a munkát, aztán továbbadják alválllakozónak.

Ezt a hírt az M0 -ról már korábban olvastam. Sokáig kerestem hogy miért zárták le ismét a hidat 2 év felújítás után. (Gyakran járok arra)
Sokáig nem volt róla semmi infó. Pedig sok embernek okozott kényelmetlenséget. Ez a hír is megjelent, majd nem lett utóélete. Simán lehet hogy a megrendelő az olcsóbb megoldást választotta, aztán kiderült hogy az nem megfelelő. Egy ilyen munkánál van tervező, külön cég végzi a minőség ellenőrzést, stb. Egyáltalán nem biztos hogy a kivitelező cég a hibás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 980
113
Múlt hónapban egy kis állomáson basztuk a rezet átépítés miatt, csak egy CBA volt a közelben, meglepődtem milyen olcsón miket lehet kapni...
Asszony csak fújt rám, hogy biztos jó sz*r, mikor mondtam, hogy 900ft a bőrös sertéscomb, de sose jut nekem, végül utolsó nap sikerül behúzni 2 kiló csontmentest :D
A cba egyebkent az eggyik legjobb bolthalozat magyarorszagon... A lecsokolbaszuk es a csaszarszalonnajuk tenyleg nagyon jo /es alapbol is olcso akcioba meg plane./ a termekek is jo minoseguek legalabbis ugyanugy lehet kapni nagy markakat mint kicsiket... Arba is teljesen jo surun van akcio es nincsenek nagy arugrasok. Sokat szamit hogy a boltok nagyreszenek van valodi tulaja aki odafigyel kulon mindenre.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 960
91 742
113
Mészáros cégei nagyon sokszor csak a fővállalkozók. Ők csak megszerzik a munkát, aztán továbbadják alválllakozónak.

Ezt a hírt az M0 -ról már korábban olvastam. Sokáig kerestem hogy miért zárták le ismét a hidat 2 év felújítás után. (Gyakran járok arra)
Sokáig nem volt róla semmi infó. Pedig sok embernek okozott kényelmetlenséget. Ez a hír is megjelent, majd nem lett utóélete. Simán lehet hogy a megrendelő az olcsóbb megoldást választotta, aztán kiderült hogy az nem megfelelő. Egy ilyen munkánál van tervező, külön cég végzi a minőség ellenőrzést, stb. Egyáltalán nem biztos hogy a kivitelező cég a hibás.
Itt valszeg a kivitelező a hibás. Két elem is eltört, amik ők építettek a felújításnál be. Persze lesz évekig pereskedés, mert lehet emiatt a Strabagot kizárják a hazai közbeszerzésekből.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 091
113
Itt valszeg a kivitelező a hibás. Két elem is eltört, amik ők építettek a felújításnál be. Persze lesz évekig pereskedés, mert lehet emiatt a Strabagot kizárják a hazai közbeszerzésekből.
" a beépített saruk alulméretezés miatt folyamatosan tönkremennek"
Ki tervezte a sarukat? Ha a Strabag, akkor ők a hunyók. Ha nem, akkor nem ők a felelősek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 577
46 632
113
A Lidl meg az Aldi hívja vissza Magyarországon a legtöbb terméket. Ide sokszor már csak a xar jut, a német polcokon más van.
Ez azért elég demagóg duma. :rolleyes:
Az az igazság, hogy addig is el kell jutni, hogy egy cég visszahívást indítson.
Én csak az ALDI termékeit ismerem, de azért azt elmondanám, hogy egyrészt elég sok a magyar termékük, másrészt a termékek egy igen jó általános minőséget képviselnek. Én konkrétan a tej miatt kerültem hozzájuk, de mint kiderült ezzel egyrészt nincsenek egyedül (reklám nélkül a sajátmárkás tejük a Sparnal és a Coop-nál is ugyan az, csak más csomagolásban), másrészt a többi termékükben is egy elég konstans magas színvonalat kapsz. Legyen az német, vagy magyar termék.
Ahogy máshonnan hallom a Lidl ugyan ez, csak más márkákkal.
És, hogy a visszahívásokra visszatérjek. A visszahívásokhoz egységes és magas színvonalú minőségi rendszernek kell lennie. A visszahívás azt jelenti, hogy a cég egy komplett termélet, vagy termékcsaládot, esetleg gyártott szériát hív vissza attól függetlenül, hogy az adott termék már meghibásodott, vagy csak esélyes arra.
A legtöbb cég ilyet nem csinál. A hibás terméket egyedileg vonja eljárás alá. Ha elromlott/hibás a termék akkor a vevőknek kell egyesével eljárni ezeknél a cégeknél.
Ezt a vásárlók egy jelentős része, bizonyos értékhatár alatt letojja. Magában elkönyveli, hogy a 2300Ft-os (4db/csomag) zokni hamarabb lyukad ki, és hordja, amíg tudja. Így a cégnek csak azok a vásárlásokat kell megtérítenie, ahol a vásárló van annyira öntudatos, hogy a 2300Ft-os zoknival is visszamenjen reklamálni.
Ez sokkal kevesebb pénzügyi minuszt jelent, ugyanakkor a cég ázsióját komolyan rontja. A tőle vásárolt termék és a végre jellemző minőségi elvárás sérül.
Aki visszahívásokat szervez, annak már leesett, hogy ez sokkal komolyabb veszteség annál a 2300Ft-nál.
Mert lehet, hogy a második, harmadik után a korábbi törzsvásárló el fog menni a konkurenshez vásárolni. És akkor nem 2300Ft-ot fog elbukni, hanem attól a vásárlótól heti 40-50.000-et!
Emiatt került lefelé tartó spirálba a Tesco nem csak egész Európában , de itthon is. És pont a ALDI/Lidl veri bele az orrát a porba. A polcokra göngyölegben kirakott termékeikkel, meg a gyakran ennek ellenére magasabb áraikkal...
És nem, persze, hogy nem minden szipi-szupi egyik német diszkontnál sem, de pl. előfordult már náluk is meg másnál is, hogy tömbsajt esetén meg volt penészedve a termék a lejárati időn belül. De amíg egyik helyen blokkal kellett bizonygatnom először a biztiőrnek, majd egy "vezető" alkalmazottnak, hogy ott-akkor-és jóhiszeműen vettem a terméket és 15 perc csuklóztatás után vissza is kaptam az árát, addig az ALDI-ba a pénztáros orra alá dugtam a sajtot - persze soron kívül - és mindenféle blokk nélkül lepengette nekem a termék aktuális árát (csak arra kért, hogy az aktuális vásárló blokkolását hagy fejezze már be :cool:), és nem győzött elnézést kérni.

Szóval inkább megyek ahhoz a gyártóhoz/forgalmazóhoz, akinél rendszeresen visszahívások vannak, mint aki ennek hírét sem hallotta!:)
 
W

Wilson

Guest
A Lidl meg az Aldi hívja vissza Magyarországon a legtöbb terméket. Ide sokszor már csak a xar jut, a német polcokon más van.
Egyszer nem Mészárost hanem a Strabagot bízták meg hídfelújítással, azóta is használhatatlan és még hónapokig az lesz.
Szal igen. Nem mind jó, ami külföldi és nem csak lop, ha Mészáros. De sokaknak ez bonyolult.

Ok legyen úgy ahogy a mezőhegyesi "arisztokrata" mondja,szorítsuk ki az Aldit és a Lidl-t,de vajon eltudják-e majd érni a magyar kézben lévő kiskereskedelmi láncok a német multik színvonalát árban,minőségben,a vevőkhöz való hozzáállásban?.A lakóhelyemen mind a hazai mind a külföldi meghatározó kiskereskedelmi élelmiszerláncok üzletei megtalálhatók és azt kell mondanom összeségében a bizony a külföldi multik verik a magyar élelmiszerláncokat és ezt követően kérdem én,ha a magyar kiskereskedelmi élelmiszerláncok a jelenlegi versenyhelyzetben sem képesek elérni egy ALDI v LIDL színvonalát mi a biztosíték arra, hogy egy 80% értéknél versenyhelyzet nélkül kvázi monopolhelyzetben erre képesek lesznek-e?.
 
W

Wilson

Guest
Részben igazad van. Csakhogy pl. a németek ugyan ezt a protekcionalizmust csinálták, csinálják, csak egyrészt nem volt akkora törés gazdaságtörténetükben, másrészt sokkal korábban kezdték. Nyilván ennek az egész folyamatnak egy minőségbiztosítási rendszerrel kell párosulnia, anélkül nem megy. A hazai termelést IS! De fel kell dolgozni, el kell adni. Ez egy folyamat. A termelés felfuttatása nagyon kevés.
Milyen parazitákat? Szerintem az, hogy magyar emberek, cégek kerülnek pozícióba, akár előnybe, az nem parazitizmus. Nézd meg a 100 leggazdagabb magyar (amire az kerül fel, vagy le, akinek az érdek{e} úgy tartja) nem csak 1-2 Fidesz közeli ember van rajta, hanem sok olyan, akinek az egyszerű halandó nem is tudja, hogy milyen pártszimpátiája van, ha van egyáltalán. Németországban, Ausztriában is a nagy cégek sok esetben a mai napig tulajdonképen egy-egy családhoz köthetők. Akkor az mi? Azok is paraziták? Vagy Magyarországon a magyar ember az parazita, a pl. a német családi vállalkozások meg szimpatikus, filantróp, jótevők és karitatív szervezet? Vagy a németországi, francia, vagy angol milliárdosok -hogy a többiről szó se essék- meg ugyan ilyen filantropizmusból és alturizmusból gazdagodott meg oly' mértékben, hogy Csányi, vagy Mészáros labdaszedők se lehetnek azon a pályán, ahol ők játszanak. Hogy a francban van ez? Érdekes...
Nézzük egy példát:
Lidl- alapította Josepf Schwarz jelenleg: Dieter Schwarz elnök és vezérigazgató (Németország leggazdagabb embere) Günter Schwarz vezérigazgat. Ez a Schwartz Gruppe, ők a Kaufland alapítói és tulajdonosai is. Vagy az Aldi, ami az Albrecht család tulajdona, Németország sokáigleggazdagabb emberei.
Harmadik leggazdagabb német Wolfgang Porsche aPorsche AG járműgyártó felügyelőbizottságának az elnöke, valamint a Volkswagen AG, illetve az Audi AG felügyelőbizottságának a tagja, tulajdonképen -ha jól tudom- az egész Volkswagen csoport legmeghatározóbb embere.
További szegény alturisták közt ott találjuk a nácikkal is kollaboráló Quandt család, övék a BMW autógyár részvényeinek több mint a fele.
És hosszan lehetne sorolni még. Érdekes ezek senkit nem zavarnak, csak a Mészáros?

Szerintem nem nagyon érdemes összehasonlítani Lölőt és a német vagy akármelyik más nagyvállalkozót illetve családot,mivel azok valós piaci versenyben hozták létre illetve üzemeltetik mind a mai napig a vállalkozásukat.Ha majd Lölőék,nem csak a lezsírozott infrastukúrával kapcsolatos pályázatokon tarolnak és a a pénzüket nem ingatlanokba fektetik be hanem pl valós piaci körülmények között olyan termékeket állítanak elő amely a világpiacon is megállja a helyét akkor van szerintem értelme az összehasonlításnak addig is én őszintén remélem,hogy Lölö cégbirodalmának valós irányítói ebben az irányban mozdulnak el,mert ne legyen kétsége senkinek abban,hogy ha a jelenlegi kormány támogatása nélkül kellene pl Lölö cégbirodalmának fennmaradni hát akkor nem sok karácsonyt érnének meg.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 960
91 742
113
Ez azért elég demagóg duma. :rolleyes:
Az az igazság, hogy addig is el kell jutni, hogy egy cég visszahívást indítson.
Én csak az ALDI termékeit ismerem, de azért azt elmondanám, hogy egyrészt elég sok a magyar termékük, másrészt a termékek egy igen jó általános minőséget képviselnek. Én konkrétan a tej miatt kerültem hozzájuk, de mint kiderült ezzel egyrészt nincsenek egyedül (reklám nélkül a sajátmárkás tejük a Sparnal és a Coop-nál is ugyan az, csak más csomagolásban), másrészt a többi termékükben is egy elég konstans magas színvonalat kapsz. Legyen az német, vagy magyar termék.
Ahogy máshonnan hallom a Lidl ugyan ez, csak más márkákkal.
És, hogy a visszahívásokra visszatérjek. A visszahívásokhoz egységes és magas színvonalú minőségi rendszernek kell lennie. A visszahívás azt jelenti, hogy a cég egy komplett termélet, vagy termékcsaládot, esetleg gyártott szériát hív vissza attól függetlenül, hogy az adott termék már meghibásodott, vagy csak esélyes arra.
A legtöbb cég ilyet nem csinál. A hibás terméket egyedileg vonja eljárás alá. Ha elromlott/hibás a termék akkor a vevőknek kell egyesével eljárni ezeknél a cégeknél.
Ezt a vásárlók egy jelentős része, bizonyos értékhatár alatt letojja. Magában elkönyveli, hogy a 2300Ft-os (4db/csomag) zokni hamarabb lyukad ki, és hordja, amíg tudja. Így a cégnek csak azok a vásárlásokat kell megtérítenie, ahol a vásárló van annyira öntudatos, hogy a 2300Ft-os zoknival is visszamenjen reklamálni.
Ez sokkal kevesebb pénzügyi minuszt jelent, ugyanakkor a cég ázsióját komolyan rontja. A tőle vásárolt termék és a végre jellemző minőségi elvárás sérül.
Aki visszahívásokat szervez, annak már leesett, hogy ez sokkal komolyabb veszteség annál a 2300Ft-nál.
Mert lehet, hogy a második, harmadik után a korábbi törzsvásárló el fog menni a konkurenshez vásárolni. És akkor nem 2300Ft-ot fog elbukni, hanem attól a vásárlótól heti 40-50.000-et!
Emiatt került lefelé tartó spirálba a Tesco nem csak egész Európában , de itthon is. És pont a ALDI/Lidl veri bele az orrát a porba. A polcokra göngyölegben kirakott termékeikkel, meg a gyakran ennek ellenére magasabb áraikkal...
És nem, persze, hogy nem minden szipi-szupi egyik német diszkontnál sem, de pl. előfordult már náluk is meg másnál is, hogy tömbsajt esetén meg volt penészedve a termék a lejárati időn belül. De amíg egyik helyen blokkal kellett bizonygatnom először a biztiőrnek, majd egy "vezető" alkalmazottnak, hogy ott-akkor-és jóhiszeműen vettem a terméket és 15 perc csuklóztatás után vissza is kaptam az árát, addig az ALDI-ba a pénztáros orra alá dugtam a sajtot - persze soron kívül - és mindenféle blokk nélkül lepengette nekem a termék aktuális árát (csak arra kért, hogy az aktuális vásárló blokkolását hagy fejezze már be :cool:), és nem győzött elnézést kérni.

Szóval inkább megyek ahhoz a gyártóhoz/forgalmazóhoz, akinél rendszeresen visszahívások vannak, mint aki ennek hírét sem hallotta!:)
A tapasztalat mondatja velem. Alapvetően a hazai kínálattól, minőségtől bolttól függetlenül nem vagyok oda. Ez főleg a húsokra igaz és legkevésbé a zöldség-gyümölcsre. Lehet nagyon árérzékeny az ország....

Németországban sosem a Lidl, Aldit favorizáltam, Rewe / Edeka veri minőségben.
Azért elgondolkodtató, hogy a Németországban palackozott Aldi v. Lidl őszibaracklé, olcsóbb, mint a Sió, azonos gyümolcstartalom esetén is. Vajon hol fogták meg az árat?? Milyen minőségú gyümölcsből készülhetett???
Többször vágtam már ki Aldi hűst kicsomagolás után. A tökömnek volt kedve másfélórát autózni, fele annyi idő alatt itt a pizza.

A visszahívásban igazad lehet, de tény az Aldi folyamatosan hívja vissza a termékeit. Jó minőségbiztosítási rendszer ide vagy oda ez is gáz.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 960
91 742
113
Ok legyen úgy ahogy a mezőhegyesi "arisztokrata" mondja,szorítsuk ki az Aldit és a Lidl-t,de vajon eltudják-e majd érni a magyar kézben lévő kiskereskedelmi láncok a német multik színvonalát árban,minőségben,a vevőkhöz való hozzáállásban?.A lakóhelyemen mind a hazai mind a külföldi meghatározó kiskereskedelmi élelmiszerláncok üzletei megtalálhatók és azt kell mondanom összeségében a bizony a külföldi multik verik a magyar élelmiszerláncokat és ezt követően kérdem én,ha a magyar kiskereskedelmi élelmiszerláncok a jelenlegi versenyhelyzetben sem képesek elérni egy ALDI v LIDL színvonalát mi a biztosíték arra, hogy egy 80% értéknél versenyhelyzet nélkül kvázi monopolhelyzetben erre képesek lesznek-e?.
Nehogy azt hidd a CBA-tól vagy a Cooptól odavagyok. Bár nálunk szerencsére feltuningolták a Coopot, meg is lepődtem. De ez inkább kivétel. Mondjuk friss hús kapufa, de a többivel nincs nagy gond.
Annyiból jobb a hazai, hogy a pénzt nem talicskázzák külföldre, nem cseszik el a külker mérleget, meg talán több a hazai beszállító és nem a német másodosztályt ( harmadosztályt?? ) nézegetem.
Egy fasza német kisker. multival semmi gondom nem lenne, sőt örülnék neki, de ez a 2 cég nem a szívem csücske.

Lázártól függetlenül ez a véleményem. De senkit nem akarok semmiről meggyőzni. Mki ott és azt vásárolja, amit akar.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and phaidros

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 960
91 742
113
Szerintem nem nagyon érdemes összehasonlítani Lölőt és a német vagy akármelyik más nagyvállalkozót illetve családot,mivel azok valós piaci versenyben hozták létre illetve üzemeltetik mind a mai napig a vállalkozásukat..
Szeretem ezt az őszinte naivitást. ;)


Ha majd Lölőék,nem csak a lezsírozott infrastukúrával kapcsolatos pályázatokon tarolnak és a a pénzüket nem ingatlanokba fektetik be hanem pl valós piaci körülmények között olyan termékeket állítanak elő amely a világpiacon is megállja a helyét akkor van szerintem értelme az összehasonlításnak addig is én őszintén remélem,hogy Lölö cégbirodalmának valós irányítói ebben az irányban mozdulnak el,mert ne legyen kétsége senkinek abban,hogy ha a jelenlegi kormány támogatása nélkül kellene pl Lölö cégbirodalmának fennmaradni hát akkor nem sok karácsonyt érnének meg.
Emlékszel még a Lölö előtti nagyberuházásokra?? Amikor a nagyvállakozó cseszett az alvállalkozóit kifezetni. Kimentette offshorba zsét, a magyar kiscégek meg évekig pereskedhettek az elvégzett munkáért járó pénzért. Már aki kivárta és nem kötötte fel magát.

Ezek voltak a piacgazdaság törvényei és a nemzetközi cégek világpiaci teljesítményei.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 305
113
Szeretem ezt az őszinte naivitást. ;)



Emlékszel még a Lölö előtti nagyberuházásokra?? Amikor a nagyvállakozó cseszett az alvállalkozóit kifezetni. Kimentette offshorba zsét, a magyar kiscégek meg évekig pereskedhettek az elvégzett munkáért járó pénzért. Már aki kivárta és nem kötötte fel magát.

Ezek voltak a piacgazdaság törvényei és a nemzetközi cégek világpiaci teljesítményei.
Marhaság. Az nem piacgazdaság, hanem sima lopás.
 
W

Wilson

Guest
Szeretem ezt az őszinte naivitást. ;)



Emlékszel még a Lölö előtti nagyberuházásokra?? Amikor a nagyvállakozó cseszett az alvállalkozóit kifezetni. Kimentette offshorba zsét, a magyar kiscégek meg évekig pereskedhettek az elvégzett munkáért járó pénzért. Már aki kivárta és nem kötötte fel magát.

Ezek voltak a piacgazdaság törvényei és a nemzetközi cégek világpiaci teljesítményei.

Én nem az elmúlt nyolc évről beszéltem(,amit leírtál azzal kapcsolatban az tény)hanem a jelenlegi helyzetről,mivel én őszintén értékelem és egyetértek a kormányunk azon törekvésével.hogy a magyar vállalkozó réteget helyzetbe hozza,de az a helyzet,hogy Lölö és társai nem nagyon tűnnek számomra korunk Ganz Ábrahámjainak,de,hogy egy jelenkori példát is mondjak még egy Bojár Gábornak (Graphisoft) sem,és akkor még finoman fogalmaztam.

Ha az őszinte naivitás azt jelenti,hogy azt szeretném látni,hogy a kormányunk által "kivételezett" érzékenyebb Fidesz híveknek "tudatosan helyzetbe hozott"nagyvállalkozók felépítenek egy a nemzetközi piacon is sikeres terméket,áruházláncot,stb amely képes önállóan állami pénzek,megbízások nélkül is talpon maradni akkor vállalom őszintén naiv vagyok.Mert ez azt jelenti,hogy az ilyen vagy olyan módon nekik juttatott pénzek a magyar gazdaság számára jól hasznosultak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 577
46 632
113
Azért elgondolkodtató, hogy a Németországban palackozott Aldi v. Lidl őszibaracklé, olcsóbb, mint a Sió, azonos gyümolcstartalom esetén is. Vajon hol fogták meg az árat?? Milyen minőségú gyümölcsből készülhetett???
Ez egy érdekes dolog.
Valószínűleg ott, hogy a sajátmárkás cuccokat már most nagyobb mennyiségben gyártják, mint a Sio a saját neve alatt forgalmazott gyümölcsleveit.
A Tesco pl. úgy működik, hogy a gyártók - tudtommal - perkálnak azért, hogy kikerüljenek a polcra (arra a polcra és akkora mennyiségben) a termékeik. Nem tudom, hogy a Tesco teljes haszna ebből származik-e, vagy különben is rákerül haszon a termékek áraira. Mindenesetre a gyártónak azért, hogy mennyiséget tudjon értékesíteni, bele kell építenie a polcpénzt is a termék árába. A sajátmárkásra meg természetesen ilyen felárat nem kell számolni.
Másik pl.: ahogy az előbb írtam, az Aldi, a Coop és a Spar is ugyan annak a tejüzemnek a tejét forgalmazza sajátmárkásként, csak természetesen eltérő csomagolásban és névvel. Maga a dobozban lévő tej ugyan az. Könnyű őket megismerni, mert mindegyik azonos formájú, és működésű csomagolásban van.
De érdekes, hogy ez a tejüzem a saját márkája alatt ugyan ezt a tejet szintén forgalmazza, ráadásul mindhárom fentebb említett boltba ki is vannak téve ezek.
Ugyan az a tej a tejüzem márkájában és csomagolásában kb. 30-40 Ft-tal többe kerül, mint a fenti kisker cégek sajátmárkás tejei.
Na érted már, hogy ki mit, és hol fog meg?
Különben nekem az összes Sio gyümölcslétől ég a gyomrom. De a kiscsalád is jobban szeretik az Aldi 100%-os narancslevét (abból is a pronyóbbat), mint bármelyik másik gyártóét. Ízlések és pofonok. Semmi több.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 104
12 118
113
Azért elgondolkodtató, hogy a Németországban palackozott Aldi v. Lidl őszibaracklé, olcsóbb, mint a Sió, azonos gyümolcstartalom esetén is. Vajon hol fogták meg az árat?? Milyen minőségú gyümölcsből készülhetett???
.
Ha jól emlékszem az EUs csatlakozási szerződésben az van benne, hogy Magyarországnak juttatott dölalapú agrártámogatás negyede a nyugatinak, de ezt a magyar állam kiegészítheti 100%-ra (amit persze sose nem tett meg, talán még részlegesen sem).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ok legyen úgy ahogy a mezőhegyesi "arisztokrata" mondja
Nem mezőhegyesi. És ha mezőhegyesi, az miben értékmérő, pláne írásodban negatív felhangú? Ha arisztokratákat és gazdag arisztokratákat akarsz látni, akkor lehet menni a Lajtán túlra bárhova. Na ott vannak arisztokraták és nagy arisztokrata vagyonok. Azokhoz képest bármelyik magyarországi politikai vagy gazdasági potentát Kis Miska.
azok valós piaci versenyben hozták létre illetve üzemeltetik mind a mai napig a vállalkozásukat
Megmaradhatsz ebben a rózsaszín ködös álmodban, csak ez nem fedi a teljes valóságot. Pl. a nácikkal való együttműködésben igen sokan vettek részt. Az nem protekcianizmus? Vagy gondolod, hogy a német, meg a tartományi kormányok nem segítik a saját vállalkozóikat ott, ahol lehet?
a majd Lölőék,nem csak a lezsírozott infrastukúrával kapcsolatos pályázatokon tarolnak és a a pénzüket nem ingatlanokba fektetik be hanem pl valós piaci körülmények között olyan termékeket állítanak elő amely a világpiacon is megállja a helyét
Nem gondolnám, hogy Neked, vagy nekem bármi jogom, vagy közöm lenne, hogy ki mit állít elő. Nem kell azt gondolni, hogy a világ az egy olyan szép hely, ahol aki minőséget állít elő, az egyúttal a legnagyobb profitot is bezsebelheti. Nem tudom, hogy a "világpiacon megállja a helyét" az milyen minőségi kategória, de gondolom itt valami extra prémiumra gondolsz. Ez egy baromság, mármint, hogy csak az a jó. Egyrészt, a világpiaci versenybe való beszálláshoz még pl a Bonafarm is lópikula, kettő, odáig el kell jutni, nem a semmiből nő ki egy világpiacon jegyzett cég, három, az, hogy világpiaci, meg minőségi az nem egy és ugyan az; nézd meg Kínát, hogy mivel jött fel, a minőséggel? Vagy szerinted a Világ 2/3.-a meg tud fizetni bármiféle európai értelemben vett minőséget?
Tök értelmes srácnak tűnsz, még ha sok mindenben nem is értünk egyet; nem érzed prosztónak és írásod értékcsökkentő tényezőjének a Lölö-zést? Ugyan olyan gáz, mint a vajdázás. Szerintem.
összeségében a bizony a külföldi multik verik a magyar élelmiszerláncoka
Ezzel egyet értek, hogy jelenleg tényleg a német láncokban a hazaihoz képest általában jobb minőséget kapni, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne cél és stratégia, hogy hazai tulajdonú boltok minőségben is felvegyék a versenyt velük. Szerintem ezzel mindenki csak nyerne. Ehhez az állam szerepe kevés, a vállalkozók szemléletének kellene sok esetben változnia, de szubjektíven nézve egyre több normális magyar termék van. Alapanyagot tudunk jót előállítani, a feldolgozó iparnak kellene fejlődni sokat, hogy ne külföldön dolgozzák fel -sokszor épp magyarok- és úgy hozzák vissza a hazai boltokba.
elég konstans magas színvonalat kapsz
Ez az egyik kulcsa. Hogy ha bemész, akkor jó eséllyel ugyan azt, vagy hasonló terméket újra megkapod. Ennek van jó és rossz oldala is; de a vásárlók szeretik.

Amúgy ez a magyar bolthálózat témát is a helyén kell kezelni. Személy szerint támogatnám, de egyszer már megbukott a dolog, másrészt egészében, kell nézni, hogy ki mikor és miért dobta be a köztudatba. ;)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
A Tesco pl. úgy működik, hogy a gyártók - tudtommal - perkálnak azért, hogy kikerüljenek a polcra (arra a polcra és akkora mennyiségben) a termékeik. Nem tudom, hogy a Tesco teljes haszna ebből származik-e, vagy különben is rákerül haszon a termékek áraira.
Ez így van. Nem Tescoval, Match-al van erről tudomásom, hogy igen kemény feltételei voltak, hogy kinek mennyi polcpénzt kell fizetni aszerint, hogy hol van elhelyezve a termék. Valószínűleg így tudtak üzemeltetni olyan boltot is, ahova már csak azért ment be a vevő, mert senki nem volt rajta kívül.
Valószínűleg ott, hogy a sajátmárkás cuccokat már most nagyobb mennyiségben gyártják
Én ezt abszolút megértem, de a tömeggyártással tud e annyi plusz bevételt generálni, ami a sokszor többszöri szállítási költséget (sok esetben az alapanyagot innen viszik ki); a sokkal magasabb béreket (Németországban, talán durván nézve háromszorosát keresi egy hentes?), vagy egy vezető, irodista stb. bére megint csak sokkalta magasabb; miközben egy csomó járulékos költség (szolgáltatások, adó?) is magasabb. De pl. a gyártósort megvenni ugyan annyiba kerül, mint egy magyar cégnek, aki lehet, hogy kisebb volumenben, de olcsóbb gyártási, szolgáltatási és szállítási költségekkel dolgozik.
 
W

Wilson

Guest
Nem mezőhegyesi. És ha mezőhegyesi, az miben értékmérő, pláne írásodban negatív felhangú? Ha arisztokratákat és gazdag arisztokratákat akarsz látni, akkor lehet menni a Lajtán túlra bárhova. Na ott vannak arisztokraták és nagy arisztokrata vagyonok. Azokhoz képest bármelyik magyarországi politikai vagy gazdasági potentát Kis Miska.

Megmaradhatsz ebben a rózsaszín ködös álmodban, csak ez nem fedi a teljes valóságot. Pl. a nácikkal való együttműködésben igen sokan vettek részt. Az nem protekcianizmus? Vagy gondolod, hogy a német, meg a tartományi kormányok nem segítik a saját vállalkozóikat ott, ahol lehet?

Nem gondolnám, hogy Neked, vagy nekem bármi jogom, vagy közöm lenne, hogy ki mit állít elő. Nem kell azt gondolni, hogy a világ az egy olyan szép hely, ahol aki minőséget állít elő, az egyúttal a legnagyobb profitot is bezsebelheti. Nem tudom, hogy a "világpiacon megállja a helyét" az milyen minőségi kategória, de gondolom itt valami extra prémiumra gondolsz. Ez egy baromság, mármint, hogy csak az a jó. Egyrészt, a világpiaci versenybe való beszálláshoz még pl a Bonafarm is lópikula, kettő, odáig el kell jutni, nem a semmiből nő ki egy világpiacon jegyzett cég, három, az, hogy világpiaci, meg minőségi az nem egy és ugyan az; nézd meg Kínát, hogy mivel jött fel, a minőséggel? Vagy szerinted a Világ 2/3.-a meg tud fizetni bármiféle európai értelemben vett minőséget?

Tök értelmes srácnak tűnsz, még ha sok mindenben nem is értünk egyet; nem érzed prosztónak és írásod értékcsökkentő tényezőjének a Lölö-zést? Ugyan olyan gáz, mint a vajdázás. Szerintem.

Ezzel egyet értek, hogy jelenleg tényleg a német láncokban a hazaihoz képest általában jobb minőséget kapni, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne cél és stratégia, hogy hazai tulajdonú boltok minőségben is felvegyék a versenyt velük. Szerintem ezzel mindenki csak nyerne. Ehhez az állam szerepe kevés, a vállalkozók szemléletének kellene sok esetben változnia, de szubjektíven nézve egyre több normális magyar termék van. Alapanyagot tudunk jót előállítani, a feldolgozó iparnak kellene fejlődni sokat, hogy ne külföldön dolgozzák fel -sokszor épp magyarok- és úgy hozzák vissza a hazai boltokba.

Ez az egyik kulcsa. Hogy ha bemész, akkor jó eséllyel ugyan azt, vagy hasonló terméket újra megkapod. Ennek van jó és rossz oldala is; de a vásárlók szeretik.

Amúgy ez a magyar bolthálózat témát is a helyén kell kezelni. Személy szerint támogatnám, de egyszer már megbukott a dolog, másrészt egészében, kell nézni, hogy ki mikor és miért dobta be a köztudatba. ;)

A mezőhegyesi arisztokratában nincs semmi megbélyegző (az én olvasatomban a magyar történelemben betöltött szerepuk miatt a vidéki arisztokráciának pozitív a megítélése) ha érdekel olvasd vissza korábban mit írtam Lázárról az írásom negatív hangvétele nem a személyeknek hanem a jelenlegi helyzetnek szól.

A náci múlt jó pár német vállalkozásnál tény ahogy az állami támogatásuk is de az én probléma felvetésemhez nem kapcsolódik,mivel ha én bemegyek egy bármilyen tulajdonú kiskereskedelmi élelmiszerlánc üzletébe akkor én az adott bolt illetve termék ár érték arányát nézem nem pedig a tulajdonos(ok) náci múltját v a jelenlegi magyar kormánnyal való kapcsolatát.

Természetesen nincs befolyásunk arra,hogy ki és mit állít elő de amikor a kormányunk bevalott célja,hogy egy kiválasztott vállalkozói réteg helyzetbe hozásával (EU-s és magyar közpénzek felhasználásával)a magyar gazdaságot megerősíti akkor egy magyar állampolgárnak minimum véleménye lehet a dologról.A világszínvonalú termék alatt azt értem,hogy olyan minőségben és áron tudják előálltani amely felveszi a versenyt a konkurens külföldi gyártók termékeivel tehát ez egyáltalán nem extra minőséget hanem termelő tevékenységét jelent.Abban igazad van,hogy nem a semmiből nő ki egy világszinten is jegyzet cég de ha még szándék sincs rá akkor biztos nem lesz belőle semmi.

A lölö a Lőrinc becézett alakja szerintem nincs benne semmi negatív én nem érzem prosztó megszólításnak,főleg úgy,hogy mindenki tudja,hogy nem ő a tényleges irányító.

A magyar feldolgozóiparral,termékekkel illetve a bolthálozatok kapcsán megfogalmazott véleményeddel egyetértek.
 
G

Galthran

Guest
De érdekes, hogy ez a tejüzem a saját márkája alatt ugyan ezt a tejet szintén forgalmazza, ráadásul mindhárom fentebb említett boltba ki is vannak téve ezek.
dolgoztam lekvárgyárban ott is ugyanazt a lekvárt töltöttük 8-féle márka neve alatt :D csak át keleltt cserélnem a címkét a gépben
szal' azt mondom nyugodtan tessék kóstolgatni és ami jobban ízlik azt kell venni, hiába olcsó

azt érdemes figyelni hogy mennyi az anyagtartalma, mennyi gyümölcs/dió/kakaó/hús/akármi van benne