Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Elég fontos hadászatban is használható felfedezés egyébként @czulu , kemény. ledobnak egy atomot , kimész és mondod semmi pánik , mindenki kapjon be egy pirosat és rendben van a Screamer c. filmebe volt csak piros cigivel :D
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
A nyugat.hu információi szerint a nyugat magyarországi város mellett épülhet fel a legújabb hazai autógyár.
Az indiai Tata - amely a brit Jaguar Land Rover Ltd-t is birtokolja - egy nemzetközi céget bízott meg azzal, hogy találjanak számára megfelelő, autóépítésre alkalmas területet.

A lap úgy értesült, hogy a cég a külügyminisztérium közvetítésével felvette a kapcsolatot több várossal, Szombathely bent maradt az utolsó körben, a fő vetélytárs Debrecen.

Az autógyár az egyik legnagyobb ilyen üzem lenne Magyarországon, és mintegy 8-10 ezer főt foglalkoztatna.

http://hvg.hu/cegauto/20150312_Szombathelyen_epul_Jaguar_LandRover_auto
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Én nem bánom, de akkor munkaerőhiány lesz Nyugat Magyarországon. De így talán nőni fognak a bérek is. Már így is necces jó munkaerőt találni. Szombathelyen a LUK nemrég 4-500 főt vett fel, Sopronkövesden az Autolív 700-at vesz fel év végén kb ha elkészül az új csarnok.
Elképzelhető még hogy Bükön a Nestlé is bővít + 10-15000m2-ert ami megint x100 fő. Meg még a Tata is ha...
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Igen, én is hallom, hogy errefelé már nehéz a megfelelő munkaerő összeszedése, ezért, remélem inkább Debrecenbe viszik.
Végülis,,, csak hozzák ide!:)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Közben végre egy győzelem a Kravtexnél. (Végre,,, nem csak a "magyar" Volvókat veszik)



"A Pannon Volán saját magának, valamint a Gemenc Volán és a Kapos Volán megbízásából hatvan helyközi szóló autóbuszt vásárol.

A nyílt közbeszerzés eredménye a szerdai Közbeszerzési Értesítőben jelent meg. A Pannon Volán által kiírt tenderre csak a Kravtex Kereskedelmi Kft. adott ajánlatot, és meg is nyerte a közbeszerzést. A beszerzés eredetileg becsült ellenértéke nettó 3 milliárd forint volt, a nyertes társaság ajánlatában nettó 2 milliárd 996 millió forint szerepelt. A buszokból harmincöt a Pannon Voláné, tizenkettő a Kapos Voláné, tizenhárom a Gemenc Voláné lesz."

http://iho.hu/hir/hatvan-kravtex-a-del-dunantulra-150311
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Rába – 1. rész</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-raba-1-resz-111127


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Rába – 2. rész</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-raba-2-resz-111218


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Plasma</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-plasma-111106


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Alfa Busz</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-alfa-busz-111113


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: MÁVAG</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-mavag-120108
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Uhry</b>

iho.hu/hir/uhry-imre-karosszeria-es-potkocsi-gyar-120115


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Ganz</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-ganz-120211


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Marta</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-marta-120122


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Kistarcsa</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-kistarcsa-120319


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Alfa Busz</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-alfa-busz-111113


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Hungarian Bus</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-hungarian-bus-111031


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Rákos Jármű Kft.</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-rakos-jarmu-kft-111016


<b>Megszűnt buszgyárak nyomában: Csepel Autógyár</b>

iho.hu/hir/megszunt-buszgyarak-nyomaban-csepel-autogyar-111024
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Nem kimondott ipar, de talán elfér itt:

<i>A magyar tojásfogyasztást 60-70 százalékban tudják kielégíteni a magyar termelők, a fennmaradó 30-40 százalék EU-tagállamokból érkezik, jellemzően Lengyelországból, Szlovákiából, Lettországból vagy Németországból. Nem is olyan régen, <b>8-10 éve még önellátó volt Magyarország, de az uniós szabályok bevezetése miatt sokan lehúzták a rolót</b>. Az irányelv értelmében a tyúkokat tartó telepek ketrecekeit nagyobb és komfortosabb tárolókra kellett cserélni, ez azonban komoly beruházást igényelt egy kis megtérülési rátával működő piacon, ezért sokan inkább bedobták a törülközőt.</i>

az ország legnagyobb tojásüzemében jártunk
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Nem kimondott ipar, de talán elfér itt:

<i>A magyar tojásfogyasztást 60-70 százalékban tudják kielégíteni a magyar termelők, a fennmaradó 30-40 százalék EU-tagállamokból érkezik, jellemzően Lengyelországból, Szlovákiából, Lettországból vagy Németországból. Nem is olyan régen, <b>8-10 éve még önellátó volt Magyarország, de az uniós szabályok bevezetése miatt sokan lehúzták a rolót</b>. Az irányelv értelmében a tyúkokat tartó telepek ketrecekeit nagyobb és komfortosabb tárolókra kellett cserélni, ez azonban komoly beruházást igényelt egy kis megtérülési rátával működő piacon, ezért sokan inkább bedobták a törülközőt.</i>

az ország legnagyobb tojásüzemében jártunk

Aki ezt a tojást megeszi annak jó gyomra lehet... Egyszer vettem ilyen pecsétes tojást, nem tudtam belőle ehető rántottát készíteni. Se az íze se a színe nem tojás. Mondjuk az érdekelne hogy ennek a 100% hány százalékát teszi ki az ipari tojáspor? Mert boltokban nem nagyon láttam még emlékeim szerint külföldi tojást.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Én személy szerint már arra is figyelek 2-3 éve, hogy ne csak magyart, de szűkebben, a régiómból vásároljak. Nyugat-Balaton ahol élek, ismerem már a itt termelő sajtüzemeket, vágóhidakat stb. azok termékeit veszem. Nem végeztem még számítást, de szerintem élelmiszerem 70-80%ban 60 km-es körzetemben állítódik elő. Tojást is a piacon veszem a szokásos öreg nénitől, gyönyörű sárga is.
Mindehhez hozzáteszem, hogy ezek a termékek nem drágábbak mint a többi. A tejtermék ami kb. 30-40%-al drágább mint a nagyüzemi, de a túró, a sajt, a tejföl az egy olyan kis magyar gazdától jön , aki feleségével és 7 (!)gyerekével él tőlem 4 falúra,,, tőle nem sajnálom ezt a kis többletet, ráadásul, ha ismerősök jönnek hozzám, kipróbálják ezeket a dolgokat, nem akarják elhinni, hogy pl. ilyen ízű a sajt, vagy a kolbász.
Az egyik helyi CBA-s is "cinkos" hála az égnek, ugyanis nem mindig kell a termelői boltokba menni a keszthelyieknek ilyen cuccokért, hanem az általa üzemeltetett 5 boltban is nagyon sok lokálisan készülő terméket is forgalmaz (pl.hentesárú).
Nem tudom ti hogy álltok ezzel a dologgal régiótokban, viszont el tudom képzelni, hogy ez a legtöbb helyen kivitelezhető lehetne kisebb-nagyobb mértékben,,, nem beszélve arról, hogy egy kicsit még a környezetedért és a környezetért is teszel.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Srácok fel kell futtatni az ipari tojást , úgy nézz ki az eu-ban van a szar tojásra kereslet , nekünk meg lokálisan kell élelmiszert beszerezni , bár nekem Pesten igen nehéz ezért vidékre kell lejárnom, de attól még megoldom:D :D Szart meg exportálni :D


Iparhoz, itt egy kis löszergyártás , beszarás ez a videó :D

https://www.facebook.com/video.php?v=1599561703634380&set=vb.100007416967787&type=2&theater&__mref=message_bubble
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Én nem bánom, de akkor munkaerőhiány lesz Nyugat Magyarországon."

képzett és/vagy nyelveket beszélő munkaerőből már rég hiány van ÉNY MOon. szfváron/vácon 200+bruttonál, kifejezetten jó munkára (nem sor, napi 5-6h munka maradék 2-3hban netezel/filmet nézel...) kb 3-4 hónap alatt sikerül emberet szerezni úgy, hogy csak éretségi a feltétel + valós/erős német nyelv tudás.
A legtöbb új ember már nem is helyből van.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
és már sornál is problémák vannak. Szfvári cég gyüjtő busza pl Tengelicigről (Szekszárd) hordja fel az embereket.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ezt írtam egy másik témánál, hogy a kvalifikált munkaerő elmegy. A magyar ipar fejlődése itt véget ért, már most lényegében csak olyan iparágba lehet beruházni Magyarországon, ahol lehet cigány segédmunkással termelni. Másra nincs munkaerő és ilyen bérszínvonal mellett nem lehetséges vendégmunkást találni. Húsz év múlva pedig a meglévő komolyabb ipar is elment már, mert kihalnak a még ittmaradt dolgozóik és átmennek majd Indiába, Latin-Amerikába, Délkelet-Ázsiába, ahol van kvalifikált munkaerő.

Ha a munkaerőpiacunkat nézzük, akkor már lesüllyedtünk a harmadik világba és csak az tart minket még távol az aljától, hogy még nem emigrált minden valamirevaló szakmunkásunk.

Nem véletlen, hogy az Orbán kormány a szakmunkásképzést tolja, ugyanis az elmebeteg libsik hallucinálhatják a pesti elefántcsonttornyukban azt, hogy majd a bölcsészek és a cigányok együtt életképes társadalmat alkotnak, szal nem kell törődni mással, csak a felsőoktatással, de a valóságban a legsürgősebb pótolnivaló Magyarországon az a szakmunkásréteg, de az is hiábavaló, ha nincs legalább egy duplázás a fizetéseiken. Mert anélkül a külföldnek képezzük őket.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ezt írtam egy másik témánál, hogy a kvalifikált munkaerő elmegy. A magyar ipar fejlődése itt véget ért, már most lényegében csak olyan iparágba lehet beruházni Magyarországon, ahol lehet cigány segédmunkással termelni. Másra nincs munkaerő és ilyen bérszínvonal mellett nem lehetséges vendégmunkást találni. Húsz év múlva pedig a meglévő komolyabb ipar is elment már, mert kihalnak a még ittmaradt dolgozóik és átmennek majd Indiába, Latin-Amerikába, Délkelet-Ázsiába, ahol van kvalifikált munkaerő.

Ha a munkaerőpiacunkat nézzük, akkor már lesüllyedtünk a harmadik világba és csak az tart minket még távol az aljától, hogy még nem emigrált minden valamirevaló szakmunkásunk.

Nem véletlen, hogy az Orbán kormány a szakmunkásképzést tolja, ugyanis az elmebeteg libsik hallucinálhatják a pesti elefántcsonttornyukban azt, hogy majd a bölcsészek és a cigányok együtt életképes társadalmat alkotnak, szal nem kell törődni mással, csak a felsőoktatással, de a valóságban a legsürgősebb pótolnivaló Magyarországon az a szakmunkásréteg, de az is hiábavaló, ha nincs legalább egy duplázás a fizetéseiken. Mert anélkül a külföldnek képezzük őket.

Tökéletes analízis, csak annyit tudok hozzátenni, hogy mikor a cégünknél elkezdett fogyni a kvalifikált magyar munkaerő, akkor jöttek a szerb, román, bolgár, ír, francia, angol és mindenféle külföldi kontraktorok (időszakos szerződéses munkavállalók), sokszoros pénzért, ami kissé gyorsította is a folyamatot. Így jelenleg vannak pl. máltáról, Ljubjanából érkezett kontraktoraink is, és vannak olyan régebbi kollégáim, akik viszont Máltán és Ljubjanában dolgoznak.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Blogen!
Laktam egy bajor kisvárosban, kertes családi házban. Az egyik szomszédom egy sebész professzor, míg az mellett lakó családi házban egy ács lakott. Az utca lakói mind összejártak bulizni majdnem hetente. Maximális tiszteletadás közepette pertu haverok voltak. Csak reflektálni akartam, hogy viszonyulnak egymáshoz a kinti "felső tízezer" és a "pór nép". Tehát az egyetemi végzettséggel rendelkező elismert professzor és a szintén szakmájában elismert tudású szakmunkás. Nálunk a lenézés a trendi. Pedig mesteremberek nélkül a felső tízezer nem élne meg. A belénk sulykolt "liberális eszmét" kellene kiirtani.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 777
113
Szeretem, hogy mindig lenézik a bölcsészeket, kár, hogy a kritikusok 90%-ának fingja nincs arról, hogy mit takar a "bölcsész" , mint fogalom. Pár szak a teljesség igénye nélkül:
http://potfelveteli.btk.pte.hu/

De adok némi segítséget is az értelmezésükhöz:
pl.:
Nemzetközi Tanulmányok = Diplomata Képzés
Germanisztika vagy más nyelv= Tolmács Képzés
Politológia= Társadalom Szervezés/Építés
E mellet megtalálható az összes tanári, újságírói, történelemmel foglalkozó szak. Ezek mind meghatározzák egy társadalom egészséges identitását és működését.
<i>De a szociális munkások is ide tartoznak. (mondjuk ennek pont annyi értelmét látom, mint az óvónők felsőfokú képzésének. Nem tudom, miért nem lehet érettségi+felnőtt képzéses szakma)</i>
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szeretem, hogy mindig lenézik a bölcsészeket, kár, ...

Természetesen mindezt számításba vettem és ennek ellenére nem látom, hogy fognak a külügyes szakik, a tolmácsaikkal és néhány társadalomszervezővel életképes társadalmat alkotni a cigányokkal.