Magyarország ipara

<i>"Célunk a Masat-1 tapasztalataira alapozva egy technológiai kísérleteket végző – a kutatási irányokhoz kapcsolódó – 1U CubeSat osztályú műhold megvalósítása. Lényeges változás a pályastabilizálásban és a hasznos teher vonatkozásában történik. Az alaprendszerek kiválóan vizsgáztak az előző misszióban, így azokon csak kisebb módosításokat, továbbfejlesztést végzünk."</i>

cubesat.bme.hu/projektek/masat-2/

masat-1_afrikamozaik_web.png
 
"Bemutatták a CER Hungary új Transmontana mozdonyát, egyúttal a magyar mozdonygyártás újjászületésének is tanúi lehettünk."

http://iho.hu/hir/cer-150127
 
BMW-gyárat hozhatott Merkel
Nem a BLIKK hozta le , Napi gazdaság , de érdekes :D
látogatásahttp://www.napigazdasag.hu/cikk/34987/
 
Akkor lehet ha nem ruháznak be Magyarországon, de Merkel anyó szerzett egy szeletet a torából a Siemensnek és az Airbus Helicoptersnek. Így még lehet NH90, ha jól alkudnak.
 
Ilyen beruházásoknál politikai háttéralku is szokott lenni. Valamit valamiért.
 
Gondoltam, csak arra vagyok kiváncsi, hogy mi. Mert ha nem hoz BMW-gyárat, nem épít újabb merci gyárat, de behozza a Siemenset, mint beszállítót és eladja a helikoptereit, akkor valami más van amit adnia kell.
 
A BMW és a Siemens már cáfolta is, BMW-s küldött nem is volt jelen. NH-90-ből nem jönne ki 30 darab a 172 milliárdból. Bár a megrendelt, de át nem vett gépekből passzolhatnának át :)
 
NH-90-ből nem jönne ki 30 darab a 172 milliárdból. Bár a megrendelt, de át nem vett gépekből passzolhatnának át :)

Nem is kellene 30 belőle, a Rendőrségnek és a Légimentőknek ekkora gép istencsapása lenne szerintem, oda kisebbek kellenek. Sőt, kiképzési és futárfeladatra/főnökfuvarozásra még a Honvédségnek is jobb lenne 5-6 darab valami kisebb kategóriából, logikusan ugyanaz a tipus mint a rendőröknek és a mentőknek.
 
Én örülnék az NH-nak, bármennyinek, de túl új, és túl drága ide nekünk. Még mindig az AW-t tartom a befutónak. (sajnos)
 
A BMW és a Siemens már cáfolta is, BMW-s küldött nem is volt jelen. NH-90-ből nem jönne ki 30 darab a 172 milliárdból. Bár a megrendelt, de át nem vett gépekből passzolhatnának át :)
Az iráni atomerőművet nem az oroszok építették? Mert ott is a Siemens -ha jól emlékszem- közreműködött.
 
https://www.facebook.com/orbanviktor/photos/a.10151703698051093.1073741863.298090296092/10153031606616093/?type=1&theater
 
<i>"a magyar cég a Rába-futóművel, Magyarországon gyártott váltóval, és elektronikai finom szabályzókkal ellátott jármű licenszét szeretné az Ural hegység menti Jekatyeringburgnak eladni, Moszkva viszont munkahelyeket akar teremteni. Ezért az orosz főváros kormányzata arra kérte az Evoprót és az NCC-t, hogy a végső összeszerelést és szervizelést is végző üzemet hozzanak tető alá."</i>

hvg.hu/kkv/20150218_magyar_fejlesztesu_buszokat_gyarthatnak