Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Mert DB dolgozóként csak röhögni tudok azon amikor valaki az általam kiemelt részt leírja (és komolyan is gondolja) :D :D :D :D :D
1. Az altalam vazolt rendszer az amerikai mgmt, nem nemet. Amit a nemetekre irtam, az annyit jelent, amit irtam, hogy a magyar cegeknek nem volt 500-600 ev ideje sajat rendszert kialakitaniuk. Ebbol sehol nem kovetkezik, hogy a nemeteke kivalo lenne avagy barmi arrol azon kivul, hogy a magyartol elteroen letezik nemet vallalatiranyitasi hagyomany ill. rendszer.
2. FYI az altalam vazoltakhoz amerikai cegeknel (tehat otthoni amerikaiaknal is) tipikusan kell azert 1-2 diploma es rengeteg munkaorat kell jopar evig beletenni, hogy a felettes(ek) a "szarnyai(k)" ala vegyenek es elkezdjenek mentoralni, kepzesekre kuldjenek avagy feljanljanak egy masters tanulmanyi szerzodest, elolepteteskre javasoljanak stb.
3. Ez jellemzoen nem HR es hasonlo altudmanyokra epulo folgalkozasoknal fog elofordulni, hanem a kozvetlen termeloagazati avagy azokat direkt befolyasolo beosztasoknal.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
1. Az altalam vazolt rendszer az amerikai mgmt, nem nemet. Amit a nemetekre irtam, az annyit jelent, amit irtam, hogy a magyar cegeknek nem volt 500-600 ev ideje sajat rendszert kialakitaniuk. Ebbol sehol nem kovetkezik, hogy a nemeteke kivalo lenne avagy barmi arrol azon kivul, hogy a magyartol elteroen letezik nemet vallalatiranyitasi hagyomany ill. rendszer.
2. FYI az altalam vazoltakhoz amerikai cegeknel (tehat otthoni amerikaiaknal is) tipikusan kell azert 1-2 diploma es rengeteg munkaorat kell jopar evig beletenni, hogy a felettes(ek) a "szarnyai(k)" ala vegyenek es elkezdjenek mentoralni, kepzesekre kuldjenek avagy feljanljanak egy masters tanulmanyi szerzodest, elolepteteskre javasoljanak stb.
3. Ez jellemzoen nem HR es hasonlo altudmanyokra epulo folgalkozasoknal fog elofordulni, hanem a kozvetlen termeloagazati avagy azokat direkt befolyasolo beosztasoknal.

Arról az amerikáról beszélünk ahol egyre inkább a kínai dönti el kit és hogyan alkalmaz, mivel a pazarló és kvótázással megbénított hazai ipar nem versenyképes?
 
K

kamm

Guest
Arról az amerikáról beszélünk ahol egyre inkább a kínai dönti el kit és hogyan alkalmaz, mivel a pazarló és kvótázással megbénított hazai ipar nem versenyképes?
Ez megint valami taktaharkanyi okossag Amerikarol...? :rolleyes:
Ja, nem versenykepes, lasd Ford, Lockheed, GE, Westinghouse, Apple, Dell, Microsoft, Amazon, Alphabet, Tesla, SpaceX stb.
(Milyen unalmas, hogy szo szerint oldalankent kell ujra leirni, mert annyira rovidre vannak itt paran zarva mar, hogy semmi sem rogzul kivulrol.... 3,2,1 - cue in the LOL smiley, az mindig megerositi a ketbites szinvonalat.)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez megint valami taktaharkanyi okossag Amerikarol...? :rolleyes:
Ja, nem versenykepes, lasd Ford, Lockheed, GE, Westinghouse, Apple, Dell, Microsoft, Amazon, Alphabet, Tesla, SpaceX stb.
(Milyen unalmas, hogy szo szerint oldalankent kell ujra leirni, mert annyira rovidre vannak itt paran zarva mar, hogy semmi sem rogzul kivulrol.)
Cherrypicking :)
Azokat is sorold fel amelyek a nagy amerikai vállalati kultúrájukkal gyárak tucatjait zárták be és helyüket az ázsiai tőke vette át.

 
Last edited by a moderator:
K

kamm

Guest
Ja, a legnagyobb cegeket. :rolleyes: Hu, baszki, de nem erted te ezt...

Azokat is sorold fel amelyek a nagy amerikai vállalati kultúrájukkal gyárak tucatjait zárták be és helyüket az ázsiai tőke vette át.

Allitasz egy fustolgo kozhelyet, jokora butasagot, majd amikor csukolobol cafoljak, akkor meg te probalod a masikat ravenni, hogy erveljen... :rolleyes:
Ha valamire nem vagy felkeszulve, akkor inkabb kerdezni kellene. Nem, Netflixrol semmihez sem fogsz erteni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 866
91 380
113
Pert nyert a Mol a horvátokkal szemben, százmilliárdos kártérítésre számíthat
A magyar olajtársaságnak adott igazat a washingtoni választottbíróság a Mol–INA-ügyben indított eljárásban

Demko véleménye

A horvát-magyar viszonyt ez mérgezi (a jó magyar-szerb viszony mellett). Az INA egy végtelenül korrupt cég volt, a horvát elit kifizetőhelye. A MOL ezen változtatni akart, ezért lett persona non grata, nem másért. Elég egyértelmű már több független, nemzetközi bírósági döntésből, hogy nem a horvátoknak van igaza. Sokba került nekik a dolog, és még nincs vége
 
K

kamm

Guest
Demko véleménye

A horvát-magyar viszonyt ez mérgezi (a jó magyar-szerb viszony mellett). Az INA egy végtelenül korrupt cég volt, a horvát elit kifizetőhelye. A MOL ezen változtatni akart, ezért lett persona non grata, nem másért. Elég egyértelmű már több független, nemzetközi bírósági döntésből, hogy nem a horvátoknak van igaza. Sokba került nekik a dolog, és még nincs vége
Hat, Tudjman ota tudjuk (bocs :D), milyen korrupt a horvat elit - is... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
T

Törölt tag 1711

Guest
Ja, a legnagyobb cegeket. :rolleyes: Hu, baszki, de nem erted te ezt...


Allitasz egy fustolgo kozhelyet, jokora butasagot, majd amikor csukolobol cafoljak, akkor meg te probalod a masikat ravenni, hogy erveljen... :rolleyes:
Ha valamire nem vagy felkeszulve, akkor inkabb kerdezni kellene.

Felhívnám a figyelmed, hogy te állítottál valamit (5-600 éves konzervatív német vállalati kultúra) amit saját bőrömön tapasztaltam mekkora baromság (pl. együtt szopni egy éjszakát egy kvótás pakisztáni nővel aki azt se tudja milyen vonatok közlekednek a területén, de nemiszerve és származása miatt egy tanfolyam után bebaszták vezetőnek), ezért kiröhögtem.

Majd jössz ezzel a felsőbbrendű amerikai kultúrával amit ugyanúgy megbénít a kvótázás, kivéve azokat a cégeket ahol komoly ázsiai befolyás van.
Végül most kiraksz néhány nemzetközi céget, amik nagyrészt történelmi okok miatt USA-ban vannak bejegyezve, de fő bevételi forrásuk rég a világ túloldalán van.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle
K

kamm

Guest
Felhívnám a figyelmed, hogy te állítottál valamit (5-600 éves konzervatív német vállalati kultúra) amit saját bőrömön tapasztaltam mekkora baromság (pl. együtt szopni egy éjszakát egy kvótás pakisztáni nővel aki azt se tudja milyen vonatok közlekednek a területén, de nemiszerve és származása miatt egy tanfolyam után bebaszták vezetőnek), ezért kiröhögtem.
Latod, itt kezdodik a problema. Azt sem erted, mit olvasol (ezt amugy mar tobbszor kiszurtam nalad.)
Az elobb mar elmondtam kulon neked, mint segitsegre szorulonak, hogy amit irtam, az annyit jelent. (Ti. a nemeteknek volt 500-600 evuk sajat vallalati kulturara, a magyaroknak ez nem adatott meg. Ennyi.)
Erre most meg mindig valami teljesen habokos marhasagot magyarazol, aminek max asszociativ modon lehet koze ahhoz, amit irtam. (Azt meg ugye hagyjuk meg a teljesen szenilis venembereknek.)

Majd jössz ezzel a felsőbbrendű amerikai kultúrával amit ugyanúgy megbénít a kvótázás, kivéve azokat a cégeket ahol komoly ázsiai befolyás van.
Ez meg az a bizonyos taktaharkanyi total fogalmatlan, nagyhangu kocsmai szintu okoskodas, amire csuklobol hoztam valaszt es semmit nem tudsz ra mondani azota sem.
Végül most kiraksz néhány nemzetközi céget, amik nagyrészt történelmi okok miatt USA-ban vannak bejegyezve, de fő bevételi forrásuk rég a világ túloldalán van.
Ez meg aztan tenyleg hab a tortan. :cool: Ebbol most vegkepp kiderult, hogy lovesed nincs az egesz temarol. :D
Az a nemet ceg, ahol alliltolag dolgozol, ott mit csinalsz, megkerdezhetem? :oops:
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 704
93
Teljesen cégfüggő. Van olyan cég, ahol már tényleg nagyot kell "villantani" ahhoz, hogy kirúgják az embert... Legtöbbször elpakolják valami parkolópálya-típusú pozícióba és megvárják, míg magától megy el.
És igen, van olyan is, amit írsz, hogy szemrebbenés nélkül kirúgják még a jó munkaerőt is, mert mondjuk a legutolsó negyedév pirosban volt és le kell építeni x embert.

Amúgy szerintem ne anyázzátok egymást, mert kb elbeszéltek egymás mellett.
Aki a faszát kínálgatja, mint egy rossz buzi, azt úgy is kezelem. Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy a "vérpistikék" nagyban hozzájárulnak a cégeken belüli pusztító közeghez, annak ellenére, hogy bizonyára szükség van rájuk, és szakmájuk csúcsát képviselik... hiszen a fórumon is megírták. :oops:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 238
113
Igen, korrekt velemeny, viszont annyival arnyalnam, hogy az amerikai novekedes ara egy rettento feszultsegekkel teli amerikai tarsadalom lett, ami persze egy eleve nagyon gazdag, hatalmas orszag eseten bevallalhato, ez kozepes meretu europai orszagoknal nem opcio (ti. ott felrobbanna a tarsadalom mar feluton.)
Meg egy megjegyzes: az elmult 30 ev alatt gyakorlatilag a 40-50 ev kommunista-baloldali orulet hatranyat kellett ledolgozni, es nem ellenszel nelkul, szoval ahogyan Tolgyessy is mondta, igen korrektul teljesitett Kozep-Europa, benne Magyarorszag is. Ha esetleg a kovetkezo 10-20 evben sem csokkenne a delta mondjuk a nemet meg a magyar GDP kozott, hanem egyutt nonek, az egyalatlan nem akkora drama, mert ha mondjuk 10 ev mulva azon az eletszinvonalon lesz Magyarorszag, ahol 20 evvel ezelott a nemetek eltek, azzal szerintem az egesz tarsadalom siman boldogan kiegyezne; mas szoval ha mar te is tehetos vagy, akkor sokkal kevesbe erdekes, ha van meg nalad is jobban elo...
Fogcsikorgatva, de igazat adok neked. :)
PS:Soha nem fogjuk a német gdp/headet elérni. Ahogy pl Portugália sem...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez meg az a bizonyos taktaharkanyi total fogalmatlan, nagyhangu kocsmai szintu okoskodas, amire csuklobol hoztam valaszt es semmit nem tudsz ra mondani azota sem.

Jahh leírtál valamit amiről te magad is tudod, hogy nem igaz már vagy 20 éve :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A magyar cégeknek nemigen adatott meg a 100-200 éves amerikai corporate fejlődés, plane nem a sokkal konzervatívbb nemet 500-600 éves cégmúltak, de ettől még egy bizonyos szint felett muszáj lesz átvenniük a modern mgmt rendszereket, máskülönben nem tudnak nőni, diszfunkcionalissa valik a belső rendszer, lelép a munkaerő stb.

De, hogy ne csak az agyadat húzzam: legtöbb magyar cégnél kibaxottul sz*r kontraszelekció van, azok jutnak előre akik legszarabbul teljesítenek a jelenlegi pozícióban, mivel az ő hiányuk "fáj" legkevésbé. Innentől létrejön az amit te is írtál :)
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 007
73 481
113
1fcc21c8bd7988eb26a91d2975d1fb2920f2d9df.jpeg


Egyetlen megyén belül százezres különbség is lehet a bruttó átlagkeresetekben
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Lengyelek hajlandók voltak rubelben fizetni? Finnek ? Bolgárok? Mindenki gondoskodott már évekkel korábban alternatív megoldásokról. És ezek nem messzi nyugati országok, hanem kelet Európa.
A lengyelek konkrétan megveszik a németektől az orosz gázt. Remek megoldás. Azért a németek valahogy nyígnak mint a fürdős kurva, hogy csökken a beérkező orosz gáz mennyisége.
De kiváncsian várom még mindig az alternatív forrásokat. Megnéztem a térképen, nem találtam ezt az alternatív nevű gázlelőhelyet, így nem válasz a kérdésemre.
A kérdésem továbbra is áll
évi 160 mrd köbméter gáz jött be eddig az oroszoktól. Ezt honnan fogja Európa kiváltani?
Ha nem akarsz megoldani egy problémát, akkor nem is lesz megoldás.
nézd, én is tudom, hogy meg lehet nyalni a saját könyököd. Csak le kell hozzá vágni a kezed. De ez azért nem jó megoldás. Na most a gázra olajra is az a jelenlegi remek megoldás, hogy nehasznáád. Csak az ugye megvan, hogy ha nem használod, enni sem fogsz, mert a műtrágya is gázból levend.
Mit fogunk csinálni, ha az ukránok elzárják a barátság kőolajvezetéket? Beállunk a sor végére az arab olajországoknál?
Miután az arab országoknak se elegendő kitermelési kapacitásuk, se megfelelő szállító kapacitásuk nincs, így lesz egy remek verseny, hogy ami van az hova menjen. Gondolom mi majd simán megnyerjük a licitet a németekkel szemben...
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 982
113
Rájöttek, hogy stratégiai hiba volt eladni az állami olajcég többségi tulajdonát, de nincs pénzük visszavenni, így nyomásgyakorlással próbálkoztak. Ez a féllegális megoldás 100 mrd-jukba került.

Attól tartok nem fogják bővíteni az Adria olajvezeték kapacitását Mo. kedvéért tranzitdíj ide vagy oda....
Fogják azok, ha nem is önszántukból.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 982
113
Teljesen cégfüggő. Van olyan cég, ahol már tényleg nagyot kell "villantani" ahhoz, hogy kirúgják az embert... Legtöbbször elpakolják valami parkolópálya-típusú pozícióba és megvárják, míg magától megy el.
És igen, van olyan is, amit írsz, hogy szemrebbenés nélkül kirúgják még a jó munkaerőt is, mert mondjuk a legutolsó negyedév pirosban volt és le kell építeni x embert.

Amúgy szerintem ne anyázzátok egymást, mert kb elbeszéltek egymás mellett.
Amúgy sem ér annyit az egész.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 052
3 992
113
Szép csendben terjeszkedik a Rába :

 
  • Tetszik
Reactions: merleg