Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Sok mindent nem értek a HR-ban, de azt a körmönfont multis stratégiát némelynél alapvetően nem, hogy nem tartják meg a fizetések nominális értékét, nem követik le rendesen a piaci változásokat, hanem megvárják még a delikvens elmegy máshova és utána jóval nagyobb összegért vesznek fel a helyére új embert.
Kell egy kis egészséges cserélődés, és aki túl sokáig egy helyben marad, sokszor szakmailag lemarad, nem stimuláló a környezet számára, és ő se lesz az másoknak, a túlzott stabilitás a cég megkövülését, versenyképesség veszétsét okozza. Ráadásul így olcsóbb is, mert csak a lemorzsolódók helyére jövőknek kell a piaci bért megfizetni. Ez persze nem általános igazsák mindekire minden pozícióban, de ez a koncepció mögötte, és én látom értelmét, dolgoztam már eleget a nagy multis biztonságban 10+ éve vegetáló de szakmailag teljesen elavult tudású kollégák után extra mennyiséget dolgozva, hogy a csapat telejsítse a kvótát és meglegyen a prémiumom (neki prémium nélkül is jó kb nulla munkával, és egy alkalmazottat kirúgni meglepően nehéz tud lenni). Voltam olyan multinál, ahol a személyzet kb 30-40%-a ballaszt volt.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Az proaktivitást, a munkaerőpiac aktív monitorozását igényelné. A tipikus HR nem szeret ilyesmivel (sem) foglalkozni.
Nincs itt stratégia, csak alapvető beleszarás.
Végül azt csinálják csak meg, amit a vezérigazgató kér. Ha az nem kéri, hogy a fizuk reálértéke maradjon meg, akkor nem csinálja meg a HR-es nuni sem.
Ez csak az érme egyik oldala, a többit leírtam.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Jól hangzik, de szerintem valamennyit vittek, inkább azt jelenheti --az ügyes fogalmazás--, hogy az itthon eladott autók profitját nem vitték ki. emlékeim szerint a hazai eladásaik dupláját háromszorosát termelik/termeljük, amik Eu-s piacra kerülnek. annak a profitját igen-igen valószínűsítem az anyacég felé! :oops:
Mert: ...kib@szott olcsón gyártunk! ...nekik is!!! akkor is jó, megjegyzem, sőt, volt nagyon "életmentő" is nem is olyan régi, "kritikus órákban"!

Az életem nem teszem rá erre az infóra, de az alap piacgazdasági működési mechanizmust --és az alapvető emberi/tulajdonosi (anyagias) motiváltságot- a japán befektető sem tudja kihagyni a rendszerből.

Elég drágák is "MI Autóink", sok felesleges extrával, nem lehet belőlük sem józan-gazdaságos változatot kérni.

Irónia ON/OFF: Az élet kegyetlen...:(:(

.


.
Szerintem nem annyira drágák a Suzikik, kategóriájában tipikus ára van, és ügyes tartós gépek. Valamint tudtommal elég jó finanszírozás is elérhető hozzájuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Bakker, hol van az a 650-es kezdő általánosan?
Tanár, katona, rendőr, eh.
Építőmérnököt látom 300-400e a kezdő, építés ugyanez.
Informatikus 400e-800e a kezdő nettó.
Buszvezető 400e nettó, de nyilván túlórával.
Bankban junior pénzügyes 380-430e nettó.
Orvos 411e nettó.
Pilóták gondolom kapnak ennyit...
Saját merítéssel dolgozok; 24 éves technikus srác robottechnikai cégnél ennyivel kezdett 1 hónapja (26 év alatti), asszony doki...nem 410 a nettója ;). Betanított munkára nem kapsz nettó 250 alatt. De min is vitázunk?
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 089
9 063
113
Saját merítéssel dolgozok; 24 éves technikus srác robottechnikai cégnél ennyivel kezdett 1 hónapja (26 év alatti), asszony doki...nem 410 a nettója ;). Betanított munkára nem kapsz nettó 250 alatt. De min is vitázunk?
Attól függ az ország melyik részén keresel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Pert nyert a Mol a horvátokkal szemben, százmilliárdos kártérítésre számíthat
A magyar olajtársaságnak adott igazat a washingtoni választottbíróság a Mol–INA-ügyben indított eljárásban

Tulajdonképpen mi fájt itt a horvatoknak ennyire, amiért 10 éve próbálják megtorpedozni a MOLt?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 144
113
Saját merítéssel dolgozok; 24 éves technikus srác robottechnikai cégnél ennyivel kezdett 1 hónapja (26 év alatti), asszony doki...nem 410 a nettója ;). Betanított munkára nem kapsz nettó 250 alatt. De min is vitázunk?
asszony most végzett az egyetemen? ha igen, akkor ez két elemes minta, ha régebben akkor a kezdő bérek szempontjából egy elemes
Én nem vitázom, csak nem látom hol 650 a kezdő, ha meglesz átmegyek oda.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Tulajdonképpen mi fájt itt a horvatoknak ennyire, amiért 10 éve próbálják megtorpedozni a MOLt?
Rájöttek, hogy stratégiai hiba volt eladni az állami olajcég többségi tulajdonát, de nincs pénzük visszavenni, így nyomásgyakorlással próbálkoztak. Ez a féllegális megoldás 100 mrd-jukba került.

Attól tartok nem fogják bővíteni az Adria olajvezeték kapacitását Mo. kedvéért tranzitdíj ide vagy oda....
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
asszony most végzett az egyetemen? ha igen, akkor ez két elemes minta, ha régebben akkor a kezdő bérek szempontjából egy elemes
Én nem vitázom, csak nem látom hol 650 a kezdő, ha meglesz átmegyek oda.
Akarod, h elemszám alapján kiszámoljam mekkora a konfidencia szintje a 6 elemes példádnak?! Kb. ugyanúgy nem releváns, mint az 1 elemes. Ha értesz a plc-programozáshoz, esetleg láttál már koperativ robotot, vagy megy a cad/cam, tudsz hegeszteni, jelezd és ha tudok segítek. Ha bölcsész/pedagógus/nyelvtanár/pénzügy vonalon vagy, felteszem a kezem, ott nyilván nincs ekkora fizu. Egy dolgot viszont soha nem tudok megérteni; h nem elég a fizu, utálatos a munka....akkor miért nem keres más szakmát?! Tudom, aZorbán kicsavarja a kezéből a tankönyvet (2 középfokú szakma és 12 felsőoktatási félév ingyenes).
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 705
93
Kell egy kis egészséges cserélődés, és aki túl sokáig egy helyben marad, sokszor szakmailag lemarad, nem stimuláló a környezet számára, és ő se lesz az másoknak, a túlzott stabilitás a cég megkövülését, versenyképesség veszétsét okozza. Ráadásul így olcsóbb is, mert csak a lemorzsolódók helyére jövőknek kell a piaci bért megfizetni. Ez persze nem általános igazsák mindekire minden pozícióban, de ez a koncepció mögötte, és én látom értelmét, dolgoztam már eleget a nagy multis biztonságban 10+ éve vegetáló de szakmailag teljesen elavult tudású kollégák után extra mennyiséget dolgozva, hogy a csapat telejsítse a kvótát és meglegyen a prémiumom (neki prémium nélkül is jó kb nulla munkával, és egy alkalmazottat kirúgni meglepően nehéz tud lenni). Voltam olyan multinál, ahol a személyzet kb 30-40%-a ballaszt volt.
Ahham, és erre te egyedül jöttél rá, vagy olvastad valahol? Magyarországon nem munkaerőhiány van, hanem munkaerőpazarlás, pont a hozzád hasonlók hozzáállasa miatt. Voltam cégnél, ahol nagy lendülettel HR-osztály szervezésével próbálták a fluktuációt kezelni. Természetesen nem sikerült, sőt még durvább lett. A legviccesebb az volt, amikor a HR-esek kezdtek el felmondani. :D

A magyar vállalati kultúra borzalmasan mérgező, szardarabként tekintenek az emberekre és a munkavállalók is ellenségként kezelik a vezetést. Nem tudom hol mentek ennyire félre a dolgok, de nem hiszem, hogy lesz már megoldás. (Talán itt van az oktatási rendszerünknek a legnagyobb hibája, ez az állapot szinte bele van kódolva, ti. 12-17 évig arról próbálják ott is meggyőzni a gyerekeket a szinte állandósult maximalizmussal, hogy "selejtek".)
 
K

kamm

Guest
Ahham, és erre te egyedül jöttél rá, vagy olvastad valahol? Magyarországon nem munkaerőhiány van, hanem munkaerőpazarlás, pont a hozzád hasonlók hozzáállasa miatt. Voltam cégnél, ahol nagy lendülettel HR-osztály szervezésével próbálták a fluktuációt kezelni. Természetesen nem sikerült, sőt még durvább lett. A legviccesebb az volt, amikor a HR-esek kezdtek el felmondani. :D

A magyar vállalati kultúra borzalmasan mérgező, szardarabként tekintenek az emberekre és a munkavállalók is ellenségként kezelik a vezetést. Nem tudom hol mentek ennyire félre a dolgok, de nem hiszem, hogy lesz már megoldás. (Talán itt van az oktatási rendszerünknek a legnagyobb hibája, ez az állapot szinte bele van kódolva, ti. 12-17 évig arról próbálják ott is meggyőzni a gyerekeket a szinte állandósult maximalizmussal, hogy "selejtek".)
Ez úgy hangzik, mintha az itteni (US) uber-kompetitiv szellemet valaki felreertette volna, és csak az "eldobhatosagot" sikerült átvennie... Itt azt, aki sokat hoz avagy stabil kulcsember, azt megbecsülik, legfőképpen anyagilag, nehogy elmenjen.
A nagy cégek külön program mentén nevelik ki ("grooming") a következő vezető generációt, azokat helyezgetik cégen belül is mindenféle pozícióba a területükön belül, különböző országokba, saját vezetési-mgmt kultúrájuk van, amit kitanulnak stb lásd GE és Six Sigma és hasonlók (ezek a magyar leanyaiknal is ugyanígy működnek.)
A magyar cégeknek nemigen adatott meg a 100-200 éves amerikai corporate fejlődés, plane nem a sokkal konzervatívbb nemet 500-600 éves cégmúltak, de ettől még egy bizonyos szint felett muszáj lesz átvenniük a modern mgmt rendszereket, máskülönben nem tudnak nőni, diszfunkcionalissa valik a belső rendszer, lelép a munkaerő stb.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Kell egy kis egészséges cserélődés, és aki túl sokáig egy helyben marad, sokszor szakmailag lemarad, nem stimuláló a környezet számára, és ő se lesz az másoknak, a túlzott stabilitás a cég megkövülését, versenyképesség veszétsét okozza. Ráadásul így olcsóbb is, mert csak a lemorzsolódók helyére jövőknek kell a piaci bért megfizetni. Ez persze nem általános igazsák mindekire minden pozícióban, de ez a koncepció mögötte, és én látom értelmét, dolgoztam már eleget a nagy multis biztonságban 10+ éve vegetáló de szakmailag teljesen elavult tudású kollégák után extra mennyiséget dolgozva, hogy a csapat telejsítse a kvótát és meglegyen a prémiumom (neki prémium nélkül is jó kb nulla munkával, és egy alkalmazottat kirúgni meglepően nehéz tud lenni). Voltam olyan multinál, ahol a személyzet kb 30-40%-a ballaszt volt.
HR részről valószínűleg a bérköltség szinten tartása a cél, azt értem. Amit ismerősi körben látok, hogy x számú cég és y számú munkavállaló körbe forog, persze van aki váltáskor kicsit mást csinál, de kb. a területén marad. Ezeknek az embereknek a legtöbbje jó a munkájában, csak azért váltanak, mert megtalálják őket fejvadászok új pozícióval ami a mostani bérükhöz +30-50% jobban fizet, ki az aki nem váltana?
Mindenhol vannak ilyen emberek akik kényelmesen el vannak, hozzák a minimumot és helyben maradnak sokáig szar fizuval, és mindenkinek panaszkodnak, hogy mennyire szar a fizetés meg többi dolog, de a többség azért nem ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
A magyar cégeknek nemigen adatott meg a 100-200 éves amerikai corporate fejlődés, plane nem a sokkal konzervatívbb nemet 500-600 éves cégmúltak, de ettől még egy bizonyos szint felett muszáj lesz átvenniük a modern mgmt rendszereket, máskülönben nem tudnak nőni, diszfunkcionalissa valik a belső rendszer, lelép a munkaerő stb.

Hahahahahaha :D :D :D :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Ahham, és erre te egyedül jöttél rá, vagy olvastad valahol? Magyarországon nem munkaerőhiány van, hanem munkaerőpazarlás, pont a hozzád hasonlók hozzáállasa miatt. Voltam cégnél, ahol nagy lendülettel HR-osztály szervezésével próbálták a fluktuációt kezelni. Természetesen nem sikerült, sőt még durvább lett. A legviccesebb az volt, amikor a HR-esek kezdtek el felmondani. :D

A magyar vállalati kultúra borzalmasan mérgező, szardarabként tekintenek az emberekre és a munkavállalók is ellenségként kezelik a vezetést. Nem tudom hol mentek ennyire félre a dolgok, de nem hiszem, hogy lesz már megoldás. (Talán itt van az oktatási rendszerünknek a legnagyobb hibája, ez az állapot szinte bele van kódolva, ti. 12-17 évig arról próbálják ott is meggyőzni a gyerekeket a szinte állandósult maximalizmussal, hogy "selejtek".)
Is-is. Dolgoztam eleget őskövületek helyett, akik pont ilyen stílusban hőbörögtek egész nap munka helyett. Ha mindenhol toxikus a légkör ahol vagy, akkor lehet, hogy te vagy a toxikus…

Avagy a hozzád hasonlózást illetően: bekaphatod.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
HR részről valószínűleg a bérköltség szinten tartása a cél, azt értem. Amit ismerősi körben látok, hogy x számú cég és y számú munkavállaló körbe forog, persze van aki váltáskor kicsit mást csinál, de kb. a területén marad. Ezeknek az embereknek a legtöbbje jó a munkájában, csak azért váltanak, mert megtalálják őket fejvadászok új pozícióval ami a mostani bérükhöz +30-50% jobban fizet, ki az aki nem váltana?
Mindenhol vannak ilyen emberek akik kényelmesen el vannak, hozzák a minimumot és helyben maradnak sokáig szar fizuval, és mindenkinek panaszkodnak, hogy mennyire szar a fizetés meg többi dolog, de a többség azért nem ilyen.
Vannak akik nem hozzák a minimumot, de nem lehet ám könnyen kirakni valakit, és nagyon gyanús, hogy nem dolgoztatok még multiban (irodában), hogy tudjátok mekkora alibizést letolnak egyesek.

Én is látok körforgást, de általában előre lépést is, mert mondjuk nem olyan könnyű sokszor végen belül magasabb poziba kerülni, mint máshol egyből oda bekerülni.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 705
93
Vannak akik nem hozzák a minimumot, de nem lehet ám könnyen kirakni valakit, és nagyon gyanús, hogy nem dolgoztatok még multiban (irodában), hogy tudjátok mekkora alibizést letolnak egyesek.

Én is látok körforgást, de általában előre lépést is, mert mondjuk nem olyan könnyű sokszor végen belül magasabb poziba kerülni, mint máshol egyből oda bekerülni.
Szánalmas mekkora kamugép vagy! Tényleg kurva bonyolult kirakni valakit, át kell adni neki a felmondást. Fú, b+, hogy kell ilyet csinálni??? Ajjjaj, aligha hiszem, hogy ezzel tisztába lenne egy "multi".

Több, mint 7 éves tapasztalattal (mármint annál a cégnél) rúgtak ki embert, dolgoztam vele, mindent megcsinált és kurva gyorsan és jól, és mikor megkérdeztem miért egy fitymálás, meg egy vállrándítás volt a válasz. De volt, akit 11 éves tapasztalattal, nem sokkal nyugdíj előtt baszták ki, előtte rákból szedte össze magát. (Valszeg tényleg nem teljesített már úgy mint előtte 10 évig...) Osztályvezető landolt mellettem (mondjuk ő tényleg megérdemelte) kegyelemből, valami tökvakaró pozícióban, mert a vezér régi haverja volt. Stb., stb.

De szerencsére a hozzád hasonló faszjancsik, magányos "donkihóték" mindig megmentik a cégeket, mert ti aztán baszod úgy teljesítetek, mint 6 másik, mert nektek ez az életetek. Az év maradék 330 napjában, meg mi nyomorékok azért elhúzogatjuk az igát, a kurva nagy ballasztjával együtt...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Szánalmas mekkora kamugép vagy! Tényleg kurva bonyolult kirakni valakit, át kell adni neki a felmondást. Fú, b+, hogy kell ilyet csinálni??? Ajjjaj, aligha hiszem, hogy ezzel tisztába lenne egy "multi".

Több, mint 7 éves tapasztalattal (mármint annál a cégnél) rúgtak ki embert, dolgoztam vele, mindent megcsinált és kurva gyorsan és jól, és mikor megkérdeztem miért egy fitymálás, meg egy vállrándítás volt a válasz. De volt, akit 11 éves tapasztalattal, nem sokkal nyugdíj előtt baszták ki, előtte rákból szedte össze magát. (Valszeg tényleg nem teljesített már úgy mint előtte 10 évig...) Osztályvezető landolt mellettem (mondjuk ő tényleg megérdemelte) kegyelemből, valami tökvakaró pozícióban, mert a vezér régi haverja volt. Stb., stb.

De szerencsére a hozzád hasonló faszjancsik, magányos "donkihóték" mindig megmentik a cégeket, mert ti aztán baszod úgy teljesítetek, mint 6 másik, mert nektek ez az életetek. Az év maradék 330 napjában, meg mi nyomorékok azért elhúzogatjuk az igát, a kurva nagy ballasztjával együtt...
Nagyon magadra vetted ezt a ballasztot...
 
  • Vicces
Reactions: Kurfürst and kamm

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 683
113
Szánalmas mekkora kamugép vagy! Tényleg kurva bonyolult kirakni valakit, át kell adni neki a felmondást. Fú, b+, hogy kell ilyet csinálni??? Ajjjaj, aligha hiszem, hogy ezzel tisztába lenne egy "multi".

Több, mint 7 éves tapasztalattal (mármint annál a cégnél) rúgtak ki embert, dolgoztam vele, mindent megcsinált és kurva gyorsan és jól, és mikor megkérdeztem miért egy fitymálás, meg egy vállrándítás volt a válasz. De volt, akit 11 éves tapasztalattal, nem sokkal nyugdíj előtt baszták ki, előtte rákból szedte össze magát. (Valszeg tényleg nem teljesített már úgy mint előtte 10 évig...) Osztályvezető landolt mellettem (mondjuk ő tényleg megérdemelte) kegyelemből, valami tökvakaró pozícióban, mert a vezér régi haverja volt. Stb., stb.

De szerencsére a hozzád hasonló faszjancsik, magányos "donkihóték" mindig megmentik a cégeket, mert ti aztán baszod úgy teljesítetek, mint 6 másik, mert nektek ez az életetek. Az év maradék 330 napjában, meg mi nyomorékok azért elhúzogatjuk az igát, a kurva nagy ballasztjával együtt...
Teljesen cégfüggő. Van olyan cég, ahol már tényleg nagyot kell "villantani" ahhoz, hogy kirúgják az embert... Legtöbbször elpakolják valami parkolópálya-típusú pozícióba és megvárják, míg magától megy el.
És igen, van olyan is, amit írsz, hogy szemrebbenés nélkül kirúgják még a jó munkaerőt is, mert mondjuk a legutolsó negyedév pirosban volt és le kell építeni x embert.

Amúgy szerintem ne anyázzátok egymást, mert kb elbeszéltek egymás mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and LMzek 2.0