Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Világos, tehát kormanyzati kapcsolati hátszél + korlátlan tőketámogatás = NER céges siker amire lehet verni, hogy nemzetközi siker!

Vagyis, ha miután privatizáció során hozzájutottam egy állami céghez, vagy szomszédom vagy apósom a miniszterelnök es úgy jutok allami megrendelésekhez, kesobb meg siman csak felvásárolok egy már befutott céget, majd hozzám vágnak mondjuk párszáz Milliárdot amin veszek mondjuk egy külföldi céget akkor én kurva sikeres vagyok, és nyilván az én érdemem! Nemzetközi NER siker!
Most leírtad a MOL és az OTP receptjét.
És igen, a fenti képlet nagyjából megállja a helyét. Mert egyik nélkül sem lenne képes magyar multi létrejönni. Erre jó példa az előtte való "emúúút 8 év". Na akkor nem volt még kéjjes gondolati szinten sem sikeres magyar multi.
NE vicceljunk már, akkor meg NER sem volt csak ügyeskedő jól helyezkedő vállalkozók. A Csányi minden kormányhoz dörgölőzött. A MOL meg inkább állami mint NER a Hernáditol függetlenül. Ezek egyike sem NER érdem mégha most részesei is a rendszernek.
Az a gond, hogy a NER már pejoratív jelentésében került bele a köztudatba, pedig eredetileg nem erre hozták létre. Nyilván ehhez hozzájárult a "vonatra felült ügyeskedők köre is". Meg az, hogy elég erőszakosan és kapkodva akarták a rendszert elfogadtatni a magyar társadalommal.
A recept lényege az, hogy erős állami hátszéllel sikereket érnek el, amit forintosítva különböző csatornákon egy részt visszaoszt.
(Ezt Amerikában lobbizásnak hívják ugye. Itthon meg előszeretettel korrupciónak.)
A MOL-nak és az OTP-nek a NERben elfoglalt szerepe ez alapján megkérdőjelezhetetlen. Elég csak a magyar sportban (igen erősen NER hátterű terület) elfoglalt szerepükre gondolni.
Nyilván a fentebb általam felsorolt cégek esetén még a rövid külföldi háttér kevés fogódzót ad, az ítélkezésre, de szerintem ilyen magyar multi élére csak olyan embereket pakolnak, és olyan board kerül, akik alapvetően nem hülyék. Szóval én megadom nekik a bizonyítási lehetőséget.
Egy nemzetközi porondra való kilépés esetén már gyakran az is sikerként elkönyvelhető, ha talpon maradnak az első években.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Ezek a pénzek szerinted hova jutnak? Nem otthon tartja, kocsit vesz belőle, elkurvázza ... legalábbis nem a nagyrészét, hanem a cégek nőnek belőle.
A lojalitás miatt odarakott cégvezérek meg egyre szegényebbek. Az általuk végzet munka minőségének meg a világ összes országa a csodájára jár. És a cégvezetők családjai nyomorognak.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Robur

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
A lojalitás miatt odarakott cégvezérek meg egyre szegényebbek. Az általuk végzet munka minőségének meg a világ összes országa a csodájára jár. És a cégvezetők családjai nyomorognak.
Teljesen piaci alapon működő cégnél dolgozom, politikai háttér nélkűl és a tulajdonosok meg a top menedzsment kurvára nem keres rosszúl. És hogy valaki lojális és odateszik cégvezetőnek, hát baszdmeg én is azt az emberemet tenném oda fontos helyekre, aki lojális hozzám, nem azt aki hathavonta munkahelyet változtat és most éppen nálam tölti az aktuális félévét.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Teljesen piaci alapon működő cégnél dolgozom, politikai háttér nélkűl és a tulajdonosok meg a top menedzsment kurvára nem keres rosszúl. És hogy valaki lojális és odateszik cégvezetőnek, hát baszdmeg én is azt az emberemet tenném oda fontos helyekre, aki lojális hozzám, nem azt aki hathavonta munkahelyet változtat és most éppen nálam tölti az aktuális félévét.
Nálam a lojalitásra cserélt hozzáértéssel van baj.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Robur

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Nálam a lojalitásra cserélt hozzáértéssel van baj.
Ezt innen nem tudom megítélni, mert nem ismerem se személyesen se szakmailag a NER-es cégvezetőket. De teljesen hülyére gondolom nem bíznak cégeket, legalábbis nem hosszú távon. Saját vagyonom védelmében és a gyarapítása céljából a lehető legalkalmasabbat tenném oda, akit el tudok érni, és ez a lojalitás meg szakmai alapon értendő. Ha idióta a másik, akkor nem tudsz vele külföldi nagy projekteket csinálni, mert képteln átlátni, átfogni és levezényelni, akkor meg kiesik egy növekedési potenciál mert a belső piacodra vagy korlátozva.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Ezt innen nem tudom megítélni, mert nem ismerem se személyesen se szakmailag a NER-es cégvezetőket. De teljesen hülyére gondolom nem bíznak cégeket, legalábbis nem hosszú távon. Saját vagyonom védelmében és a gyarapítása céljából a lehető legalkalmasabbat tenném oda, akit el tudok érni, és ez a lojalitás meg szakmai alapon értendő. Ha idióta a másik, akkor nem tudsz vele külföldi nagy projekteket csinálni, mert képteln átlátni, átfogni és levezényelni, akkor meg kiesik egy növekedési potenciál mert a belső piacodra vagy korlátozva.
Én nem vagyok gazdasági szakember, csak azt látom, hogy minden hullik szét de a gazdaság lenyomja a németet is a kormány kommunikációjában. Valahol valami (a mi adónk) nagyon félremegy és nem az adósfizetők javára.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Én nem vagyok gazdasági szakember, csak azt látom, hogy minden hullik szét de a gazdaság lenyomja a németet is a kormány kommunikációjában. Valahol valami ( mi adónk) nagyon félremegy és nem az adósfizetők javára.
Innen meg ami látszik, hogy Magyaroroszágon jobban él a lakosság, mint Romániában, és mégis folyamatos a picsogás. A munkamorállal én is látom, hogy gondok vannak, legalábbis akikkel dolgozunk együtt, de valahogy mégis jön a lóvé. Rendezettebb az ország, gazdagabb képet mutat mint Románia. A fizetéseknél nem jön ki a matek, mert innen nézve nem a legjobb, de mégis újabb az autópark és azt valamiből megvették. És az állami támogatási rendszer irigylésre méltó, szerintem nem csak hozzánk képest, hanem mindenképpen, csak épp élni kell vele. Az állami platformok, pl ügyfélkapu meg volt még valami, kihelyettesít egy rakás faszságot, amivel itt időnként szívok, az egész rendszer jobban ki van találva és építve.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 049
30 456
113

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Innen meg ami látszik, hogy Magyaroroszágon jobban él a lakosság, mint Romániában, és mégis folyamatos a picsogás. A munkamorállal én is látom, hogy gondok vannak, legalábbis akikkel dolgozunk együtt, de valahogy mégis jön a lóvé. Rendezettebb az ország, gazdagabb képet mutat mint Románia. A fizetéseknél nem jön ki a matek, mert innen nézve nem a legjobb, de mégis újabb az autópark és azt valamiből megvették. És az állami támogatási rendszer irigylésre méltó, szerintem nem csak hozzánk képest, hanem mindenképpen, csak épp élni kell vele. Az állami platformok, pl ügyfélkapu meg volt még valami, kihelyettesít egy rakás faszságot, amivel itt időnként szívok, az egész rendszer jobban ki van találva és építve.
Erre azt mondom, hogy a közpénz megy a hatalmon lévő FIDESZ (beleértve a NER) zsebébe, a maradék a FIDESZ népszerűsítésére, ami még ez után is marad, abból csordogál valami minimális a kormány nem NER érdekelt feladatainak támogatására (ami köz-el kezdődik). Fegyverre is csak azért költünk, hogy a NER fegyvergyáraknak legyen bevétele. De ez még mindig csak a nem túl hozzáértő meglátásom. És igen, a sok nagyüzemi adóbevétel-eltüntetés miatt lett a NERnek rossz a megítélése. És mindez azzal indokolva, hogy kell a magyar nagytőkés réteg és majd 20 év múlva milyen f@sza is lesz a gazdaság. Csak ez nem a gazdasági teljesítményre van alapozva, hanem a mi adónkra.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
z2YnJ7N.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Fegyverre is csak azért költünk, hogy a NER fegyvergyáraknak legyen bevétele.
Ezt hogyan képzeled el?
Erre azt mondom, hogy a közpénz megy a hatalmon lévő FIDESZ (beleértve a NER) zsebébe, a maradék a FIDESZ népszerűsítésére, ami még ez után is marad, abból csordogál valami minimális a kormány nem NER érdekelt feladatainak támogatására (ami köz-el kezdődik).
Milyen köz*-ra gondolsz?
Mik szerinted az arányok?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Ezt hogyan képzeled el?

Milyen köz*-ra gondolsz?
Mik szerinted az arányok?
Szó szerint.
Közegészségügy, közöktatás, közbiztonság stb. De máe egyszer leírtam de más topicban.
Nincs pontos szám, de a konektorból folyó víz, a fűtés gyengélkedés, a kórház egy részében elment áram, a szó szerint betehető ajtó, meg a hízó adósságállomány és a többi sejteti.