Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Márpedig, hogy nőhet Magyarországon az életszínvonal, ha több pénzt keresünk vagy kevesebbet adózunk.
Ehhez az kell ami a 10-es évek második felében volt, feszes, munkaerőhiányos munkapiaci helyzet,
A vendégmunkások idehozatala a nagyobb profitért pont a bérek letörését/beragasztását szolgálja, mivel a munkaerőhiányt lecsökkenti vagy eltünteti. Vagyis inkább a '90--es, 2000-es éveket hozza vissza, a managerek által imádott "örülj, hogy van munkád"-világot.

Hisz pl. egy BYD gyár az egész térséget fogja húzni. A fodrasztól a kisboltosig, de akár a logisztikában utazó vállalkozók, munkavállalók is.
Hacsak nem a saját vietnami/filippínó/stb. fodrászához, kisboltosához, kifőzdéjébe fog járni, bizonyos dolgokat meg egyszerűen a kibocsátó országukban intéznek - pont mint az itt élő kínaiak teszik.
Önmagában semmi baj ezekkel az emberekkel, de erősen kétlem, hogy a hazai kkvt-kre ez különösebb pozitív hatással bír. Ha pedig az alacsonyabb vendégmunkásbérek miatt állásukat vesztő (illetve beragadó bérű), illetve multi által változatlan bérek mellett tizenkétórázásba meg háromműszakozásba magukat belekényszeríteni nem hagyó szegediek továbbállnak Sopronba/Ausztriába, így a szegedi fodrász klienseinek száma is lecsökken - az pedig kifejezetten negatív hatással lesz a szegedi térség/az egész ország gazdaságára.
 

Kockás ing

Well-Known Member
2020. február 10.
85
300
53
Igen, pontosan azt nézem

Akarod mondani Szlovákia, és Transzilvánia. Mert ugyebár hova is tartoznak?
Az akkori magyar döntéshozók és magyar mentalitás hibája nagy részben, hogy nem voltak képesek rendesen kezelni a nemzetiségi kérdést. 1848-ban az áprilisi reformok nem rendezte a nemzetiségek helyzetét, mentségükre szólva időhiány miatt is.. A szabadságharc jól megmutatta, hogy a nemzetiségi kérdés nem megfelelő kezelése hova vezet, lásd szlovák, horvát és román lázadás. Tanultak is belőle lásd 1868 nemzetiségi törvény és a horvát kiegyezés, ami kezelte a problémát, de nem szüntette meg. A dualizmus kori magyar kormányok meg, ahogyan nőtt a magyar népesség aránya, úgy szorította vissza a kisebbségeket. De a magyarok sose voltak a dualizmus korában annyian, hogy figyelmen kívül tudják hagyni a többi népet (1880 magyarok arány 46% , 1900 51,4% , 1910 54,5%)
Voltak is tünetei a lappangó nemzetiségi elégedetlenségre lásd 1892 román memorandum, amit az országgyűlés olvasulatlanul visszakűldött a román delegációnak, akik elkezdték kinyomtatni az iratot és emiatt elítélték a delegáció egy részét. Bár szerintem a legjobb példája a magyar elit szűkös látókörének az 1918-ban Tisza István nyilatkozata: ez az egész ugynevezett cseh-tót probléma nem létezik, hogy az nem egyéb, mint a cseh népfaj rablási törekvése,
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Ezeknek a paneleknek a felböfögésén sem kellett sokat gondolkodni.

Szóval nincs válasz, csak valami konzerv személyeskedés.

Külön móka ez a NER hadosztálytól, akik évek óta tele pofával nyomatják a migránsellenes dumát, erre hirtelen pont ők védik be az egész betelepitősdit, mert ugye FIDESZ MIGRÁNS = JÓ MIGRÁNS
Gyogyó...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Hacsak nem a saját vietnami/filippínó/stb. fodrászához, kisboltosához, kifőzdéjébe fog járni, bizonyos dolgokat meg egyszerűen a kibocsátó országukban intéznek - pont mint az itt élő kínaiak teszik.
Igen, ezt jól látod. Kiépül körülöttük egy magyarmentes gettógazdaság, ami további jelentős számú migránst eltart.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Szóval nincs válasz, csak valami konzerv személyeskedés.

Külön móka ez a NER hadosztálytól, akik évek óta tele pofával nyomatják a migránsellenes dumát, erre hirtelen pont ők védik be az egész betelepitősdit, mert ugye FIDESZ MIGRÁNS = JÓ MIGRÁNS
Gyogyó...
A fagyi visszanyal. Olyan jól sikerült az évtizedes migránsellenes uszítás a M(igráns)1-en, hogy most qrva nehéz lesz elmagyarázni Mari néninek, hogy ezek igaz, hogy ugyanolyan barna/fekete muszlim férfiak, mint akik korábban jöttel volna, de ezek már nem migráncsok, ezek vendégmunkások.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Szóval nincs válasz, csak valami konzerv személyeskedés.

Külön móka ez a NER hadosztálytól, akik évek óta tele pofával nyomatják a migránsellenes dumát, erre hirtelen pont ők védik be az egész betelepitősdit, mert ugye FIDESZ MIGRÁNS = JÓ MIGRÁNS
Gyogyó...
Nem szeretem ha vki durcázik, ezért én se szoktam, te se tedd.
Főleg mert az előző hozzászólásodban lehazugozol, még agyhalottazol, utána most számonkéred, hogy személyeskedek. :D
Nem volt kedvem egymást qrvaanyázni, arra rengeteg másik fórum van.

Migransellenes duma VS. Célzottan behozott vendégmunkások.
De másnak leírtam mit gondolok, sztem az reagált a tiédre is. ( Most nem a bulshitt panelekre gondolok)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Migransellenes duma VS. Célzottan behozott vendégmunkások
vendegmunk%C3%A1sok_ha.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
A vendégmunkások idehozatala a nagyobb profitért pont a bérek letörését/beragasztását szolgálja, mivel a munkaerőhiányt lecsökkenti vagy eltünteti. Vagyis inkább a '90--es, 2000-es éveket hozza vissza, a managerek által imádott "örülj, hogy van munkád"-világot.
Hát ennek semmi értelme nem lenne, ráadásul öngyilkos stratégia.
A kormány a reálbéremelkedésnek és az életszínvonalemelkedésnek köszönheti, hogy maradt. Ez 10-14 közt volt a legkisebb, 18-22 közt a legnagyobb, látszott is a százalékokban.
De ha visszaolvasod nem is ezt írtam. Új beruházások, egy telített munkaerőpiacon. Nem letörni a béreket kell a vendégmunkás, hanem a likakat betömni abban az alsó szegmensében, ahol amúgy sincs tolongás. Ezáltal az új gyárakban több szakmunka, felsőfokú munkahelyek keletkezik, javul a munkavállalók bértárgyalási pozíciója.
Az alsó részén meg idén az infla duplájával, háromszorosával nő a minimálbér, bérminimum
De ezt úgyis meglátjuk a reálbérek alakulásában. Ha elbasszák és a vendegmunkások lenyomják, akkor elbaszták. Ha nem, akkor ez lehet a további fejlődés egyik pillére.
Hacsak nem a saját vietnami/filippínó/stb. fodrászához, kisboltosához, kifőzdéjébe fog járni, bizonyos dolgokat meg egyszerűen a kibocsátó országukban intéznek - pont mint az itt élő kínaiak teszik.
Önmagában semmi baj ezekkel az emberekkel, de erősen kétlem, hogy a hazai kkvt-kre ez különösebb pozitív hatással bír. Ha pedig az alacsonyabb vendégmunkásbérek miatt állásukat vesztő (illetve beragadó bérű), illetve multi által változatlan bérek mellett tizenkétórázásba meg háromműszakozásba magukat belekényszeríteni nem hagyó szegediek továbbállnak Sopronba/Ausztriába, így a szegedi fodrász klienseinek száma is lecsökken - az pedig kifejezetten negatív hatással lesz a szegedi térség/az egész ország gazdaságára.
Itt is abból indulsz ki, hogy lenyomják a béreket és munkanélküliséget generálnak. Sztem pont fordítva lesz. Több gyár, több lehetőség.
Persze ezeket a ma reggeli vadhajtásokat le kell nyesni. A cégek igyekezni fognak visszaélni vele. Erre kell a kontroll, amit ma is meginditottak.

Egyébként nálunk a háromműszakozásnál csak a 12órázásra van nagyobb igény. Az van megsértődve, aki kimarad. (Van kivétel, de a nagy átlag ez) Egyértelműen a jobb lóvé és a munkaidő. (Folyamatos 12ora.)

Úgy írod, mintha a BYD Szegedre az istencsapása lenne.Pedig van tapasztalat Győrből és Kecskemétről is. Nem az történt, hogy letörték a béreket és kevesebb meloja lett a fodrasznak.
Jól látszik hol vannak a vörös foltok.
Az egyik legdinamikusabb emelkedés Bács-Kiskunban volt összefüggésben a Mercivel.
keresetmegyeigki-568066.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and Nber

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
A fagyi visszanyal. Olyan jól sikerült az évtizedes migránsellenes uszítás a M(igráns)1-en, hogy most qrva nehéz lesz elmagyarázni Mari néninek, hogy ezek igaz, hogy ugyanolyan barna/fekete muszlim férfiak, mint akik korábban jöttel volna, de ezek már nem migráncsok, ezek vendégmunkások.
Ezt beszopta a kormány ez igaz, de ez legyen az ő gondja. Legalább jobban odafigyel. Nem véletlenül hozta ezt a vendégmunkás, idegenrendészeti törvényt.
Egyébként a migriválság előtt ugyanígy vendégmunkásokban is gondolkodott. Mert a fejlődés matekja ide jut.
Viszont célzottan X időre melóra behozni vkit vagy minden szutykot behozni meló nélkül, aki a szociális rendszeren elősködik, de nem melozik, lásd 2015, vagy a nyugati jelenlegi bevándorlás, az más.
Viszont ez tényleg jó lehetőség az MH-nak, hogy megerősödjön 10-15-re. Az meg pont stabilizálja a NER-t. Nem véletlen nem xarta össze magát Orbán és halad ezen az úton.

Egyébként is szükség van erős radikál jobbra, hogy kimondja bizonyos külpol ügyekben, amit a kormány nem mondhat. Budaházy meg is üzente Toroczkainak, hogy az arabok siratása helyett koncentrálhatna Kárpátaljára.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
A fagyi visszanyal. Olyan jól sikerült az évtizedes migránsellenes uszítás a M(igráns)1-en, hogy most qrva nehéz lesz elmagyarázni Mari néninek, hogy ezek igaz, hogy ugyanolyan barna/fekete muszlim férfiak, mint akik korábban jöttel volna, de ezek már nem migráncsok, ezek vendégmunkások.
Szerintem van különbség a muszlim illegális migráns, aki élősködni jön és a keresztény vendégmunkás között, aki dolgozni jön.
Szerinted nincs?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Talán. De fiatal férfiak jönnek.
Óóó dehogy.
Ezt az éttermet egy középkorú nő viszi. Na ő épphogy töri a magyart, de egyedül csinálja, és jól!
Szinte mindig ott dekkol vele a kislánya, aki magyar iskolába kell hogy járjon, és kristálytisztán beszél magyarul. A barátnőivel magyarul csacsog, miközben az anyjával meg persze vietnámiul.
A Victor Hugo utcában lévő Pho Hung már ugyan gazdát cserélt, a korábbi gazdái elég tipikus 1-2. generációs bevándorlók voltak. A mama, papa jött át Vietnámból a kis 2 éves klambóval.
Na a srác azóta 2x éves, már itt van magyar felesége. Nemrég születetett gyerekük, aki már nyilván magyar állampolgár. Ő valami egyetemre járt, ami mellett vitte az étterem frontendjét. Had ne mondjam, hogy úgy beszélt magyarul, mint te vagy én. Azt hittem, hogy ő már itt született.
Egész biztosan gondolom, hogy ő már a Magyarországot tartja a hazájának (ugyebár 2 éves korból nem nagyon marad meg emlék).
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Nem szeretem ha vki durcázik, ezért én se szoktam, te se tedd.
Szar, hogy fenntartjuk a témát, nem hagyjuk elsikkadni, mi? :D
Főleg mert az előző hozzászólásodban lehazugozol, még agyhalottazol, utána most számonkéred, hogy személyeskedek. :D
Nem volt kedvem egymást qrvaanyázni, arra rengeteg másik fórum van.
Hazudsz, mert szóról szóra felmondod a fidesz hazugságait.
Anyáztad te eleget a német meg a teljes nyugati vezetést, akik pontosan ugyanezeket az érveket hozták fel, hogy miért jó a migráns munkaerő.

Migransellenes duma VS. Célzottan behozott vendégmunkások.
Mindegy milyen cimszó alatt jönnek be. Bejön és többet ki nem takaritod. Kiépitik a párhuzamos társadalmukat, ahogy megnő a számuk. Halálcsapda.
De másnak leírtam mit gondolok, sztem az reagált a tiédre is. ( Most nem a bulshitt panelekre gondolok)
És pontosan ugyanazokat az idealizált hazugságokat hazudoztad ide, amiket a nyugati lakosságot etették be annó, hogy milyen jó lesz nekik. Hogy majd a törvények megvédik őket (amiket ők alakitanak a nagyobb saját hasznukért, amit meg a migráns behozatala termel), hogy a politikusok megvédik őket... és ezt ezek után elhiszed...

BTW öröm nézni, hogy a fidesz megérezte a szarszagot, szondázzák a népet és látják mi van, pont, mint a netadónál - most megy a vergődés, hogy majd meg lesz baszva aki nem magyart alkalmaz, bla bla bla... holott a migri nekik termeli a pénzt, majd hülyék lesznek ezt akadályozni.
Most pofánbaszták magukat - és én valamint sokan mások pörgetjük majd a témát, mert ez a legaljasabb hazaárulások egyik formája.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Szar, hogy fenntartjuk a témát, nem hagyjuk elsikkadni, mi? :D

Hazudsz, mert szóról szóra felmondod a fidesz hazugságait.
Anyáztad te eleget a német meg a teljes nyugati vezetést, akik pontosan ugyanezeket az érveket hozták fel, hogy miért jó a migráns munkaerő.


Mindegy milyen cimszó alatt jönnek be. Bejön és többet ki nem takaritod. Kiépitik a párhuzamos társadalmukat, ahogy megnő a számuk. Halálcsapda.

És pontosan ugyanazokat az idealizált hazugságokat hazudoztad ide, amiket a nyugati lakosságot etették be annó, hogy milyen jó lesz nekik. Hogy majd a törvények megvédik őket (amiket ők alakitanak a nagyobb saját hasznukért, amit meg a migráns behozatala termel), hogy a politikusok megvédik őket... és ezt ezek után elhiszed...

BTW öröm nézni, hogy a fidesz megérezte a szarszagot, szondázzák a népet és látják mi van, pont, mint a netadónál - most megy a vergődés, hogy majd meg lesz baszva aki nem magyart alkalmaz, bla bla bla... holott a migri nekik termeli a pénzt, majd hülyék lesznek ezt akadályozni.
Most pofánbaszták magukat - és én valamint sokan mások pörgetjük majd a témát, mert ez a legaljasabb hazaárulások egyik formája.
Tolod továbbra is a bullshit általánosító panelt, mit mond a fideszbirka, ellentétben veled, aki csak fikázik, de odaállni vmi mellé már nehezebb. Nem azt mondom mi mellé kell, de csak köpködni kívülről a legkényelmesebb.

Egyébként már anno is tudtam különbséget tenni a migránsok és a vendégmunkások között.

Brüsszel és az arabok.
Hát a város már elsőre tök más, mint Németország. Röviden elesett....50% fölött van a nem európai migránsok száma bármit is mutat a statisztika. Arabok, feketék minden amit el tudsz képzelni. A melóban arab, főleg marokkói technikusokkal és arab-fekete sori melósokkal voltam kapcsolatban. A sor botrányos. Mint egy arab piac. Zene, duma, zsivaj, nemcsoda, hogy sok utómunka szükséges, ilyen körülmények között én sem tudnék hibamentesen melózni. :) De ott ez a normál....

A marokkói technikusok mások voltak. Amit kellett azt faszán megcsinálták. Értettek tök speckó dolgokhoz még tanultam is tőlük. Viszont, amit kézzel - lábbal nem rágtam a szájukba még véletlen sem csinálták meg. Másrészt qrva lassúak voltak, mondjuk ez a belgákra is igaz. Ez annyira nem zavart, hamar felvettem a ritmust. :cool:
De privátban tök normálisak, jófejek voltak. Bírtam őket.

De a városban azért ez tök más.... Ott kerültem nagy ivben ezeket a negyedeket. Amig kocsi nélkül, tömegközlekedéssel jártam, addig megismertem Brüsszel alját. Drogosok, olyan bűz a villamoson, hogy elhányod magad. Qrvagáz. Reggel a villamoson 9 arab-néger iskolasgyerekre jut 1 fehér.

Az arab csajokat inkább nem stíröltem (mondjuk a kendő mögött nem is lehet) , de láttam sok jó fekete csajszit. A pékkislány olyan kedves volt, csak oda jártam, majdnem el is bizonytalanított... :p

Egyszer végigéltem egy BLM zavargást első sorból, hát érdekes volt, de nem családi esemény. Pluszban kint betörtek hozzám, szal a közbiztonság ölég alacsony....nah Brüsszelt nagyon nem szeretném itthonra!!! A helyi kollégáim nem is a városban éltek. Mellette falunk, kisvárisban, azok nagyon szépek, még......

A tömeges bevándorlás egyértelműen rontja az életminőséget, közbiztonságot, lezülleszti a várost. Viszont a melóban a legtöbb migrivel nincs gond. Sőt velük privátban sem.
Nah, most ezek az afgánok akik most jöttek, nemtudom mennyire képzettek. Ha tolmácsoltak talán. Kis létszámban egyáltalán nem problémás, de hogy mennyi a határ azt nem tudom.

Viszont azt igen, ha a magyar katonákat segítették, akkor kötelességünk volt nekik segíteni. Viszont az összes afgán menekült problémája nem a mi gondunk. Ha a magunkévá tesszük, több ezres vagy nagyobb tömegben fogadjuk be őket mindenféle szűrő nélkül, akkor nem nekik segítünk, hanem a magyarokkal baszunk ki, ahova letelepeítjük őket. Ezek a személyes tapasztalataim.