Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 196
113
Óóó dehogy.
Ezt az éttermet egy középkorú nő viszi. Na ő épphogy töri a magyart, de egyedül csinálja, és jól!
Szinte mindig ott dekkol vele a kislánya, aki magyar iskolába kell hogy járjon, és kristálytisztán beszél magyarul. A barátnőivel magyarul csacsog, miközben az anyjával meg persze vietnámiul.
A Victor Hugo utcában lévő Pho Hung már ugyan gazdát cserélt, a korábbi gazdái elég tipikus 1-2. generációs bevándorlók voltak. A mama, papa jött át Vietnámból a kis 2 éves klambóval.
Na a srác azóta 2x éves, már itt van magyar felesége. Nemrég születetett gyerekük, aki már nyilván magyar állampolgár. Ő valami egyetemre járt, ami mellett vitte az étterem frontendjét. Had ne mondjam, hogy úgy beszélt magyarul, mint te vagy én. Azt hittem, hogy ő már itt született.
Egész biztosan gondolom, hogy ő már a Magyarországot tartja a hazájának (ugyebár 2 éves korból nem nagyon marad meg emlék).
Egész biztosan gondoltuk a Liu-testvérekről is. Kik ha ők nem! Aztán nem. Mintha csak egy klasszikus antiszemita karikatúra lettek volna, úgy viselkedtek.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Azért elég nagy csóróság van náluk,bár a fejlődés elég izmos. A turizmus rohadt sokat hoz nekik,
Van filippin kollégám. Magyar viszonylatban jó fizut kap. Ez 60 ezerrel sincs több mint otthon kapott.
Nyilván a túlóra ha van lehetőség, ingyen szállás stb stb.
De ez nem akkora csóróság mint hiszük.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 831
47 116
113
Egész biztosan gondoltuk a Liu-testvérekről is. Kik ha ők nem! Aztán nem. Mintha csak egy klasszikus antiszemita karikatúra lettek volna, úgy viselkedtek.
A Liu testvérek esetén egyértelműen minden a pénzről szólt. Ha itthon maradnak, akkor valószínűleg bukják a következő világversenyt. Onnantól pedig döglött a karrierjük. Sándorban már valószínűleg nem volt sokkal több. Shaoang viszont még egy Olimpián odaverhetett volna. Csakhogy edző nélkül ez nem jött volna össze.
Nem nagyon volt más választásuk, és személy szerint magánemberként meg tudom érteni őket. Itt azért forint 100M-król volt szó. Én abban az ügyben azért voltam csak mérges a szövetségre, mert nem kérték a jogos pénzügyi kártérítést.
Ettől azért még nem biztos, hogy nem Magyarországot tartják a hazájuknak.
Csak ugyebár van rajtuk kívül is sok olyan echte magyar honfitársunk, akik azt gondolják, hogy kint több pénzt kaphatnak.
A kérdés, hogy mi lesz azután, hogy vége a karrierjüknek. Mert szerintem a magyar korcsolya sport a visszatértükből még profitálhat...
 
  • Tetszik
Reactions: Nber and Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 831
47 116
113
Most te azokban a hatóságokban bízol, akik szinte bármi felett szemethunynak, elmismásolják a történteket vagy nevetséges mértékú büntetéseket szabnak ki?
Az 5M/fő neked nevetségesnek tűnik?
Mert nekem nem annyira.
Nincs kisebb tétel.
Nincs mérlegelési lehetőség.
Ha nem paterolja haza egy cég az alkalmazottat a vízumja leteltével, -vagy feketén tovább foglalkoztatja -, akkor egyéb más büntetéseket is kockáztat.
Ha nincs érvényes vízuma, akkor onnantól senki nem fogja tudni legálisan alkalmazni.
Szerinted hol fognak először ellenőrizni?
 
  • Tetszik
Reactions: Nber and Kim Philby

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Az 5M/fő neked nevetségesnek tűnik?
Mert nekem nem annyira.
Nincs kisebb tétel.
Nincs mérlegelési lehetőség.
Ha nem paterolja haza egy cég az alkalmazottat a vízumja leteltével, -vagy feketén tovább foglalkoztatja -, akkor egyéb más büntetéseket is kockáztat.
Ha nincs érvényes vízuma, akkor onnantól senki nem fogja tudni legálisan alkalmazni.
Szerinted hol fognak először ellenőrizni?
Hiszem, ha látom.
Legyen neked igazad, de én egy olyan országban élek lassan 50 éve, ahol mindig mindent el lehetett intézni, csak a megfelelő embereket kellett megtalálni... Az éppen hatályos törvények meg le vannak szarva.
Majd kicsit később egy salátatörvényben eldugva meg lesz a törvényi kiskapu is.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and Flamand

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 880
15 198
113

Hiába nyertek sokan ingyen napelemet a több mint két éve indult pályázaton, az állam csak nem akar fizetni, ezért leállt sok a kivitelezés, csődközelben van számos – és már csődbe is ment néhány – napelemes vállalkozás. A Magyar Napelem Napkollektor Szövetség 12 pontos követeléslistával szeretné elérni a rendezést.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113

Hiába nyertek sokan ingyen napelemet a több mint két éve indult pályázaton, az állam csak nem akar fizetni, ezért leállt sok a kivitelezés, csődközelben van számos – és már csődbe is ment néhány – napelemes vállalkozás. A Magyar Napelem Napkollektor Szövetség 12 pontos követeléslistával szeretné elérni a rendezést.
Na, ennyit a kormány szavahihetőségéről...
Majd pont a vendégmunkásos témában lesznek következetesek ja...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Óóó dehogy.
Ezt az éttermet egy középkorú nő viszi. Na ő épphogy töri a magyart, de egyedül csinálja, és jól!
Szinte mindig ott dekkol vele a kislánya, aki magyar iskolába kell hogy járjon, és kristálytisztán beszél magyarul. A barátnőivel magyarul csacsog, miközben az anyjával meg persze vietnámiul.
A Victor Hugo utcában lévő Pho Hung már ugyan gazdát cserélt, a korábbi gazdái elég tipikus 1-2. generációs bevándorlók voltak. A mama, papa jött át Vietnámból a kis 2 éves klambóval.
Na a srác azóta 2x éves, már itt van magyar felesége. Nemrég születetett gyerekük, aki már nyilván magyar állampolgár. Ő valami egyetemre járt, ami mellett vitte az étterem frontendjét. Had ne mondjam, hogy úgy beszélt magyarul, mint te vagy én. Azt hittem, hogy ő már itt született.
Egész biztosan gondolom, hogy ő már a Magyarországot tartja a hazájának (ugyebár 2 éves korból nem nagyon marad meg emlék).
Nemrég a környéken bementem "minden" boltba. Kerestem valamit. Bakker az összes boltban ázsiaiak voltak az eladók.
 
  • Szomorú
  • Hűha
Reactions: fip7 and Bubu bocs

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Igen. Joggal tesszük fel a kérdést, hogy a magyar nacionalizmus építhet e a kínaiakra! Nem a saját fajukhoz még látszólagos teljes aszimiláció után is jobban kötődő hazátlanok e itt, akik csak kiszorítják a magyart az saját hazájából (az összes kínai étkezde magyar kifőzdék helyén áll, az összes kínai bolt magyar kisközértek helyén, stb)...

Ma már úgy gondolom, hogy semmilyen idegent nem szabad beengedi. Évi három főben kell maximalizálni a nem magyar származásúak honosítását is, tekintettel a rendkívüli esetekre (nyilván nem semmirekellő sportolók).
Azért én elgondolkodnék azon, hogy a picsába tudták kiszorítani a kínaiak a magyar kifőzdéket és kis közérteket. Lehet, hogy valami rosszul csinál a magyar?
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 565
113
Azért én elgondolkodnék azon, hogy a picsába tudták kiszorítani a kínaiak a magyar kifőzdéket és kis közérteket. Lehet, hogy valami rosszul csinál a magyar?
Igen pl mert többet keres ha elmegy egy nagyobb bolt lánchoz dolgozni , mint bohockodjon maga. Az emberek meg a nagy bevásárlást a nagyoknál teszik. Ennyi. Ja aki kajat rendel főleg a varosi népség az olaszt kínait vagy giroszt zabál.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 447
10 307
113
Egy kis ipar, meg társadalmi folyamtok, ha idefér a magasröptű kurvaanyázások közepette :D

Az egyik cég nagyon elcseszte a hirdetését mert valahogy nekem is megjelent, élelmiszeripari töltőgépsorok tervezése építése be üzemlelése. A hirdetés magyar nyelvű volt magyar cégtől, facebookon. Na a poén vagy inkább a siralmas része az hogy volt 246 hozzászólás, kb a cég oldaláról írták meg 10x hogy ez nem álláshirdetés, és 4 azaz négy ember írta le hogy ennyi világtalan nincs a földön se hogy nem veszik észre hogy nem álláshirdetés.
Hát nem lennék azoknak a cégeknek a helyében akiknek ebből kell meríteni amúgy. Az meg már csak a másik hogy elképzelni se tudom hogy sikerült beállítani ezt a hirdetést de hogy az ablakon kidobva is több értelem lett volna a pénznek az tuti.... geolokáció...célközönség meghatározása, stb, minek, de hát én meg kinőttem már abból hogy ingyen adjak tanácsot.

Amúgy a vendégmunkásokkal kapcsolatban. A fidesznek van egy végtelenül primitív üzenetekkel operáló propaganda gépezete, mert a fentebbi történet példázza hogy a többségnek az kell. Az átlag szavazó totálisan nem emlékszik rá mi volt 1 évvel ezelőtt, nemhogy 4 évvel ezelőtt. Olyanok kalapoznak egy párt mellet akik korábban máglyára vetették volna, stb.... Ugyan az a covid hiszti, eleinte jött a sok hülye hogy majd milyen vegyvédelmi biológiai felszerelésben fog élni és majd ő tudja a tutit, aztán ők lettek a legnagyobb vírustagadók". A társadalomnak csupán párszázaléka az aktivista típus, a többieket terelni kell mint a birkát, az aktivistával meg el kell hitetni hogy ő az igazság tudója és ingyen dolgozik a célod érdekében.

Na de a dolog lényege, amikor elkezdesz edzeni és mondjuk csinálod a fekve nyomást x súllyal,és következetesek vagytok, akkor nem fogjátok 10 év múlva is x súllyal nyomni hanem egyre többel fogod hogy legyen fejlődésed....ha nagyobb ipart akarunk több munkáskéz is kell, ez egy egyensúlyi játék, a cégeket nem azért csinálják meg azok akiknek tehetsége van hozzá hogy jaj de jó fizetést adhatok a józsinak meg a pistának, hanem hogy neki jó legyen, az állam dolga meg hogy azért a pista meg józsi se rabszolgaként éljen, de hahó, nem veszitek észre mennyire kommancsok vagytok sokan? Rohadjon meg az aki hatékony akar lenni, aki meg önfejlesztésbe megállt ott hogy piris gomb kikapcsol zöld be az meg az isten, nekik is kell az élettér, de nem lehetnek ők mindennek az alapja. Addig megy a vergődés hogy egyszer ez a vélemény kerül többségbe aztán majd nézhettek mint Venezuelában, a "köcsög burzsuj" majd bebassza maga után a gyárajtót ti meg dolgozhattok ahol akartok.

Ugyan azok az emberek beszélnek a vendégmunkások ellen akik azért sírnak hogy a nyugatra menő vendégmunkásaink egy generáción belül teljesen asszimilálódnak a fogadó országukban.... ott sem ezzel van a gond, hanem hogy a társadalmuk már nem akarja hogy mindenki asszimilálódjon köztelezően, hiszen már elvesztették ők maguk is a gyökereiket. Vagy az öböl országok ahol több a vendégmunkás mint a lakos elveszítik az identitásukat? A francokat, nekik olyan erős a saját identitásuk hogy lepereg róluk, igen van hatás, megy a kurvázás piázás, de attól még nem leszel sose velük egy szinten a szemükben. Ez a másik véglet. Én meg úgy gondolom a magyar van annyira kultúrnép hogy tudja kezelni ezt a helyzetet, és tudja használni mások erejét miközben megvédi a saját érdekeit, és asszimilálja ami neki értékes.

Igen, tudom nincs jelenleg ilyen imperialista politika nyomokban sem semelyik oldalon, a legtöbb problémát az emberek okozzák nem a lehetőségek hiánya, de akkor most vágjam szét a magyar papírjaimat és mondjam azt hogy szarok bele, nekem jó ti meg lesztek ahogy lesztek? Néha amúgy ezt érzem főleg az elmúlt időszakban látva a társadalmunk. A kihalás felé mentetelünk, de nem azért mert zórbán, gyúrcsáány prösszel vagy a zsidók akarnak minket kiíratni hanem mert képletnek lettek az emberek meghallgatni a másik érveit. Van kurvaaynád zsigeri gyűlölet aztán el van intézve.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 494
17 113
113
Igen pl mert többet keres ha elmegy egy nagyobb bolt lánchoz dolgozni , mint bohockodjon maga. Az emberek meg a nagy bevásárlást a nagyoknál teszik. Ennyi. Ja aki kajat rendel főleg a varosi népség az olaszt kínait vagy giroszt zabál.
Meg az adózás sem erős oldaluk,mondjuk a kínaiaknak,mert fejre állítja a céget,és másnap van új.