Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Nem, nem szekvenáltak jóval korábban. Az emberi genomot a 2000es évek elején szekvenálták először. Pont.
2000 március 24.én sikerült amúgy pont a HGP keretén belül először a teljes drozi genomot szekvenálni ;)
dns szekventálás rendszerezés korábban is tudtak te a WGS ről beszélsz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
benne voltam egy ilyen programba több tucatszor nézték a dns-m de nem csak az enyémet a gyerekeimnek jó részének is megvizsgálták (a legidősebb lányom most egyetemista a legkisebb fiam most bölcsődés a kettő között többen vannak mint egy átlagos tojástartóba a tojás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
egy lombik is van közülük ott még alap tulajdonságok közül is lehetett választani. sajnos akkor még nem beszéltem olyan jól a dánt angolt hogy mindent megértsek. de az anyja értette az a lényeg.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Maximálisan hatvankétezer vendégmunkás lehetne Magyarországon a NagyMarci szignálta kurv@törvény alapján. Ehhez képest százhúszezer jelenleg a foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár szíves közlése szerint. Tehát csak a hétvégén hatvanezret kellene kitoloncolni, hogy a kormány ne hazudjon legalább hétfőtől és egy csapat külföldivel együtt ne röhögjenek rajtad, amikor még őket véded.
Már megint bedobtál egy hülyeséget... :rolleyes:
Nézz már utána, hogy mi adja a különbözetet!
Majd kicsit később rákérdezek, hogy sikerült-e!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Flamand

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 766
113
Vendégmunkás
120.000 vs. 65.000-es felső limit.
A különbség az ukránokból és a szerbekből adódik. Rájuk könnyített munkavállalási engedélyek vonatkoznak. 40.000 ukrán és kb. fele annyi szerb dolgozik nálunk.

A 65.000-es limit az EU-n kívüli nem szerb és ukrán melosokra vonatkozik.
Kb. az szerb-ukran melosok a magyar munkavállalók 1%-át adja, a mindenféle harmadik ország szintén 1%. Ez a limit.

Össze lehet hasonlítani, hogy ez a szabályozás ugyanaz-e mint a Nyugat -europai. Ahol nem a munkavállalók 1-2, hanem a lakosság 10 vagy nagyobb százalékát adják a migránsok. Akik jó része nem dolgozik és állampolgárságot kap nem tartózkodási és munkavállalási engedélyt. Ráadásul nagy részük nem is melózik, szándékosan könnyített családegyesítések vannak, ami nálunk nincs

Pont tegnap sírt Ursula a magyar migri szabályozás miatt is az európai parlamentben, zsarolva, hogy 20 mrd eurót visszatart, amíg ez a migriszabalyozás marad.

De ahogy itt, úgy mhol elszabadult az MH propi. (nemcsak fidesz propi van .)
Az Audinak közleményt kellett kiadni, hogy 0% fillipino dolgozik náluk.10.000 fő fölötti cég 160 külföldi. Ezek jó része Szlovákia magyar.A határozott idejű konszern kolléga 90%-a meg német.

Az Audi Hungariánál pillanatnyilag mintegy 160 külföldi állampolgár dolgozik határozatlan idejű munkaszerződéssel, filippínó nemzetiségű nem található köztük”. Ezek a kollégák a környező országokból érkeztek hozzájuk.

De e 160 főn felül dolgozik még náluk a Volkswagen konszern különböző termelőkapacitásaiból hozzájuk érkező munkatársak, azonban ők nem határozatlan munkaszerződéssel érkeznek hozzánk, hanem határozott kontraktussal. Köztünk sincs filippínó nemzetiségű, tudtuk meg Lőre Pétertől.


Egyébként a Suzukinál van filippínó és indiai a melosok 10%-a, a soron. Kíváncsi lennék a Mercire is.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Ezt hogy gondolod?
Ha ott a bankkártya terminál akkor a legtöbb ember azzal fizet. Ebben az esetben pedig nyoma van a tranzakciónak.
Az egyik ismerősöm (magyar) az egyik legmenőbb kínai étteremben melózik felszolgálóként. Azt mondja, hogy jobbak a körülmények ott, mint a normál magyar éttermekben.
Full bejelentés, minimális mennyiségű túlóra (elég embert alkalmaznak), amit ráadásul ki is fizetnek.
Egyszerűen nem éri meg a kínainak, hogy folyamatosan basztassák a NAVtól. (Vagy @Kávé -nak másak a tapasztalatai?)
Fentebb már írták: a helyzet az, hogy a legmenőbb kínai éterem az nem az átlag. Gondolkodj inkább kínai büfében meg ruhaboltban. A kínai piacról már nem is beszélve. Komolyan még a szót sem érti a kínai, hogy "ÁFÁS számla".
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Fentebb már írták: a helyzet az, hogy a legmenőbb kínai éterem az nem az átlag. Gondolkodj inkább kínai büfében meg ruhaboltban. A kínai piacról már nem is beszélve. Komolyan még a szót sem érti a kínai, hogy "ÁFÁS számla".
Hehe! Én a józsefvárosi piacon simán, blokkal és kártyára vásátoltam... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Akkor az adóhatóság meg kereskedelemfelügyelet miért nem tanítja meg rá őket?
Na ezen már én is gondolkoztam. Nem tudok másra gondolni, hogy a hatóság is inkább a könnyebb végén keresi a munkát. Mennyivel könnyebb egy magyar vállalkozót bírságolni ha nem szabályos tartalmú a számla mint egy kínaival (aki a valóságban egyébként nem is kínai hanem vietnami) kínlódni aki eljátsza, hogy egy szót sem ért magyarul.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
nyugtatömböt elég gyakran irogatják vásárba a kínaüzletek a környékünkön mind be van kötve a navhoz kártyát is elfogadnak meg blokkot is adnak számlát még nem kértem náluk. régebben is nyugtatömböztek mindig berakták a szatyorba mert sosem annyit kelett fizetni mint ami ki volt írva eredetileg több termék vásárlása esetén.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Vendégmunkás
120.000 vs. 65.000-es felső limit.
A különbség az ukránokból és a szerbekből adódik. Rájuk könnyített munkavállalási engedélyek vonatkoznak. 40.000 ukrán és kb. fele annyi szerb dolgozik nálunk.

A 65.000-es limit az EU-n kívüli nem szerb és ukrán melosokra vonatkozik.
Kb. az szerb-ukran melosok a magyar munkavállalók 1%-át adja, a mindenféle harmadik ország szintén 1%. Ez a limit.

+van 2 kollégám akik gyerekkorukban ösztöndíjprogrammal kerültek az országba Fülöp-szigetekről és Etiópiából, lediplomáztak és itt maradtak, gondolom van még párszáz ilyen az országban...
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Hehe! Én a józsefvárosi piacon simán, blokkal és kártyára vásátoltam... :)
Egy apró példa, hogy a kínai negyedben milyen viszonyok vannak: még egy titkos kínai rendőrőrs is működött, a masszázsszalonokról és kínai egyházakról nem beszélve. Szerinted ezek közül melyiknek van bármilyen magyar hatósági engedélye? Vagy ami szintén érdekes: a kínai nem hal meg hanem átalakul. Érdekes módon soha egyetlen kínai nem hal meg Magyarországon, pedig tízezres (akku gyárak után lehet, hogy százezres lesz) közösség. Miért? Pld mert a tartózkodási engedélyével egy másik éli tovább az életét.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egy apró példa, hogy a kínai negyedben milyen viszonyok vannak: még egy titkos kínai rendőrőrs is működött, a masszázsszalonokról és kínai egyházakról nem beszélve. Szerinted ezek közül melyiknek van bármilyen magyar hatósági engedélye? Vagy ami szintén érdekes: a kínai nem hal meg hanem átalakul. Érdekes módon soha egyetlen kínai nem hal meg Magyarországon, pedig tízezres (akku gyárak után lehet, hogy százezres lesz) közösség. Miért? Pld mert a tartózkodási engedélyével egy másik éli tovább az életét.
Volt róluk dokumentumfilm, idős kínait eleve nagyon ritkán látni külföldön, ha már nem tud dolgozni legtöbbjük hazatér a szülőhelyére, hogy halála után az ősei mellé temessék.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Hehe! Én a józsefvárosi piacon simán, blokkal és kártyára vásátoltam... :)
Sőt mi több, én még számlát is vettem ott!!!!

 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Egy apró példa, hogy a kínai negyedben milyen viszonyok vannak: még egy titkos kínai rendőrőrs is működött, a masszázsszalonokról és kínai egyházakról nem beszélve. Szerinted ezek közül melyiknek van bármilyen magyar hatósági engedélye? Vagy ami szintén érdekes: a kínai nem hal meg hanem átalakul. Érdekes módon soha egyetlen kínai nem hal meg Magyarországon, pedig tízezres (akku gyárak után lehet, hogy százezres lesz) közösség. Miért? Pld mert a tartózkodási engedélyével egy másik éli tovább az életét.
Igen, ezt már mástól is hallottam. Hol vannak a magyarországi kínai temetők?