Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
A KSH szerint 2023 július-és szeptember között 108 000 magyar dolgozott külföldön. Ezt hívják erősen manipuláltnak.

a "manipulált" statisztika:

Konkrétan:
AysLDLLa_o.jpg


"Magyarországi háztartások külföldön dolgozó tagja"
A 102 ezerből,hogy a ferde faszba tud 120 ezer az osztrákoknál dolgozni? Ja,és a többi európai országról még szót sem ejtettünk.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 722
113
A 102 ezerből,hogy a ferde faszba tud 120 ezer az osztrákoknál dolgozni? Ja,és a többi európai országról még szót sem ejtettünk.
Mondjuk érdekes kérdés hogy kit hogyan számol a statisztika, pl angliaba rengeteg magyar él erdély, felvidék, kárpátalja és vajdaságból is , ezert sokkal nagyobb az ott élő magyarok száma mint a magyarországról angliaba vandoroltak száma ... kerdes hogy az ausztriaba dolgozo magyarok azok etnikumba azok vagy származó ország , mert az etnikum magasabb lesz mint a származó ország
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
Mondjuk érdekes kérdés hogy kit hogyan számol a statisztika, pl angliaba rengeteg magyar él erdély, felvidék, kárpátalja és vajdaságból is , ezert sokkal nagyobb az ott élő magyarok száma mint a magyarországról angliaba vandoroltak száma ... kerdes hogy az ausztriaba dolgozo magyarok azok etnikumba azok vagy származó ország , mert az etnikum magasabb lesz mint a származó ország
A KSH úgy írja,hogy magyar lakcímmel rendelkezők.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 204
29 238
113
Ja csak ha az osztrákoknál etnikum alapján jegyzik akkor nyilvan kijohet a 120 ezer magyar a külhoni magyarokkal . Mert nem fogjak szlovak vagy romannak vallani maguk
Szerintem attól függ, kettős állampolgárok-e. Szlováknál kb mindegy, de azért ha román útlevelet villogtatsz munkakeresésnél. Az osztrákok szeretnek jóemberkedni, de elég előítéletesek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
Ja csak ha az osztrákoknál etnikum alapján jegyzik akkor nyilvan kijohet a 120 ezer magyar a külhoni magyarokkal . Mert nem fogjak szlovak vagy romannak vallani maguk
Amikor bejelentkezel az ottani rendszerbe,pont beleszarik az ügyintéző,hogy te kinek mondod magad,mert a papirokat nézi.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
A 102 ezerből,hogy a ferde faszba tud 120 ezer az osztrákoknál dolgozni? Ja,és a többi európai országról még szót sem ejtettünk.
A statisztika a magyarországi háztartásban "élő" (értsd: lakcíme legalább van itthon), ám külföldön dolgozókat számolja ide - szerintem. Nekem reálisnak tűnik.
A 120 ezres szám az osztrákoknál szerintem azokat a magyar állampolgárokat számolja, akik tartósan Ausztriában élnek és dolgoznak.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 722
113
Amikor bejelentkezel az ottani rendszerbe,pont beleszarik az ügyintéző,hogy te kinek mondod magad,mert a papirokat nézi.
Ja csak amikor töltesz ki ilyen papírokat akkor szokott lenni rublikák közt country meg egy nationality is ... ha most en egy felvideki magyar vagyok , akkor country slovakia , nationality hungarian ...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
Ja csak amikor töltesz ki ilyen papírokat akkor szokott lenni rublikák közt country meg egy nationality is ... ha most en egy felvideki magyar vagyok , akkor country slovakia , nationality hungarian ...
Ember,ha papírjaid szerint "szlovák" vagy,akkor szlovákként fogsz szerepelni a statisztikában. Mi a brét nem lehet ezen megérteni?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
Ja csak amikor töltesz ki ilyen papírokat akkor szokott lenni rublikák közt country meg egy nationality is ... ha most en egy felvideki magyar vagyok , akkor country slovakia , nationality hungarian ...
A személyimben mondjuk úgy szerepel hogy: "Štátne občianstvo (magyarul ugye állampolgárság) / Nationality:" SVK :confused:
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 722
113
Ember,ha papírjaid szerint "szlovák" vagy,akkor szlovákként fogsz szerepelni a statisztikában. Mi a brét nem lehet ezen megérteni?

A személyimben mondjuk úgy szerepel hogy: "Štátne občianstvo (magyarul ugye állampolgárság) / Nationality:" SVK :confused:
de amikor kitöltesz egy munka vállalói papírt nem érdekli hogy mit írsz a nationalityhoz , mint ahogy valszeg az se fogja érdekelni őket ha nem a jó születési helyed adod meg ... nem emlékszem hogy töltöttem volna már ki úgy hivatalos papírt hogy a név és igazolvány szám stimmelésén kívűl bármit is megnéztek hogy tényleg jó , leszarják , nekem kapásból a nevem-et szinte mindenhol elbaszák adat bevittelnél , senkit se érdekel
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
A statisztika a magyarországi háztartásban "élő" (értsd: lakcíme legalább van itthon), ám külföldön dolgozókat számolja ide - szerintem. Nekem reálisnak tűnik.
A 120 ezres szám az osztrákoknál szerintem azokat a magyar állampolgárokat számolja, akik tartósan Ausztriában élnek és dolgoznak.
Nekem meg nem. 108 ezer kint dolgozó két tucat európai országba? Ócska duma. Ötszöröse alsó hangon. Csak az olyan szarul hangzana az itthoni propagandisták szájából.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Nekem meg nem. 108 ezer kint dolgozó két tucat európai országba? Ócska duma. Ötszöröse alsó hangon. Csak az olyan szarul hangzana az itthoni propagandisták szájából.
108 ezer kint dolgozó magyar állampolgár, akinek itthoni lakcíme van (állandó bejelentett)? Szerintem reális, ez a munkaképes korú lakosság 3-4%-a.

Azért azt vedd figyelembe, hogy sokan vannak már, akik például feladták a magyar állampolgárságukat is - vagy azért, mert libbantak, vagy azért, mert például Ausztriában csak úgy lehetsz osztrák állampolgár, ha lemondasz a többiről (pár kivételtől eltekintve). Ők például egyáltalán nem számolódnak ide.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 722
113
170 ezer magyar települt le az Egybesült Királyságban, azok is külföldön dolgozónak számítanak?
vicces mert ha megnyitsz híreket még a hivatalos kérelmek előtt akkor 450 ezer anglia magyaról írtak , meg 250 ezres magyar london , mind faszság adat ... sehogy se jönnek ki az adatok amikkel a brutális elvándorlás mythjét propagálók szeretnek ijeszgetni ... ha össze addod az összes ilyen külföldön elő elvándorolt magyar számát amit az elmúlt évekbe mondtak mint valóság + az itthom élőket + fogyás + szaporulást akkor az jönne ki hogy 12.5 milliós lenne magyarország ha mindenki itthon élne holnaptól, ami azt jelenti hogy európa átlagához képest brutál jól szaporodunk , minden külföldi magyar 4 gyerekes !!!

nem csak itthon megy ez a kamu elvándorlás adatokkal rémizgetés, románok is 6 millió elvándorolt románnal számolnak , nekik is össze számoltam , jó lesz az 3.7 milliónak is
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
vicces mert ha megnyitsz híreket még a hivatalos kérelmek előtt akkor 450 ezer anglia magyaról írtak , meg 250 ezres magyar london , mind faszság adat ... sehogy se jönnek ki az adatok amikkel a brutális elvándorlás mythjét propagálók szeretnek ijeszgetni ... ha össze addod az összes ilyen külföldön elő elvándorolt magyar számát amit az elmúlt évekbe mondtak mint valóság + az itthom élőket + fogyás + szaporulást akkor az jönne ki hogy 12.5 milliós lenne magyarország ha mindenki itthon élne holnaptól, ami azt jelenti hogy európa átlagához képest brutál jól szaporodunk , minden külföldi magyar 4 gyerekes !!!

nem csak itthon megy ez a kamu elvándorlás adatokkal rémizgetés, románok is 6 millió elvándorolt románnal számolnak , nekik is össze számoltam , jó lesz az 3.7 milliónak is
Annyit mondjuk hozzá kell tenni, hogy a lakosságszámunk azért tart még itt ahol mert tömegek települtek be a határon túlról.