Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 328
2 574
113
Érdekesség, hol vannak a “tartalékok” a fejlődésre >>>


 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Érdekesség, hol vannak a “tartalékok” a fejlődésre >>>


Hehehe!
Ugye a 4iG cégtörténete megvan, ugye?
Na miért csökkent a magyar székhelyű vállalatok száma?
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 119
14 514
113
Hehehe!
Ugye a 4iG cégtörténete megvan, ugye?
Na miért csökkent a magyar székhelyű vállalatok száma?
Drága Pöcshuszár!
Nem èrtem miért érzel ellenállhatatlan szükségét annak, hogy mindent megmagyarázz, ráadásúl úgy beállítva, hogy az valami kormányzat közeli siker lenne!

Ha kicsit is elolvastad volna a hivatkozást, világos lenne számodra is hogy annak megállapításához semmi köze a 4iG-nek illetve annak terjeszkedésének.

"A listára történő bekerülésre olyan közép-európai székhellyel rendelkező, legalább 4 éve mű-ködő cégek pályázhattak, amelyek bevételének többsége olyan termékből vagy szolgáltatásból származik, amely saját szellemi tulajdonon, illetve technológián alapul. További kritérium volt, hogy a pályázó vállalatoknak legalább 50 ezer euró bevétellel kellett rendelkeznie a 2019-2021 közti időszak minden évében, amelyet legalább 100 ezer euróra volt szükséges növelni 2022-re."

Vagyis kifejezetten a gyorsan növekvő vállaltokkal foglalkozik. Tehát nem azt nézi mennyi van az adott országban, vagy mekkorák, hanem milyen fejlődési ütemet produkál a Top50, és ebből következtet az ország technológia cégeinek versenyképességére.

Ha ennyire felületesen állsz hozzá Heherészve egy témához, azzal korábbi èrdemi hozzaszolásaidat is beárnyékolod!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 442
31 773
113
Tehát akkor az állításod hazugság volt, OV sohasem mondta azt, mint GYF, hogy akinek nem tetszik valami itthon, az húzzon külföldre.
Ha nem tudnánk többet, már ez ég és föld a két ember között minőségben.

Hogy mit mondanak a rajongók az esetünkben most mind1.
Az OTP-vel kapcsolatban a fentebb linkelt gazdasági évnyitón is volt egy poénos megjegyzése. :D
Inkább azt mondta mindig, akinek nem tetszik külföldön, jöjjön haza...tett is érte. Valójában GYF is, csak más irányba.
Hmmm. Akkor már közel a csőd? Hiszen ha valami magyar tulajdonba kerül, annak vége. LSD, Aero, Hirtenberger, DIGI, Vodafone Hu, MOL, és még sokan mások. Persze szörnyű, hogy a magyar kormány és a magyar cégek expanziós politikát folytatnak. Fúújjjj. Vegyünk nyugati, keleletit, de magyart sose.
Jöhet a kavicságyú... :rolleyes: kővető...
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 328
2 574
113
Drága Pöcshuszár!
Nem èrtem miért érzel ellenállhatatlan szükségét annak, hogy mindent megmagyarázz, ráadásúl úgy beállítva, hogy az valami kormányzat közeli siker lenne!

Ha kicsit is elolvastad volna a hivatkozást, világos lenne számodra is hogy annak megállapításához semmi köze a 4iG-nek illetve annak terjeszkedésének.

"A listára történő bekerülésre olyan közép-európai székhellyel rendelkező, legalább 4 éve mű-ködő cégek pályázhattak, amelyek bevételének többsége olyan termékből vagy szolgáltatásból származik, amely saját szellemi tulajdonon, illetve technológián alapul. További kritérium volt, hogy a pályázó vállalatoknak legalább 50 ezer euró bevétellel kellett rendelkeznie a 2019-2021 közti időszak minden évében, amelyet legalább 100 ezer euróra volt szükséges növelni 2022-re."

Vagyis kifejezetten a gyorsan növekvő vállaltokkal foglalkozik. Tehát nem azt nézi mennyi van az adott országban, vagy mekkorák, hanem milyen fejlődési ütemet produkál a Top50, és ebből következtet az ország technológia cégeinek versenyképességére.

Ha ennyire felületesen állsz hozzá Heherészve egy témához, azzal korábbi èrdemi hozzaszolásaidat is beárnyékolod!
Köszönöm, h leírtad helyettem.

Az eredeti hozzászólásomban
a “hol vannak a “tartalékok” a fejlődésre”
kitétellel pedig arra szerettem volna utalni, h a listán a magyar cégek száma ZERO, s ugyanez igaz a múlt évi listára is, holott korábban akár magyar 10 cég is felkerült a listára.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 875
29 828
113

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 119
14 514
113
Inkább azt mondta mindig, akinek nem tetszik külföldön, jöjjön haza...tett is érte. Valójában GYF is, csak más irányba.

Hmmm. Akkor már közel a csőd? Hiszen ha valami magyar tulajdonba kerül, annak vége. LSD, Aero, Hirtenberger, DIGI, Vodafone Hu, MOL, és még sokan mások. Persze szörnyű, hogy a magyar kormány és a magyar cégek expanziós politikát folytatnak. Fúújjjj. Vegyünk nyugati, keleletit, de magyart sose.
Jöhet a kavicságyú... :rolleyes: kővető...
Szerintem nincs aki ne tudna örülni Magyar cégek sikereinek. Bár el kell ismerjem nem felhőtlen az öröm egyes esetekben. A Vodafone jó példa, elment rá egy rakat lóvé, és mi változott? Sikeresebb lett a cég? Nyeresegesebb? Olcsóbb a telefonálás? Aligha. Aero - No comment! Még az állami támogatott visszavásárlásokkal sincs olyan nagy problema, bár azért érdemes lenne vizgalni a megterülest is! Főleg olyankor amikor szükséges a költségvetési keret, nem hasít a Magyar gazdasági Puma!

A 4iG felépítése nem siker! Ahogy ha összejön a Talgo vásárlás az se lessz az! Ezek tranzakciók, kitömik pénzel, haveri Banki meg állami fedezet. Nem vagyok ellene, félre értés ne essék, de majd ha érdemben tudják működtetni, és nem.csak az állami túlarazott megrendelésekből élnek majd az nevezhető sikernek!

De íme egy konkrétabb példa;
Évek óta megy a űrkutatás meg a műholdas képesség támogatása megteremtése, stb. Elszórtak több 10milliárdot egy kiszemelt cég a Redrem felpumpálására akik èrdemben még semmit nem tettek le semmit, miközben van olyan Magyar cég akik 3. kisműholdjukat indítják sikeresen résztvesznek EU programokban C3S.
Mindeközben Lett, Litván, Finn műholdas cégek nőnek ki a semmiből, és a piacon meg tudnak élni, növekedni.

Na ha szerencsénk lesz a spanyol kormány vétózza a Talgos sztorit


A kormány elutasítja a magyar konzorcium Talgo felvásárlási ajánlatát, mert úgy véli, hogy orosz befektetők állnak mögötte​

Így pontosabb;
The Government "will do everything possible" to reject the takeover bid.

Már tegnap nézegettem a reszvenyesi
szerkezetet és feltűnt, hogy 40% egy amerikai befektetési alapé. Akkor azt gondoltam majd azok megakasztják, de elvileg benne lettek volna a dologban 5€ részvényenkénti áron.
2024-03-05-19-15-16.jpg

Meg van valami Kazah Rolling stock is.
De ezzel a hírrel úgy tűnik a Spanyol hitellezők állhattak keresztbe a dolognak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Drága Pöcshuszár!
Nem èrtem miért érzel ellenállhatatlan szükségét annak, hogy mindent megmagyarázz, ráadásúl úgy beállítva, hogy az valami kormányzat közeli siker lenne!

Ha kicsit is elolvastad volna a hivatkozást, világos lenne számodra is hogy annak megállapításához semmi köze a 4iG-nek illetve annak terjeszkedésének.

"A listára történő bekerülésre olyan közép-európai székhellyel rendelkező, legalább 4 éve mű-ködő cégek pályázhattak, amelyek bevételének többsége olyan termékből vagy szolgáltatásból származik, amely saját szellemi tulajdonon, illetve technológián alapul. További kritérium volt, hogy a pályázó vállalatoknak legalább 50 ezer euró bevétellel kellett rendelkeznie a 2019-2021 közti időszak minden évében, amelyet legalább 100 ezer euróra volt szükséges növelni 2022-re."

Vagyis kifejezetten a gyorsan növekvő vállaltokkal foglalkozik. Tehát nem azt nézi mennyi van az adott országban, vagy mekkorák, hanem milyen fejlődési ütemet produkál a Top50, és ebből következtet az ország technológia cégeinek versenyképességére.

Ha ennyire felületesen állsz hozzá Heherészve egy témához, azzal korábbi èrdemi hozzaszolásaidat is beárnyékolod!
Nem értetted meg ezek szerint.
A 4iG-t csak azért említettem, mert pl. ők felvásárolták a Rotors and Cams céget, amelyik egész biztosan megfelelt a fenti kritérium rendszernek. De mivel nem önálló cég most már, így nem fog bekerülni ilyen felsorolásokba.
De csak hogy egy kicsit tovább menjek. A fenti feltételrendszernek egy csomó cég megfelel Magyarországon.
Vegyük Richtert, a Graphisoftot, Julius-K9-et, Szamlazz.hu-t, a Billingot, a Hellt, Kallos Cosmetics-et vagy bármelyik magyar divatcéget, pl. Nanushka.
Szerintem órákig sorolhatnánk.
Ezek egészen biztosan minimum rendelkeztel 20M-s bevétellel, és el is tudták érni a 40M-t. Hja és mind saját szellemi tulajdonnal gazdálkodnak. Ráadásul folyamatosan fejlesztik a termékeiket.
Ez a Deloitte a lista kb. olyan, mint a szaknévsor. Ha fizetsz, bekerülsz.

Most találomra kivettem ezt a céget a Deloitte listájából. Ebben mi a különleges?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Köszönöm, h leírtad helyettem.

Az eredeti hozzászólásomban
a “hol vannak a “tartalékok” a fejlődésre”
kitétellel pedig arra szerettem volna utalni, h a listán a magyar cégek száma ZERO, s ugyanez igaz a múlt évi listára is, holott korábban akár magyar 10 cég is felkerült a listára.
...ha fizettek. :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Na ha szerencsénk lesz a spanyol kormány vétózza a Talgos sztorit


A kormány elutasítja a magyar konzorcium Talgo felvásárlási ajánlatát, mert úgy véli, hogy orosz befektetők állnak mögötte​

Ezt azért még kivárom! :rolleyes:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 119
14 514
113
Ők pont szabadulnának tőle, mert az utóbbi 1-2 évet leszámítva nem nagyon volt nyereséges a cég
Igaz.

Mondtam én már az elején, hogy a Spanyolok nem fogják hagyni. Végülis teljesen érthető, hogy nem akarják oda adni egy gyorsan össze grundolt Kelet Európai csoportnak, akik "tegnap" még orosz érdekeltségben voltak.
Nem értetted meg ezek szerint.
A 4iG-t csak azért említettem, mert pl. ők felvásárolták a Rotors and Cams céget, amelyik egész biztosan megfelelt a fenti kritérium rendszernek. De mivel nem önálló cég most már, így nem fog bekerülni ilyen felsorolásokba.
De csak hogy egy kicsit tovább menjek. A fenti feltételrendszernek egy csomó cég megfelel Magyarországon.
Vegyük Richtert, a Graphisoftot, Julius-K9-et, Szamlazz.hu-t, a Billingot, a Hellt, Kallos Cosmetics-et vagy bármelyik magyar divatcéget, pl. Nanushka.
Szerintem órákig sorolhatnánk.
Ezek egészen biztosan minimum rendelkeztel 20M-s bevétellel, és el is tudták érni a 40M-t. Hja és mind saját szellemi tulajdonnal gazdálkodnak. Ráadásul folyamatosan fejlesztik a termékeiket.
Ez a Deloitte a lista kb. olyan, mint a szaknévsor. Ha fizetsz, bekerülsz.

Most találomra kivettem ezt a céget a Deloitte listájából. Ebben mi a különleges?
Ne csináld, hogy direkt nem akarod érteni!

Nem azt mondják hogy nem létezik fejlődö Magyar cég! Hanem, hogy a Top50 legjobban fejlődő tèrsegi Tech cég között nincs Magyar! - és ez árulkodik a versenyképességről!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Nem azt mondják hogy nem létezik fejlődö Magyar cég! Hanem, hogy a Top50 legjobban fejlődő tersegi Tech cég között nincs Magyar!
Hááát a szamlazz.hu, vagy más online számlázót fejlesztő cég egészen biztosan megfelel a feltételeknek, és még piszok gyorsan is fejlődtek. Ráadásul pont a vizsgált időben, hiszen a NAV online számlázási rendszerének bevezetésével az ő forgalmuk is felrobbant. Mégsem vannak fenn a listán.
Tehát még egyszer: Ez egy önkényes lista, ami jó reklám lehet a rajta szereplő, befektetőket váró startup cégeknek, de semmi több.